Где је НАШ део? КО нас је преварио?

jel si ti siguran da si ziveo za vreme Milosevica?z:mrgreen:z:mrgreen: ..I ponavljam jer ocigledno ne citate kada pisem:Briga mene za to vreme,samo kazem da sada nista nije bolje,kao sto vi hocete da prikazete...A sta bi sa 1000 eura ,to je bilo glavno obecanje za predizbornu kampanju,to se samo pokazala kao obicna laz.?

Živeo, rušio ga i srušioz:)
Jesi glasao za dinkića pa te žulja tih 100 evra?z:mrgreen:
 
Mnogo je bolje kako je moglo, zamalo, da bude.

Хеј Дел....Хајде да не терамо мак на конац...Хајде да будемо искрени.
Некоме је било добро, за време Милошевића.....
Некоме је добро у жутој диктатури....али....
ВЕЋИНИ...ТО ЈЕСТ НАРОДУ...ЈЕ ИСТО....НЕМА РАЗЛИКЕ....
z:(
 
"Ћирић: Остало непродато 129 друштвених фирми

Државни секретар за привреду и приватизацију Србије Небојша Ћирић изјавио је да још није приватизовано 129 друштвених фирми, од 40.000 колико их је било на почетку приватизације." (линк)

Сматрам да је за свако од ових 39.871 продатих друштвених фирми сваки грађанин Србије могао да добије, у просеку, по 1.700 динара, колико нам нуди Динкић за продају НИСа.

Дакле, приватизацијом продатих друштвених предузећа - која су била власништво свих грађана, сваки грађанин је до сада могао да има на свом рачуну 67.780.700 дин (!!!), уместо тричаве милостиње од 1.700 (и то само за једну, па још вредну фирму! :rtfm:).

Где је НАШ део? КО нас је преварио?
Ко је напунио своје џепове а државу и њене грађане немилосрдно довео до просјачког штапа?


Kad smo vec krenuli sa matematikom onda hajde da sa istom i nastavimo -

1.700 dinara za svakog gradjanina od svakog preduzeca. 1.700 dinara x 5 miliona gradjana RS = 8.500.000.000 . 8.500.000.000 / 100 (evro je nesto manje od 100,ali neka bude da je 100) = 85.000.000 . Znaci kada bi svako preduzece bilo prodato u proseku za 85 miliona evra gradjani bi dobili po 1.700 dinara od svakog preduzeca,s tim sto u tom slucaju u drzavnu kasu ne bi usao ni jedan jedini euro. Sad mi kazi ima li smisla tvoja teorija ? Ne branim nikoga,da su lopovi-jesu ali ova tvoja teorija po mom misljenju nema veze s' mozgom. Toliko od mene.
 
Хеј Дел....Хајде да не терамо мак на конац...Хајде да будемо искрени.
Некоме је било добро, за време Милошевића.....
Некоме је добро у жутој диктатури....али....
ВЕЋИНИ...ТО ЈЕСТ НАРОДУ...ЈЕ ИСТО....НЕМА РАЗЛИКЕ....z:(

To je malo utopističko razmišljanje.

Ili komunističko, kako ti volja.

Onda nisi imao šansu, sada je imaš i ako je ne iskoristiš nije ti kriva država.
 
Kad smo vec krenuli sa matematikom onda hajde da sa istom i nastavimo -

1.700 dinara za svakog gradjanina od svakog preduzeca. 1.700 dinara x 5 miliona gradjana RS = 8.500.000.000 . 8.500.000.000 / 100 (evro je nesto manje od 100,ali neka bude da je 100) = 85.000.000 . Znaci kada bi svako preduzece bilo prodato u proseku za 85 miliona evra gradjani bi dobili po 1.700 dinara od svakog preduzeca,s tim sto u tom slucaju u drzavnu kasu ne bi usao ni jedan jedini euro. Sad mi kazi ima li smisla tvoja teorija ? Ne branim nikoga,da su lopovi-jesu ali ova tvoja teorija po mom misljenju nema veze s' mozgom. Toliko od mene.

Па добро, била бих задовољна и са 1.000 динара, у просеку, по фирми . z:mrgreen:


Требало би наћи податак колико је од тих фирми било распродато пријатељима, кумовима и рођацима за 3 евра, као и колико од тих фирми је продато да би било разбуцано - радници отпуштени, опрема распродата а фирма срушена да би се добио УНОСАН плац за изградњу?


Требало би наћи податак колико је заиста зарађено приватизацијом ових 40.000, тј. 39.871 фирми, и колико је заиста ушло у државну касу од тога.

И, наравно, где је завршила разлика?
 
"Ћирић: Остало непродато 129 друштвених фирми

Државни секретар за привреду и приватизацију Србије Небојша Ћирић изјавио је да још није приватизовано 129 друштвених фирми, од 40.000 колико их је било на почетку приватизације." (линк)

Сматрам да је за свако од ових 39.871 продатих друштвених фирми сваки грађанин Србије могао да добије, у просеку, по 1.700 динара, колико нам нуди Динкић за продају НИСа.

Дакле, приватизацијом продатих друштвених предузећа - која су била власништво свих грађана, сваки грађанин је до сада могао да има на свом рачуну 67.780.700 дин (!!!), уместо тричаве милостиње од 1.700 (и то само за једну, па још вредну фирму! :rtfm:).

Где је НАШ део? КО нас је преварио?
Ко је напунио своје џепове а државу и њене грађане немилосрдно довео до просјачког штапа?
Hehe, cirkus za medalju. :lol:
 
Требало би наћи податак колико је заиста зарађено приватизацијом ових 40.000, тј. 39.871 фирми, и колико је заиста ушло у државну касу од тога.

И, наравно, где је завршила разлика?
To ako ne zna Vučić ne zna niko
 
Šta ti ti? Gladna?

Ја нисам гладна, за разлику од тебе који незајажљиво желиш још и не обазиреш се на оне око себе.
Ти ћеш вечно бити гладан јер ти никад неће бити доста, као и овима на власти које с толико жара браниш у неодбрањивом.
 
Ја нисам гладна, за разлику од тебе који незајажљиво желиш још и не обазиреш се на оне око себе.
Ти ћеш вечно бити гладан јер ти никад неће бити доста, као и овима на власти које с толико жара браниш у неодбрањивом.

A kako se ti obazireš na te oko sebe?
Otvaraš temu na krstarici sa katastrofalim obračunom?z:mrgreen:
 
To je malo utopističko razmišljanje.

Ili komunističko, kako ti volja.

Onda nisi imao šansu, sada je imaš i ako je ne iskoristiš nije ti kriva država.

То ти је исто, као да ти неко да могућност....
Да скочиш са плота на кувац....или са кувца на плот....
.
:zskace: :zskace: :zskace:
 
A kako se ti obazireš na te oko sebe?
Otvaraš temu na krstarici sa katastrofalim obračunom?z:mrgreen:

Обрачун је спрдња на рачун 1.000 Динкићевих евра, мислим, ако то треба да ти се нацрта већ... z:hm:

Поента је да је сваки грађанин Србије требало да добије део од СВИХ 39.871 продатих фирми а не само од једне, па још мрвицу.

Опет се правите луди кад вам одговара...
 
Naš deo čega? Mi po Zakonu o privatizaciji i Zakonu o besplatnim akcijama imamo pravo samo na nadoknadu od prodaje 6 najvećih javnih preduzeća. Društvena preduzeća su mogla da budu prodata i po milionskim cenama, fizička lica ne ostvaruju pravo na nadknadu od tih transakcija ni u jednom tranzicionom društvu pa ni u našem.

:lol::lol::lol:

Јооој, Енчантед, насмеја ме слатко... каква "наивност"! :lol:
 

Back
Top