Horor Filmovi

mada ipak titulu krajeva horora p meni nose VUKODLACI, ili lajkoni, kako kome odgovara

ima tu promasenih filmova...ali ipak jedan je medju top deset na ovu temu..steta sto nema drugog dela

DOG SOLDIERS

dog-soldiers-dvd-1.jpg
 
o ,prle...daj neki dobar o vukodlacima ,meni se cini da sam ih sve odledao od 70 -te .pa do danas ?
jel moze neka top 20 filmova o vucima ,koje smatras dobrim ?
:)

ja sam fan LAJKONA...ali tu je sve sve odgledalo verovatno....

evo par komaTa :)

1. Stiven King : Silver Bullet, stariji
2 .Joe Dante : The Howling, stariji
3 .John Fawcett : Ginger Snaps 1, 2
4. John Elder, OLiver Reed :The Curse Of The Werewolf, stara verzija iz 70 ih g.
5. Len Kabasinski : The Curse Of The Werewolf, nova verzija (2006)
6. *** : The Lycanthrope (2007)

naravno nisam spomenuo ove klasike koje svako zna...Dzek Nikolson, WOLF, tako nekako..Americki Vuja u Londonu...onda ovaj Novi sa Benisiom Del Torom i Entonije Hopkinsom itd...
 
Mnogo filmova zabeleženih sa ovih tema, sa foruma, stoje zapisani u svesci, i čini mi se da nikada dovoljno ne stižem.
Mada želim.

Međutim, danas odgledam, Re-cycle.http://www.imdb.com/title/tt0498311/
images


Kakav magičan film.
Sjajno ostvarenje.
Film koji otvara vrata dublje zamisli, dubljeg sveta, otrgnutog od zaborava, obrisanog iz pamćenja.
Film oji budi, seća na one kojih se niko ne seća.
Koji sagledava njihov turobni svet, zlopaćen, tužan, tmuran.

Svaki nalet inspiracije, tren prošlosti, zamisao koja je odbegla, negde ipak postoji.
Samuje, čezne, ne postoji gašenje života.
Animizam pluta napušten, u sopstvenom vrtlogu zajedno sa mnogim drugim tužnima.

Ne postoji zaborav koji spašava.
Jedna strana ostaje povređena, ona koja je enkom izmakla iz duše, iz sećanja.
Ne postoji dete koje se nerođenjem preboljeva, njegov plač odjekuje u svetu prognanih, samih.
Svaki je uzdah nege zbrojan, sačuvan, daleko od vlasnika, ali blizu takođe pretužnih odlomaka nečijih postojanja.
Svako je slovo, rečenica, hartija ispisana negde otisnuta da živi, da plače, da osmišlja svet za one koji ničiji su.

Jeza filma najveća je kada junakinja dolazi na groblje.
Mračno, kameno, sa dušama koje skamenjeno leže.
Groblje duša koje su svi zaboravila, čiji su grobovi zatrpani neposećivanjem.
Sve duše, očajne i gole, same, pružaju dlanove da prime cvet kao simbol sećanja.
Brige.

Film koji navodi na misao o ljudskoj hladnoći usled tempa života.
Moderan čovek polumašina je.
Hitar, radna, u jurnjavi.
Automatizuje svoje biće u žudnji da opstane.
Zaboravlja dušu, svoje detinje, svoje milo, svoje sveto.
Zaboravlja bol neotplakanu.

Ali, boli, i izgara od tuge zaboravljeni svet, osamljen, tuđ, nagomilan i stahotan.
Jeca kao ugašeni otkucaj deteta iz utrobe.

Nepropustiv film.
 
ja sam fan LAJKONA...ali tu je sve sve odgledalo verovatno....

evo par komaTa :)

1. Stiven King : Silver Bullet, stariji
2 .Joe Dante : The Howling, stariji
3 .John Fawcett : Ginger Snaps 1, 2
4. John Elder, OLiver Reed :The Curse Of The Werewolf, stara verzija iz 70 ih g.
5. Len Kabasinski : The Curse Of The Werewolf, nova verzija (2006)
6. *** : The Lycanthrope (2007)

naravno nisam spomenuo ove klasike koje svako zna...Dzek Nikolson, WOLF, tako nekako..Americki Vuja u Londonu...onda ovaj Novi sa Benisiom Del Torom i Entonije Hopkinsom itd...
hvala puno .zadnja 2 naslova nisam ni znao
izgledaju super !!!!
 
odgledao Don't Let Him In (2011) http://www.imdb.com/title/tt1400515/ pisem o njemu samo da bih vas obavestio da ga zaobidjete obavezno,inace film nije vredan pomena..niskobudzetno,tupavo sr.anje koje bruka horor zanr

hvala..najvise me iznervira kada vidim kao dobar plakat koji mi uliva poverenje...pa skinem film...titl..spakujem sve lepo...zauzmem busiju...smanjim svetla i onda vidim da je film "visoko niskobudžetan". Nista gore nego od takvih horora.

zaobićići ćemo ga...a ostalim preporuciti ako nisu gledali a sumnjam da nisu..ova dva za danas...:)

dobar film..radnja...akcija...The Thaw (2009)




*************************

jeza...radjen prema istinitim dogadjajima...tera nas da se zamislimo. DOBAR FILM

Death of a Ghost Hunter (2007)

 
hvala..najvise me iznervira kada vidim kao dobar plakat koji mi uliva poverenje...pa skinem film...titl..spakujem sve lepo...zauzmem busiju...smanjim svetla i onda vidim da je film "visoko niskobudžetan". Nista gore nego od takvih horora.

zaobićići ćemo ga...a ostalim preporuciti ako nisu gledali a sumnjam da nisu..ova dva za danas...:)

dobar film..radnja...akcija...The Thaw (2009)




*************************

jeza...radjen prema istinitim dogadjajima...tera nas da se zamislimo. DOBAR FILM

Death of a Ghost Hunter (2007)


death of a ghost hunter jeste ok film,ali me nekako nije kupio da je istinita prica
 
Volim da pogledam poneki horor, ali ne sam. Ne da se plasim i sl. , ali puno zabavnije je u drustvu, pratis reakcije drugih.. Pogotovo s curom poc' na neki horor, ili jos bolje-kuci. Ma uzivancija :heart:
 
kaže se "u šali pa privali..." ;)

možda se i ja šalim..sve ERE vole da se šale.
sve sam gledao...Apolo mi se nesto i ne svidja...osim ovoga 11.11. sta je to, kakav je...


11.11.11.

Najgori film od svih navedenih... Krece interesantno, ali onda radnja pocne da se razvlaci... Kraj glup samo tako... Zelja je bila da se gledalac iznenadi, ali neko ocigledno nije bio u stanju da to izvede...
 
ljudi odgledao sam Rosewood Lane (2011) http://www.imdb.com/title/tt1840388/ do pola,veceras cu da nastavim,film me odusevio.zanimljiv je i prica je drugacija nije radjena na neki kalup.decko-raznosac novina uznemirava jednu zenu koja se doselila u kucu gde joj je ziveo otac a komsije ga se plase i maximalno ga izbegavaju jer je on ustvari neka utvara

ufff..odmaK deluje zastrasujuce...ja cu ga sutra onda da gledam..vecerasnji repertoar popunjen

ovo gledam..ne znam kakav je...videcemo....



a ovo preporucujem ko nije gledao...nije horor..ali vuci su tu ipak misticni...

 

Back
Top