Quantcast

Game Of Thrones

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.315
Sve je bilo kao u onom "iscurelom" yt klipu. Ono kad sam potpuno nezainteresovano gledao. Ova sezona je totalno spuštanje. Recept kako se od nečega legendarnog napravi nešto...meeh. Naravno verovatno nikada više neću pogledati, replay value što neko reče 0. Džaba 5-6 fantastičnih sezona kad je kraj na nivou b produkcije meksičkih telenovela.
Jednostavno je morala još jedna sezona da bi se popunile rupe u priči i transformisali likovi ako su baš hteli ovako da završe(a kraj je glup samo po sebi). Bren "ja nisam više čovek" je sada kralj i ok sa tim....odjednom, mislim wtf :lol: Deneris od mesije do psihopate transformacija= u sekundi trzne joj se faca,dobi žena tik i ajde burn them all bez razloga i logike (na stranu što Emilia Klark nije umela ni to da odglumi uverljivo :lol:),čitav lore o nightking,zidu,trookoj vrani,prvim ljudima i deci šume i puf skoči mala Arja i nikom ništa... i tako dalje i tako bliže.
Šta napraviše jbt od potencijalnog remek dela još uvek ne mogu da dođem sebi :(

pustos

Poznat
Poruka
8.052
Kako je Dzon preziveo?
Zmaj nije hteo da ga spali, ali je istopio presto? WTF

Grey Worm je hteo da ubije Dzona kada ga je sprecavao da ubija Lanistere, ali nece da ga ubije kada je izdao i ubio kraljicu?

Kada Grey Worm ode, ko ce zabraniti Dzonu da se ozeni i zasto?

maylo

Zainteresovan član
Poruka
365
^ Jedino objasnjenje koje mi pada na pamet je da je mozda zato sto je Targerijen, vatra mu ne moze nista ili tako nesto..

Meni je za oko zapala jedna recenica koju je Bren izgovorio kad su ga pitali da bude kralj: "Zasto mislite da sam dosao ovde?"
Ispade da je djubre malo znalo sve sta ce da se desi, i da je izmanipulisao svima da bi bas on bio kralj. I svima je to ok, niko ga ne priupita gde je proveo 90% bitke sa Belim Hodacima.

pustos

Poznat
Poruka
8.052
^ Jedino objasnjenje koje mi pada na pamet je da je mozda zato sto je Targerijen, vatra mu ne moze nista ili tako nesto..

Meni je za oko zapala jedna recenica koju je Bren izgovorio kad su ga pitali da bude kralj: "Zasto mislite da sam dosao ovde?"
Ispade da je djubre malo znalo sve sta ce da se desi, i da je izmanipulisao svima da bi bas on bio kralj. I svima je to ok, niko ga ne priupita gde je proveo 90% bitke sa Belim Hodacima.
Bila bi fora da je pokusao da ga spali, a Dzon prezivi, ali mogao je da ga zgazi, pojede, izbaci iz zamka.
Ne kapiram, zmaj je dosao da spoznaje da je zelja za vlascu besmislena tezanja i unistio je presto, simbol te teznje. Ispade da je zmaj filozof. :)

Bren sve vreme govori da je odsutan, zivi u proslasti, nece Winterfell, ali celo kraljevstvo je ok. :confused:
I kako ce vladati bez vojske? Sestra otisla, u malom vecu su pojedinci bez pozadine.

WIBU

Poznat
Poruka
7.564
Kolosalan fakap, šta reći.

Mene su izgubili kada su Deneris pretvorili u genocidnog manijaka, a i poslednja epizoda je u skladu sa tim.

Gospodo Benioff i Weiss nabijte si ovakav rasplet tamo gde vam Sunce ne sija.

Muertero

Veoma poznat
Poruka
11.597
Jedna od najgorih stvari je sprdanje sa Edmurom Tulijem. Kao on ustane da kaže kako bi on bio najbolji kralj, Sansa mu kaže ''Edmure, mesto'', on pokunjeno sedne, još zakači mačem nešto...Gde je on bio dosad, gde su bili Arini, gde je bila Yara, zašto nisu učestvovali u bici sa nemrtvima?
Mislim nebitno, cela sezona je klasterfak, poslednja epizoda najveći od svih.

Nina

Starosedelac
Supermoderator
Poruka
185.489
Martin je otkrio i da HBO planira da radi na još pet različitih serija nastalih na temeljima "Igre prestola". Jedna od njih sa snimanjem će početi kasnije ove godine, a još dve serije u fazi su pisanja scenarija.

Pisac Džordž R.R. Martin otkrio je da se u seriji neće pojavljivati likovi iz serije nego njihovi preci, a Vesteros će biti puno drugačije mesto: "Nema Kraljeve luke, nema trona, nema Targajena, Valirija nije ni počela da raste.... Radi se o drugačijem i starijem svetu i nadam se da će to biti deo zabave.

O cemu se radi ?

Radnja serije odvija se hiljadama godina pre događaja iz "Igre prestola", a prema onome što je HBO otkrio, pratimo lagano poniranje sveta iz zlatnog Doba heroja u najmračnije razdoblje. Od zastrašujuće istorije Vesterosa pa sve do nastanka Belih šetača, misterija istoka i legende o Starkovima.

Mnogo toga što mislimo da znamo verovatno će se promeniti.

Ubedljivo najpoznatija glumica ove serije za sada je Naomi Vots, o čijoj se ulozi ne zna mnogo osim da je reč o "harizmatičnoj pripadnici visokog društva koja krije mračnu tajnu", a fanovi već razvijaju teorije o tome kako bi se moglo raditi o liku imena Nisa Nisa, supruzi heroja Azora Ahaija koji je skovao mač koji se kasnije koristi u borbi protiv Belih šetača.

Uz nju će se pojaviti i Džoš Vajthaus iz "Poldarka", Miranda Ričardson koja je u "Hariju Poteru" glumila Ritu Skiter, a osim njih tu su još i Naomi Eki, Denise Gou, Džejmi Kempbel Bauer, Šela Atim, Ajvano Džeremaja, Džordži Henli, Aleks Šarp i Tobi Regbo.

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/vesti/igra-prestola-se-zavrsava-ali-stize-jos-pet-serija-po-knjigama-istog-autora-otkriveno/6x8qvp2

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.315
Martin je otkrio i da HBO planira da radi na još pet različitih serija nastalih na temeljima "Igre prestola". Jedna od njih sa snimanjem će početi kasnije ove godine, a još dve serije u fazi su pisanja scenarija.

Pisac Džordž R.R. Martin otkrio je da se u seriji neće pojavljivati likovi iz serije nego njihovi preci, a Vesteros će biti puno drugačije mesto: "Nema Kraljeve luke, nema trona, nema Targajena, Valirija nije ni počela da raste.... Radi se o drugačijem i starijem svetu i nadam se da će to biti deo zabave.

O cemu se radi ?

Radnja serije odvija se hiljadama godina pre događaja iz "Igre prestola", a prema onome što je HBO otkrio, pratimo lagano poniranje sveta iz zlatnog Doba heroja u najmračnije razdoblje. Od zastrašujuće istorije Vesterosa pa sve do nastanka Belih šetača, misterija istoka i legende o Starkovima.

Mnogo toga što mislimo da znamo verovatno će se promeniti.

Ubedljivo najpoznatija glumica ove serije za sada je Naomi Vots, o čijoj se ulozi ne zna mnogo osim da je reč o "harizmatičnoj pripadnici visokog društva koja krije mračnu tajnu", a fanovi već razvijaju teorije o tome kako bi se moglo raditi o liku imena Nisa Nisa, supruzi heroja Azora Ahaija koji je skovao mač koji se kasnije koristi u borbi protiv Belih šetača.

Uz nju će se pojaviti i Džoš Vajthaus iz "Poldarka", Miranda Ričardson koja je u "Hariju Poteru" glumila Ritu Skiter, a osim njih tu su još i Naomi Eki, Denise Gou, Džejmi Kempbel Bauer, Šela Atim, Ajvano Džeremaja, Džordži Henli, Aleks Šarp i Tobi Regbo.

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/vesti/igra-prestola-se-zavrsava-ali-stize-jos-pet-serija-po-knjigama-istog-autora-otkriveno/6x8qvp2
Debeli bolje neka piše te knjige dok ga infrakt nije zdrmao nego što se mlati sa prequelima na HBO. Ako su hteli da profitiraju na tom svetu Vesterosa nisu smeli ovako da upropaste seriju..

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.315
Jedna od najgorih stvari je sprdanje sa Edmurom Tulijem. Kao on ustane da kaže kako bi on bio najbolji kralj, Sansa mu kaže ''Edmure, mesto'', on pokunjeno sedne, još zakači mačem nešto...Gde je on bio dosad, gde su bili Arini, gde je bila Yara, zašto nisu učestvovali u bici sa nemrtvima?
Mislim nebitno, cela sezona je klasterfak, poslednja epizoda najveći od svih.
I zašto ti lordovi od kojih neki imaju dugu istoriju borbe za nezavisnost, Dorna i Gvozdena ostrva koja su se zaklela sada mrtvoj kraljici odjednom su ok sa kraljevinom nakon patetičnog malog govora Tiriona koji je tu da bi mu sudili, pristaju da im upravlja lik koji je nepoznat pa još i Stark(a i nije čovek kako sam kaže :rtfm: ) uz istovremenu punu nezavisnost severa na kojem su gle čuda...Starkovi, A Tergarjen koji je u stvari Stark ide da praktično vlada severno od zida. Arja se pretvara u Kristofera Kolumba taman Starkovima da nađe još kolonija :lol: Ah da "vreme za vukove" beše nalov poslednje knjige. Kojom logikom čovek koji se apsolutno zahebao u svakoj odluci koju je donosio postaje desnica opet, kakva je ono parodija sa Bronom i po kojoj logici i za koje zasluge po kraljevstvo on dobija Hvat i blagajnu kraljevstva....Čemu sad služi noćna straža uopšte, zašto Neokaljani i Dotraki nisu iseckali Džona na komade kad im je ubio kalisi,kakvo suđenje jbt čovek kolje na sred ulice zarobljenike i rulja koja ne ostavlja kamen na kamenu a ovog puštaju da ide na zid......

Ma ni glave ni repa...bitno da je zmaj pržio jedno 25 minuta u petoj sa specijalnim efektima i to je kao trebalo da zadovolji publiku i smandrlja priču. Ali kad se čak ni poludebilni (što bi rekao čvarkov) Ameri ljubitelji marvela nisu upecali na tu foru i pljuju ih bez pardona valjda sve govori koliko je patetično sve ispalo..

Muertero

Veoma poznat
Poruka
11.597
Mnogo rupa, mnogo nelogičnih i besmislenih obrta. Džon koji kategorično odbija da ubije Deneris kad ga Tirion nagovara, uz patetično ''she's my queen'', izađe iz ćelije i ubije je u roku od odmah...Na primer, šta sprečava Sansu da naseli Džona u Vinterfelu ako zna da su Neokaljani i Dotraki isplovili? Plus sve što si ti naveo, a ima toga još.

Sotir zvani djubre

Veoma poznat
Poruka
13.571
Uf, po svemu ovome sto sam cuo i procitao imam pomesana osecanja.. Deneris koju sam gotivio na pocetku vremenom ne mogu reci da sam je zamrzeo, ali prestao sam da je gotivim, a sada kada cujem da je Dzon ubio nekako mi je zao, a istovremeno sam ljut na Dzona. Mada.... opet ako je pobila toliki narod.. Sta znam... A to sto je Dzon pobio Lanistere je bas onako slatka osveta za Neda Starka, Red veding i sav teror koji su Starkovi preziveli od ruke Lanistera, samo nisam skonto jel ubio samo Cersei i Dzejmija ili i Tiriona???

Mozda napravim malu promenu u rasporedu pa uskoro odgledam sedmu i osmu sezonu, trenutno sam negde na pola serije Sherlock, a planirao sam posle toga True detective i konacno The Wire za koju su mi ljudi rekli da je najbolja ikada.... Ima tu jos serija na mom spisku, ali sad sam se bas zainteresovao od ovolikih komentara za GoT, iskreno jesam fan ove serije jer ima izuzetnu radnju i sjajno formirane likove (govorim o prvih 6 sezona, za dalje ne znam nisam jos uvek pogledao) ali bas mi krivo sto sad tako svi pljujete..... Malo se i plasim razocarenja.... A opet me zanima da vidim sta je tu sve bilo.

Sotir zvani djubre

Veoma poznat
Poruka
13.571
Al ono sto je najveca snaga ove serije je sto zapravo i nema pozitivnih likova..... I taj Dzon Snow je obesio decaka, nema tu nekih moralnih skrupula.. I Tirion koji je ovako simpatican i mnogima omiljeni lik je ladno rokno svog caleta..... Tako da su svi gresni. Sansa koju obozavam je izrasla u pravu zlocu :D I bas takva mi se i svidela, pogotovo sto je znas od ranije kao smusenu, smotanu i napacenu i onda odjednom zenetina gora od Cersei i one babe... Hahaha.. Ah da, i Cersei Lanister je jedan izuzetno napisan lik i glumica koja je igra je po meni jedna od najboljih u seriji......

zxcvb

Aktivan član
Poruka
1.215
Čemu sad služi noćna straža uopšte,
:lol: da bi Dzon imao gde da se vrati

Martin je otkrio i da HBO planira da radi na još pet različitih serija nastalih na temeljima "Igre prestola".
bas me zanima ko ce to da gleda, bolje im je da se ne vezuju za GoT

Finalna epizoda skrpljena od ostataka, da sto manje kosta. Nista nije razjasnjeno a jedini iole zanimljiv deo je bio sa zmajem. Scene sa Tirionom nikad nisu bile ovako razvucene i dosadne. Arja se razvlaci poslednje dve epizode bez ikakve uloge, mogli su je lepo zavrsiti sa NK kad vec nisu imali drugu ideju. Posle svega sto je preziveo Dzon treba da luta severom, a Sansa koju takoreci nismo videli ove sezone ce da vlada. Bas je razocarenje.

Poslednja izmena:

Sotir zvani djubre

Veoma poznat
Poruka
13.571
Finalna epizoda skrpljena od ostataka, da sto manje kosta. Nista nije razjasnjeno a jedini iole zanimljiv deo je bio sa zmajem. Scene sa Tirionom nikad nisu bile ovako razvucene i dosadne. Arja se razvlaci poslednje dve epizode bez ikakve uloge, mogli su je lepo zavrsiti sa NK kad vec nisu imali drugu ideju. Posle svega sto je preziveo Dzon treba da luta severom, a Sansa koju takoreci nismo videli ove sezone ce da vlada. Bas je razocarenje.
Ali i Sansa se mnogo napatila u zivotu :lol: