Где је НАШ део? КО нас је преварио?

Pa i dan danas neki kukaju za plate iz tih "uspesnih" firmi.
Tada kad su te firme "radile" nisu uplaćivani doprinosi, penzije su kasnile po 9 meseci, uglavnom ih je jela inflacija ili im je šešelj davao bonove za drva umesto penzije, dečiji dodaci su kasnili po 2 godine, a za njih je mogla da se kupi jedna čokolada.

Ali, ti veruješ da je tada bilo bolje, pa pati za tim vremenima i daljez:mrgreen:

a sta se sad radi...??? iste te privatizovane firme ne uplacuju nista drzavi...a najcesce ni radnicima....pa je budzet prazan...te se drzava zaduzuje kod MMF da isplati svoje prenadleznosti...u cemu je progres...???
 
Обрачун је спрдња на рачун 1.000 Динкићевих евра, мислим, ако то треба да ти се нацрта већ... z:hm:

Поента је да је сваки грађанин Србије требало да добије део од СВИХ 39.871 продатих фирми а не само од једне, па још мрвицу.

Опет се правите луди кад вам одговара...

Pogrešno si upućena, građani imaju pravo na isplatu od prodaje 102 preduzeća tj. 42 Do sada je prodate 42 od 102 preduzeća

Od 2001. godine po 15 odsto kapitala svake tenderski prodate firme odvaja se u privatizacioni registar. U Privatizacionom registru, odakle gotovina treba da bude podeljena, nalazi se oko 89 miliona evra ili osam milijardi dinara. Međutim koliko se ja sećam rečeno je da se u privatizaconom regisru nalazi 250 miliona evra i da će svaki građanin koji ima pravo na akcije dobiti po 50 evra, Pravo pitanje bi bilo gde je nestalo 160 miliona ?
 
To je pisalo još u Zakonu iz 1994. a kao uzor su korišćeni mađarski i poljski zakoni ... u svim zemljama koje su prošle kroz tranziciju je tako, ne možemo mi da tražimo hleba preko pogače.

JA U SKOLI NIKAD NISAM PREPISIVAO....zasto mislis da treba da postujem drzavu koja nije u stanju sama da osmisli zakon vec da ga prepise...??? u kojoj su to zemlji jos u svetu drustvene okolnosti bile kao u SFRJ...??? gde su to jos omladinci u ORA podizali najveci deo zemlje,ili radnici u okviru svojih OURA---odricuci se svoje zarade zarad prosirenja procesa proizvodnje---GDE JE TO BILO JOS PA DA SMO MOGLI KORISTITI TA ISKUSTVA...????
 
Pogrešno si upućena, građani imaju pravo na isplatu od prodaje 102 preduzeća tj. 42 Do sada je prodate 42 od 102 preduzeća

Od 2001. godine po 15 odsto kapitala svake tenderski prodate firme odvaja se u privatizacioni registar. U Privatizacionom registru, odakle gotovina treba da bude podeljena, nalazi se oko 89 miliona evra ili osam milijardi dinara. Međutim koliko se ja sećam rečeno je da se u privatizaconom regisru nalazi 250 miliona evra i da će svaki građanin koji ima pravo na akcije dobiti po 50 evra, Pravo pitanje bi bilo gde je nestalo 160 miliona ?

da i ja sam upoznat sa takvom pricom....ali izgleda tvoj i moj problem je sto dugo pamtimo....
 
da i ja sam upoznat sa takvom pricom....ali izgleda tvoj i moj problem je sto dugo pamtimo....

Nađoh

- Ostvarena vrednost u tenderskim prodajama za sve komapnije, za 15 odsto akcija u Privatizacionom registru, iznosi oko 250 miliona evra.
KADA se 250 miliona evra podeli sa oko pet miliona akcionara, koliko se očekuje da će biti konačan broj ljudi sa pravom na akcije i novčanu naknadu, dobije se pojedinačan iznos od 50 evra „po glavi“, koji bi trebalo da se uplate na tekuće račune građana. Ako se nastavi trend da se prodajom iz Privatizacionog registra ostvari 1,5 puta veća vrednost, na račune građana trebalo bi da se, od pomenute 93 kompanije, uplati po 75 evra. Na ovo treba dodati još iznose od tendera koji su u toku ili tek slede..

http:///www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=5&status=jedna&vest=126039&datum=
 
Поента је да је сваки грађанин Србије требало да добије део од СВИХ 39.871 продатих фирми а не само од једне, па још мрвицу.

...

Koji bre deo treba da dobije onaj sto je prosle godine napunio 18 godina?

Koji deo da dobije onaj koji je vec dobio (i prodao) akcije firme u kojoj je zaposlen ili ih ima jos uvek?

Ima mnogo pitanja, tako da ova tvoja postavka ne pije vodu, a naročito jer je, ako se dobro sećam, samo 15% od već prodatih preduzeća predvidjeno za podelu na ovaj način, u novcu.

A poenta je da ti je malo 17oo, pa ovde praviš zabunuz:mrgreen:
 
Naivnost je samo na tvojoj strani jer nisi ni pogledala zakon a tražiš svoj deo na koji nemaš pravo z:mrgreen: z:shock:


Па, КО је донео тај закон? :lol: Исти онај ко је пре тих последњих ШЕСТ јавних предузећа приватизовао 40.000 других и паре стрпао у свој џеп!

Осим тога, то је било 40.000 ДРУШТВЕНИХ предузећа а НЕ прћија петооктобарске булументе, зашто да видимо корист од само шест последњих? А видимо какву корист имамо и од њих... z:hm:
 
To je pisalo još u Zakonu iz 1994. a kao uzor su korišćeni mađarski i poljski zakoni ... u svim zemljama koje su prošle kroz tranziciju je tako, ne možemo mi da tražimo hleba preko pogače.

Мда, још 1994. су одредили тих ШЕСТ предузећа од којих ће и грађани имати неке асне... :lol:
 
Pa i dan danas neki kukaju za plate iz tih "uspesnih" firmi.
Tada kad su te firme "radile" nisu uplaćivani doprinosi, penzije su kasnile po 9 meseci, uglavnom ih je jela inflacija ili im je šešelj davao bonove za drva umesto penzije, dečiji dodaci su kasnili po 2 godine, a za njih je mogla da se kupi jedna čokolada.

Ali, ti veruješ da je tada bilo bolje, pa pati za tim vremenima i daljez:mrgreen:

А данас је толико лепо да радници себи секу прсте и спавају по железничким пругама. z:poz:
 

Back
Top