Greh

kako nema?

greh je stvoren..sve je stvoreno

slobodna volja ne bi mogla da ga napravi da vec ne postoji.

Pa nije stvoren greh da izaziva, Bog ima moć da učini sve što možemo da zamislimo i ne zamislimo, Bog je stvorio čoveka po svom naličju - jednostavno je dopustio čoveku da ima mogućnost sam da izabere, a ako izabere onda da snosi posledice za svoj izbor. Što je totalno u redu.

Stvorio je čovek mentalni simbol zvani greh, kad kažeš greh to asocira na nešto loše što ne sme da se radi inače ćeš goreti u paklu i naljutićeš isusa.
Pogledaj to ovako, da nema ljudi, da ne postojimo, da li bi postojao greh i kako bi neko grešio ako nema nas?
Pošto postojiš, imaš izbor uvek. Ako smatraš da kuravele nisu greh odna cepaj samo bajo, npr. za mene to nije greh.

ali vidi
ti ne mozes da uradis nesto sta ne postoji

znaci greh je bio stvoren i cekao da ga slobodna volja ljudi napravi.

moje pitanje je
zasto je u startu bio i stvoren?

Pa nije stvoren. Bog je dopustio tu slobodnu volju da se izabere greh ili ne izabere greh.

Da Bog nije dozvolio greh - ljudi bi bili roboti, odnosno, pojave bez neke velike svrhe.

Pa nije stvoren greh da izaziva, Bog ima moć da učini sve što možemo da zamislimo i ne zamislimo, Bog je stvorio čoveka po svom naličju - jednostavno je dopustio čoveku da ima mogućnost sam da izabere, a ako izabere onda da snosi posledice za svoj izbor. Što je totalno u redu.
ali sta bira?
bira ono sta je stvoreno.
ne moze da bira nepostojece.

znacio postoji greh jer covek bira da li ce ga uciniti ili ne.

hvala na potvrdi moje teorije.
Čovek je izmislio te grehove, nije bog, izmislili smo čak i boga. Ono što je za tebe greh za mene nije itd.

ali vidi
ti ne mozes da uradis nesto sta ne postoji

znaci greh je bio stvoren i cekao da ga slobodna volja ljudi napravi.

moje pitanje je
zasto je u startu bio i stvoren?
Greh nije mogao da postoji ako ne postoji neko da ga načini. Niti je greh postojao dok neko nije rekao ili šatro one božije zapovesti ne kradi ubij itd. te smo to svrstali u grehove jer jer čovek tako hteo da veruje da će biti kažnjen od bradonje na nebu.

bravo majstore
znacio postoji greh jer covek bira da li ce ga uciniti ili ne.

hvala na potvrdi moje teorije.
Kako to misliš postoji greh? :dontunderstand: Bog je stvorio greh i eno ono tamo je greh.
Tako nešto ne postoji. Greh je greška, pogrešan izbor. Možeš samo da pitaš
zašto je Bog dozvolio čoveku da pravi pogrešne izbore.

Kako to misliš postoji greh? :dontunderstand: Bog je stvorio greh i eno ono tamo je greh.
Tačno, ali onda se vraćamo na ono, da Bog nije dopustio čoveku da pravi izbore, ljudi bi bili roboti, jer onda ne možeš da izabereš ono što bi stvarno hteo

da li ti mozes da uradis nesto sta ne postoji?

ne mozes

znaci greh je stvoren a na nama je da li ga radimo ili ne.

kako nema?

greh je stvoren..sve je stvoreno

Не лупај Табе... Воља не прави сама, већ делује УНУТАР ВЕЋ ПОСТОЈЕЋЕГ, ТЈ. СТВОРЕНОГ

Грех је нестворен... Све нестворено је од воље... твоје, моје воље...

Створено је само оно од природе, материјалне и умне, а дејства те природе су НЕСТВОРЕНЕ, ТЈ. ЕФЕКТИВНЕ, делујуће...

Ко рецимо смрад од леша који настане тек након труљења... пре труљења немаш смрад, нема деловања нити појаве смрада пре губитка животне силе...

Или мирис од цветања, немаш деловање мириса, пре стварања цвета од заметка

da li ti mozes da uradis nesto sta ne postoji?

ne mozes

znaci greh je stvoren a na nama je da li ga radimo ili ne.
Мешаш креацију тј. створеност, са дејствима створеног... мешаш у уму сунце са сјајем сунца или помрачењем истог, са оним што сунце заиста јесте само по себи, а не уз дејство у одређеном енергетском смеру

problem je sto ne mozete da objasnite zasto je Bog stvorio Greh i onda okrecete pricu na drugu stranu.

Back