Generalni sekretar NATO: Moskva se ne pita o proširenju atlantskog pakta

Sve je tu u redu ali ja stvarno ne kontam čemu veličanje Nato pakta, to je ipak na kraju krajeva vojni savez,dakle ima osvajačku namjeru.
To bi bilo isto kao da prizivaš osvajača da te osvoji,gde vam je nestao slobodarski duh?
Ako Nato nastavi sa ovakvom retorikom Kina i Rusija će samo pojačavati vojne budžete,a to vodi čemu,šta onda pita li se iko od od vas?

А снаге САД подржавали су током Вијетнамског рата: В. Британија, Немачка, Шпанија, а учествовали су заједно са САД у операцијама: Канада, Аустралија, Н. Зеланд.
Само САД, Канада, Аустралија, Ј. Кореја и нисам сигуран, нешто Тајланђана, или Бурманаца.
Без Канаде и европљана.

Sve je tu u redu ali ja stvarno ne kontam čemu veličanje Nato pakta, to je ipak na kraju krajeva vojni savez,dakle ima osvajačku namjeru.
To bi bilo isto kao da prizivaš osvajača da te osvoji,gde vam je nestao slobodarski duh?
Ako Nato nastavi sa ovakvom retorikom Kina i Rusija će samo pojačavati vojne budžete,a to vodi čemu,šta onda pita li se iko od od vas?
Nato u Evropi je zamišljen kao odbrana od ruskog agresora.

To je bilo dosta vizionarski, jer danas vidimo da je Rusija opsednuta osvajanjem tuđih država.

Трупама су помогли само они са заставама на почетку сајта: САД, Аустралија, НЗ, Тајлн, Ј. Кореја и Филипини, све које сам навео(Филипине сам био заборавио).
Остали нису учествовали оружаним снагама.
Па и у Украјини НАТО није у сукобу са локалним руским становништвом али стоји иза рата у Украјини заједно са Европском унијом.

Па и у Украјини НАТО није у сукобу са локалним руским становништвом али стоји иза рата у Украјини заједно са Европском унијом.
Не можеш изједначити Белгију и нпр Аустралију.
То напросто није исто.
Учешће неких НАТО држава се сводило само на обуку медицинског особља на властитој територији.
Канада није рецимо хапсила и враћала у САД америчке дезертере, такође ни европске земље.
У УН те земље су приликом гласања углавном биле неутралне док је главно крбање било између САД и СССР.

Интересантно је да су се у вијетнамском рату по ефективности и немилосрдности истицали маринци ROK.

Искусили чари комунизма у директном контакту па их је то изгледа инспирисало.

Pogledaj ovaj dokumentarac ,postoji i druga strana priče tj. zemlje i gdje su komunisti ubijani nemilosrdno...
http://www.imdb.com/title/tt2375605/?ref_=fn_al_tt_1

Русија и Кина су спремне за оружани рат, онај финансијски полако добијају. Једини начин да запад опстане је војна победа над Русијом и напашће ускоро.

Русија и Кина су спремне за оружани рат, онај финансијски полако добијају. Једини начин да запад опстане је војна победа над Русијом и напашће ускоро.
И ја тако мислим Запад је приморан по трећи пут да изазове Светски рат како би одржао своју доминацију.

- - - - - - - - - -

Не можеш изједначити Белгију и нпр Аустралију.
То напросто није исто.
Учешће неких НАТО држава се сводило само на обуку медицинског особља на властитој територији.
Канада није рецимо хапсила и враћала у САД америчке дезертере, такође ни европске земље.
У УН те земље су приликом гласања углавном биле неутралне док је главно крбање било између САД и СССР.
Ма каква Белгија и Холандија они се питају исто ко и Хрватска и Албанија.

vodi jednom velikom boom i nema nas vise. :mrgreen:
mislim da ipak nato ne sme bas tek tako da napadne, vc vise ovako izokola obigravaju...posto bi onda boom bilo neizbezno. mada svuda ima ludaka.

Nema od toga ništa,nisu dostigli taj nivo da mogu poraziti jednu nuklearnu vojnu silu bez posledica.
Amerika već dugo razvija program odbrane od nuklearnog napada ali to je vrlo teško u situaciji kada druga strana ima podmornice sa nuklearkama,satelite i prostire se preko pola Zemlje.
Jako teško i zajebano,više je pat pozicija...

И ја тако мислим Запад је приморан по трећи пут да изазове Светски рат како би одржао своју доминацију.

onda mi da se pripremimo da nas vise nece biti i planeta ce moci da odahne i na miru se regenerise, s obzirom da oruzje nekada i sada nije isto.

vodi jednom velikom boom i nema nas vise. :mrgreen:
mislim da ipak nato ne sme bas tek tako da napadne, vc vise ovako izokola obigravaju...posto bi onda boom bilo neizbezno. mada svuda ima ludaka.
Не верујем да ако евентуално дође до Трећег светског рата бити употребљено нуклеарно оружије. И ако дође до употребе то ће се десити у мањем и ограниченом обиму.
Попут употребе хемијског оружија и бактеријолошког у Другом светском рату.
И ако је рат, дипломатија како јавна тако и она тајна функционишу беспрекорно.
Рат је само наставак политике али другим средствима, ма колико то сурово звучало тако је.

Nema od toga ništa,nisu dostigli taj nivo da mogu poraziti jednu nuklearnu vojnu silu bez posledica.
Amerika već dugo razvija program odbrane od nuklearnog napada ali to je vrlo teško u situaciji kada druga strana ima podmornice sa nuklearkama,satelite i prostire se preko pola Zemlje.
Ali narod rusije će tražiti demokratske promene.

To je način na koji Obama može ušetati u Kremlj bez bacanja atomske bombe na Medvedeva.

Ниједна земља ван НАТО нема право вета на одлуке о проширењу, поручује генерални секретар Алијансе Јенс Столтенберг.
Поручује да Русија неће добити гаранције да Украјина неће бити примљена у чланство НАТО.

Link

NatoExpansion.png

neka ih prime ....smorili su vise sa ovim bulaznjenjem ko pijanci - mi najjaci, najbolji nikog se ne bojimo, rusi ovakvi, onakvi ...niko ih vise i ne slusa ionako nista pametno nikad nisu ni rekli:roll:

Није пат позиција, запад не може да опстане у оваквој ситуацији, мора да повлачи потезе, а шта год да одигра јасно је да ће да изгуби. Као прво, већина чланица тог савеза нема намеру да се качи са русима, тако да ће на крају остати само ови дебили као што су хрвати и румуни уз швабе и амере. И ако се потрудиш и пронађеш говор оне францускиње из ММФ биће ти јасно да они то раде по календару, да је тај рат одавно испланиран.

Back