GRUPA "PASCHAD" iz PRistine

Bio sam siguran da je u Vetrovitoj ulici bio opisan i koncert Mus i Paschad u klubu umetnika.

Pa zar mozes da sumnjas da ima dogadjaja koji se ne spominje u knjizi?
Knjiga je pisana 20 godina i prekucana (uz drastichna skrachenja sa 450
na 250 strana) za nekih 6 meseci (peglanje i ujednachavanje stila), davne 1996 te
godine.
Evo sta se u njoj kazhe o koncertu o kome prichash:


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*


"Ladies and gentleman, I have a great honor to introduce you : PASCHAD!"
Sale, Zare i Zule zamahnitashe, zacu se aplauz.
Pivara - klub u Bozuru bio je pun nasih ortaka. Skinuo sam naocare za sunce i zasvirao
slajd po Dzipsonki.
Zasto te nema
Zasto nisi tu?
More, zasto te nema, zasto nisi tu?
Otkada te nema
Sviram samo Bluuuz

Beja se cerekao iz prvih redova, prckao sam solo u panici. Pascad su gazila stabilno,
bio sam im gost na svirci. Zaretu je ispala kosulja iz gaca, Sale se klatio i lomio zice
u ska - maniru. Presao sam na svirku soljicom za kafu. To je, kao fazon, obzirom
da sem vibrata nemam ni jedan stos za impresioniranje publike.
Narod se kliberio i rokao pivo.
Dobro je. 5 stvari.
Seli smo za sto.
"Al' ste ga odvalili, svaka vam cast."
"Ne ken*aj, jesi li snimio?"
"Nisam."


Nije snimljena jedina svirka koju sam imao sa Paschadima.




-----------------------------------------------------------------------------------------------

Dakle, kao sto vidish, koncert nije pocheo sa "Najlepsha grupa u Aktashu",
vec engleskom i francuskom najavom. Ono za Aktash je bilo u planu,
samo od treme nije izgovoreno.

Dole je link sa kuchne probe jedne od stvari sviranih te vecheri.
Stvar se zove Relaksacija.
Napisao ju je genijalni Sale u vojsci u Kitchevu i poslao mi je pismom.

Rechi pesme su:

Lepotan sa njegovom bejbi
Vizuelna klasika
Divlja pohota
I relaksacija

Slep put, covece
Svetlost je bila iza
Kraj poruke, covece
I relaksacija

Milosti i malo chaja mi dajte
Vechnost za mene i Lotara
Nana, bekunis ili menta
I relaksacija.


Lotar = Mandrakov sluga
bekunis = chaj za proterivanje koji smo redovno pili zbog dugih zatvora na nervnoj bazi.


A sada LINK ZA RELAKSACIJU:

STREAM:
http://www.mydeo.com/videodownload.asp?YID=806&CID=186682

DOWNLOAD:
http://www.mydeo.com/videosavecopy.asp?ZID=1176&CID=186682
 
Poslednja izmena:
Evo i teksta naslovne numere koja se zove "Paschad":
:):):):)

"Ne moras vise da
sakrivas kolena

Smiri svoje prste na mojima.

Ne pusi vise moje cigarete
Volim te

I bojim se

Uskoro ce kisa
Paschad nocu luta ulicama.

----------------------------------------------

Nemoj da sparujes dzemper sa usnama
Ostavi se laznih iluzija

Proseci jednom bar ulicom kraj mene
Volim te

I bojim se, uskoro ce kisa.

Paschad nocu luta ulicama "


----------------------------------------------------------


Mislim da je stihoklepac bio Zare. Stvar sam prvi put cuo
kod Saleta na gajbi, gde je bio tulum ljudi:
Mirsad, Joka, Saja, Sale, Dejan Kijevcanin, Zare, Amer i buljuk
zenskih. Znam da sam ostao sokiran nacinom izvedbe - 3-4 falseta
u isto vreme uz Dejanovo seckanje na Saletovoj akusticnoj 12tici.
Duplex horovi na zivo. Secam se da je Mirsad potegao dim iz cigare i
umno rekao:
"Smiri svoje prste na mojima!"



Ovo je demo koji je Zoran Modli pustio pre koncerta Paschadi u Domu Omladine u Beogradu 1984. te godine.


PASCHAD - NASLOVNA NUMERA - " PASCHAD"

LINK ZA STRAM:
http://www.mydeo.com/videodownload.asp?YID=927&CID=186765

DOWNLOAD LINK
http://www.mydeo.com/videosavecopy.asp?ZID=445&CID=186765
 
Cao Ahiles, znamo ko si a i ti znas ko smo mi,pa dobrodosao na sajt.
Blago tebi, radis grkinje.
A ti Zabrljivko, gaduro neopevana, dokle ces da me provociras sa temama i teras me da
ostajem od 12 uveche do 4 ujutru da ti prochiscujem stare snimke.
Evo ti link za ocisceni mp3 sa bajketom (bolje ne moze ni FBI da odradi od one
mutne distorzije). A ti slozhi pricu oko toga.
IMAM SAMO KUCHNE PROBE PRE KONCERTA U KLUBU SA MUSOM!
NEMAM KONCERT, JER GA TVOJ DRUG CHOLA NIJE SNIMIO!!!!
ZABORAVIO JE DA UKLJUCI KASETOFON, IAKO JE SEDEO NA STOLU
SA, mislim REDZOM İLİ Sajom, ne secham se. Bem li vas sve po redu!

Link za Bayketov nastup:
DOWNLOAD
http://www.mydeo.com/videosavecopy.asp?ZID=494&CID=186739

STREAMING
http://www.mydeo.com/videodownload.asp?YID=957&CID=186739


Dobro jutro forumashi,volim da uz jutarnju kafu pregledam vase nocasnje umotvorine i dodam i ja po neku.Neke od najboljih stvari grupe su Sale/Zhare sklepali upravo u jutarnjim casovima uz kafu i griote u saletovoj gajbi.

Tako je nastala i dugo pevana iz romanticarskog perioda:

Kuda zhuris jutrom,voljena
Predji preko ceste kako znas, bez mene
Znas sve mi vise smeta veza jutarnja


Akusticarski snimak sa Violetom Redzepagic kruzi unaokolo ....

Koncert sa Bajketom je vec opisan na pocetku foruma,ustvari bi trebao da se zove koncert sa OKCEM i bio je posledni nastup Paschadi pre odlazak u vojsku nekoliko chlanova i seobe Dejana u Beograd.
Na pocetku snimka se kao magarac dere mislim Aleksa,mada je mozda i Hica.
Fenomenalno oslikava kaubojsku atmosferu u klubu umetnika te 81-e godine.Kao sto rekoh Bajketu neprikljucenu EKO bas gitaru uvalise Mikan i Ljulji basista.Na kraju koncerta je Dejan rekao:Drazi bi mi bio jedan iskren aplauz, negoli onaj urnebesan koji nije posvecen nama nego budalcini Bajketu...
Godine koje su prosle i aplauz koji je ostao kao nemilosrdni svedok na tonskom zapisu govore kako naivcina nije bio u pravu..

Hvala ti Prdim Glasno sto si mi sredio ovaj dragi mi snimak


Pozdrav novim clanovima Foruma, opustite prste i slobodno rokajte.
Ovde vam niko nece nista uzeti na lose .....
 
Poslednja izmena:
Dobro jutro forumashi,volim da uz jutarnju kafu pregledam vase nocasnje umotvorine i dodam i ja po neku.Neke od najboljih stvari grupe su Sale/Zhare sklepali upravo u jutarnjim casovima uz kafu i griote u saletovoj gajbi.

Tako je nastala i dugo pevana iz romanticarskog perioda:

Kuda zhuris jutrom,voljena
Predji preko ceste kako znas, bez mene
Znas sve mi vise smeta veza jutarnja


Akusticarski snimak sa Violetom Redzepagic kruzi unaokolo ....

Koncert sa Bajketom je vec opisan na pocetku foruma,ustvari bi trebao da se zove koncert sa OKCEM i bio je posledni nastup Paschadi pre odlazak u vojsku nekoliko chlanova i seobe Dejana u Beograd.
Na pocetku snimka se kao magarac dere mislim Aleksa,mada je mozda i Hica.
Fenomenalno oslikava kaubojsku atmosferu u klubu umetnika te 81-e godine.Kao sto rekoh Bajketu neprikljucenu EKO bas gitaru uvalise Mikan i Ljulji basista.Na kraju koncerta je Dejan rekao:Drazi bi mi bio jedan iskren aplauz, negoli onaj urnebesan koji nije posvecen nama nego budalcini Bajketu...
Godine koje su prosle i aplauz koji je ostao kao nemilosrdni svedok na tonskom zapisu govore kako naivcina nije bio u pravu..

Hvala ti Prdim Glasno sto si mi sredio ovaj dragi mi snimak


Pozdrav novim clanovima Foruma, opustite prste i slobodno rokajte.
Ovde vam niko nece nista uzeti na lose .....



Moram da kazem da je Zabrljivko ovaj put zabrljao, no s obzirom na godine koje ga brze sustizu negoli mene do u detalj cu opisati nastanak pesme Kuda zuris jutrom, kako mi je pre nekoliko godina prepricao Filip Visnjic pristinske rok scene.
Te, nadasve, prohladne letnjo-jesenje veceri, Dejan je resio da napusti Pristinu pre negoli krene u vojsku. U polupraznom stanu, sa vec prenetim onim nosecim uspomenama u Beograd ( osim gitare, koju nikad nije ostavljao samu ) resio je da okupi jos jednom drustvo i da se malo zezaju kao nekoc. Bila je tu kompletna Paschad institucija, ne secam se za Saleta, da l' je izas'o iz vojske iliti ne, tek u neko doba noci Zare i Dejan resise da naprave jednu od svojih poslednjih kompozicija ( kasnije ce se ispostaviti da je stvarno bila poslednja). Odvojili su se od drustva, hocu reci priblizili zidu sobe i izmedju sebe stavili kasetofon. Dejan je mrsio po gitari, Zare smisljao tekst. Nije islo lako jer se osecao pritisak nadolazecih promena. Ali pesma je ipak rodjena, Violeta Redzepagic je Zaretu i Dejanu odlicno dosla kao prateci zenski vokal. Nije ova pesma imala neki veliki doseg, ipak su najbolje pesme stvarali Zare i Sale. Ali seta koja se provlaci kroz pesmu dobar je pokazatelj blizine konacnog raspada prvobitne postave Pashcadi. Originalni snimak, kako sam cuo, jos uvek ima Dejan na nekoj staroj audio kaseti.
 
Moram da kazem da je Zabrljivko ovaj put zabrljao, no s obzirom na godine koje ga brze sustizu negoli mene do u detalj cu opisati nastanak pesme Kuda zuris jutrom, kako mi je pre nekoliko godina prepricao Filip Visnjic pristinske rok scene.
......
Originalni snimak, kako sam cuo, jos uvek ima Dejan na nekoj staroj audio kaseti.

Apsolutno si u pravu prijatelju Accordo,sve se zbilo upravo kako ti je i ispricano...
To je ako se dobro secam jedina numera koju je potpisao autorski tandem D.Kijevcanin/Z.Vlaisavljevic.Pesma je kasnije sa obzirom na osrednji kvalitet imala neocekivno dug zivot i vise obrada.Cak je i negde 89 - 90 zapoceto njeno snimanje u studiju, ali nazalost nikada nije zavrseno.U pitanju je bilo eksperimentalno snimanje koriscenjem najmodernijih kompjuterskih pomagala u to vreme.
 
Accordo, po tvom pisaniju nasluqujem koji si.
Josh poveqi djez shto si ti te nam se prikljuchi. Nikada vishka dobrijeh ljudi.
No, ako znash, shta bi sa Dejanovom muzichkom karijerom po njegovom odlasku iz Prishtine?
Nikada vesti o njegovoj post-Prishtinskoj muzici ne dotaknushe moja dva uha.
 
Poslednja izmena:
Prdim Glasno, reci Musu ako si u kontaktu sa njim da su njegove ex-Prishtinske pripovesti cenjene, ne samo kao pisani dokument jedne lude i nadahnute generacije, veq i kao veoma zabavno i nadasve pouchno shtivo. Respekt!

Nego, ti upotrebi ranije jednu, rekao bih chudnovatu rech: 'privatnost'.
OK, niko nije ochekivao da prospesh po internetu najsitnije detalje o ugodjaju sa dobrim skojevkama i o, kako nasluqujem, hormonima ispunjenoj Saletovoj gajbi.
Blag sinopsis zavrshnog china te kishne vecheri bi bio sasvim dovoljan, kao na primer, er .. ko je koju zguzio 8)
 
Poslednja izmena:
Apsolutno si u pravu prijatelju Accordo,sve se zbilo upravo kako ti je i ispricano...
To je ako se dobro secam jedina numera koju je potpisao autorski tandem D.Kijevcanin/Z.Vlaisavljevic.Pesma je kasnije sa obzirom na osrednji kvalitet imala neocekivno dug zivot i vise obrada.Cak je i negde 89 - 90 zapoceto njeno snimanje u studiju, ali nazalost nikada nije zavrseno.U pitanju je bilo eksperimentalno snimanje koriscenjem najmodernijih kompjuterskih pomagala u to vreme.


Ne, Zabrljivko. To jeste bila poslednja numera koju je ovaj tandem napisao no ne i jedina. Ali takodje, prva numera grupe Paschad, nevidjena bljuvotina, bila je delo istog tandema i zvala se Mrznja.
 
Vetar je jedina numera koju je potpisao autorski tandem D.Kijevcanin/Z.Vlaisavljevic.
Pesma je kasnije sa obzirom na osrednji kvalitet imala neocekivno dug zivot i vise obrada.Cak je i negde 89 - 90 zapoceto njeno snimanje
u studiju, ali nazalost nikada nije zavrseno.U pitanju je bilo eksperimentalno snimanje koriscenjem najmodernijih kompjuterskih pomagala u to vreme.

Hmmmm. Bilo bi dobro da je chujemo.

Kad smo vech kod legendi kako je koja pesma nastala, saljem vam
SEVDIJU
Ovo je ujedno i jedan od najostechenijih snimaka, morao sam da
potpuno eliminishem basove da bi se glasovi makar malo nazreli.

Zabrljivko bi povodom toga mogao da nam napishe tekst pesme
(koji ja ne znam potpuno) a i da nam ispricha o njenom nastanku.
Ja sam chuo da je smisljena kada je drustvo otislo u Brod, na goransku svadbu
Kurte (odnosno Medjita) koji je drzhao poslasticharnicu "Student" kod skole
Aca Marovich i kao Goranac, tajno se ozhenio u svojih 17 godina (sto je tada
bilo zabranjeno u gimnaziji).

LINK ZA STREAM "SEVDIJE":
http://www.mydeo.com/videodownload.asp?YID=977&CID=186860

LINK ZA DOWNLOAD "SEVDIJE"
http://www.mydeo.com/videosavecopy.asp?ZID=957&CID=186860

Link za STREAM
 
Poslednja izmena:
Violeta Redzepagic je Zaretu i Dejanu odlicno dosla kao prateci zenski vokal.Ali seta koja se provlaci kroz pesmu dobar je pokazatelj blizine konacnog raspada prvobitne postave Pashcadi. Originalni snimak, kako sam cuo, jos uvek ima Dejan na nekoj staroj audio kaseti.

Ljudi, zamolio bih vas dve stvari:
prvo, kad novo-otvarate neku od uspomena bilo bi lepo da uploadujete po koji
dokument o tome o cemu prichate. Sliku, parche muzike, bilo sta, ako imate.
A vidim da neki imaju, samo ih mrzi da se bakchu, cekaju da to bata
prdim glasno obavi.

Drugo, kada citirate, NE CITIRAJTE CELU PORUKU,ZABOGA - ZAUZIMA VISHE MESTA OD VASEG ODGOVORA - VEC LEPO
IZBRISHITE DEO NA KOJI KONKRETNO NE ODGOVARATE. CITAT JE SAMO PODSETNIK, A NE DEO PARLAMENTARNE DISKUSIJE SA
DOKAZIMA I PROTUDOKAZIMA!

Opet sam nesto poludeo.
 
Poslednja izmena:
Hmmmm.
No, kad smo vech kod legendi kako je koja pesma nastala, saljem vam
SEVDIJU
Ovo je ujedno i jedan od najostechenijih snimaka, morao sam da
potpuno eliminishem basove da bi se glasovi makar malo nazreli.

Zabrljivko bi povodom toga mogao da nam napishe tekst pesme
(koji ja ne znam potpuno) a i da nam ispricha o njenom nastanku.

Ovo je jedna od legendarnih pesama koje su nastale iz ciste zajenbancije.
Kako je pesma nastala nam bolje moze opisati prijatelj Ahilieas iz Atine, posto je on bio jedan od ucesnika u opevanom dogadjaju.
Pesma je stvarno napisana po njihovom povratku iz Goranskog Broda ali mislim da ih je tamo odveo prijatelj Djafche Safet,Mamutov mladji brat.Drzali su burekdzinicu preko puta Rilindije.Pesma nikada nije imala tekst u pravom smislu reci, i sluzila je za zabavljanje publike na koncertima.Dobro je lezhala Zhuci zbog njegovog naginjanja ka shota ritmu.
Inace falseti u pozadini pevaju:Hajde vrati glava Sevdija,sto u prevodu sa Goranskog zhargona znaci Okreni se Sevdija.Dalje je tekst neka improvizacija gde se spominje Kenan sa chokama(opis reci choka: oruzje u kung-fu filmovima) i ljubav prema sestri mu Sevdiji, i neki dukati koji ce biti darivani istoj.
Na cuvenoom koncertu u Domu Omladine u Beogradu publika u sali je igrala shotu na ovu numeru!!!

Inace Djafche Safet je nastupao kao gost na jednom nastupu grupe Paschad, pa o tome pricao godinu dana price u svome rodnome Brodu.Posto mu niko nije verovao izmolio je svoje prijatelje iz Paschadi da nastupi i na njihovom televizijskom nastupu, sto je dogovorno prihvaceno(voleo je da casti u kafani).No, posle par nedelja kada je Paschad opet otisla u TV studio eto ti njega opet :think:Prvog puta u Brodu nije imalo struje pa niko nije gledao njegov TV nastup !!!:rotf:

P.S.Pesma je snimljena nesto kasnije,bila je to prva proba posle dvogodisnje pauze Paschadi(1988-te, mislim).
Arapsku gitaru u pozadini svira mladjani Jova Shlog, bivsi basista grupe LED, a solo gitara i po potrebi bas u poslednjih godinu-dve bitisanja ove drage nam grupe...
Nadimak shlog mu je dao rodjeni brat Paca inace isto basista, jer je jednom citajuci Zagora zaboravio da sidje na probu bend-a koja se odrzavala u podrumu kuce...
 
Poslednja izmena:
EVO I LINKA ZA INTERVJU SALETA na "DEMO TOP" u
KO IMA ZIVACA DA SLUSA 3 MINUTA.

STREAM:
http://www.mydeo.com/videodownload.asp?YID=936&CID=186769

DOWNLOAD:
http://www.mydeo.com/videosavecopy.asp?ZID=533&CID=186769


MILOST !!!!!

Inervju je radjen preko telefona na relaciji Zoran Modli - stan Jovanovicha.
Pevac grupe Djurmet(Tragovi) Midjen , koja je tada bila najpopularnihja novotalasna abanska grupa u PR.
se za njihovo spominjanje oduzio pustanjem gnekoliko snimaka Paschadi u svojoj radio emisiji na Radio Prishtina, rekavshi da su oni najbolja Shkavelska grupa na Kosovu.
 
Poslednja izmena:
Hmm.
Meni rechi zvuche kao (po sluhu)

Hor:
Hajde vrati glava
Sevdija, Sevdija
4X

Solist:
Sevdija, more, Sevdija
Volim te, more Sevdija
Zelim te, more Sevdija,
Sevdija, mlada Goranka


Sevdijaaaaaa
Umrechu mlaaaaad


Hor
Che ti dam dukati
Sevdija, Sevdija
Che ti dam dukati
Sevdija, Sevdija
4x

Solist:
Sevdijaaaaaa
Umrechu mlaaaaad


LINK ZA DOWNLOAD "SEVDIJE" JE NA OVOJ STRANICI, MALO IZNAD.
 
Poslednja izmena:
Meni se u pesmi nije svideo momenat pada energije ("UOUO-KAO JA")
te sam ga isekao iz snimka.
Uopste govorechi, osnovna greska napravljena na mnogim studijskim snimcima Paschadi je
vishak muzike. Bilo da se radi o par sekundi ili par taktova, a bogami na nekima i po minut
vrchenja mantre bez gradacije. Osnovna snaga grupe Paschad bila je u tekstovima, duhovitoj
i sirovoj nemilosrdnosti prema sablonskim okvirima (znachi i komercijalnim) i u rokajuchem geslu:
"Sto mozes rechi u minut i pol, ne razvlachi na tri."
Tako je podosta stvari imalo duzhinu od minut, minut i po, ili ispod minut.
Ali, to se naziva optimalni tajming - toliko je potrebno da bi se prenela poruka.
Paschad nisu Dire Straits ili Pink Floyd da bi muzicirali na shiroko, po atmosferi.
Stvar je jasna - ako je tekst kratak, reci ga - imas li sto da dodas instrumentom-dodaj i
zatvaraj prichu. Kako solo deonica gotovo i da nema u pesmama Paschadi - sa izuzetkom
onih na kojima je svirao Dejan, ceo koncept se svodi na energetski shamar uz ukus duhovitosti.
Neka permutacija na pristup koji je imao Koja sa "Disciplinom Kitchme" - minimalno i sirovo.
Samo, Koja je sirovina samosvesna civilizovanosti, dok su Paschad bez odmaka uzhivala u onom
sto su bili - katunari zeljni zajebancije i hvalospjeva. Bez duvanja hashisha.

Mozhda se Dejan neche slozhiti samnom - kao jedini shkolovani muzichar u grupi, uvek se nadao da
che neko da pohvali muziku, a ne imidz i energiju koji su bili daleko znachajniji modus vivendi grupe.


Bez
Mnogo srama
O -kreni se i pljuni me, katunara
Sad -stvarno dosta je

Iskljuchi taj prokleti dzez.

Sa
Malo tuge
I - bez patetike
Ja- sada nemam
Ni - kakve zadnje namere

To dolazi kasnije.

Svi tvoji idoli ne vrede za mene bre.

Tekst pesme KATUNARI

***katun ili bachija = tor za stoku.



Pitam se ko je tvorac teksta. Zhare?
 
Poslednja izmena:
Hmm.
Meni rechi zvuche kao (po sluhu)
QUOTE]

Tako je ,samo je u orginalnoj verziji imalo i ovo:
Ne J...m Kenana sa chokama...
Kasnije se valjda izgubilo..

Ova pesma i mnoge druge su spadale u takozvanu Katunarsku fazu koja je usledila posle romanticarske.
To je bilo nesto kao verzija novog primitivizma a li mnogo suptilnije ...

Stvar je bio napisati intelektualno,ljubavni a seljoberski tekst koji ne govori nista,i ima samo sliku i atmosferu
U katunarsku fazu ja svrstavam i :
Katunari(iskljuci taj prokleti jazz),Domaca kratka,Chenef,Kci starog ribara
E, tu je Paschad stvarno bila neprevazidjena.
 
Ajde, posto sam danas lepo raspolozhen, da prilozhim josh dva linka za pesme Paschadi.
Radi se o ranije pomenutoj Musovoj numeri "Zasto te nema", kasnije izvodjenoj u tisuchu obrada.
Prvi link je kuchna proba sa Musom pred (ranije navedenu) svirku u Klubu u Bozhuru,
Drugi link je proba u Zuchinoj shupi sa Zuletom, uz instrumente ali bez mikrofona.

LINK ZA STREAM (AKUSTİCHNA PROBA SA MUS-om)
http://www.mydeo.com/videorequest.asp?XID=3407&CID=186864
LINK ZA DOWNLOAD( AKUSTİCHNA PROBA SA MUS-om)
http://www.mydeo.com/videosavecopy.asp?ZID=950&CID=186864


LINK ZA STREAM (PUNA PROBA SA ZULETOM)
http://www.mydeo.com/videorequest.asp?XID=5852&CID=186861
LINK ZA DOWNLOAD (PUNA PROBA SA ZULETOM)
http://www.mydeo.com/videosavecopy.asp?ZID=1162&CID=186861
 
Poslednja izmena:
Stvar je bio napisati intelektualno,ljubavni a seljoberski tekst koji ne govori nista,i ima samo sliku i atmosferu
U katunarsku fazu ja svrstavam i :
Katunari(iskljuci taj prokleti jazz),Domaca kratka,Chenef,Kci starog ribara
E, tu je Paschad stvarno bila neprevazidjena.

To se u Japanu zove HAIKU (ako ima 3 stiha) ili TANKA (ako ima 5 ili 7 stihova)

LINK ZA DOMACHU KRATKU
STREAM
http://www.mydeo.com/videodownload.asp?YID=442&CID=185866
DOWNLOAD
http://www.mydeo.com/videosavecopy.asp?ZID=338&CID=185866
 
Poslednja izmena:
Pitam se ko je tvorac teksta. Zhare?


Delimicno tacno, vecinu pesama iz katunarskog perioda su napisali Sale i Zhare
To se odnosi i na muziku a bogme i na tekstove.
Tekstovi su pisani uglavnom na licu mesta po sistemu nadvikivanja.
Obicno je stvar bila gotova za pola sata, a kasnije se radio bas i bubanj.
Na kraju je Dejan(kada dobije snimak ili dodje u PR) dopunjava svojim deonicama.
Pri tome se mnogo pushilo, pilo puno kafe i jelo puno bombonjera.
 
No, ako znash, shta bi sa Dejanovom muzichkom karijerom po njegovom odlasku iz Prishtine?
Nikada vesti o njegovoj post-Prishtinskoj muzici ne dokatnushe moja dva uha.

U narednim brojevima na ovom blogu objaviche se par Dejanovih projekata. Treba mi vremena da ocistim par snimaka - ja stvarno ne znam kako to da niko nije narezao na cd ili HD
neki digitalni zapis, sve analogna sra**nja puna shuma i skoro unishtena.
Ima i par videa, ali o tom potom-kad nadjem iz arhive - ipak smo mi radan svet, imamo
obaveza, Dakle, gledachu da Dejanove aktivnosti upakujem u jednu temu, sa linkovima, tako da se stvari ne osipaju bez reda.
 
Obicno je stvar bila gotova za pola sata, a kasnije se radio bas i bubanj.
Na kraju je Dejan(kada dobije snimak ili dodje u PR) dopunjava svojim deonicama.
Pri tome se mnogo pushilo, pilo puno kafe i jelo puno bombonjera.

Izgleda da Paschad ne bi postojala da nije bilo Saletove gajbe i njegove majke da vas opskrbljuje bonbonjerama Sve sto se kreativno izdesavalo desilo se u njegovoj kuhinji ili
TV sobi (vidi sliku sa televizorom, malo ranije).

Nego, zanima me jedan od najgenijalnijih tekstova iz tog vremena koji ne znam u celosti
(nisam ni siguran da li su to jedan ili dva razlichita teksta)

Ide neshto kao

Oslonjen o semafor u izlogu posmatram svoj lik
Izgubio sam zlatan sat, zaboravio tvoje ime
Panduri se klizaju po ledu
Rudari igraju igre koje neznam

Svi pevaju tvoje pesme.

Za ljubav moju kazhu da ima osmeh



Oslonjen o semafor u izlogu posmatram svoj lik
Medju zvezdama, u zlatnim bojama
Moje ime

Izıdjı

Ne mogu dugo
Stajati na kishi
UOU-OU-OU

Znas li gde su crveni krajevi u jutarnjoj magli?

--------------------------------------------------------------------------------------

Ja mislim da je to, uz Saletovu "BEZ SAKSOFONA", par exelance primer
originalnosti Paschad-tekstova.

Izgleda da se najbolji libreto uvek naprave za par minuta.
Kad sam bio u vojsci NA DOSLUZHENJU (!!!)
neko pomenu da oni koji mogu da napisu neku poeziju za takmichenje
neche morati na strazhu - sedo' i za 3.5 minuta (gledao sam na sat) nazvrljao sam
pesmu koja je proglashena pesmom desetlijeca u 5-oj armijskoj oblasti! Nechu sada da je navodim,
to su druge teme.
 
Poslednja izmena:
Nego, zanima me jedan od najgenijalnijih tekstova iz tog vremena koji ne znam u celosti
(nisam ni siguran da li su to jedan ili dva razlichita teksta)

Ide neshto kao

Prdim glasno, to su definitivno dva razlicita teksta:



Oslonjen o semafor u gledm izlogu tvoj lik
Medju zvezdama, u zlatnim bojama
tvoji oblesci

Otidjı

Ne mogu dugo
Stajati na kishi
UOU-OU-OU

a drugi je




Prozori gledaju u jutarnje nebo
Izgubio sam zlatan sat, zaboravio svoje ime
Mlekari se klizaju po ledu
Rudari igraju igre koje neznam

Svi pevaju tvoje pesme.

Za ljubav moju kazhu da ima osmeh


Slobodno zapcni i druge teme,primamo i druge licne stvari
Znas ono , kao Lenon i Mccartny posle the Beatles...
Pozdrav do sutra ..
 

Back
Top