Generalni sekretar NATO: Moskva se ne pita o proširenju atlantskog pakta

eto, njemački privrednici otvoreno govore Merkelovoj da oni ne žele sankcije Rusiji, jer njih nije briga za Krim i Ukrajinu. To se njih ne tiče.
Oni su samo šloseri, a na vladi Nemačke je da vodi politiku. Merkel je rekla da sankcije neće biti ukinute dok se Rusija ne povuče iz Krima.

Sada Rusija ulazi u užasnu recesiju.
 
Oni su samo šloseri, a na vladi Nemačke je da vodi politiku. Merkel je rekla da sankcije neće biti ukinute dok se Rusija ne povuče iz Krima.

Sada Rusija ulazi u užasnu recesiju.

Tako je. A na privrednicima je da zarađuju. Ako Njemačka želi srećne privrednike, pustiće ih da posluju kako žele, pogotovo sa Rusijom. Ona ne ulazi u "užasnu" recesiju, ali je sigurno da trpi, mada ne mislim da će šteta po nju biti većih razmjera. Putin se okrenuo Kini i Turskoj, a najvjerovatnije će sada pokušati ojačati Rusiju u Aziji. A sa druge strane, gdje se EU mogu okrenuti, ka kojem novom tržištu koje bi nadomjestilo nivo razmjene sa Rusijom? Jedino možda američkom...

Generalno, protiv sam embargoa, ekonomskih sankcija i sličnih stvari koje guše privredu. To je, po meni, gore i od samog ratovanja jer u ratu ljudi makar poginu pa se više ne muče na ovom svijetu, a sa ekonomskim sankcijama jedino trpe siromašni i srednja klasa države pod udarom.
 

Back
Top