HHO i automobil

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moguće je postavljati i slike sa svog računara.

Evo uputstva kako to možete učiniti:

http://forum.krstarica.com/showthre...njivanje-slika-na-veličinu-optimalnu-za-forum.

Jedino što sada morate kopirati Forum code umesto Direct link (kako je dato u ovom objašnjenju) ili se prijaviti na ImageShack kao korisnik, pa onda možete kopirati i Direct link.
Http adresu datu kao Forum code samo direktno ovde "zalepite", bez stavljanja u tagove za slike, jer su ti tagovi već predviđeni samom adresom.
 
Poslednja izmena:
Moguće je postavljati i slike sa svog računara.

Evo uputstva kako to možete učiniti:

http://forum.krstarica.com/showthre...njivanje-slika-na-veličinu-optimalnu-za-forum.
.

Jedino što sada morate kopirati Forum code umesto Direct link (kako je dato u ovom objašnjenju) ili se prijaviti na ImageShack kao korisnik, pa onda možete kopirati i Direct link.
Http adresu datu kao Forum code samo direktno ovde "zalepite", bez stavljanja u tagove za slike, jer su ti tagovi već predviđeni samom adresom.

Zahvaljujem se na ljubaznosti
 
Pozz Chvale, poslao sam zahtev za prijateljstvo na forumu, zeleo bih da vidim vise o HHO sistemu jer sam i sam pronasao na Netu sto sta i napravio prototip i zbog nedostatka vremena nisam probao na automobilu. Pravio sam WetCell. Sve najbolje svima na forumu.
 
Pozz Chvale, poslao sam zahtev za prijateljstvo na forumu, zeleo bih da vidim vise o HHO sistemu jer sam i sam pronasao na Netu sto sta i napravio prototip i zbog nedostatka vremena nisam probao na automobilu. Pravio sam WetCell. Sve najbolje svima na forumu.
Pozdrav, Wet Cell je slabe efikasnosti. Samo 10% u odnosu na Dry Cell koja je 90% iskoristivosti..Kod Wet Cell-a ima curenja struje po obodu elektroda..
 
Pozdrav, Wet Cell je slabe efikasnosti. Samo 10% u odnosu na Dry Cell koja je 90% iskoristivosti..Kod Wet Cell-a ima curenja struje po obodu elektroda..

prvo da sve pozdravim
iz Zagorja sam i intenzivno radim na dry cell generatorima,ugradio u svoj auto,jedan peugeot.. sve super.auti dobro vuku,na auspuh se niš ne vidi,dizelaši rade savršeno,potrošnja znatno manja i bez osiromašivanja smjese.

Chvale pozdrav :D
ovo o wet cell je točno-generatori pare a ne plina-neutralne elektrode kod wet cell struja obilazi jer su plus i minus elektrode pod većim naponom i sve skupa se fino počne kuhat ko juhica a amperi idu u nebesa...mada može se izvesti dobra ćelija,imam jednu malu koja obećava ali treba to odraditi još malo-ali i uz to nikad neće dostići dry cell generator-na malim amperima strava od plina-ne količine nego plina kako je reko Chvale,
-uz to čitao sam postove o uloženoj struji i većoj potrošnji goriva itd,itd..
-odmah da velim,na max 6A imam plina i više nego dovoljno,auto ide ko metak,1,9d
 
nisam vidio da trebam tri posta pa idem još malo blebetati
-znači sve što je Chvale napisao je točno-trkeljanja o nekom perpetumu su puste priče..na 5.7A imam 0,7-0,8 lpm plina trenutno,motor ne prepoznaje uključenje ćelije znači alternator nije pod nikakvim opterećenjem-auto ide bolje,troši manje,nema potrebe za tiskanjem gasa-kad dođete na brzinu koju želite,samo u 5-u i dodir papuče-znat ćete onda o čemu pričam
 
moje dry cell rade na malo ampera,nisu velike,imaju 11 elektroda spoj -nnnn+nnnn-
-to su dva generatora po 6 elektroda sa zajedničkim plusem-udio NaOH u elektrolitu je mala žlićica na 2l destilirane vode-dakle lužina ne može biti slabija nego što je.
-obrada elektroda je isto najbitnija u svemu za pravilan rad i maksimum proizvodnje plina-sve skupa osigurava dugotrajan rad ćelije bez trošenja elektroda.
-eto,ko je zainteresiran može dobiti informacije o izradi ćelije da se to riješi i otkloni sve nedoumice
 
Kolicina gasa je minorna i ne shvata se kao gorivo u smislu ako ga ima vise bice veci efekat.Naprotiv. Vec sam napisao ako se proizvede sa malo ampera do 10 maksimum onda imas monoatomski koji je tri puta jaci da se tako izrazim..od onog koji se proizvede visom amperazom. Znaci celija bez grejanja, bez pare. Cist HHO. Kad se trazi veca kolicina ide se na povecanje amperaze koja sobom nosi povisenu temperaturu i rizik da se izgubi gas o kome sam pricao. suva celija je samo naziv..Celije su tako napravljene da krajevi nisu u elektrolitu i strija ne moze da curi okolo. Ne mogu da resim ovo sa fotografijama..Bice lakse kad budem mogao da pokazem.

zato mnogi urlaju da je HHO prevara,jer ne mogu izvesti dobru ćeliju-lijepo si rekao,treba tablu inoxa baciti da bi skužio neke stvari i napravio...ako napraviš...ja sam svoje odradio- i rezultati su odlični-moj običan dizel puše na auspuh ko fen za kosu,nema dima,uskoro će tehnički i ekotest...malo će zijevat i čudit se..onda tražiti da im sklopim ćelije..hahahahaa...
 
Nije bas tako jednostavno, na brzinu izneti sve. Po tvom pitanju zajkljucujem da pricas o Wet celiji koja ima iskoristivost samo 10% Dry Cell su one koje imaju najmanje curenje struje i cije celije nisu potopljene, vec su konstruktivno resene da nema curaenja po obodu elektroda. Postovao bih fotografije, ali ne vidim mogucnost toga. Najbolji katalizator je KOH Kalijum hidroksid. Na drugom mestu je Natrijum hodroksid. Nikakve soli, sode bikarbone, ne dolaze u obzir jer ne proizvode cisti HHO. Napisao sam kako stejujem amperazu ima gore tekst.
Niko ovde ne spominje perpetum mobile. Sto se tice diatomskog i monoatomskog vodonika, ne slazem se da je to isto.
Vodonik je cudna prica, sa malom utrosenom snagom za njegovo dobijanje mozes da seces metal. Sto sa drugim energentima ni u snu ne mozes. Sve sto si napisao sa strane nauke je ok. ali, da li je bas sve tako sa vodonikom.
Moram da se umešam i da pitam vas obrazovane koji ništa u životu niste uradili osim teorije koju su vam servirali, ali to mene ne brine, jer i Teslu su nazivali šarlatanom, a zna se i iz kojih razloga (ne upoređujem se sa Teslom da zlobnici to ne iskoriste). Ja sam mali običan čovek koji razmišlja svojom glavom i praktično gleda na svet oko sebe bez obzira na nauku. Šta je mene briga što vi tvrdite da nauka kaže kako je dobijena energija uvek manja od uložene, kad sam ja u praksi sa uloženih 140 Wati dobio gas koji kako chvale kaže seče čelik, vari, topi sve što dotakne njegov plamen. E sad vi naučnici kažite meni jedan primer gde sa 140 Wati može to isto! Drugo to jeste praskav gas, ali nije tačno da čim se zapali dolazi do eksplozije, on gori i to kako gori, dakle uzalud vam vaše diplome. I za vašu informaciju postoji veoma jednostavan način da se taj gas napravi neeksplozivnim i da gori kao butan, e to u školama niste učili žao mi je, i sve dok budete podcenjivali nekog manje obrazovanog, a još pri tome uspešnijeg od vas bićemo tu gde jesmo, ali sujeta je čudo! Neko ovde reče netreba mu automobil, a čovek mu nudi da mu dokaže praktično, Ali Edisona i Morgana ima na hiljade, nadam se da će se naći i po jedan Vestinghaus.
 
Poslednja izmena:
Moram da se umešam i da pitam vas obrazovane koji ništa u životu niste uradili osim teorije koju su vam servirali, ali to mene ne brine, jer i Teslu su nazivali šarlatanom, a zna se i iz kojih razloga (ne upoređujem se sa Teslom da zlobnici to ne iskoriste). Ja sam mali običan čovek koji razmišlja svojom glavom i praktično gleda na svet oko sebe bez obzira na nauku. Šta je mene briga što vi tvrdite da nauka kaže kako je dobijena energija uvek manja od uložene, kad sam ja u praksi sa uloženih 140 Wati dobio gas koji kako chvale kaže seče čelik, vari, topi sve što dotakne njegov plamen. E sad vi naučnici kažite meni jedan primer gde sa 140 Wati može to isto! Drugo to jeste praskav gas, ali nije tačno da čim se zapali dolazi do eksplozije, on gori i to kako gori, dakle uzalud vam vaše diplome. I za vašu informaciju postoji veoma jednostavan način da se taj gas napravi neeksplozivnim i da gori kao butan, e to u školama niste učili žao mi je, i sve dok budete podcenjivali nekog manje obrazovanog, a još pri tome uspešnijeg od vas bićemo tu gde jesmo, ali sujeta je čudo! Neko ovde reče netreba mu automobil, a čovek mu nudi da mu dokaže praktično, Ali Edisona i Morgana ima na hiljade, nadam se da će se naći i po jedan Vestinghaus.
Ma možeš ti pumpom za biciklu da ubijaš pacove, ali nije rentabilno....ljudi smislili efikasne metode. :mrgreen: Izvini, ali ne verujem u norveške radijatore koji greju a ne troše struju i slične gluposti. Tako i ovo, praviš vodonik trošeći benzin, da bi taj vodonik sagorevao i kao dobio si nešto. Aha...ali juče :lol:
 
Ma možeš ti pumpom za biciklu da ubijaš pacove, ali nije rentabilno....ljudi smislili efikasne metode. :mrgreen: Izvini, ali ne verujem u norveške radijatore koji greju a ne troše struju i slične gluposti. Tako i ovo, praviš vodonik trošeći benzin, da bi taj vodonik sagorevao i kao dobio si nešto. Aha...ali juče :lol:
Možda tebi nije rentabilno, ali meni jeste. Ja ću sa kilogramom aluminijuma dnevno,koji koristim da proizvedem vodonik grejati prostor od 100 kvadrata ove zime, bez dodatnog ulaganja bilo kakve energije.Pametnjakovići će sada reći, znaš li ti kolika energija je potrebna da bi se dobio kilogram aluminijuma.Energija se ulaže i da bi se dobila nafta, energija se ulaže i da bi se dobila struja, pa ceo svet koristi te resurse.
I još nešto ako nisi znao,prvi motor koji je pouzdano radio na vodonik je napravljen 1820, (Englez William Cecil).
Benzinski motori su došli tek posle (na osnovu ovih) i prvi je izrađen u Americi (Hazard i Morey; Hezerd i Mori) tek 1824.
Imao je neku vrstu primitivnog rasplinjača, dok oni na vodonik (normalno) nisu!
Toliko o tome može li vodonik da se koristi u motorima SUS. Da je nastavljeno sa tim ko zna gde bi sad bili (i koliko bi svet bio manje zagađen)."
 
Poslednja izmena:
Možda tebi nije rentabilno, ali meni jeste. Ja ću sa kilogramom aluminijuma dnevno,koji koristim da proizvedem vodonik grejati prostor od 100 kvadrata ove zime, bez dodatnog ulaganja bilo kakve energije.Pametnjakovići će sada reći, znaš li ti kolika energija je potrebna da bi se dobio kilogram aluminijuma.Energija se ulaže i da bi se dobila nafta, energija se ulaže i da bi se dobila struja, pa ceo svet koristi te resurse.
I još nešto ako nisi znao,prvi motor koji je pouzdano radio na vodonik je napravljen 1820, (Englez William Cecil).
Benzinski motori su došli tek posle (na osnovu ovih) i prvi je izrađen u Americi (Hazard i Morey; Hezerd i Mori) tek 1824.
Imao je neku vrstu primitivnog rasplinjača, dok oni na vodonik (normalno) nisu!
Toliko o tome može li vodonik da se koristi u motorima SUS. Da je nastavljeno sa tim ko zna gde bi sad bili (i koliko bi svet bio manje zagađen)."
A gde sam ja to rekao da motor ne može da koristi vodonik? I to je super ako se reši kako ga dobiti rentabilno. Ali dobijati ga u nekom postupku čiji je stepen iskorišćenja 10, 20...pa i 90% i to korišćenjem skupog energenta da bi posle taj vodonik sagorevao...:eek: To bi bilo otprilike kao...ubacim elektromotor da pokreće auto a struju pravim agregatom na benzin ili dizel. Kad bude rešeno bezbedno skladištenje vodonika u autu i da taj vodonik dobijamo nekim jeftinim postupkom to će biti OK. Ovako ne pije vodu a ti možeš da veruješ u rentabilnost koliko hoćeš ;)
 
A ovo sa aluminijumom i verovatno nekom kiselinom... za grejanje :eek: Koju količinu vodonika ćeš da dobiješ reakcijom kilograma aluminijuma i koliko ti je potrebno kiseline za to? Ili misliš da koristiš natrijum hidroksid? I zar ne misliš da je malo čudno što su ti hemijski postupci poznati godinama unazad a da se niko sem tebe nije setio da pravi vodonik na taj način i koristi ga kao gorivo? A ti si baš izračunao da na taj način možeš da greješ 100 kvadrata sa kilo aluminijuma? :lol:
 
Ako je moja matematika tačna ( i baš bi voleo da čujem nekog hemičara) ...od kilo aluminijuma dobijaš 200g vodonika, što ti je ekvivalent 600g benzina. E pa ako sa litrom benzina greješ kuću od 100kvadrata ceo dan onda svaka ti čast. :worth: A da ne računamo cenu kilograma aluminijuma i potrebne količine kaustične sode za reakciju u poređenju sa cenom litra benzina...
 
Pozdrav, Wet Cell je slabe efikasnosti. Samo 10% u odnosu na Dry Cell koja je 90% iskoristivosti..Kod Wet Cell-a ima curenja struje po obodu elektroda..

Osnovna konstukcija i razlika u konceptima(Dry Cell ,wet Cell )je poznata ali ono sto je najbitnije zapravo je prakticna realizacija , tj.znanje steceno eksperimentima ,pa je jako vazno da se posredstvom foruma razmene iskustva i znanja o detaljima stecenih eksperimentima.Forumasi javite se sa svojim iskustvima.


Edit: gibica

Procitaj uputstva za slanje poruka:

http://forum.krstarica.com/showthread.php/406370-Slanje-poruka-na-Forum-(Odgovor-na-temu)
http://forum.krstarica.com/showthread.php/413330-Privatne-poruke
 
Poslednja izmena od moderatora:
Niko ne daje detalje! Znacilo bi da nam Cvale i Danek daju vise podataka o Dry cell-u koji su napravili a licno bih voleo direktan kontakt , ko god je imao neka iskustva.
Znače i neuspeli pokušaji. Slobodno se javite,jer sva dosadašnja iskustva mogu puno da pomognu drugima.Zajednički ćemo lakše do cilja!
 
Niko ne daje detalje! Znacilo bi da nam Cvale i Danek daju vise podataka o Dry cell-u koji su napravili a licno bih voleo direktan kontakt , ko god je imao neka iskustva.
Znače i neuspeli pokušaji. Slobodno se javite,jer sva dosadašnja iskustva mogu puno da pomognu drugima.Zajednički ćemo lakše do cilja!
Ako želiš direktan kontakt javi se na P.P., ne pada mi napamet da se prepucavam sa ovima ovde.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top