help

Devojka vam trazila obican savet, a vi cete jos da joj nabijete kompleks...

Zaboravi na te pilule... Idi do prve prodavnice, uzmi neki test za trudnocu i resi sebi dilemu... Ako skupis hrabrosti, mozes i do ginekologa da odes... Mada, ako ti test bude negativan, nemas potrebe, bar za sada...
..

:dash: Joj, koji saveti.. Da otkrije trudnocu posle 2 dana? :dash: Da ne popije postinor? Da AKO SKUPI HRABROST ode ginekologu.. Odoh ja sa ove teme da se ne slogiram :cao: :heart:
 
Zasto onda devojci ne objasnite i kako te pilule deluju...

Ja sam stvarno ovde video jako pametnih saveta... Tako da je bolje da se pokrijete usima...


sta kako djeluju...
- sprecavaju ovulaciju
- sprecavaju implantaciju oplodjene jajne stanice u maternicu ili uzrokuju propadanje zutog tijela...

ne kapiram sta zelis reci time?
 
Ljudi, zamolila bih vas za savet, mada znam da je najbolji savet ginekologa, ali eto, prvo da cujem jos neko misljenje. Spavala sam ssa deckom prvi put pre 2 dana, bez kondoma, znam da je to dosta neodgovorno ali ***...desilo se. On nije bio nevin, zapravo iskusan je...sad sam zabrinuta, ali ne zbog infekcija, jer je za to kasno da se brinem, vec zato sto je svrsio, tj. izvan mene, ali opet... ne znam, please, dajte savet, da li da pijem pilule za dan posle ili...sta vec...
hvala unapred!

Gotovo trudna si! :lol:
 
Joooooooj znaci zabole me....

najvise me nerviraju ovi sto se hebu a nemaju pojma ni sta ni kako ni nista! :rtfm:

Kao prvo NE MOZES DA PIJES PILULU ZA DAN POSLE ako si imala sex pre 2 dana!!!

Kao drugo mala je verovatnoca da ces ostati trudna ako NIJE svrsio u tebe , ako ti je srsio na licu, sisama, dupetu, ustima onda je mala verovatnoca za trudnocu!!!

Kao trece PRVO PROCITAJ I OBRAZUJ SE sto se tice sexa, bolesti, kontracepcija sad barem imas preko neta, knjiga i svega ne moras da pitas mamu

Kao cetrvto zakazi pregled kod ginekologa cisto radi sebe!!! Izgubila si nevinost i vreme je da pocnes da brines o sebi!!!

:roll:

:ok:
I nemoj ovo da shvatis kao kritiku ali ne mogu da verujem da u danasnje vreme kada se svuda govori o tome i ima toliko tinejdzerskih casopisa u seksualno edukativne svrhe moze da dodje do ovakvih situacija :dash:

Nekad nisu bile lako dostupne informacije o zastiti i zacecu i desavalo se da dodje do nezeljenog zaceca , zamisli koliko su manje mogli da znaju i opet je bilo daleko manje venericnih bolesti i abortusa a seksa je oduvek bilo naravno .

Gde bez kondoma jos prvi put :dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:
Shvatices uskoro najkasnije za par godina koliko znaci upotreba prezervativa ,
ali moj ti je savet da o svemu sto te zanima razgovaras sa ginekologom, mislim poslednja stvar koju treba da uradis jeste da sedis za compom i ovde trazis odgovore.

Po svemu sudeci ti uopste nisi bila spremna za seks
 
Samanta je kako vidim- bez dlake na jeziku- sto mi je simpaticno:per:

mislim da u danasnje vreme interneta kad sve mozes da saznas brzo i lako :worth: da bi mladi koji zele :zag: prvo procitaju ,obaveste, nauce, :rtfm: jer posle moze biti kasno:dash:
 
e malo si preterala. kao da si i ti sve znala pre, dok si bila amterka ;)

nije sramota ne znati.
ali je glupo ne pitati/ne raspitati se

khm, informisati se prije stupanja u seksualne odnose je stvar kulture, brige o svom i partnerovom zdravlju i odraz zrelosti, posjet ginekologu da ne spominjem
nije sramota ne znati, tragedija je
 

Back
Top