Help! Dolaze mi gosti na ručak, a ne jedu meso! Šta da poslužim?

šta umeš da spremaš uopšte, možeš i da kupuješ/naručuješ, je l imaš iskustva s tim... riba je ok al ne znam ako nemaš nikakvog iskustva sa spremanjem da l je ovo prilika
možeš da kupiš ribu u maksiju valjda nije pokvarena ili nešto

ako inače ne spremaš i ne primaš goste mislim da ne treba da izigravaš superdomaćicu nego ono potrudi se koliko može, kad naručuješ da se ne ispališ, mislim da je najbolje maksi/merkator/vero tamo ima puno te hrane za naručivanje
kupi im i neke sitne kolače lepe i voće

vidi neke restorane koji su dobri, da kupiš spremljenu ribu kod njih možda ... ima to i na pijaci al to ume da bude problem ako stoji dan-dva, možda, ne uvek

ako ljudi poste onda spremaj nešto što je posno... ako nemaš nameru da ih zaebavaš zbog toga... znači riba+povrće+salata+hleb i možda supa

ako umeš da ispečeš ribu to je super, tri-četri skuše u rernu i dosta toga je rešeno... treba ti i maslinovo ulje
 
Дефинитивно, печена риба. Постоји риба која се не осећа толико много, а такође нема много костију и кад се лепо похује у кукурузном брашну и уз много зачина(оригано, босиљак, рузмарин, мирођија) добије више укус пилећег меса које се тако лагано топи устима. А ради се најускуснијој слатководној риби, а то је пастрмка. Најбоље прилози који иду уз пастрмку су дефинитивно прежени кромпир, ако желиш да буде разноврсније можеш дадати: кувани пиринач и свеж парадајз, поховани целер, кисели купус са алевом паприком или ипак ићи на сигурно: пире од кромпира и зелена салата.
И обавезно уз рибу лимун .
 
Poslednja izmena:
Дефинитивно, печена риба. Постоји риба која се не осећа толико много, а такође нема много костију и кад се лепо похује у кукурузном брашну и уз много зачина(оригано, босиљак, рузмарин, мирођија) добије више укус пилећег меса које се тако лагано топи устима. А ради се најускуснијој слатководној риби, а то је пастрмка. Најбоље прилози који иду уз пастрмку су дефинитивно прежени кромпир, ако желиш да буде разноврсније можеш дадати: кувани пиринач и свеж парадајз, поховани целер, кисели купус са алевом паприком или ипак ићи на сигурно: пире од кромпира и зелена салата.
И обавезно уз рибу лимун .

pastrmku u rernu i ne pohuje se :roll: u tiganj mogu oni pastrmka-fileti dimljeni al šta znam cela riba je jeftinija
ja ne bih pire, ako neko hoće krompir onda može i dalmatinsko varivo krompir+blitva ili neki zeleniš
al ako soradze nema rutinu sa spremanjem ribe mislim da gleda kako da nabavi... mada ako su gotivni gosti možda oproste
jedino da ne bude ono baš da ne može da se jede, valjda to ne može :D

al kad se sprema riba, znači samo riba, jednom sam jela neku ribu s kajmakom i skroz je glupo :D jedino ako je salata s tunjevinom npr ili tako nešto

eee možeš to! konzerve tunjevine i nađi neke salate po netu
 
pa to i jesu vegani...ne jedu meso, sir, jaja. eventualno ako su peskoterijanci ili kako se vec zovu oni sto jedu samo ribu, bez drugih zivotinjskih namirnica. ali veca verovatnoca je da su samo vegani. znaci uzas, ja to u kucu ne bih primila.


oni traze da za njih uvek s enesto spremi, a npr. ako neko ko jede meso dodje kod njih u goste moze da pase travu i jede gomilu ugljenih hidrata ni kriv, ni duzan.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sve sam rekla u naslovu. Stalo mi je da budu zadovoljni.
Možda riba dolazi u obzir, ali ne bih da usmrdim kuću...
Možda nešto što mogu danas da spremim, pa da bude
"hladan" ručak...

Ima li neko predlog?... ali da bude i bez sira i bez jaja...
Ima kupljene a spremljene (pohovane itd...) ribe (i račića) u ribarnicama
To nije mnogo skupo a jako je ukusno

Drugo, uvek je super prebranac, ajvar, krompir salata.... i sve salate uz to

Humus namazi su predivni
Ima raznih ukusa, šitake je na primer sjajan
I super je da se posluži uz tost hleb
 

pastrmku u rernu i ne pohuje se :roll: u tiganj mogu oni pastrmka-fileti dimljeni al šta znam cela riba je jeftinija
ja ne bih pire, ako neko hoće krompir onda može i dalmatinsko varivo krompir+blitva ili neki zeleniš
al ako soradze nema rutinu sa spremanjem ribe mislim da gleda kako da nabavi... mada ako su gotivni gosti možda oproste
jedino da ne bude ono baš da ne može da se jede, valjda to ne može :D

al kad se sprema riba, znači samo riba, jednom sam jela neku ribu s kajmakom i skroz je glupo :D jedino ako je salata s tunjevinom npr ili tako nešto

eee možeš to! konzerve tunjevine i nađi neke salate po netu
И те како се печена риба похује и то без капи уља, чак нема велике разлике у укусу између пржене и печене пастрмке, али предност печене пастрмке је што се доста лакше одваја кожа од меса (велики проценат људи не воли кожу), кости се лако одвајају (довољно је само повући кичмени стуб рибе од главе према репу) и зачини су више интезивнији. И пре саm за то да се иде на сигурно, сви воле зелену салату и кромпир.
 
Sutra dolaze... imam posla preko glave iako sutra dolaze...
:D

pa moze potaz od povrca npr. pa onda varivo socivo....zaboravila sam arapski recept za socivo i integralni pirinac, mozes pirinac i pecurke, kao pilav. plus salata.

od slatkisa neki posni koji se sprema za nase posne praznike. ima tih bombica i cudesa posnih. za predjelo mozes posnu pitu, nama barem ne manjka takvih pita, kromir, kupus, pirinac i praziluk, pecurke. uz pitu nesto socnije, mozes i rusku salatu sa lajt majonezom i bez mesa i jaja tjah kao francusku. mozda mozes da ubacis tofu u rusku salatu (nemam pojma kako bi bilo i dal ti je tofu brzo dostupan). ako imas tofu mozes i nesto egzoticnije tipa kineska kiselo ljuta supa, ali nemoj da stvaljas meso, samo tofu (ja je pravim bez tofua), pa imas humus kao namaz. mogu brusketi od hleba i zacina za grickanje uz neki posni namaz sta znam sad koji.
mozes soju da uzmes i napravis neke pljeskavice od nje i slicno.

mislim ako su vegani i ne jedu ni ribu.

proprazis tofu i stavis ga u rusku umesto sunke. :think:
 
ja znam za kacamak sa gorgonzolom tjah palenta, ali opet gorgonzola je sir.

mozda moze da napravi namaz od nekih orasastih plodova i margarina za kolace, umesto putera. msm, nije da nema mogucnosti.
Moze neki posni sir da upotrebi , kacamak je super ... sve sto je dobro za bebe dobro je i za nas starije od beba :lol:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sutra dolaze... imam posla preko glave iako sutra dolaze...
:D


javi nam sta si izabrala za meni. bas je zabavna tema...nahraniti vegane. :lol:

pa moze i vocna salata prelivena necim posnim.


ako kupujes nesto od mlecnog sto se bazira na biljnim mastim, procitaj sastav, jer mnogi takvi proizvodi imaju dodat animalni deo. sirevi posni npr. imaju 2 posto dal surutke ili cega, ali nisu full bez zivotinjskog udela. ja citam etikete, jer ne jedem mlecne proizvode na bazi biljnih masti, ako se tako moze to nazvati.

ako pravis npr. vocnu salatu sa slagom, otovri oci kod sastava slaga, da ne budes u nezgodnoj situaciji ako odbiju, jer nisu sigurni u poreklo namirnice.

mozda bolje nesto s aorasima i klasicnom cokoladom z akuvanje, kokos brasnom bananama.

Moze neki posni sir da upotrebi , kacamak je super ... sve sto je dobro za bebe dobro je i za nas starije od beba :lol:


upravo napisah, vecina sireva koji su deklarisani kao posni imaju animalni udeo. ja posto ih ne jedem, jer je to cista hemija, nisam sigurna tacno koji imaju, ali vecina ima, pa morace da cita sastav namirnica, ako misli da im iznese posni sir.
 

Back
Top