Gledali... Obrazložili... Ocenili... part 2

Momento (2000):

MV5BZTcyNjk1MjgtOWI3Mi00YzQwLWI5MTktMzY4ZmI2NDAyNzYzXkEyXkFqcGdeQXVyNjU0OTQ0OTY@._V1_.jpg


Dok se jednog lepog dana ne nakanim da vidim Oppenheimera rešio sam da odgledam neki rani Nolanov rad i nisam zažalio. Radnja filma kreće sa ubistvom, međutim tu postoji kvaka što se umesto unapred priča odvija unazad gde saznajemo da egzekutor ima poremećaj kratkog pamćenja nakon provale u kojoj mu je ubijena žena. Pošto svaki novi dana (a često i brže) zaboravlja sve što se desilo nakon tog događaja glavni anti-junak se oslanja na svoje dokumente, tetovaže i slike kako bi pronašao krivca za ženinu smrt i njegovo trenutno stanje. Da li je u početnoj sceni pronašao pravu osobu saznajte do kraja filma. Genijalno odrađeno mada malo teže za ispratiti ukoliko se ne posvetite detaljima ali u tome i jeste trik.

OCENA: 9/10
 
Flawless (2007)
https://www.imdb.com/title/tt0780516/mediaviewer/rm1134007808/?ref_=tt_ov_i

Врло занимљив и лепо урађен филм. Показао је како може да се направи озбиљан и напет трилер без стотина мртвих и уништених милиона долара. Филм тече некако лагано али није спор. У ваздуху се осећа напетост али није огромна да набија адреналин али филм не умртвљује гледаоце, држи пажњу.
Овај филм ми се свидео много. Можда ја нисам меродаван да оцењујем филмове Мaјкла Кејна јер га сматрам једним од неколико највећих глумаца 70-их и 80-их па на овамо.
 
Poslednja izmena:
Anatomy of a Fall (2023) IMDB ocena 7.8
Ja sam mu dala 6. Traje kao gladna godina, bio mi je dosadniji od Openhajmera. Nema nikakvu dinamiku i ritam, dugački besmisleni kadrovi, monolozi... Priča nije loše obrađena i tera gledaoca da se zapita, ali ništa spektakularno. Nije klasična court drama, nije ni psihološki triler, nije ni drama nego neki bućkuriš. Decu zla su bolje uradili od ovoga. Glumci su dobri i likove su maestralno prikazali.
Ne znam šta sam očekivala od filma, nije mi razočarenje ali ne bih bila u fazonu da ga nekome preporučim kao "mora da se odgleda".

https://www.imdb.com/title/tt17009710/?ref_=nv_sr_srsg_1_tt_7_nm_0_q_Anatomy

 
Dune 2.dio

Okej je film, meni se svidio iako ja nisam ljubitelj filmova-koji-su-samo-dinamični.
Ne volim ni SF, ali ovo je bilo uredu.
Sad me je inspirisao da opet gledam LOTR, zbog jedne scene.
Ne može se porediti sa LOTRom ni po kojem osnovu, ali okej je.

Nije to moj žanr, pa 7/10
A da sam osoba koja voli samo tako provod, onda bih dala 10/10.

P.S. veliki je plus što nema nikakvih skrivenih agendi, propagandi, pokreta, kao Openhajmer što veliča Jevreje itd.
 
Titanic

MV5BMDdmZGU3NDQtY2E5My00ZTliLWIzOTUtMTY4ZGI1YjdiNjk3XkEyXkFqcGdeQXVyNTA4NzY1MzY@._V1_.jpg


Došlo mi nešto opet da ga gledam da vidim kako je izdržao test vremena. Ok, sasvim pristojan spektakl, ljubavna priča, gluma, atmosfera... negativni poeni idu za malo jednodimenzionalni prikaz bogatuna i sirotinje, razvoj radnje deluje malo prevaziđeno i zastarelo s ove tačke gledišta, Kejt isto ne mogu da svarim, mislim da su mogli da nađu veću lepoticu za ulogu. 4/5
 
Serija Fargo 5. Sezona

Do 7. Epizode je super.

Inteligentnog, sposobnog, jakog, privlačnog, muževnog muškarca na poziciju su predstavili kao ekstremnog mučitelja žena i groznog oca.
Iako sam žena i razumijem potrebu pričanja o muškarcima koji tuku žene, ovdje su baaš pretjerali sa tom odlukom da maksimalno karikiraju.
Ženi iz serije su nakon muževnog muškarca dodjelili nekog mlakonju, koji se čini naivan i malo ograničen, i predstavili da je ona uz njega srećna. Tu su pretjerali, po meni.
Obrađen je i religijski fanatizam.

Serija je pod uticajem feminističkog pokreta i bolja bi bila da ne karikitaju toliko.
Na kraju je ubrzana, ali samo zbog početka i interesantnih likova dala bih 10/10.
ali kako su je uništili na kraju, dajem 7-8/10
 

Spaceman (3/5)​

a14973.jpg

https://www.imdb.com/title/tt11097384/

Морам признати да после Uncut Gems не гледам више истим очима Adam Sandlerа а ако не вјерујете мени велика препорука да погледате исти филм.Лик је просто разбио улогу и све могуће предрасуде о себи као глумцу слупаних комедија.Него да се вратим на овај крајње необичан успорен усамљенички филм у свемиру који дефинитивно није за свакога.Много различитих тумачења и закључака не значи да је филм промашен већ да тјера на размишљање.А шта друго самоћа заправо ради?Морамо упасти у дубоку и озбиљну самоћу да би темељно преиспитали сами себе.
Осама чини чуда...просјечан филм који не доноси ништа ново епохално али ипак на крају барем мени занимљив концепт људске психе и преиспитивања животних одлука и стила живота.
 

Spaceman (3/5)​

a14973.jpg

https://www.imdb.com/title/tt11097384/

Морам признати да после Uncut Gems не гледам више истим очима Adam Sandlerа а ако не вјерујете мени велика препорука да погледате исти филм.Лик је просто разбио улогу и све могуће предрасуде о себи као глумцу слупаних комедија.Него да се вратим на овај крајње необичан успорен усамљенички филм у свемиру који дефинитивно није за свакога.Много различитих тумачења и закључака не значи да је филм промашен већ да тјера на размишљање.А шта друго самоћа заправо ради?Морамо упасти у дубоку и озбиљну самоћу да би темељно преиспитали сами себе.
Осама чини чуда...просјечан филм који не доноси ништа ново епохално али ипак на крају барем мени занимљив концепт људске психе и преиспитивања животних одлука и стила живота.

Jos ne znam da l da ovo pazarim posto na Rottenu ima prilicno losu ocenu..

inace..

https://www.imdb.com/title/tt7527682/?ref_=nv_sr_srsg_1_tt_7_nm_0_q_out

Nije ovo lose, cak mogu da kazem da mi prijalo.. u moru losih ideja i ostvarenja ovo deluje poprilicno originalno i pitko..
 
Anatomy of a Fall (2023) IMDB ocena 7.8
Ja sam mu dala 6. Traje kao gladna godina, bio mi je dosadniji od Openhajmera. Nema nikakvu dinamiku i ritam, dugački besmisleni kadrovi, monolozi... Priča nije loše obrađena i tera gledaoca da se zapita, ali ništa spektakularno. Nije klasična court drama, nije ni psihološki triler, nije ni drama nego neki bućkuriš. Decu zla su bolje uradili od ovoga. Glumci su dobri i likove su maestralno prikazali.
Ne znam šta sam očekivala od filma, nije mi razočarenje ali ne bih bila u fazonu da ga nekome preporučim kao "mora da se odgleda".

https://www.imdb.com/title/tt17009710/?ref_=nv_sr_srsg_1_tt_7_nm_0_q_Anatomy


I 6 mu je previse. Ja mu zveknuo 3. Ubio me u pojam. Prvo razgovori desetominutni bez promene kadra, a onda preslusavanje istih u sudnici.
 
Killers of the Flower Moon

Drama
Glumci: Leonardo DiCaprio,Robert De Niro,Lily Gladstone

Reditelj Martin Skorseze snimio je film prema istinitom dogadjaju koji se desio pre sto godina u okrugu Osage, najvećem okrugu u američkoj državi Oklahoma, nazvanom po indijanskoj naciji Osage, gde se, nalazi njihov rezervat, uspostavljen ugovorom još u 19. veku, kada su se Osaži naselili. tamo emigrirali iz Kanzasa. Tim ugovorom pleme dobija pravo da raspolaže zemljom, ali i onim što se nalazi ispod površine zemlje, a da se s kolena na koleno nasleđuju vlasnička prava na sve što se nalazi pod zemljom.Nakon što je tu otkrivena nafta, ljudi Osagea bivaju ubijani jedan po jedan - sve dok FBI ne uskoči da razotkrije misteriju.


Zanimljiv film koji je u konkurenciji za Oskara
 

Back
Top