Quantcast

Grčka zbirno

ruzica87bg

Početnik
Poruka
4
Jedina je u mestu, ne možete pogrešiti.
Mi smo došli oko 9 i već u 10 sam se tuširao u svom kupatilu. Ne slušajte agenciju, dođite što ranije, jer svi su u 9 već napolju, a čistačice čiste punom parom. veliki plus je što je Rajko iz agencije smešten baš u našoj vili pa je uvek na raspolaganju. Inače, najsvetlija tačka Travellanda je uptavo Rajko i da je više takvih gde bi nam bio kraj. Bilo je dosta nepravilnosti: nestanak vode, pa struje, nedostatak stolice na terasi, posudja, ali je sve expresno rešeno.
Mnogi su pravili problema zbog malog frižidera i male komore, jer su poneli tone mesa. NEMOJTE NOSITI MESO!!! NE TREBA. Meso je 3,4,5 evra. Posteljina mi se menjala na 5 dana, ALI SAM TO TRAŽIO. Tražite i dobićete. Ljudi ćute pa posle svašta lupetaju.
Ringle su male, posuđe skromno ali i dovoljno ako niste došli da kuvate, pržite, mesite, pohujete. Sve je super ako je cilj dolaska ODMOR.
Svaka cast na detaljnom opisu i korisnim informacijama.I pridruzujem se pohvalama za agenciju i vodiceRajka i Stevu -Sa kim sve moraju da izlaze na kraj-meni ne bi bilo dobro-Svaka im cast!! Pozdrav

ruzica87bg

Početnik
Poruka
4
U Olympic beach NE POSTOJI VILA, samo apartmani za izdavanje
VILA - Smeštajni objekat namenjen letnjem smeštaju gostiju. Nema recepciju i sastoji se iz studija apartmana, a vrlo retko i od soba. Kategorija se definiše slovima i organizator ne može garantovati kvalitet i verodostojnost lokalne kategorizacije.
NAJAM (NA) - Primenjuje se kod studija i apartmana i uključuje troškove električne energije, vode, korišćenja inventara i komunalnu taksu. Posteljina je sastavni deo inventara, ali ne i peškiri, toalet papir, sapuni, sredstva za održavanje higijene i pranje posudja. Gosti sami iznose smeće i održavaju higijenu. Najam počinje prvog dana oko 14:00 časova, a završava poslednjeg dana boravka u 9:00 časova.
HOTEL - Smeštajni objekat koji ima recepciju, kao i sve ostale pripadajuće hotelske sadržaje i sastoji se od više tipova soba. Kategorija se definiše zvezdicama ili slovima i organizator ne može garantovati kvalitet lokalne kategorizacije.
STUDIO (STU) “Garsonjera” - smeštajna jedinica u vili bez predsoblja, u kojoj se u istom prostoru nalazi deo sa kuhinjskim elementima sa osnovnim priborom za jelo za odgovarajući broj osoba, kreveti i orman, zasebno kupatilo i terasa.
APARTMAN (APP) “Jednosoban stan” - smeštajna jedinica u vili (često bez predsoblja) koja se sastoji od spavaće sobe sa dva do tri ležaja, dnevnog boravka u kojem se nalaze kuhinjski elementi, jedan ili dva ležaja, odnosno sofa ili ležaj na otvaranje za jednu do dve osobe, kupatila i terase.
APARTMAN - DUPLEKS (DUP) “Dvosoban stan” - smeštajna jedinica u vili koja se sastoji od dve spavaće sobe sa dva do tri ležaja, dnevnog boravka u kojem se nalaze kuhinjski elementi, jedan ili dva ležaja, odnosno sofa ili ležaj na otvaranje za jednu do dve osobe, kupatila i terase.

Vesna Ks

Domaćin
Poruka
3.133
Ja sam bila pocetkom septembra u N.Flogiti.a videli smo i Dionisios..sve je to bilo praznjikavo,samo N.Kalikratia i N.Modania nesto zivlje(kao da je oktobar bio).Dionisios je ruznjikav,a u Flogiti ima puno lepo sredjenih kafica,samo su zvrjali prazni.More nije lose,ali citav taj kraj nije nekako lep(gledam fotografije...u odnosu na Sitoniju,Tasos,Skiatos,Lefkadu,Krf...ni primaci)E sad,zavisi sta volis,trazis,sta si od Grcke posetio...

Jumbo66

Zainteresovan član
Poruka
123
Zavisi ko sta zeli.
Ako zelis mir i odmor, da uzivas u dosadi, da nema guzve, da ima puno mesta na plazi u svako doba dana, da parkiras auto gde hoces, da ti ne treba nocni zivot, ako imas malu decu koja lezu u 9-10 uvece onda je Dionisos odlican (moj slucaj).
Ako hoces nocni zivot, zabavu, dinamican odmor, ako mrzis dosadu, ako hoces puno ljudi oko sebe onda ga treba zaobici u sirokom luku.

Daniel Bor

Poznat
Poruka
9.680
Ja sam prosle godine bio na Krfu, skuter smo iznajmili i za jedan dan smo obisli skoro celo ostrvo. Krf je lepo mesto, najbolje je iznajmiti neki prevoz i putovati po ostrvu, ali u Kavosu na jugu Krfa i nema skoro nista da se vidi, sve je vrvelo od pijanih engleza i engleskinja, mesto je stvarno bljak :thumbdown:
Ali zato ostatak ostrva je stvarno super z:lol:

alexandra n

Zainteresovan član
Poruka
143
Planiram da ovo leto provedem u Grčkoj, konkretno na Krfu, sa mužem i bebom koja će u to vreme imati 14 -15 meseci, zanima me da li postoji mogućnost dobijanja i sedišta za dete prilikom iznajmljivanja automobila?

Da li neko ima iskustva po ovom pitanju?
pozdrav!

:cvet:

Aphrodite 79

Početnik
Poruka
8
Imam pitanje: Ovog leta cu ici na Krit sa muzem i malim detetom ( imace oko 20 meseci u junu), putovacemo kolima.. Ko je imao takvo iskustvo molim za odgovor kakav je put do Atine? Autoput sve vreme? Koja su zanimljiva mesta za obilazak na tom putu? Da li ima naplacivanja putarine i koliko? Kroz Makedoniju i kroz Grcku? Hvala unapred na odgovoru!!!z:poz:

alexandra n

Zainteresovan član
Poruka
143
Imam pitanje: Ovog leta cu ici na Krit sa muzem i malim detetom ( imace oko 20 meseci u junu), putovacemo kolima.. Ko je imao takvo iskustvo molim za odgovor kakav je put do Atine? Autoput sve vreme? Koja su zanimljiva mesta za obilazak na tom putu? Da li ima naplacivanja putarine i koliko? Kroz Makedoniju i kroz Grcku? Hvala unapred na odgovoru!!!z:poz:

Iskreno, mislim da je to poprilično dug i naporan put, pogotovo sa bebicom, od Beograda do Atine ima ako se ne varam oko 1200-1300 km, plus 6 sati vožnje trajektom, pod uslovom da vam sve granice funkcionišu besprekorno, a Grci još kako vole da štrajkuju u sezoni i zatvaraju ih na neeeeekoliko sati... Ne treba izostaviti ni finansijski momenat, jer vam trošak benzina za takvo putešestvije neće biti baš mali+trajekt+putarine+usputna stajanja i osveženja.... A povratna avionska karta do Herakliona je oko 165e+38e takse, beba ne plaća jer nema sedište u avionu a let traje oko sat i po, milina. Na ostrvu imaš mnogo rent-a-car ponuda,koje su za manje automobile vrlo povoljne a benzin je koliko se sećam jeftiniji nego ovde i kvalitetniji! Čak šta više u unutrašnjosti ostrva je daleko povoljniji nego po većim mestima. Šta god odlučili, u svakom slučaju srećan put a lep provod je zagarantovan jer je Krit fenomenalno ostrvo! Ja bila tri puta i ako Bog da Jopet ću jer ga baš mnogo volem :D :aha: :zaljubljena:

gorica70

Aktivan član
Poruka
1.794

Ja zivim na kritu i bar jednom godisnje putujemo autom za srbiju..(na odmor)
put je dobar..zadnjih par godina je radjen nov i skracen...mogu reci da je super..
putarina kroz makedoniju je oko 1 ev..ima 3-4 naplatne rampe..
kroz grcku ih ima bar 10..i krece se od 1,5 do 3 ev..najavili su poskupljenje,ako vec nije po 50 cen.do 1 ev na svakoj rampi
(bili su i strajkovi zbog toga pre 2 ned..) mi smo pre mesec ipo dana platili oko 20 ev..
gorivo je preko 1.60 ev..tako da nije losa varijanta da napunite rez..pre ulaza u gr..u makedoniji..tamo su cene ko u srbiji..
tu se ustedi za putarinu..(mi tako radimo)..
sto se tice bebe za put..mi nemamo dece al zato nasi prijatelji idu isto tako sa decom svake godinei kazu da dobro prodju..
nis-atina je 900 km..
ako idete za krit istog dana ,treba da pazite na vreme..brzi brodovi polaze popodne ..15.45 i 16.15...jedina dva brza koja idu za krit ,stizu u 22.00.ostali su vecernji i polaze u 21.00...vecernji stizu oko pola 7 ujutru..dakle celu noc..
tako da ce vam trebati i kabina ako putujete sa bebom...za ove brze mozda i ne..mada posto putujete tliko dugo..bice malo teze..
karte su oko 30 ev.obicne a kabine su od 60( mislim) cetvorokrevetne..ostale su mnogo skuplje..
karte za auto su oko 80 ev..
ako kupite povratne imate 20% popust na sve karte..
za decu do 5 god se ne placa ali mora da se izvadi..znaci trazite i za dete al se ne placa.
to je to..sto se puta tice..
a sto se tice pitanja"Koja su zanimljiva mesta za obilazak na tom putu?"..nisam razumela na sta tacno mislis..put..put ili krit..sve ukupno...
nadam se da sam ti bar malo pomogla,ako te zanima jos nesto pitaj slobodno..
srecan put i lep provod ako se odlucite za dole..
pozdrav..

mobilni

Aktivan član
Poruka
1.296
Jako korisne iinformacje iz "prve ruke"...
Dodao bih samo, da sam pre 10-ak dana platio oko 15-17e putarinu kroz Grcku (od Volosa do granice)-znaci, dodaj jos toliko do Atine, i jos oko toliko (15-17e) do Beograda. Medjutim, bas sam ga pritisnuo po gasu i stigao za oko 8 sati (820km), ne silazeci ispod 150/h na auto putu...
Ali to u sezoni nema sanse...zato, zaista pazite na polazak broda,krenite dosta ranije,pomerite casovnik 1 sat unapred(gr vreme) i ako je moguce.. ne kupujte brodske karte unapred( intenet i slicno).
Razlog: u dolini Tempi, se grade 2 tunela (7 i 11km), i u toku leta, bice radova pojacanog intenziteta, sa zaustavljanjem saobracaja (naizmnicno), imate 4 pasoske kontrole, naplatne rampe. moguci strajk, slepere, autobuse... i moze se desiti, da ne stignete na brod za koji imate kupljenu kartu.Novac ne mozete povratiti, ali ni zameniti karte nakon odlaska broda.
Nisam siguran, ali se nadam..kao i vecina ostrvljana, da ce ove sezone ponovo krenuti brod iz Soluna za Krit.. i jeste, da staje na preko 10-ak ostrva i putuje cca 40 sati, ali brate....dodjes na Krit odmoran i pravo na plazu. ostaje i nek evro u dzepu, jer karta izadje mnogo povoljnije, nego da se vozi 500km do Atine i tamo ukrca na brod.
Raspitajte se o ovoj liniji preko sajta: www. ferries.gr Linija je postojala ali od 2007 god. neke "velike ribe", sa Halkidikija su je blokirale (hotelijeri - bar se tako prica...). Navodno ce krenuti opet od juna meseca..

Prilozi

Poslednja izmena: