I dalje...Nemam pojma... (vol. 2)

Kuku me lele da me lele kuku...Hajde mi objasni ono boldovano...Na kojem je to jeziku onako orginalno napisan Novi Zavet pa ga je onaj lažni doktor preveo na engleski...

Na kojem je to jeziku onako orginalno napisan stih...

Jovan 20:28...''And Toma answered and said to Him, My Adon and My Eloah ''

a koji je lažni Dr. tako preveo na engleski...

ovo nije ni herbejski a ni aramejski...

Jovan 20:28...ἀπεκρίθη Θωμᾶς καὶ εἶπεν αὐτῷ Ὁ κύριός μου καὶ ὁ θεός μου.

I šta li tu....nije razumljivo...

A ko je lažni doktor Trim...pogledaj malo...ovde...

Da li znaš kakav je naziv sekte koju slede njegovi sledbenici...

Pise ti sve na pocetku tog sajta,a ja sam ti postavio naslov, a kako NE znas english, nadji nekoga da ti pomogne.
INTRODUCTION WHY THE HEBRAIC ROOTS VERSION? The Hebraic Roots Version (which began as the Semitic New Testament Project), has been a ten year project in order to produce a new and accurate translation of the New Testament, taken primarily from old Hebrew and Aramaic sources. Unlike most translations, this edition will not be rooted in a Greek Hellenistic text. Instead, this translation will seek to understand the text of the New Testament from the languages in which it was originally written. This is important, because there are some passages in the NT which do not make sense at all in Greek, but only begin to make sense when we look at them in Hebrew and Aramaic.

Ima i na stranici pod rednim brojem 10, u toj najboljoj Bibliji i ovako...

The original language of the “New Testament” like that of the Tanak (the “Old Testament”), was Hebrew and Aramaic

A ima i na jednom, zamisli molim te...privatnom sajtu...gde lažni doktor kaza ovako...

This is the first installment in a series that will introduce people to the concept that the NT was originally written in Hebrew and Aramaic rather than Greek and that it is best understood from the original Hebrew and Aramaic.

Možeš li nekim iole razumnim dokazima da me uveriš da su Marko, Luka i Jovan svoja jevandjelja napisali na herbejskom jeziku..Opet da ponovim...nemoj dokaze zasnivati na Jevandjelju po Mateju...

Zanimljiv je na svoj način taj tvorac ''najbolje Biblije''

AGF-l79Es02XOvK43UMaGhaf9IXFprB-Q-hFJuruVA=s288-c-k-c0xffffffff-no-rj-mo


Ja nisam a ti si morao pročitati njegovu knjigu, koju simogao platiti 20 dolara a koja izgleda ovako...

product_thumbnail.php
 
prvo ces da pobedis, pa ces da postanes posilni... ciji bre sin ces da budes, jel od ovog mog Prijatelja, citiram Ga? ciji si sad sin, i ko ti je sad Bog, mislim dok ne pobedis? kukumelele Откровење Јованово неки примају. али многи га називају лажним.

Kao neko ko nije vernik, neću pobediti. To se odnosi na one koji veruju. Oni, koji pobede, njima će Isus biti Bog. A Isus je Bog verujućim i u ovom sadašnjem životu. A u smislu stihova...

Otkrivenje 21:6-7...'' I reče mi: Svrši se. Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak. Ja ću žednome dati iz izvora vode žive za badava. Koji pobedi, dobiće sve, i biću mu Bog, i on će biti moj sin.''

zapazi ono...dobiće sve... iza onog ...koji pobedi. Nije isto ono...koji pobedi i biću mu Bog...i ono...koji pobedi, dobiće sve i biću mu Bog.

Evo, istine jevandjelja zato, da naucite sta rece moj Prijatelj Gospod Bog
38. Који ме верује, као што писмо рече, из његова тела потећи ће реке живе воде.

Ovo je zanimljivo. Prihvataš tvog Prijatelja Boga Isusa u smislu Jovan 7:38 a biva lažno ono što taj tvoj isti prijatelj kaza u Otkrivenje 21:6-7. Zapazi malo ono o živoj vodi i u Otkrivenje 21:6-7 i u Jovan 7:38.
 
Boziji Sin se zvao YAHusha, nidje veze sa imenom Isus.
Niti je on rekao da se vernici nazivaju hriscani,

Ovde mi je zanimljivo ovo boldovano...Ne sećam se da sam u bilo kom svom postu, tako nešto tvrdio...Zna se ko je učenike nazvao hrišćanima...

Dela apostolska 11:26... ''I oni se celu godinu sastajaše onde s crkvom, i učiše mnogi narod; i najpre u Antiohiji nazvaše učenike hrišćanima.''
 
Poslednja izmena:
krivi ste jer se pravite gluvi, ili na jedno uvo udje a na drugo izidje, ne slusate USIMA

A čije kazivanje treba onako pažljivo da slušamo...

A u vezi sa ovim...

p.s. ali nisi ti jedina bukva koja nema pojma, samo te koristim da drugima objasnim, jer-oh me ignorise, inace bih njega uzeo kao drvo za rezbarenje

hajde izrezbari me ali...onako lepo za videti. Recimo u ovom smislu...

Enterijer-diborez-oblikovanje-i-obrada-drveta%20(14).jpg


I kada je već reć o drvetu, objasni mi šte je tvoj Prijatelj Bog Isus kazao sa ovim...

Luka 23:31... ''Jer kad se ovako radi od sirovog drveta, šta će biti od suvog?''
 
Ovo je zanimljivo. Prihvataš tvog Prijatelja Boga Isusa u smislu Jovan 7:38 a biva lažno ono što taj tvoj isti prijatelj kaza u Otkrivenje 21:6-7. Zapazi malo ono o živoj vodi i u Otkrivenje 21:6-7 i u Jovan 7:38.
zapazi ti, iz njega ce poteci, nasuprot, ja cu mu dati da pije, ali ja zato i rekoh da je vama isto i kad vam na jedno uvo udje, i kad vam na drugo izadje [sigurno si cuo i z tu izreku].
Kao neko ko nije vernik, neću pobediti.
zato ja i insistiram sa tobom da diskutujem, drzeci se logike, jer od nazovi vernika mrka kapa, vidis i sam, tj,zato i nisi vernik.
 
dakle, zasto ti nisi vernik
  • nema sanse da budes taj 1 pobednik
  • ili ne zelis da trcis, pa da budes jos i odbacen, jer si trcao pogresnu trku, diskvalifikovan ili slicno
Odakle ap. Pavlu da SAMO jedan dobija, pobedjuje, ako znamo da je Crkva skup vernih, EKLESIA? ja adam sam taj 1, zato ti i ne trrcis, jer nema sanse da pretrcis koliko sam ja pretrcao od pocetka trke, eto, nisam se setio da imaju kola i konji, nego sam sve pesaka morao, od raja, pa na ovamo
zapazi ono...dobiće sve... iza onog ...koji pobedi. Nije isto ono...koji pobedi i biću mu Bog...i ono...koji pobedi, dobiće sve i biću mu Bog.
1. Korincanima 9,10Ili jamačno govori za nas? Jer se za nas napisa: koji ore treba u nadanju da ore; i koji vrše u nadanju da će dobiti od onoga što vrše.
1. Korincanima 9,24Ne znate li da oni što trče na trku, svi trče, a jedan dobije dar? Tako trčite da dobijete.
Pavle referise na ORITE KRCEVINU, citat iz sz na kome ja insistiram, pa redom poljoprivredni radovi, a ovaj elitizam da 1 pobedjuje, pogledaj opet 1. korincanima, ne radi se o dobitku nego da i sam Pavle ne bude odbacen, kako i zavrsava poglavlje.





1. Korincanima 9,27Nego morim tijelo svoje i trudim da kako sam drugima propovijedajući izbačen ne budem.
 
Poslednja izmena:
to sam vec objasnjavao, u kontekstu ''vi i kceri vase jerusalimske, ne placite za mnom, nego za sobom'' -, dakle dve generecije plakanja, razrusenje 70. i genocid 135. godine,te Hristos - sirovo/zivo drvo, a Barkohba - suvo/jalovo.

Voleo bih saznati pa tako i naučiti to u vezi sa Barkohbom kao suvim-jalovim drvetom. Jedina sličnost izmedju Isusa i njega je u tome da su Jevreji i jednog i drugog odbacili kao Mesije. A poznato ti je da je Barkohba samog sebe proglasio Mesijom.

A na osnovu čega si Barkohbu u simboličnom smislu podveo pod...suvo-jalovo drvo...
 
zapazi ti, iz njega ce poteci, nasuprot, ja cu mu dati da pije, ali ja zato i rekoh da je vama isto i kad vam na jedno uvo udje, i kad vam na drugo izadje [sigurno si cuo i z tu izreku].

A da mi kažeš šta za tebe u smislu simboličnosti znači ono...voda života... U ovom sstihu...

Jovan 7:38...'' Koji me veruje, kao što pismo reče, iz njegova tela poteći će reke žive vode.''

šta znači...poteći će reke žive vode...

Otkrivenje 21:6-7...'' I reče mi: Svrši se. Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak. Ja ću žednome dati iz izvora vode žive za badava. Koji pobedi, dobiće sve, i biću mu Bog, i on će biti moj sin.''

A šta ovde znaći...dati iz izvora žive vode...

Obrati pažnju i na ovaj stih onako u kontekstu...

Otkrivenje 22:17...''I Duh i nevesta govore: Dođi. I koji čuje neka govori: Dođi. I ko je žedan neka dođe, i ko hoće neka uzme vodu života za badava.''

A posebno obrati pažnju i na ovaj stih...

Jovan 4:10... ''Odgovori Isus i reče joj: Da ti znaš dar Božji, i ko je taj koji ti govori: Daj mi da pijem, ti bi iskala u Njega i dao bi ti vodu živu.''

Ja nisam vernik ali sam nekako u biblijskom smislu na neki način uveren da ta voda živa, ta reka života u suštini simboliše večni život.Večni život za sve one koji veruju u Isusa i prihvataju ga kao Boga.

Imaš li ti neko mišljenje u vezi sa tim...ako je moguće, bez onog tvog tipa...na jedno vam uvo udje a na drugo izadje...
 
dakle, zasto ti nisi vernik
  • nema sanse da budes taj 1 pobednik
  • ili ne zelis da trcis, pa da budes jos i odbacen, jer si trcao pogresnu trku, diskvalifikovan ili

Nisam vernik jer sam svestan činjenice da jednostavno ne mogu ispoštovati sve ono, čega bih se kao vernik morao pridržavati. Možda bih tu i tamo mogao obmanjivati samog Boga, pa bih se pokajajo pa mi mi oprostio ali...ne mogu obmanjivati samog sebe.

Odakle ap. Pavlu da SAMO jedan dobija, pobedjuje, ako znamo da je Crkva skup vernih, EKLESIA? ja adam sam taj 1, zato ti i ne trrcis, jer nema sanse da pretrcis koliko sam ja pretrcao od pocetka trke, eto, nisam se setio da imaju kola i konji, nego sam sve pesaka morao, od raja, pa na

1 Koričanima 9:24..'' Ne znate li da oni što trče na trku, svi trče, a jedan dobije dar? Tako trčite da dobijete.''

Ne mislim tako bukvalno. Biva da je Crkva skup vernih a to trkalište je simbolično Crkva. I na tom trkalištu se nalaze svi oni koji su poverovali u Boga, pa simbolično treba da trče. A kao što vernik iz skupa Crkve treba biti maksimalno moguće besprekoran tako i na onom trkalištu se mora besprekorno trčati...do kraja. I samo onda sledi nagrada.

A onda je bitan i naredni stih...

1 Korićanima 9:25...''Svaki pak koji se bori od svega se uzdržava: oni dakle da dobiju raspadljiv venac, a mi neraspadljiv. ''

Razmisli o ...uzdržavanju...raspadljivom i neraspadljivom vencu.To trčanje na tom trkalištu mora biti uz uzdržavanje koje je samo po sebi preduslov za mogučnost stizanja na cilj i dobijanja nagrade.
 
pogledaj i Unakrsne reference ako ti je stalo do TRKACA https://wol.jw.org/sr-Latn/wol/b/r353/lp-sbo/bi12/46/9#study=discover&v=46:9:24 nebotno sad sto je js sajt jw

Pažljivo pročitaj i ostale stihove...

24 Zar ne znate da u trci svi trkači+ trče, ali samo jedan dobija nagradu?+ Zato trčite+ tako da je osvojite!+ 25 A svaki se takmičar savladava u svemu.+ Oni to čine da bi dobili raspadljiv venac,*+ a mi neraspadljiv.+ 26 Zato ja ne trčim+ besciljno i ne udaram pesnicom kao da mlatim vazduh,+ 27 nego bijem svoje telo+ i držim ga u pokornosti kao roba, da ne bih i sâm bio odbačen+ nakon što sam propovedao drugima.

Pa posebno obrati pažnji na stih 27 a u vezi ovog što napisa...

pogledaj opet 1. korincanima, ne radi se o dobitku nego da i sam Pavle ne bude odbacen, kako i zavrsava poglavlje.

Radi se o dobitku a logično je da tog dobitka nije želeo da se odrekne ni sam Pavle kao vernik i kao Apostolkoji je drugima propovedao kako treba...trčati na onom trkalištu...

P.S. A zbog čega li si postavio prevod Biblije JS....A da...možda si poverovao da je to...najbolji prevod... :hahaha1:
 
Voleo bih saznati pa tako i naučiti to u vezi sa Barkohbom kao suvim-jalovim drvetom. Jedina sličnost izmedju Isusa i njega je u tome da su Jevreji i jednog i drugog odbacili kao Mesije. A poznato ti je da je Barkohba samog sebe proglasio Mesijom.

A na osnovu čega si Barkohbu u simboličnom smislu podveo pod...suvo-jalovo drvo...
negde sam verovatno nasao to tumacenje, ali zasto ne mislis da je valjano?
kad ovako cine sa sirovim drvetom [tu Isus aludira sta cine od njega], sta li ce tek biti sa suvim? - meni se cini da su barkohbu razvukli konjima, ali da to neces svuda naci, jer bi za jevreje bila sramota [cini mi se da ga i danas pominju/slave kao junaka, nema govora da su ga odbacili, pa digli su ustanak na celu sa njim]
 
Imaš li ti neko mišljenje u vezi sa tim...ako je moguće, bez onog tvog tipa...na jedno vam uvo udje a na drugo izadje...
Jovan 7:38...'' Koji me veruje, kao što pismo reče, iz njegova tela poteći će reke žive vode.''
pa zato i trcimo trku, ali evo reci cu ti, - taj vise ne bi morao da otvara Bibliju da bi saznao sta u njoj pise [ne budite samo slusaoci, vec i tvorci reci, da ne upijamo samo kao sundjeri, vec i da emitujemo, ako je Rec ostala u nama]
moras da napravis razliku izmedju IZ NJEGOVOG TELA CE POTECI nasuprot onih jos uvek zednih, suvih drveta itd
 
P.S. A zbog čega li si postavio prevod Biblije JS....A da...možda si poverovao da je to...najbolji prevod... :hahaha1:
pa zbog surevnjivosti koju takodje pominje ap. PAVLE :lol:

Kaze da svi trce, a JEDAN samo dobija trku - i ti onda okreces na simboliku, a da si bukvalan mogao bi naredno da RAZLUCIS
raspadljiv vs neraspadljiv venac - pazi, oba su dobici za trkace, oba su venci
ne mogu obmanjivati samog sebe.
jel ti imas neke poroke kojih ne mozes/neces da se odreknes/uzdrzavas, ili po nekim doktrinarnim pitanjima se ne slazes nikako, tipa jerihona?
 
negde sam verovatno nasao to tumacenje, ali zasto ne mislis da je valjano?
kad ovako cine sa sirovim drvetom [tu Isus aludira sta cine od njega], sta li ce tek biti sa suvim? - meni se cini da su barkohbu razvukli konjima, ali da to neces svuda naci, jer bi za jevreje bila sramota [cini mi se da ga i danas pominju/slave kao junaka, nema govora da su ga odbacili, pa digli su ustanak na celu sa njim]

Nije mi poznato da su Barkohbu razvukli konjima. A poznato mi je ovo...
I ovo...

until in 135 Bar Kokhba was himself killed at Betar, his stronghold in southwest Jerusalem.

I nemoj da ti se čini da Jevreji i danas Kohbu slave kao junaka. U vreme ustanka koji je pokrenuo dobio je taj naziv Bar Kohba ili ti ''Sin zvezde'' a što mu je dodelio vodeći rabin onog vrmena Akiva ben Josef. Ali ima i ono, da se većina Rabina u to vreme, sa tim nije usaglasila. A nakon ponovnog preuzimanja vlasti u Judeji od strane Rimljana, neki drugi rabini su mu dodelili ime Simon bar Kozeba u prevodu ''Sin laži''.

I da se razumemo.Nisu Jevreji njega odbacili kao vodju ustanka. Odbačen je kao ...Mesija...
 
Kaze da svi trce, a JEDAN samo dobija trku - i ti onda okreces na simboliku, a da si bukvalan mogao bi naredno da RAZLUCIS
raspadljiv vs neraspadljiv venac - pazi, oba su dobici za trkace, oba su venci

Kaza, da su oba venci... A da li možeš da mi objasniš za koga je nagrada bila...raspadljiv venac a za koga neraspadljiv. Pokušaj shvatiti da je Pavle veoma dobro znao za one Istamske sportske igre koje su se održavale u Korintu. Pa onda razmisli o tome da je Pavle trku trkaća na trkalištu uporedio sa duhovnom trkom hrišćanskog vernika. Nije teško shvatiti da onaj raspadljiv venac dobija pobednik na trkalištu a da neraspadljiv venac dobija pobednik u istrajanju u veri do samog cilja.

A u vezi tog neraspadljivog venca malo razmisli o ovom stihu...

1 Petrova 5:4... ''I kad se javi poglavar pastirski, primićete venac slave koji neće uvenuti.''

A u vez i sa Pavlom i trčanjem pogledaj ovo...

Galaćanima 2:2... ''Ali iziđoh po otkrivenju, i razgovorih se s njima za jevanđelje koje propovedam u neznabošcima, ali nasamo s onima koji se brojahu kao najstariji, da uzalud ne trčim ili ne bih trčao.''

Filipljanima 2:16...'' Pridržavajući reč života, na moju hvalu za dan Hristov, da mi ne bude uzalud trčanje i trud.''

2 Timotiju 4:7... Dobar rat ratovah, trku svrših, veru održah.

Bibliju nikada shvatiti nečeš sa ovakvim rezonom...

naredno da RAZLUCIS
raspadljiv vs neraspadljiv venac - pazi, oba su dobici za trkace, oba su venci

I tako...odoh da se srušim na krevet, dok se nisam srušio sa stolice... :bye:
 
I da se razumemo.Nisu Jevreji njega odbacili kao vodju ustanka. Odbačen je kao ...Mesija...
sad se razumemo, ali Mesija kad dodje sta ima onda da se razumemo, ako nismo do tada, medju nama, sa njima, sa bilo kim
A nakon ponovnog preuzimanja vlasti u Judeji od strane Rimljana, neki drugi rabini su mu dodelili ime Simon bar Kozeba u prevodu ''Sin laži''.
sa omiljenog sajta tvog omiljenog oponenta chabad.org
However, other sages felt strongly that Bar Kokhba was not the Messiah, and two incidents vindicated them. First, before one of his battles, Bar Kokhba blasphemously proclaimed: "G‑d, if you choose not to help us, at least do not come to the aid of our enemies," thereby implying that the Jews could be victorious without Divine assistance. On another occasion, Bar Kokhba suspected that his saintly uncle, Rabbi Elazar HaModai, knew military secrets. Enraged, Bar Kokhba confronted the elderly Rabbi Elazar, kicking him and causing his death. Their hopes dashed, the Jews then called Bar Kokhba "Bar Koziba," meaning son of a lie
Odbacen je jer je odbacio Boga, ALI IDEJA JE OSTALA DA ZIVI. The holiday Lag B’Omer, originally related to the Kabbalah, was remade as a celebration of Bar Kochba and his revolt. https://www.ancient.eu/The_Bar-Kochba_Revolt/
 
Pa onda razmisli o tome da je Pavle trku trkaća na trkalištu uporedio sa duhovnom trkom hrišćanskog vernika.
Jasna je meni tvoja misao, ali ti nisi nekako ispratio moju, koja ima tok ovaj
  1. eklesija, a samo jedan dobija - tu si propustio, jer kako je moguce da postoji skup vernika, svi su u jednome, a ne dobijaju svi, vec samo prvi? iz prostog razloga sto se vade zajednicom, kolektivnom odgovornoscu, a ne trude se kao trkaci za prvo mesto
  2. pa, dalje, dobitak ili ne, kada pominje oranje i vrsidbu
  3. i na kraju, ne samo da nema dobitka, vec postoji sansa i za odbacivanjem, da slucajno neko ne bude odbacen
a na koji nacin odbacen? naravno da mi ovde ne govorimo o maratoncima, o fizickom trcanju, ali ce se na kraju ispostaviti da smo svi mislili da trcimo duhovno, ali neki su dobili raspadljiv venac, a neki neraspadljiv... ja to tako iscitavam
Radi se o dobitku a logično je da tog dobitka nije želeo da se odrekne ni sam Pavle kao vernik i kao Apostolkoji je drugima propovedao kako treba...trčati na onom trkalištu...
ne mislim da se radi o tome da nije hteo da se odrekne dobitka, vec se radi o tome da ce neki ostati ne samo bez dobitka, nego ce i odbaceni biti [gradacija, kao stilska figura, a ne komparacija sto ti sugerises]. Gradacija ti/nam je potrebna zarad MERILA, ostale stilske figure su nedostatne, pa ako hoces na tu temu...
 
Poslednja izmena:
sad se razumemo, ali Mesija kad dodje sta ima onda da se razumemo, ako nismo do tada, medju nama, sa njima, sa bilo kim

Na okolnost da si tako komentarisao ovo...

I da se razumemo. Nisu Jevreji njega odbacili kao vodju ustanka. Odbačen je kao ...Mesija...

moram te pitati...na kog Mesiju misliš...Za Jevreje, Mesija nije ni Isus jer je za njih Isus samo kopile rimskog vojnika Pandire sa...nekom tamo... a nije ni Bar Kokhba.
 
sa omiljenog sajta tvog omiljenog oponenta chabad.org
Odbacen je jer je odbacio Boga, ALI IDEJA JE OSTALA DA ZIVI. The holiday Lag B’Omer, originally related to the Kabbalah, was remade as a celebration of Bar Kochba and his revolt. https://www.ancient.eu/The_Bar-Kochba_Revolt/

Bar Kokhba nije odbačen zbog odbacivanja Boga...

Despite this attitude, Bar-Kokhba strictly adhered to Jewish laws including Sabbath, tithes and holidays.

Odbačen je kao lažni Mesija...Pokušaj to da shvatiš a imajući u vidu ono...šta su Jevreji očekivali od Mesije.
 
Jasna je meni tvoja misao, ali ti nisi nekako ispratio moju, koja ima tok ovaj
  1. eklesija, a samo jedan dobija - tu si propustio, jer kako je moguce da postoji skup vernika, svi su u jednome, a ne dobijaju svi, vec samo prvi? iz prostog razloga sto se vade zajednicom, kolektivnom odgovornoscu, a ne trude se kao trkaci za prvo mesto
Vidim da ti je veoma teško da shvatiš ovo...

1 Koričanima 9:24..'' Ne znate li da oni što trče na trku, svi trče, a jedan dobije dar? Tako trčite da dobijete.''

Tu je Pavle kazivao o trci u maratonu o trci za koju se učesnici kao sportisti pripremaju. I u toj trci biva jedan pobednik, onaj koji prvi stigne na cilj.

A sada obrati pažnju na ovaj stih a onako u kontekstu...

Jevrejima 12:1... ''Zato, dakle, i mi imajući oko sebe toliku gomilu svedoka, da odbacimo svako breme i greh koji je za nas prionuo, i s trpljenjem da trčimo u bitku koja nam je određena,''

Ovo je ono u smislu duhovne trke vernika. A upravo je na to ukazivao Pavle kada je govorio o onom trčanju i onom da samo jedan pobdjuje. Učesnici u trci se pripremaju, treniraju da bi pobedili. Pavle je kazivao vernicima u Korintu da je potrebno da se istrajno pripremaju da bi u duhovnoj trci, hajde da kažem trci za večni život, pobedili i dobili nagradu. A poenta je u ovom. Svi koji tu duhovnu trku istrče do kraja, dobijaju nagradu...večni život.
 
ne mislim da se radi o tome da nije hteo da se odrekne dobitka, vec se radi o tome da ce neki ostati ne samo bez dobitka, nego ce i odbaceni biti

Malo si zaboravio šta si ranije napisao...

ne radi se o dobitku nego da i sam Pavle ne bude odbacen, kako i zavrsava poglavlje.

a ja komentarisao ovako...

Radi se o dobitku a logično je da tog dobitka nije želeo da se odrekne ni sam Pavle kao vernik i kao Apostol koji je drugima propovedao kako treba...trčati na onom trkalištu...

A radi se o stihu...

1 Korićanima 9:27... ''Nego morim telo svoje i trudim da kako sam drugima propovedajući izbačen ne budem.''

I nemoj to shvatiti bukvalno, da Pavle kaza da muči svoje telo u fizičkom smislu, da ne bi bio izbačen i...ostao bez one nagrade. Možda ja grešim ali to shvatam kao Pavlovu unutrašnju borbu sa samim sobom da uvek bude ...u onoj duhovnoj trci.

Filipljanima 2:16... ''Pridržavajući reč života, na moju hvalu za dan Hristov, da mi ne bude uzalud trčanje i trud''
 

Back
Top