I sta sad...?

Evo kukam:D Pa tesko mi je, trenutno sam u stanu u kome smo ziveli zajedno, sama. Retko jedem, posto se ni ne setim, nemam volju nista da kuvam posto nema njega da jede, a nije mi neko zadovoljstvo da kuvam sama sebi. Kuvala sam juce nesto i to na brzinu, a kad sam uzela da jedem, pojela malo i eto to sad stoji na kraju cu i baciti. Danas nisam nista jela, nekako nisam gladna samo pijem kafe i pusim i tak.

Jeco, bog te mazo,ne bacaj ranu,daj vamo ,ja jem sve sto je za dzaba...
 
Evo kukam:D Pa tesko mi je, trenutno sam u stanu u kome smo ziveli zajedno, sama. Retko jedem, posto se ni ne setim, nemam volju nista da kuvam posto nema njega da jede, a nije mi neko zadovoljstvo da kuvam sama sebi. Kuvala sam juce nesto i to na brzinu, a kad sam uzela da jedem, pojela malo i eto to sad stoji na kraju cu i baciti. Danas nisam nista jela, nekako nisam gladna samo pijem kafe i pusim i tak.

Ti ista ko i ja... čim mi nešto fali a ja kafu i cigaru...:mrgreen:
 
Malo mi je to bezveze što ceo svoj život i svoju budućnost viješ oko njega ....

Fakultet ti treba zbog tebe lično, a ne za slučaj da on izgubi posao. Fakultet nije škola ''za nedaj bože'', nego škola sa kojom možeš vrlo lepo da živiš i da ubiraš plodove svoga rada.

Tacno ali ja ako ne moram da radim ja bih radije sedela kuci i svojoj deci pruzala ljubav koja im je potrebna. Posto deca ne shvaraju neke stvari i ako mozemo solidno da zivimo od mozeve plate ja ne bih radila. Nije mi cilj da zapostavljam decu radi svoje karijere. Njima je potrebna ljubav i vaspitanje a ne sine, kceri evo vam pare voli vas mama i tata.
Mo meni smisao zivota je da ostavim potomstvo posle svega, ali ako to dete dobija samo novac i bude zapostavljeno od roditelja, ono ce taj novac da iskoristi na nesto sto mi nikako ne bi zeleli. Mozda gresim, ali to je moje misljenje.
 
Tacno ali ja ako ne moram da radim ja bih radije sedela kuci i svojoj deci pruzala ljubav koja im je potrebna. Posto deca ne shvaraju neke stvari i ako mozemo solidno da zivimo od mozeve plate ja ne bih radila. Nije mi cilj da zapostavljam decu radi svoje karijere. Njima je potrebna ljubav i vaspitanje a ne sine, kceri evo vam pare voli vas mama i tata.
Mo meni smisao zivota je da ostavim potomstvo posle svega, ali ako to dete dobija samo novac i bude zapostavljeno od roditelja, ono ce taj novac da iskoristi na nesto sto mi nikako ne bi zeleli. Mozda gresim, ali to je moje misljenje.


Nisam shvatila da su deca zapostavljena time što im roditelji rade ..... a, to mogu da ti i potvrde sve forumašice koje rade i vaspitavaju svoju decu.

Nego jelice priznaj tebi se u stvari ne radi .... :lol: pa mu vaspitanje dece dodje ko odličan alibi :mrgreen:

Ne znam, možda ja grešim, ali ja mislim da ti debelo grešiš ... ili se sve ovo može pravdati tvojim godinama ..... što mi je još nekako gore, da se sa 20 godina pomiriš da si za šporet.
 
Nisam shvatila da su deca zapostavljena time što im roditelji rade ..... a, to mogu da ti i potvrde sve forumašice koje rade i vaspitavaju svoju decu.

Nego jelice priznaj tebi se u stvari ne radi .... :lol: pa mu vaspitanje dece dodje ko odličan alibi :mrgreen:

Ne znam, možda ja grešim, ali ja mislim da ti debelo grešiš ... ili se sve ovo može pravdati tvojim godinama ..... što mi je još nekako gore, da se sa 20 godina pomiriš da si za šporet.

Pa mozda nisu zapostavljena, ali ako npr. ja radim 8-10h dnevno i 8h spavam ostane mi 6-8 sati dnevno za ostalo. U to ostalo spada da moram da kuvar i sve ostale kucne poslove i ostane mi 1-2 za decu sto je veoma malo. Moji roditelji su oboje radili keva 8h dnevno, a cale po ko zna 12-13h tako da njega skoro da nisam ni vidjala. Ne kazem da sam bila zapostavljena, ali ja nikada nisam mogla da odem sa mamom u luna park, na tobogan, negde gde bi deci bilo zanimljivo, jer ona nije imala vremena. Ja nju ne krivim, morala je da radi posto caletu kasnile plate, te ovo te ono, a i nije bila bog zna kolika.
Pruzala je ona meni ljubav koliko je mogla i radila domaci samnom, a bilo je kad nije ni za domaci imala vremena. Tako da bi ja sigurno bila srecnija da sam mogla sa roditeljima da idem na na mesta gde su neke moje drugarice mogle da idu,
Ne bezim od posla, volela bih da radim, jer steknes nova prijateljstva, nisi stalno kuci i jos neke stvari, sve ima svoje prednosti i mane.
 
Nisam shvatila da su deca zapostavljena time što im roditelji rade ..... a, to mogu da ti i potvrde sve forumašice koje rade i vaspitavaju svoju decu.

Nego jelice priznaj tebi se u stvari ne radi .... :lol: pa mu vaspitanje dece dodje ko odličan alibi :mrgreen:

Ne znam, možda ja grešim, ali ja mislim da ti debelo grešiš ... ili se sve ovo može pravdati tvojim godinama ..... što mi je još nekako gore, da se sa 20 godina pomiriš da si za šporet.

Joj što volim kad ti znaš šta se drugima radi ili ne radi.
Ovo što si napisala je odvratno.
Žene koje su domaćice takođe imaju dušu, i biti domaćica je posao, ponekad teži od ovog od 8h.

Glavno pitanje:
Žašto osuđuješ osobu koja želi da se posveti svojoj deci?
 
Joj što volim kad ti znaš šta se drugima radi ili ne radi.
Ovo što si napisala je odvratno.
Žene koje su domaćice takođe imaju dušu, i biti domaćica je posao, ponekad teži od ovog od 8h.

Glavno pitanje:
Žašto osuđuješ osobu koja želi da se posveti svojoj deci?

Ma ok je, ja se ne ljutim ni na koga svako ima pravo na svoje misljene. Ja mozda nisam upravu, ali sta cu tako osecam da treba da radim.
 
Pa da..studira covek 10god uz roditeljsko izdrzavanje i vrati se na mamine jaslice..divota..mada vidim da je ovde veci problem kuvanje i deca nego musko-zenski odnosi.

Ne znam sta ovim hoces da kazes!? Kao prvo on nije studirao 10god nego 4 koliko je i trebalo. A drugo on se nije vratio na njihovu grbacu nego treba tako da radi u buducnosti i dok ne bude samostalan u tom poslu zavisice od njih. Njegov cale bi najvise voleo kada bi on vec sad bio spreman sam to da vodi da ne mora vise da se cima. Koliko covek radi i razvija to veruj mi da mu je dosta.
 
Pa to je dobro pitanje i ja sam razmisljala o tome. Ali znas kako sad kad sam pocela kontam i da ga zavrsim, nikad se ne zna da li ce mi nekad zatrebati. Moze npr. ja se udam za njega i iz nekih razloga nedaj boze on propadne u poslu i sta onda. Mora on da nadje posao a taj novac mozda nece biti dovoljan za sve troskove, pa cu morati i ja da radim. Onda mi je bolje da mi se nadje diploma nego da moram da radim kao baba sera:lol:

Draga Jelicice,

moj savet je da istrajes i da zavrsis faks a da posle i ti pocnes da radis. Od viska glava ne boli, imaces i to iskustvo da znas kako je zaraditi svoju platu, i njom raspolagati, ma ta plata ne mora da bude ni velika ako vec pretpostavljas da ce njegova primanja biti dovoljna, ali veruj mi , bolje ces se osecati ti licno, makar radila samo dok ne dodju bebe na red.A mozda ti se i dopadne sve to, ko zna. Sama si rekla , nikad ne znas sta moze da se desi. Samostalnost prija jako.
U svakom slucaju, nije sve to neizvodljivo. Moja sestra je zivela tako na relaciji beograd minhen punih pet godina i preziveli su, plamen ako je jak, nista ga ne ugasi. Tako da, samo napred.
 
Loznica iz bilo kog dela Srbije nije daleko,kao na primer Poznań od Novog Sada,moja sadasnja supruga,dolazila je na stipendije iz Poljske u NS,gde smo se i upoznali,prvi put dva meseca,pa Poljska pola godine,drugi put,pola godine NS pola godine Poljska i tako dve- tri godine,dok nije zavrsila fakultet.Na kraju sam pokupio prnje i verenicki prsten i zapalio do Poljske po mladu i evo posle dve tri godine rastavljenosti vec pet godina zivimo u srecnom braku i rado spominjemo dane pisanja pisama...Tako da Ljubav ne zna za udaljenost i granice...
bas lepa prica.
stvarno, srbija je 6 sati voznje uzduz... a ako si ti u bg, a on u loznici to je smesna udaljenoast...
 
Jelice ti na neke stvari gledas mnogo crno-belo,sad ispade da su sva deca osakacena emotivno zato sto im roditelji rade,moji rade i dan danas i radili su oboje kad sam bila mala i ne mislim da sam uskracena za bilo sta,uvek sam znala da imam nesebicnu njihovu ljubav i podrsku,i provodila sasvim dovoljno kvalitetnog vremena sa njima,sad sam i ja mama i iako kako ti kazes ne moram da radim ja ipak radim jer me posao ispunjava i naravno da svoje dete volim NAAAAAAAAAAAAJVISE na svetu ipak nisam spremna da samo gugucem po citav dan.Fakultetska diploma za nedajBoze je nekako ....sta na primer 20 godina prodje od tvog diplomiranja i ti resis da hoces da radis u struci i ko ce tebe da zaposli bez dana iskustva a "u godinama" ,kad moze da zaposli mladje sa mnogo vise znanja i iskustva
ovo sve pisem iz najbolje namere a ti razmisli-nekako sticem utisak da si ti sebe smestila na mesto zene koja ce za sve da se zrtvuje ,sve ce da radi "zato sto bi tako trebalo" a ne bas zato sto zeli
koji je bio razlog tvog upisa na fakultet?
sto se tice dece,ok je da si non stop sa njima dok su bas mali ali i deca traze svoje drustvo,svoje mesto pod suncem i neophodno je da se socijalizuju
veruj mi da je moguce imati i lepu karijeru i divnu porodicu i da nista od toga ne trpi-naprotiv -nadopunjuje se
 
Jelice ti na neke stvari gledas mnogo crno-belo,sad ispade da su sva deca osakacena emotivno zato sto im roditelji rade,moji rade i dan danas i radili su oboje kad sam bila mala i ne mislim da sam uskracena za bilo sta,uvek sam znala da imam nesebicnu njihovu ljubav i podrsku,i provodila sasvim dovoljno kvalitetnog vremena sa njima,sad sam i ja mama i iako kako ti kazes ne moram da radim ja ipak radim jer me posao ispunjava i naravno da svoje dete volim NAAAAAAAAAAAAJVISE na svetu ipak nisam spremna da samo gugucem po citav dan.Fakultetska diploma za nedajBoze je nekako ....sta na primer 20 godina prodje od tvog diplomiranja i ti resis da hoces da radis u struci i ko ce tebe da zaposli bez dana iskustva a "u godinama" ,kad moze da zaposli mladje sa mnogo vise znanja i iskustva
ovo sve pisem iz najbolje namere a ti razmisli-nekako sticem utisak da si ti sebe smestila na mesto zene koja ce za sve da se zrtvuje ,sve ce da radi "zato sto bi tako trebalo" a ne bas zato sto zeli
koji je bio razlog tvog upisa na fakultet?
sto se tice dece,ok je da si non stop sa njima dok su bas mali ali i deca traze svoje drustvo,svoje mesto pod suncem i neophodno je da se socijalizuju
veruj mi da je moguce imati i lepu karijeru i divnu porodicu i da nista od toga ne trpi-naprotiv -nadopunjuje se

Trenutno mi to nije problem da li cu da radim ili ne, ali kad pogledas gde je zeni u proslosti bilo mesto?
Necu puno tim stvarima trenutno da se zamaram doci ce vreme i za to. Imam jos 2 god da zavrsim faks, pa cu onda videti sta i kako.
Hvala za savet.
A to sto svoju decu volis najvise na svetu, to je normalno, ali treba da znas da li oni osete tvoju ljubav i da li oni znaju koliko ti njih volis. Ja sam veoma osetljiva i dok sam bila dete u nekim situacijama kada mi je nesto nedostajalo, a neko od mojih drugarijca je to imao ja sam se pitalo koliko mene moji roditelji zapravo vole.
Sada znam da me vole vise od svega i da mi zele sve najbolje koja god da je situacija u pitanju, to sad znam jer sam zrela osoba koja moze da razume neke stvari koje deca ne mogu.
 

Back
Top