GRČKA VIZA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Htedoh podeliti svoje iskustvo u ambasadi sa vama, tj supruga posto je on isao da preda papire.

Sve ja njemu lepo slozila po redu popunjen zahtev sa zalepljenom slikom, jednu sliku zakacenu spajalicom za pasos, fotokopeje pasosa, potvrde o zaposlenju sa fotokopijom radene knjizice, osiguranje, fotokopije rodnih listova dece sa po jednom slikom i vaucer. Kad ono medjutim...
Pored vaucera trazili mu potvrdu rezervacije od hotela :worth::dash: , vadim vec treci put grcku vizu i kad imam vaucer agencije nikad nisu trazili potvrdu hotela.

Sto je najgore nazovem agenciju i oni su za to znali jer, reli su mi rekli "pa mi smo to vama poslali", a nisu. Sva sreca agencija je bila relativno blizu ambasade pa je suprug uspeo da otrci do agencije i vrati se u ambasadu do 3, do kad primaju papire.

U sredu po vizu ;), valjda
 
У последње три године увек је била важнија резервација хотела од ваучера. Ваучер није био обавезан. Уосталом, како вам се заломи и код ког службеника предате захтев. А и на сајту амбасаде су се лепо "оградили" да могу да траже све и свашта ( "списак потребне документације није коначан").
 
Moze li neko da mi kaze koliko dana je uobicajeno potrebno za izdavanje vize, npr. ako predam u utorak da li cu dobiti u petak. Da li mogu da predam dokumenta i da ostavim pasos kod sebe do dana izdavanja vize, kao u drugim ambasadama, jer mi je potreban za putovanje u Hrvatsku bas u ta tri dana?
 
Htedoh podeliti svoje iskustvo u ambasadi sa vama, tj supruga posto je on isao da preda papire.

Sve ja njemu lepo slozila po redu popunjen zahtev sa zalepljenom slikom, jednu sliku zakacenu spajalicom za pasos, fotokopeje pasosa, potvrde o zaposlenju sa fotokopijom radene knjizice, osiguranje, fotokopije rodnih listova dece sa po jednom slikom i vaucer. Kad ono medjutim...
Pored vaucera trazili mu potvrdu rezervacije od hotela :worth::dash: , vadim vec treci put grcku vizu i kad imam vaucer agencije nikad nisu trazili potvrdu hotela.

Sto je najgore nazovem agenciju i oni su za to znali jer, reli su mi rekli "pa mi smo to vama poslali", a nisu. Sva sreca agencija je bila relativno blizu ambasade pa je suprug uspeo da otrci do agencije i vrati se u ambasadu do 3, do kad primaju papire.

U sredu po vizu ;), valjda
Ta potvrda rezervacije je prva na listi obaveznih dokumenata(spisak koji dobijes od Telekoma kad zakazes termin),a zatim i vaucer i povratna karta ako je imas.I svake godine je traze.
 
Jedno obavestenje za sve koji treba da podignu pasose da se ne ispale kao ja...

Pasos se ne moze podici za drugu osobu ako nemate isto prezime, bez obzira sto imate papiric sa brojem. Ustvari mozete ali morate imati overeno ovlascenje. Mene danas vratili, podigla sam samo svoj pasos, a putujemo zajedno istim autom.
U drugim ambasadama sam vise puta podizala tudje pasose bez ovlascenja...

ja sam danas zavrsila sa predajom dokumenata,posto zajedno idemo kolima zajedno smo i predali i sluzbenica nam je naglasila dajuci nam zaheftana 2 papirica da mogu da uzmem i njegov pasos, da ne moramo oboje da dolazimo.
 
Da podelim današnje iskustvo sa kolegama forumašima. :) Pre neko dan zvao da zakažem za vizu i prvi slobodan termin je bio 12.08. a moj vaučer od 08.08. Jutros sam otišao do konzulata da kukam i molim i sližbenica mi je ljubazno rekla da napišem molbu i pošaljem na njihov fax.Posle par sati su mi javili da sam dobio termin 03.08. Povlačim sve što sam ikad loše rekao o službenicima konzulata u Nišu.:mrgreen:
 
Imam jedno pitanje. Posto sam student, da bih dobio grcku vizu, potrebna mi je potvrda od fakulteta da tu studiram. Problem je sto moj fakultet trenutno ne radi. Da li je moguce da se nekako preskoci ta potvrda, ako vec imam indeks kao dokaz?
 
Imam jedno pitanje. Posto sam student, da bih dobio grcku vizu, potrebna mi je potvrda od fakulteta da tu studiram. Problem je sto moj fakultet trenutno ne radi. Da li je moguce da se nekako preskoci ta potvrda, ako vec imam indeks kao dokaz?

ne verujem da ces uspeti, nas su vracali 3 puta zbog nekih stari koje ni ne pisu na sajtu (fotokopija radne knjizice roditelja), a decku je posebno zagledala tu potvrdu jer je apsolvent kojem je istekao apsolventski...
 
Imam jedno pitanje. Posto sam student, da bih dobio grcku vizu, potrebna mi je potvrda od fakulteta da tu studiram. Problem je sto moj fakultet trenutno ne radi. Da li je moguce da se nekako preskoci ta potvrda, ako vec imam indeks kao dokaz?

Mislim da ne moze bez te potvrde,ali iz iskustva znam da cak i kad je fakultet na odmoru neko mora da bude tamo i da dezura,samo ne zovi telefonom nego idi tamo i budi uporan,spopadni ih,slozi neku zvaku da ti je hitno.Uvek ima nekog tamo ko moze da ti je izda
 
Ljudi, jedno pitanje. Predao sam dokumenta za vizu, ali u onoj guzvi nisam dobro cuo, od koliko sati se podizu pasosi, da li neko zna tacno vreme predpostavljam da je uvek isto vreme u pitanju. Hvala unapred.
 
Ljudi, jedno pitanje. Predao sam dokumenta za vizu, ali u onoj guzvi nisam dobro cuo, od koliko sati se podizu pasosi, da li neko zna tacno vreme predpostavljam da je uvek isto vreme u pitanju. Hvala unapred.

izmedju 17 i 18 h, moj savet idi posle 18:30 jer manja je guzva, valjda svi pohrle odma u 17 h ja sam prosle godine dosla u 17 h i bila u redu skroz iza coska pa ona ulica uzbrdo, dositejeva, a ove godine dosla u 17:40 i bila u redu u dvoristu ambasade.

koleginica bila u 17:55 kaze nigde nikog nije bilo
 
izmedju 17 i 18 h, moj savet idi posle 18:30 jer manja je guzva, valjda svi pohrle odma u 17 h ja sam prosle godine dosla u 17 h i bila u redu skroz iza coska pa ona ulica uzbrdo, dositejeva, a ove godine dosla u 17:40 i bila u redu u dvoristu ambasade.

koleginica bila u 17:55 kaze nigde nikog nije bilo

Ok, hvala ti puno na obavestenju.
 
И мора бити покривено осигурањем.
Иначе, веома леп бизнис набацује конзулат осигуравајућим друштвима у вези путничких здравствених осигурања. Република Србија и Елиники Димократија имају одавно потписану Конвенцију о здравственом осигурању за своју осигуранике који посећују ову другу земљу.
Дакле, све земље чије амбасаде (конзулати) траже осигурање као обавезан услов за издавање визе, а потписници су билатералне конвенције са Републиком Србијом крше међународно право и излажу наше држављане непотребним трошковима.
С друге стране, наша мазохистичка власт већ 10 година омогућава грађанима ЕУ да без виза улазе у Србију (раније СРЈ), чак и без здравственог осигурања и ако су грађани земље са којом нисмо потписали конвенцију. И све те трошкове плаћају порески обвезници.
Има се, може се...:rtfm:

moja prijateljica je vodila cerku u drzavnu bolnicu u grckoj, nije platila nista niti su joj trazili to cuveno osiguranje. :confused: lopovi!
 
Imam zakazan termin u ambasadi za 13.08.2009. Zamolio bih nekoga da mi kaze ko je prosao proceduru, da li je moguce nositi fotografije formata 5x5cm, kao za nove pasose? Na sajtu ambasade nigde ne pise koji format fotografija je potreban.
 
Potrebne su ti fotografije velicine kao za stari pasos .
Nema potrebe da se ponovo slikas , vec te vece iseci lepo makazama na velicinu koja je potrebna .
Licno gledala sta su ljudi radili i sve je prihvaceno .
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top