Greh

ушо преко НЕПОСЛУШАЊА Адама Богу, али у рај (ниже небо), пре тога је грех на вишем небу био у деловању и избацивању са небеса

i smrt usli u ovaj svet preko Adama

А смрт ушла преко греха...

Пре Адама су згрешили и умрли за Бога ђаволи...

Дакле, преко изумитеља греха - Ђавола, а не сапочиниоца Адама је смрт ушла у дејство



i eve te su stoga oni kriv za taj. izvorni greh .
Првоначално је крив Сатана, пошто се он одважио да се самоубије безоб разлуком према Христу први од свих...

Значи, за изворни грех је крив демон, а Адам је лукаво увучен у заједницу са првопочиниоцима

Ali objektivno taj greh i nije greh.
Ипак, Субјективно

Vocku koju je pojela eva bila zdrava smazala je u cugu a i drvo koje boza napravi bese dobro.
Беше добро за неједење! А не за једење...

Као што за малу децу није добро месо док не порасту, већ само млеко, исто тако ни адам није имао желудац да свари ту храну, без да направи хаос


Dakle nije poenta u grehu nego u neposlusnosti.
Грех и јесте непослушност Богу, стога и јесте поента да се опет слуша само Бог

Izdao je kletvu ljudskom.rodu za neposlusnost i kraj price.
Уз клетву дао је и благослов и обећање Адаму после изгнања из раја и кајања за грех ДА ЋЕ ВИДЕТИ ОПЕТ ДАН ХРИСТОВ (Васкрс Свих Божијих Људи)!

E tako za sve zapovesti.
Не-Јасна 🤭
 
Ovo je najveci greh a zasto bi bio objektuvno greh.Nema razloga ali on kaze tako.I sta ces sad.Ne moras da verujes u njega al kazna ceka jbg.

И кад Он дође покараће свет за грех, и за правду, и за суд;

9. За грех, дакле, што не верују мене
 
ali ti izbor pravis izmedju mogucnosti
a mogucnosti su stvorene.
Pa kako možemo reći da je stvoreno nešto što još nije nastalo?
Ti recimo imaš mogućnost sada da napraviš tortu. Jel ta torta
postoji? Imaš beskonačno mogućnosti u ovom trenutku, ali
ništa od toga ne postoji dok ti ne doneseš odluku.
 
Čini mi se da Tab nije dobro formulisao pitanje, pa ga niste razumeli...

Zašto Bog svesno ostavlja mogućnost da čovek pogreši?
Čemu to?

Ok ima slobodnu volju. Ali nije li to kušanje čoveka...nemoj ovo da diraš...zašto ga kuša?

A možda ste i skontali i odgovorili...a ja nisam video...
 
Čini mi se da Tab nije dobro formulisao pitanje, pa ga niste razumeli...

Zašto Bog svesno ostavlja mogućnost da čovek pogreši?
Čemu to?

Ok ima slobodnu volju. Ali nije li to kušanje čoveka...nemoj ovo da diraš...zašto ga kuša?

A možda ste i skontali i odgovorili...a ja nisam video...
A zasto mislis da je kusanje.
Po meni nije.Upozoreni da se ne dira ko ti sto upozoris dete da nesto ne pipa.
Drvo znanja je dobro ali nihe smelo da se dira u taj dan.
 
religije kad počnu taksativno da nabrajaju grehove prosto da se uplašiš što si se uopšte rodio. tužno je šta sve kaste rade a još tužnije što se sirotinja prima.
ne čini drugima što ne bi sebi i tu je sva mudrost.
 
A zasto mislis da je kusanje.
Po meni nije.Upozoreni da se ne dira ko ti sto upozoris dete da nesto ne pipa.
Drvo znanja je dobro ali nihe smelo da se dira u taj dan.
Dobro, nije kušanje ali je izazov.
Zašto stavlja pred čoveka izazov...neka drveta tu nek stoji, ali nemoj da ga diraš...?

A zna šta će biti ako dirne...Atomske bombe, preklani vratovi, teške bolesti, smrt, bol i patnja...hiljadama godina...sva deca na kraju mrtva...

Zašto?
 
religije kad počnu taksativno da nabrajaju grehove prosto da se uplašiš što si se uopšte rodio. tužno je šta sve kaste rade a još tužnije što se sirotinja prima.
ne čini drugima što ne bi sebi i tu je sva mudrost.
Па и треба да се уплашиш од грехова да не би грешио...

Како мислиш да не грешиш кад огуглаш на Божије претње за грехове, и похвале за врлине?

Страх је здрава превентивна емоција, не избегавај је ко женица...
 
što je pustio đavola u vrt cccc
Није га пустио...

КАд су падали са вишег неба, вамо на земљу, повукли су и Адама са собом, ал не у пакао директно, већ прво у грех па тек онда у пакао...

Ал џаба им, Спаситељ му је помрсио конце након Васкрсења
 
Ok, jeste...
Ali zašto mu Bog dozvoljava da on priča sa Evom, šta on ima sa Evom?
Еви је било забрањено чак да прилази близу дрвету и да га гледа на плод ( баш зато што је уз добро, ту и зло - ђаво) ... ал шта ћеш. женско, мора све да испита... женска памет...

Пошто се шеткала и бленула где нетреба посред онолике красоте, из близине ју је напао змај који се притајио после свог пада ту код дрвета, као неко страшило и казна за неопрезност... Само је требало не прилазити близу... али џаба женама паметовати, док не добију преко леђа

Дакле, кад превише близу ватри приђеш, изгинеш...

Иначе, демони су већ пали са неба на земљу, пре него је створен човек... свугде су били ограничени, сем око тог дрвета, јер зло не би ни настало без њих, били су живи пример декаденције добра у зло...

Баш због настанка зла пре човека, демон нас је намагарчио, јер нисмо слушали Бога, не само да не једемо са тог дрвета спознаје, већ ни близу да не прилазимо, јер је зло већ било оличену у демонима који су ''другари'' у тој спознаји...
 
Čini mi se da Tab nije dobro formulisao pitanje, pa ga niste razumeli...

Zašto Bog svesno ostavlja mogućnost da čovek pogreši?
Čemu to?

Ok ima slobodnu volju. Ali nije li to kušanje čoveka...nemoj ovo da diraš...zašto ga kuša?

A možda ste i skontali i odgovorili...a ja nisam video...
Bog te kuša? Pa šta onda đavo radi?
 
Није га пустио...

КАд су падали са вишег неба, вамо на земљу, повукли су и Адама са собом, ал не у пакао директно, већ прво у грех па тек онда у пакао...

Ал џаба им, Спаситељ му је помрсио конце након Васкрсења
bog stvori adama i prenese ga u vrt. i onda pogleda jadnog adama kako je sam, a možda i nije bio jadan, možda je uživao sa životinjama a bog kaže pa nije dobro da je sam. i eto eve. ufulja se diablo i ćaska sa evom , ovo ono kako te sluša muž , ma pusti ga , samo obrezuje živicu umesto da radimo nešto tugedr, šta ti, otkud ti da pričaš po naški? eto može mi se ja sam svemoćni đavo i ima da vam smrsim konce, da ne trčkarate goli i džabe jedete. a šta ćeš nam uraditi.
džavo kaže
 
Ovo je najveci greh a zasto bi bio objektuvno greh.Nema razloga ali on kaze tako.I sta ces sad.Ne moras da verujes u njega al kazna ceka jbg.

И кад Он дође покараће свет за грех, и за правду, и за суд;

9. За грех, дакле, што не верују мене
Бунцаш неповезано...
 
bog stvori adama i prenese ga u vrt.
Није га пренео у рај, већ га је ту и створио, нема шта да га преноси, кад је већ ту...


i onda pogleda jadnog adama kako je sam, a možda i nije bio jadan, možda je uživao sa životinjama a bog kaže pa nije dobro da je sam. i eto eve.
Ето ти је теби, ти си у браку...

ufulja se diablo i ćaska sa evom , ovo ono kako te sluša muž , ma pusti ga , samo obrezuje živicu umesto da radimo nešto tugedr, šta ti, otkud ti da pričaš po naški? eto može mi se ja sam svemoćni đavo i ima da vam smrsim konce, da ne trčkarate goli i džabe jedete. a šta ćeš nam uraditi.
džavo kaže
Ништа од озбиљне приче, опет си пресисо...
 
Еви је било забрањено чак да прилази близу дрвету и да га гледа на плод ( баш зато што је уз добро, ту и зло - ђаво) ... ал шта ћеш. женско, мора све да испита... женска памет...

Пошто се шеткала и бленула где нетреба посред онолике красоте, из близине ју је напао змај који се притајио после свог пада ту код дрвета, као неко страшило и казна за неопрезност... Само је требало не прилазити близу... али џаба женама паметовати, док не добију преко леђа

Дакле, кад превише близу ватри приђеш, изгинеш...

Иначе, демони су већ пали са неба на земљу, пре него је створен човек... свугде су били ограничени, сем око тог дрвета, јер зло не би ни настало без њих, били су живи пример декаденције добра у зло...

Баш због настанка зла пре човека, демон нас је намагарчио, јер нисмо слушали Бога, не само да не једемо са тог дрвета спознаје, већ ни близу да не прилазимо, јер је зло већ било оличену у демонима који су ''другари'' у тој спознаји...
Dobro, ako je tako.

Zašto anđeli ne čuvaju drvo sposnanja, a kasnije drvo života i te kako čuvaju...?

Bog ti ne brani da umreš a direktno ti brani da živiš?!
Zar nije malo čudno...
 

Back
Top