Gledali... Obrazložili... Ocenili... part 2

Dune: Part Two

Gledao danas u imaxu.

I nisam nesto impresioniran.

Rezolucija jeste dobra, ali zvuk i nije najbolji koji sam cuo.

A delom i zbog toga sto je taj audio deo u filmu mnogo losiji od prvog dela. Muzike nema, a zvukovi su klasicni za svaki noviji film.

Verovatno je lik koji je radio u prvom delu trazio previse para.

Film kao film, prvi deo je komedija, posle ide akcija i to podizanje morala publike.

Ono sto me je iznerviralo da nije kraj, nego misle izgleda da prave jos 10 filmova.

Onda bolje da su pravili seriju nego ovo zezanje svake godine.

U svakom slucaju nije lose, nisam zaspao obzirom da traje tri sata sa trejlerima.

Efekata gotovo da nema sem pred kraj. Vise paznje je posveceno kostimima.

Od glumaca ne znam koga bih pohvalio. Mozda Rebeccu Ferguson, Leu Seydoux i Flo Pugh od zenskih. Od muskih Bautista zapravo dobar na momente, Christopher Walken, Skarsgard i Brolin solidni. :)
 
The Zone of Interest (2023)
Обрада теме холокауста гдје се кроз епизоду из живота Рудолфа Хеса, управника фабрике смрти Аушвица, покушао приказати профил важних актера тог времена, "вриједносни систем" који је владао и каквим су скрупулама робовали и ти актери и чланови им породица.
У доброј мјери се и успјело, у филму се испреплићу супротности, гдје имамо приказ хармоније породичног живота у окружењу најдемонскијег ужаса у свјетској историји. Кроз дијалоге прилагођене тој сврси режисер је покушао објаснити схватања тог времена, по мени и успио, колико бјеше снажна индоктринација (и аутоиондоктринација) и тих важних актера тог времена и блиских им особа, гдје видимо колико је и Хесова супруга забраздила у Хитлеровој визији ширења нације ка новом животном простиору.
Кроз такав приступ гдје имамо одличан избор сцена кроз које су обрађене апсурдности тог времена (рецимо гдје чистачице уређују простор са траговима скончања мноштва људи) режисер је покушао дати одговор на основно питање. Како се дођавола могло догодити да такво зло однесе побједу у том времену? Овакав приступ гдје се испреплићу непојмљиве супротности смо већ имали кроз одличан филм The Boy in the Striped Pajamas (2008) са којим има и подоста сличности. Глума и дијалози прилагођени сврси филма, радња добро разрађена и дорађена. Филм ће бити заморан публици навикнутој на холивидску продукцији гдје доминирају сцене јурњаве, макљаже и баналних кратких дијалога, но итекако може помоћи у разумијевању тог времена.
По мом мишљењу јако добар филм, препоручујем, моја оцјена 8/10.
 
The Zone of Interest (2023)
Обрада теме холокауста гдје се кроз епизоду из живота Рудолфа Хеса, управника фабрике смрти Аушвица, покушао приказати профил важних актера тог времена, "вриједносни систем" који је владао и каквим су скрупулама робовали и ти актери и чланови им породица.
У доброј мјери се и успјело, у филму се испреплићу супротности, гдје имамо приказ хармоније породичног живота у окружењу најдемонскијег ужаса у свјетској историји. Кроз дијалоге прилагођене тој сврси режисер је покушао објаснити схватања тог времена, по мени и успио, колико бјеше снажна индоктринација (и аутоиондоктринација) и тих важних актера тог времена и блиских им особа, гдје видимо колико је и Хесова супруга забраздила у Хитлеровој визији ширења нације ка новом животном простиору.
Кроз такав приступ гдје имамо одличан избор сцена кроз које су обрађене апсурдности тог времена (рецимо гдје чистачице уређују простор са траговима скончања мноштва људи) режисер је покушао дати одговор на основно питање. Како се дођавола могло догодити да такво зло однесе побједу у том времену? Овакав приступ гдје се испреплићу непојмљиве супротности смо већ имали кроз одличан филм The Boy in the Striped Pajamas (2008) са којим има и подоста сличности. Глума и дијалози прилагођени сврси филма, радња добро разрађена и дорађена. Филм ће бити заморан публици навикнутој на холивидску продукцији гдје доминирају сцене јурњаве, макљаже и баналних кратких дијалога, но итекако може помоћи у разумијевању тог времена.
По мом мишљењу јако добар филм, препоручујем, моја оцјена 8/10.

Odličan film i vrlo efektan. Jedan jedini kadar iz Aušvica nema, a sve ti je jasno. I scena kada njena majka zbriše preko noći, jezivo.
 
Увек_спремне_жене.jpg


Увек спремне жене (1987)

Занимљив осврт нас социо-економско стање у СФРЈ 80-их из женског угла. Сјајна глазба и даровитост у том смислу наших глумица.
 
Stranger Than Fiction (2000)

MV5BZDAxZDlmZTMtMWI2Yi00MmU1LTk5ZGMtNjZhMmFhYTI3OWQzXkEyXkFqcGdeQXVyNjU0NTI0Nw@@._V1_FMjpg_UX1000_.jpg


Znači ovaj film godinama nije mogao da se nađe online zato što su ga svi mešali sa istoimenim popularnijim filmom iz 2006te. Najzad ga ima na youtubeu!!!
Četiri prijatelja zataškavaju ubistvo koje je počinio jedan od njih... napeto, komično, neizvesno, ona riđuša Natasha Vagner mnogo slatka. Kraj i sam rasplet mi je bezveze. Dajem mu ocenu više zbog nostalgije. 4/5
 
https://www.imdb.com/title/tt14230458/
Poor Things -jedan prilično lud filmčić ;)
Emma Stone, Wiliem Dafoe
Meni ovo najslabiji Lantimosov film, mnogo su bolji Dogtooth, The Killing of a Sacred Deer i The Lobster. Ali shvatam zašto ovaj ima najvišu ocenu na imdb, najpristupačniji je, može da se dopadne širokim narodnim masama.
No što se mene tiče, Lantimos propo. :D
 
Metastazirani elitizam. Poslednji stepen pred napuštanje Krstarice
Ne planiram da napuštam, za sad. I nije to nikakav elitizam već činjenica, on ima mnogo bolje filmove od ovog, koji je napravljen kao i ostalo Holivudsko smeće, ali šta će, video da nema 'leba ako nastavi da pravi filmove poput Dogtooth i The Killing of a Sacred Deer.
 
To je samo prvi deo sa Lizzy Caplan.

Nisu svi tako snimani.

Bitno je gledati u vreme kad izadje. Tad je to bio spektakl u bioskopu.

Imas jos da gledas 10 Cloverfield Lane sa Mary Elizabeth Winstead.

I Cloverfield Paradox sa Gugu Mbatha-Raw :heart:

A Quiet Place je originalno razvijan kao 4-ti deo, ali su onda odustali i napravili posebnu pricu.
 
Volim SF ali me je ovaj smorio za medalju....
(posebno druga polovina....)
Spaceman (2024)
https://www.imdb.com/title/tt11097384/
Sendlera svi hvale u posl.vreme, navodno otkad se uozbiljio, ali mene i dalje drži stara impresija o njemu...
I Gilenhal je bio neozbiljan, pa otkad je snimio Doni Darko, gaji sve veći respekt, a film otkačen kao i prvi koje je snimao...
 

Back
Top