Quantcast

Grčka zbirno

Majat.

Veoma poznat
Poruka
13.005
planiram da putujem u Ipsos vila Alexandros (na krfu) preko matica...nemam bas vremena da pretrazujem ceo forum,ako neko moze da mi pomogne sa utiscima (grad, vila,agencija,cene renta cara i sl.) nek pise il kaze gde ima...ja cu moje obavezno napisati kad se vratim.... pomagajte i hvala

Samo jedna informacija, plaza u Ipsosu je pored magistrale...;)

stripi64

Početnik
Poruka
2
Molim nekoga ko je bio u Nea Flogiti ili Kalikratii da mi objasni gde se nalazi najblizi Lidl i neki akva park(ne Waterland kod Soluna) i kafici na plazi kod Kalikratie.Iz komentara sam razumela da je to malo udaljeno od Kalikratie ali ne kapiram tacno gde je.Mnogo bi mi znacile informacije jer se spremam jos malo na put(u junu sa klincima i suprugom) pa bi voleli sto vise da obidjemo jer idemo kolima.Moze i poredjenje sa Pefkohorijem posto smo tamo bili nekoliko puta.Thanks unapred!

zenazmaj

Zainteresovan član
Poruka
194
Molim nekoga ko je bio u Nea Flogiti ili Kalikratii da mi objasni gde se nalazi najblizi Lidl i neki akva park(ne Waterland kod Soluna) i kafici na plazi kod Kalikratie.Iz komentara sam razumela da je to malo udaljeno od Kalikratie ali ne kapiram tacno gde je.Mnogo bi mi znacile informacije jer se spremam jos malo na put(u junu sa klincima i suprugom) pa bi voleli sto vise da obidjemo jer idemo kolima.Moze i poredjenje sa Pefkohorijem posto smo tamo bili nekoliko puta.Thanks unapred!

Kalikratia je odlicno snabdevena, a koliko se secam, mislim da je Lidl na ulasku u mesto sa auto puta. A i Nea Moudania vam je kolima blizu, gde osim Lidla ima i dva veca marketa koji su dobro snabdeveni,a a cene korektne.
Water park je na putu prema Solunu, mislim da ne postoji neki drugi u toj oblasti.
U poredjenju sa Pefkohorijem je manja gužva i u mestu i na plažama. Više je za porodice sa mladjom decom nego za neki nocni provod.

stripi64

Početnik
Poruka
2
Hvala na informacijama.Moze li jos neka preporuka za napr.plaze u tom kraju,fin restoran ali ne i preskup,sta jos vredi obici ...posto niko iz blize okoline nije bio tu pa nemam s kim da se konsultujem.
Sto detaljnije,to bolje:worth:

zenazmaj

Zainteresovan član
Poruka
194
Hvala na informacijama.Moze li jos neka preporuka za napr.plaze u tom kraju,fin restoran ali ne i preskup,sta jos vredi obici ...posto niko iz blize okoline nije bio tu pa nemam s kim da se konsultujem.
Sto detaljnije,to bolje:worth:

Kad imate prevoz, plazu birate po zelji. Kad se od Kalikratije krene putem uz obalu prema Nea Moudaniji, ima plaza koje nisu posebno sredjene, tu se kupaju ljudi iz okolnih vila i obicno nije guzva. Ima i plaza sa lezaljkama i suncobranima, uglavnom su pescane.
Ja bih vam predlozila da obidjete Sitoniju, pa gde god skrenete sa glavnog puta desno, stizete do neke plaze i sami vidite da li vam odgovara. Mi smo jednom zalutali kroz neke maslinjake i nasli se na plazi na kojoj nas je bilo bukvalno desetak citavo popodne.
Pregledajte malo temu unazad nekoliko stranica, ima detaljnih opisa Sitonije..

sch

Aktivan član
Poruka
1.943
Ne postoji agencija koja radi celu Grčku, tako da tvoj upit mora da bude malo precizniji. Plus, što je vrlo nezahvalno preporučivati agenciju, jer svakoj se kad - tad desi neki propust....

Trotter

Zainteresovan član
Poruka
149
Slazem se sa tobom. Grcka na prvom mestu. :super:

vasilis skoulas, gavros, nikos kazancakis, saganaki, elefterios venizelos, cipura, moskofilero, musaka, retzina kurtaki, bugatza, agiorgitiko, kotsifali, liatiko, vilana, xinomavro, krasato, stavroto, mandilaria, mavrodafne, rembetika, robola, roditis, barbunia, psarantojnis, nikos xylouris, dodoni...

***, ...jel ima neko jaći? :worth:

pozdrav

• Podržavam
Reactions: 27E

Anja84

Početnik
Poruka
10
Dečko i ja planiramo da kolima posetimo Grčku, mislili smo da se vozimo i kad ugledamo lepu plažu smestimo se par dana pa nastavimo dalje. Kako najbolje otići u Grčku u sopstvenoj režiji a rešiti problem vize, garantnog pisma...... Hvala!!!! :)

Funky_Grof

Početnik
Poruka
29
Cao svima,
ne mogu sada da istrazujem posto nemam mnogo vremena,pa ako mi neko moze samo otprilike odgovoriti na pitanje...
naime,zanima me odlazak na krf,a posto nismo nesto pri parama,nasli smo u agenciji "argos" povoljne aranzmane,otprilike do 200eur.
da li se moze naci povoljniji aranzman,sto se tice krfa oni imaju u ponudi par mesta:ipsos,dassia,gouvia,perama,benitses...
e sad stvarno ne znam koja od ponudjenih mesta izgledaju,ni po cemu se razlikuju,ako moze nekako ukratko da mi kaze i preporuci.
cuo sam takodjer da je rentacar jeftin,pa ako neko zna koliko jeftin,posto smo mislili da iznajmljujemo kola i obilazimo ostrvo na taj nacin...

p.s. argus ima takodje povoljne aranzmane i za tasos,ali nekako po prici kazu da je krf ipak bolja destinacija,sta vi mislite posto se jos uvek dvoumimo izmedju tasosa i krfa!!!

hvala puno unapred,cao:)

kikic985

Početnik
Poruka
14
Dečko i ja planiramo da kolima posetimo Grčku, mislili smo da se vozimo i kad ugledamo lepu plažu smestimo se par dana pa nastavimo dalje. Kako najbolje otići u Grčku u sopstvenoj režiji a rešiti problem vize, garantnog pisma...... Hvala!!!! :)

Sto se tice viza,proveri sa ambasadom

Grcka Ambasada - Oficijelna prezentacija.
Francuska 33, 11000 Beograd
011/3341507
http://www.greekamb.co.yu/

...za putovanje u inostranstvo autom potreban vam je zeleni karton i vozacu medjunarodna vozacka dozvola...
Predlog -
obratite paznju gde tocite gorivo,u Srbiji je najskuplje a i losijeg kvaliteta (nedavno slusao na vestima)...

--------------------------------------
Winterurlaub
Yachtcharter

Vukasin-coral

Domaćin
Poruka
4.732
jel zna neko koliko treba vremenski od beograda do pefkohorija?

Imaš 750 km autoputa, 2x granični prelaz, stižeš za 7-10h. Nemoj ići kroz Solun već idi na RingRoud da izbegneš ludilo Soluna. 2006-te smo 'skliznuli' u povratku i onako fino uleteli u sred demonstracija, joj miki. Dobro otvori oči, sve je lepo obeleženo na grčkom i engleskom. SAT revija je prošle godina do tačina prošle godine odradila rutu.

sisuko

Početnik
Poruka
16
Pozz svima!
Uplatila sam Santorini ove godine, i to preko neta.
Ako ima neka dobra dusa koja je tamo bila ( ili tamo zivi i radi) da podeli svoje utiske-tipa gde jesti, gde iznajmiti skuter, ima li izleta na druga ostrva i sl, bila bih joj jako zahvalna!
Hvala:D

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.