Filmovi dobri za patologiju i prepoznavanje iste u svom okruzenju

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.110
Postoje filmovi koji na jasniji nacin potsecaju i uce gledaoca na postojanje patologija....
To nisu mudri filmovi gde se na tudjim greskama uci kako da se pametno i lepo zivi, vec su sa porukom i opomenom da patoloski odnosi postoje medju ljudima samo ih treba na vreme prepoznati i mozda odstraniti , ne znam da li podrazumevati i lecenje i odstranjenje, jer je to jako tesko uvideti kako iz takvih filmova..

Dakle moje tumacenje tih filmova je da su tu da osobama pruze sansu prepoznavanja svog stanja, mozda kroz onu osobinu , vidi prepoznajem to i to , znaci to me zadovoljava, nisam sam ili mozda je to normalno....

Interesantno je da mi osobe dolaze sa tim filmovima i knjigama , i sa selektivnim uocavanjem sta je sve u filmu prikazano....npr ako su emotivni , onda primecuju atmosferu, emocije koje postoje, ne sve, ali logican zakljucak koji sledi iz tih patologija , pa zatim i neko od mogucih resenja ne primecuju ili ne mogu da generisu..

Stoga smatram da bi mozda pomoglo da se skupljaju takvi filmovi kao primer i neka vrsta asocijativne literature, samo filmske....

Npr od svezih ponuda ovakvog tipa je film wings of desire ili Der.Himmel.Uber.Berlin.1987 kako glasi orginal filma....
Kod ovakvih filmova, nije bitno sto je nekad prihvacena i naglasena i neka cudnost ili nama neprihvatljiva slabost, npr nihilizam jer se iste stvari mogu tumaciti i kao slabost i kao bezvrednost, pa ko uleti u bezvrednost eto mu nihilizma na vrata...

Ali sastavni su deo ljudskog emotivnog dozivljaja kad se vec naleti na postojece patologije, a ne izmisljene patologije...tj logicke nevolje ne idu usamljene, ili psihicke nevolje ne idu usamljene...
 

Back
Top