Gledali... Obrazložili... Ocenili... part 2

Road House

MV5BNTFiNTMxNTQtM2EzOS00NWNhLWFmNzctNjU5ODIzNDIzMzYzXkEyXkFqcGdeQXVyMjkwOTAyMDU@._V1_FMjpg_UX1000_.jpg


Ja nisam mogao dalje od dvadesetog minuta, humor i narativ su sranjeeee. Neuporedivo sa originalom. 1/5

Odgledao.

Ovo je kao feel good movie. Original nisam gledao, ja ne podnosim nijedan film iz 80-ih zbog moje poznate averzije prema estetici iste dekade. Jedino volim period filmove Once upon a time in America, Platoon, Nesalomivi... Ovde glavni utisak ostavlja šrtles Džilenhal koji prezentuje six pack. Devojke u filmu su redom - meleskinja klinka, nrdi debeljuca šankerica, nigro vlasnica bara & latino love interest sa plavim očima, sve u svemu motley crew... Džilenhal je kao smiren tip pred opasnošću, ustvari je pod teškim sedativima...
 
e sad si me razočarao i kao čovek i kao komunista... :cool::huh:

ajde 5-ti put da pastujem moj post od pre Hrista na temu 80-ih

Planirao sam da dignem iz zaborava jednu Pajinu temu,koja se bavila likom i delom omiljenog nam guvernatora drzave Californija...praveci tako sam sebi adut za jedan predlog koji sam postavio na odgovarajucoj temi ...ali avaj ...univerzalni zakon sinhroniciteta je opet umesao svoje prste(te je ova tema nicim izazvana osvanula na naslovnoj stranici ovog pdf-a),pa mi ne preostaje nista drugo do da mu se povinujem i da svoje dragocene misli postam ovde ...

Iako je pokretac teme dao jednu opsirnu kritiku inkriminisane franshize,pritom u prvi plan stavljajuci nedoslednosti u fabuli...ja cu pokusati da sagledam stvari iz jedne drugacije sire perspektive ...ovom prilikom megalomanski je nazivajuci "kulturoloska kritika" ,ili jos megalomanskije "estetska kontemplacija " ...

Kako je moja generacija odrastala u 90-im godinama proslog veka,a koje opet sa sobom nose opste prihvaceni epitet nesrecne(verovatno i zasluzeno)...a sto je opet Ikac VIP najbolje opevao u svojim besmrtnim stihovima - "Srbija je smrad brate,pola zivota ratno stanje brate...i ko zna sta sve pros'o sam,skola ulica ko dobar dan,zamalo postao narkoman ...",ipak smo nekako u sebi uspeli da razvijemo svest o lepom ...ili mozda samo nismo dozvolili da nam se srozaju univerzalne estetske vrednosti koje kao ljudski rod crpimo iz kolektivno nesvesnog...

To nam je opet davalo dovoljno autoriteta da do besvesti ismevamo tatalnu dekadenciju ukusa koje su sa sobom donele 80 ' ...a za koje ne postoji nikakvo opravdanje,tim pre sto su one imale...da tako kazem prednost u startu,jer su proizasle iz renesansnih 70 '.
Sto je jos cudnije,kao nikada pre toga u istoriji ljudskog bitisanja,ta dekadencija je nastupila u svim sferama drustveno-kulturnog zivota.Kao tinejdzeri,sablaznuto smo gledali reprezentativne serije iz 80'(Alf,Princ sa Bel Era[koja je istina sa pocetka 90'ali jos uvek nije uspela da se odvoji od uticaja prethodne dekade],Cosby show) koje su sa sobom prirodno nosile sve naznake tadasnjeg stanja ljudskog duha.

U modnom smislu - sevali su jarko crveni & zuti strikani dzemperi,naramenice,koje su nekim pukim slucajem uglavnom bile modni detalj zenskog roda(za koji ja i dan danas nisam dokucio kakva mu je bila svrha) ...karirane kosulje a la Branko Kockica ...itd...sve to kao neko beskrajno nadrealno takmicenje u ljudskoj ekstravaganciji ...

Sto se tice frizura...to je era mini valova ili kako su ih valjda tada nazivali - "trajnama " ... dovoljno je samo uporediti fotografije nasih keva iz 70' sa onim iz 80' i shvatiti da su se i najtvrdji duhovi pokorili i povinovali dekadentnim ali tada neprikosnovenim modnim stujanjima ...

Sto se tice muzike...tu tek ne postoji nikakvo opravdanje,jer su 80' iza sebe imale 70' - disco zvuk,engleski punk,a jos uvek se jedrilo na talasima tog nikada ponovljivog rasplinuca ljudskog duha koji se ogledao u zvuku 60 ' ...
Ali ne ...onda dolazi do jednog otkrica,pronalaska zvanog sintisajzer i tek tada nastaje pravi inferno jer je kao soundtrack obezbedjena odgovarajuca muzicka podloga...dovoljno je odgledati samo uvodnu spicu za "Poroke Majamija",Don Dzonson je naravno prava kvintesencija tog vremena,posmatramo ga kako ga siba vetar dok on samozadovoljno jezdi u svom gliseru,a njegovu harizmu tada pojacava ono sto ce u ranim devedesetim postati muzika za "atari" igrice...

Ta atari muzika prema kojoj smo se mi odnosili posprdno,u osamdesetim je donosila gomile love i zlatnih & platinastih ploca ...pa sada vec i nije toliko cudno sto je jedna takva pojava kao Boy Dzordz bio ikona tog vremena ...

...elem,da se vratim na temu...cak i znajuci sve ovo...nista me nije moglo spremiti za shock koja su moja krhka chula dozivela posle ponovnog(nakon vise od 10 dina) gledanja originalnog Terminatora.

Pre jedno 3,4 nedelje mi je riknuo hladnjak na kolima...ortak me doslepao kuci ...nakon par dana mi salje sms u kome se raspituje za stanje kola i onako usput mi skrece paznju da ide Terminator na tv avala ...

Sledi sazeti transkript te sms razmene misljenja -

15 septembar. leto gospodnje 2010

P:Brate,sta bi sa Toyotom?Ima na Avali Terminator 1 :)

M: Brate,moracu izgleda da kupujem novi,ili da nesto budzim,varim ovo sto je puklo na hladnjaku......

M: Zipa ovu sintisajzer matricu sto prati akciju i ovo totalno odsustvo svakog ukusa u oblacenju i frizurama 80'...kakav down fall/sunovrat u odnosu na 70',...cak se ni Arnie nije odupro ...:)

P: Sintisajzer je strava,a Arni je pokusao da se odupre,ipak je dosao go u 80',pa nije ni mogao da bira!A Sara Konor i njena frizura i ne zasluzuju bolje od ovog sto im se desilo !

M : Ma ok...cak je Arni i uspeo da obezbedi sebi dobar outfit,kozna jakna i cvishe...ali pazi ovu zurku,buahaha...nije cak ni tarzanka..to je dovoljno da ne bude amnestiran!

-----------------------------------------

Naravno da su i 90' imale i vise nego brdo svojih bisera,svoje besmrtne simbole kao sto su Er Max 2-jke sa sve svojim zelenim znakom,tarzanke...capa trenerke i ono sto je Kristijan rekao - "To je neka kultura ubi boze,to su neke trenerke od 150,200 maraka koje oni uvlace ...na zapadu svaki policajac,pa i obicni saobracajac bi ih zaustavio i legitimis'o"

Takvi likovi i takva moda su s pravom object ridikjula danasnjih klinaca...

...jedino sto nama ide u korist je sto nismo ni imali nikakve sanse,nismo imali 60' & 70 ' iza nas ...

;)
 
Mislim gledaj ovo, da potkrepim -

MiamiVice-AboutImage-1920x1080-KO.jpg


535011.jpg


th


U pozadini pederskasti glas Boja Džordža ili Duran Duran.

Inače imam opasan problem sa pederkastim feminiziranim glasovima, tipa ne može onaj Dokins sa sve pederkastim glasom da mi priča o ateizmu, diskfalifikuje ga to automatski, pored toga što verovatno 2 pasusa od Hegela nije pročitao u životu
 
Odgledao.

Ovo je kao feel good movie. Original nisam gledao, ja ne podnosim nijedan film iz 80-ih zbog moje poznate averzije prema estetici iste dekade. Jedino volim period filmove Once upon a time in America, Platoon, Nesalomivi... Ovde glavni utisak ostavlja šrtles Džilenhal koji prezentuje six pack. Devojke u filmu su redom - meleskinja klinka, nrdi debeljuca šankerica, nigro vlasnica bara & latino love interest sa plavim očima, sve u svemu motley crew... Džilenhal je kao smiren tip pred opasnošću, ustvari je pod teškim sedativima...
To je problem guarana generacija,treba smirenost za sat i po prirode,zamisli mi pljujemo hickoka,hemfri bogarta,kao treba nam nesto dinamicnije,neka sf 3d akcija,na odvikavanje da gledas samo 60e crno bele filmove
 
@Exaybachay1 Meni su i '80. i '90. odisale nekim optimizmom koji je nestao početkom '00. Frizure, muzika, način odevanja, buddy cop filmovi, sve je bilo nekako veselo i vedrog duha. U XXI veku nemaš ništa od toga, umesto prirodno lepih žena imaš žene koje samo pokušavaju da budu lepe, u filmu ne možeš da čuješ reči poput ''crnja'', sve nekako deluje sterilno i splasnuto. A i na Holivud može slobodno da se stavi katanac.
 
@Exaybachay1 Meni su i '80. i '90. odisale nekim optimizmom koji je nestao početkom '00. Frizure, muzika, način odevanja, buddy cop filmovi, sve je bilo nekako veselo i vedrog duha. U XXI veku nemaš ništa od toga, umesto prirodno lepih žena imaš žene koje samo pokušavaju da budu lepe, u filmu ne možeš da čuješ reči poput ''crnja'', sve nekako deluje sterilno i splasnuto. A i na Holivud može slobodno da se stavi katanac.

Ma sve ok. Ja samo ne mogu da podnesem estetiku 80-ih, naramenice, jarke boje, žutu, crvenu, frizure žena kao u kamiondžija i tu paklenu napravu sintisajzer, jednom rečju tu ektravaganciju. Meni je to dekadentno.

Ja sam rekao da su ribe iz 60-ih kao današnje ribe, tipa Rakel Velč -

bbee4dda41116c7e61d60922ed054991.jpg


U 80-im, već imaju frizure kao Džon Rambo -

de7a55036b55a9df1c665b38e1a50a5c.jpg


MV5BOGQ5ZDE4ZjYtZGQ5MS00Y2EwLWE1YzUtNDkzYjE2ODA4YzAwXkEyXkFqcGdeQXVyMjMwNDgzNjc@._V1_FMjpg_UX1000_.jpg
 
Tražio sam čoveka koji normalno izgleda u fiulmovima 80-ih, ovaj sporedni akter je koliko toliko normalan -

250969455_1280x720.jpg


Svi ostali se takmiče u ekstravaganciji, sva ta koka im je došla glave :D

Znači govorim isključivo o estetici, a ne o humoru...plus ni što muziku ne mogu da svarim, ali to je lična preferencija..
MidnightRun.jpg

A ovi ti izgledaju nenormalno.
Sad kad bi izasao na ulicu ne bi mogao da vidis ovakve frizure iz 80-tih.
 

Back
Top