GENOCID!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Не. Закон мисли на убиство човека, људског бића. На пример, брање младог лука је технички такође убиство, јер се тиме прекида живот биљног организма, али га закон не третира као убиство. Овде мислим на оно шта зако сматра убиством

Pa dobro, da li je fetus ljudsko bice? Ako nije, obrazlozi onda sta je?
 
I nad papom ima papa... :lol:

Bilo bi nedopustivo da posle hiljada i hiljada godina civilizacije ne postoje neka opste prihvacena pravila, norme i zakoni, zar ne? Ili cemo mi da se pravimo najmoralniji, najpametniji ili najkompetentniji?

A oni koji toliko moralisu da je abortus izvrsen do 12. nedelje - ubistvo, mozda bi trebalo prvo da se zapitaju da li je moralan danasnji promiskuitet?
Da li je moralno to sto je granica prvih seksualnih iskustava sve niza?
Da li je moralno i to sto se razvodi obavljaju dok si rek'o seks?

Slazem se sa DraGo70 i Bogartom - pogledajte sve to iz malo sire perspektive, nije bas sve tako jednostavno kao sto izgleda.

I na kraju - ako uzmemo u obzir da je svako zivo bice na svetu - nosioc zivota, onda je i svesna kontracepcija - sprecavanje nastanka zivota, koji je primarni zadatak svih zivih bica. To naravno ne moze biti kaznjivo ali treba li nasa savest i u tom pravcu da ide?
Elem, svaki put kada muskarac masturbira (ili stavi kondom pri seksualnom odnosu), da li tad UBIJE bar jednog svog potencijalnog naslednika? ;)



Lepo si to definisao...
Ti imaš jedan pristup, Bogart drugi, a ja treći... ovom problemu.
Niko od nas nije reklamirao abortus ili ga smatrao za dobar metod kontracepcije.
Međutim pozvali smo se na pravo, lekarsku praksu, socijalne momente, probleme moralne prirode, praktične posledice ukidanja prava na abortus i mnoge druge stvari.
Međutim, neki ovde zagovaraju neke teze koje ne mogu da objasne niti podrže bilo kojim realnim razlozima ili činjenicama, već isključivo nekim naučenim frazama i floskulama koje mi mnogo mirišu na neke sektaške dogme koje propovedaju npr. Jehovini svedoci ili neke druge ortodoksne sekte.
Na žalost, rasprava se nije vodila u cilju pojašnjavanja stavova već je više ličila da svađu i prepucavanje...
 
Međutim, neki ovde zagovaraju neke teze koje ne mogu da objasne niti podrže bilo kojim realnim razlozima

Objasni mi sta to ne mogu da ti objasnim? Da li je bilo ko od VAS definisao meni ljudsko bice? Jel' neko rekao ljudsko bice je od tad i tad??? Osnovnu stvar ne mozete da kazete a pricate o domovima i opterecenju drzavnog budzeta nezeljenom decom.....
 
Znas kako.....skitnice opterecuju budzet, pijanice kvare sliku drustva, narkomani takodje.....hajde da ih se resimo.....pricas meni da zagovaram neke sektaske stavove....a ja pricam o zivotu????? Abortus je prekid zivota ili kako neki kazu samo prekid.......da li je moralno pricati o drzavnom budzetu ili o zaustavljanju jednog (200.000) zivota???
 
Znas kako.....skitnice opterecuju budzet, pijanice kvare sliku drustva, narkomani takodje.....hajde da ih se resimo.....pricas meni da zagovaram neke sektaske stavove....a ja pricam o zivotu????? Abortus je prekid zivota ili kako neki kazu samo prekid.......da li je moralno pricati o drzavnom budzetu ili o zaustavljanju jednog (200.000) zivota???

Da li je moralno zabranjivati ljudima pravo na abortus koje je dozvoljeno u većini država sveta, pričati kako bi ta neželjena deca bila srećna u domovima za nezbrinutu decu, u isto vreme ne usvojiti nijedno dete????
 
neki ovde zagovaraju neke teze koje ne mogu da objasne niti podrže bilo kojim realnim razlozima

Zena nema nikakvo pravo da ubija fetus jer on kao takav nije njen.....eto ti teza....

A evo ti jos jedna.....sta je sa doktorima koji izvrsavaju abortus...kako da se oni vode....zasto bi njima bilo dozvoljeno da ga obavljaju nad zenama kojima nije ugrozeno zdravlje??? Ako podjemo od predpostavke da je fetus ljudsko bice....sta su onda oni...???
 
Znas kako.....skitnice opterecuju budzet, pijanice kvare sliku drustva, narkomani takodje.....hajde da ih se resimo.....pricas meni da zagovaram neke sektaske stavove....a ja pricam o zivotu????? Abortus je prekid zivota ili kako neki kazu samo prekid.......da li je moralno pricati o drzavnom budzetu ili o zaustavljanju jednog (200.000) zivota???

Kazes - pricas o zivotu a bolje ti je "sprecavanje nastanka (zivota) nego prekid razvoja....." ??? :confused:

Pomalo upadas sam sebi u usta... (najblaze receno)
 
Zena nema nikakvo pravo da ubija fetus jer on kao takav nije njen.....eto ti teza....

A evo ti jos jedna.....sta je sa doktorima koji izvrsavaju abortus...kako da se oni vode....zasto bi njima bilo dozvoljeno da ga obavljaju nad zenama kojima nije ugrozeno zdravlje??? Ako podjemo od predpostavke da je fetus ljudsko bice....sta su onda oni...???

ALI FETUS TJ. EMBRION NIJE LJUDSKO BIĆE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
koje je dozvoljeno u većini država sveta

Kada cete prestati sa tim drzavama sveta??? Ako oni svi ostali pocnu da jedu gvna za dorucak hocemo i mi to raditi.....misli svojom glavom....

pričati kako bi ta neželjena deca bila srećna u domovima za nezbrinutu decu, u isto vreme ne usvojiti nijedno dete????

Radi se o stavovima, a ne o emocijama....uostalom da pitamo tu decu kada odrastu da li bi vise volela da nisu ni rodjena???? Mozda manji procenat bi to rekao, ali opet....zasto ne izvrse samoubistvo.....svaka celija covekovog tela predstavlja zivot i tome tezi...zato covek i kada mu je najteze ide dalje....

Ali ti preskaces stvari...cas pricas o majci... pa onda o odrasloj deci...a pre toga im ne bi ni dozvolio da se rode..
 
Ovde si rekao:

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=6448403&postcount=630

Ne znas vise ni sta pricas.Ceo dan online ti je pomutio razum koji btw nije bio bistar ni pre toga.Titus je zasluzio izvinjenje..ipak si ti sklon laganju.

Šta lupetaš ti dvolična licemerko pomućenog uma?
Gde tu piše da sam ja rekao da je to vrhunski civilizacijski nivo???
I šta radiš u ovo doba, zar ne paziš na decu (svoju i usvojenu), zar se ne odmaraš za odlazak u tvoju firmu koja eto daje milione dinara na nezbrinutu decu....
Zar nisi preumorna od posećivanja domova za nezbrinutu decu da bi ovde sada pisla svoje gluposti???
 
Kada cete prestati sa tim drzavama sveta??? Ako oni svi ostali pocnu da jedu gvna za dorucak hocemo i mi to raditi.....misli svojom glavom....



Radi se o stavovima, a ne o emocijama....uostalom da pitamo tu decu kada odrastu da li bi vise volela da nisu ni rodjena???? Mozda manji procenat bi to rekao, ali opet....zasto ne izvrse samoubistvo.....svaka celija covekovog tela predstavlja zivot i tome tezi...zato covek i kada mu je najteze ide dalje....

Ali ti preskaces stvari...cas pricas o majci... pa onda o odrasloj deci...a pre toga im ne bi ni dozvolio da se rode..

"A koliko si ti dece usvojio?":)
 
Kazes - pricas o zivotu a bolje ti je "sprecavanje nastanka (zivota) nego prekid razvoja.....

Ja tezim balansu....a ti neizvlaci iz konteksta stvari koje se samo tebi svidjaju...kada kazem zivot mislim na zacet zivot....ali po vama fetus nije zivot tako da jbga ova prica nema perspektivu jer se svodi na hebo lud zbunjenog...
 
Šta lupetaš ti dvolična licemerko pomućenog uma?
I šta radiš u ovo doba, zar ne paziš na decu (svoju i usvojenu), zar se ne odmaraš za odlazak u tvoju firmu koja eto daje milione dinara na nezbrinutu decu....
Zar nisi preumorna od posećivanja domova za nezbrinutu decu da bi ovde sada pisla svoje gluposti???

Ovde si slagao kao i nebrojano puta dosad.

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=6448403&postcount=630

Trazio si dokaz-dobio si ga ali tvoj zakrzljali mozgic ne moze vise da se seti sta je lupetao.Za razliku od tebe moronu ja sam ceo dan bila odsutna a ti koliko vidim ne silazis sa foruma.Nadji mi jedan post lazovu, gde sam ja rekla da sam usvojila decu.
 
Kada cete prestati sa tim drzavama sveta??? Ako oni svi ostali pocnu da jedu gvna za dorucak hocemo i mi to raditi.....misli svojom glavom....

Auuu, ali ti je argument.
Pa što ti onda sada ne jedeš govna baš zato što ih ne jedu u većini država sveta, a ti bi da budeš drugačiji od njih :mrgreen:

Radi se o stavovima, a ne o emocijama....uostalom da pitamo tu decu kada odrastu da li bi vise volela da nisu ni rodjena???? Mozda manji procenat bi to rekao, ali opet....zasto ne izvrse samoubistvo.....svaka celija covekovog tela predstavlja zivot i tome tezi...zato covek i kada mu je najteze ide dalje....

Ali ti preskaces stvari...cas pricas o majci... pa onda o odrasloj deci...a pre toga im ne bi ni dozvolio da se rode..

A stavovi su ti pogrešni totalno jer ih ničim ne možeš opravdati osim floskulama.
TI preskašeš moja pitanja i ne daješ nikakav odgovor, a ponovio sam ti ista već ko zna koliko puta... :roll:
 
Ovde si slagao kao i nebrojano puta dosad.

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=6448403&postcount=630

Trazio si dokaz-dobio si ga ali tvoj zakrzljali mozgic ne moze vise da se seti sta je lupetao.Za razliku od tebe moronu ja sam ceo dan bila odsutna a ti koliko vidim ne silazis sa foruma.Nadji mi jedan post lazovu, gde sam ja rekla da sam usvojila decu.

Hajde sada ako to tvoj pomračeni um dozvoljava, citiraj ovde redom moje i njegove postove na tu temu pa objasni šta sam to slagao...
I nemoj da se izmotavaš nego lepo citiraj redom...
Da vidimo ko od nas laže već treći dan zaredom!!!

Naravno ukoliko to TVOJ ZAKRŽLJALI MOZAK može da izvede!!!

P.S. Morončina si ti glupa lažljiva licemerna kučko...
Naravno da nisam napisao da si usvojila decu, glupačo, čitaj šta tamo piše...
Znam da NISI USVOJILA DECU, jer to od takve osobe i ne može niko da očekuje!!!
 
Lepo si to definisao...
Ti imaš jedan pristup, Bogart drugi, a ja treći... ovom problemu.
Niko od nas nije reklamirao abortus ili ga smatrao za dobar metod kontracepcije.
Međutim pozvali smo se na pravo, lekarsku praksu, socijalne momente, probleme moralne prirode, praktične posledice ukidanja prava na abortus i mnoge druge stvari.
Međutim, neki ovde zagovaraju neke teze koje ne mogu da objasne niti podrže bilo kojim realnim razlozima ili činjenicama, već isključivo nekim naučenim frazama i floskulama koje mi mnogo mirišu na neke sektaške dogme koje propovedaju npr. Jehovini svedoci ili neke druge ortodoksne sekte.
Na žalost, rasprava se nije vodila u cilju pojašnjavanja stavova već je više ličila da svađu i prepucavanje...

Khm... definisaLA :-)

Naravno da niko nije reklamirao abortus.
Naprotiv - abortus jako tesko pada zenama (samo za Bogarta: teze nego muskarcima ;) )i odlucuju se na njega u onim situacijama koje smatraju neresivim. Bar je tako bilo u onim slucajevima za koje ja znam.

Pomalo je iritirajuce da neki ovde "filozofskim pristupom" situaciju dele striktno na crno - belu.
Na primer, da li je Zvezdarac ikada u zivotu stajao oci u oci sa naizgled neresivim problemom? Ako jeste - kako ga je resio? Da li je reagovao bas onako kako bi savetovao nekog drugog pod normalnim okolnostima?
Mislim, kad cemo da naucimo da ne sudimo drugima, jer se nikad ne zna kako bi smo MI postupili u takvim situacijama? Toliko o moralisanju...
Zvezdarac nije ukapirao poentu mog prethodnog posta.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top