Quantcast

Game Of Thrones

UciteljTeo

Zainteresovan član
Poruka
218
A to sto je Dzon pobio Lanistere je bas onako slatka osveta za Neda Starka, Red veding i sav teror koji su Starkovi preziveli od ruke Lanistera, samo nisam skonto jel ubio samo Cersei i Dzejmija ili i Tiriona???
Džon nije ubio nikoga od njih.

Breaking Bad obicna drama, bez ikakvih specijalnih efekata, sa jednim gl likom pa ima onakav kraj.
Ako vec nije bilo inspiracije i/ili novca za poslednju sezonu, sto nisu pricekali jos par godina
Meni izgleda kao da nije postojala motivacija da se razreši cela priča, nego je sve urađeno na brzinu, ali tako da izgleda odlično i da šokira gledaoce, iako cela priča nema nikakvog smisla. Koliko su samo obožavaoci imali inspiracije da analiziraju svaku scenu iz serije ili delove iz knjige, pa da smišljaju sve moguće rasplete priče...
Iako sumnjam da je novac bio problem, s obzirom na to koliko je serija popularna, mogli su da smanje budžet i da više razviju odnose između likova. Od toliko likova, na kraju se sve svelo na nekoliko njih, ostali su bili tu samo da popune priču.

Koliko je serija uništena, dovoljno govore reakcije glumaca, ali i ocene:
https://www.imdb.com/title/tt0944947/episodes
Poslednja epizoda ima ocenu 4.5.

LS99

Početnik
Poruka
2
Ćao svima
Nova sam ovde, pa eto volela bih da diskutujem malo sa vama o seriji, jeste da sam se prikljucila na samom kraju ali dobro
Po meni je 8. Sezona uzas ne znam, mozda zato sto sam ocekivala svasta ali ovo je ispod proseka, ovu poslednju ep nisam stigla jos da odgledam.

Tzar

Veoma poznat
Poruka
11.772
Zaspao sam kad su se oprastali od Jona. Toliko je bilo zanimljivo.:dosadno:

Najgluplji moguci kraj. Bolje da su svi poginuli.

Hepi end sem za Jona i Deni. Ostali svi srecni i veseli.

Ostaje jos neka nada u knjige. Ima i par likova kojih nema u seriji Asha, Mens, zombi Kejt, Viktarion, Konington. Mozda se i napise neka pristojna prica za kraj.

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.377

Ostaje jos neka nada u knjige. Ima i par likova kojih nema u seriji Asha, Mens, zombi Kejt, Viktarion, Konington. Mozda se i napise neka pristojna prica za kraj.
Mislim da je ovo planirani kraj, tj ovaj deo ko umire ko živi ko je kralj na kraju...jedino što će verovatno neko ko čita knjige i nekim čudom nije gledao seriju imati razvoj likova u skladu sa tim pa će možda i imati neki smisao.
Nije naravno isključenoi da u skladu sa reakcijama ipak napravi neke bitne korekcije,ne samo razlike koje proizilaze iz viška likova u knjizi.... mada....debeli je "smrad" voli da nervira čitaoce možda i nešto grđe smisli :lol:
Ali poenta je...zbog njegovog namernog i preteranog odugovlačenja i upro(pa)štavanja radnje u seriji može mu se lako desiti da hajp totalno splasne dok se on nakane.

bale surovi

Obećava
Banovan
Poruka
87

nastavak sledi... svi se nadju na lost ostrvu i jovo nanovo

WIBU

Poznat
Poruka
7.566

Ako samo podvucemo crtu, kraj je prihvatljiv.
Ljudi se bore za vlast, neki je otmu, neki je nikad ne osete. Nekima se otme iz ruku, kao sto je Deneris izgubila, a opet drugima padne u krilo, iako je ne zele.
Ne mora da bude srecno ili tuzno, ali treba da ima neki smisao kako smo dosli do takvog kraja, a nema ga.
Bez namere da vređam, ovakakav kraj bi mi bio prihvatljiv jedino da mi urade lobotomiju.

pustos

Poznat
Poruka
8.229
Bez namere da vređam, ovakakav kraj bi mi bio prihvatljiv jedino da mi urade lobotomiju.
Podvuci crtu.
Unisten je Night King - svet je spasen.
Targerijani su unisteni - nema vise ko da tlaci Westeros. Dzon nece imati decu i nema ko da pretenduje na presto, a nema ni prestola.
Postavljen je mlad, mudar i blag kralj - zivece kao konfederacija.
Okupacione trupe su se povukle.
Svi igraci koji su zeleli da zamene Targerijane su stradali.

Glup i nelogican je nacin na koji smo dosli do kraja.

stugots

Poznat
Poruka
8.040
Ok, nakon što sam pre više od 24h odgledao epizodu, razmislio o svemu, pročitao reakcije drugih ljudi, utisci su sledeći...

Kraj je genijalan. Ovo je Džordžov kraj sigurno ili bar najveći deo toga. Sudbina Deneris, Džona, Brena, Tiriona, Sanse i Arje. Smem da se kladim da će se tako knjiga završiti. U skladu sa poslednje dve sezone i ova epizoda je naravno delovala zbrzano, neke scene su i ovde bile malo glupave (i tu pre svega mislim na scenu izbora Brena za kralja), ali je epizoda i dalje dosta dobra. Najveći broj scena mi se sviđa, od onih početnih, preko Denerisinog hitlerovskog govora pred Dotrakijima i Neokaljanima kada joj Tirion podnosi ostavku, pa onda scena Tiriona i Džona u improvizovanoj Tirionovoj ćeliji i naravno, vrhunac epizode - scena Džona i Deneris. Jako mi se svidela i scena kad Brijen zapisuje Džejmijeva dela u Belu knjigu i sastanak malog veća nove vlade :lol:

Sama epizoda naravno kao ni prethodne ni po jednom normalnom parametru ne zaslužuje ocene koje ima po imdb-u i paradajzu, koji je svrstavaju u red sa Betmenom kojeg je igrao Džordž Kluni, ali to je već pitanje za frustrirane paćenike koji joj namerno lepe kečeve i njihovu savest. Ljudi govore kako nije dobro napisano, kako priča nije razvijena, kako ovo nema smisla, kako ono nema smisla.... mislim, ok i pored svega toga, sezona sigurno nije đubre. To nije razlog da joj se dele kečevi. Za mene najslabija epizoda ubedljivo ikad je i dalje "Beyond the wall", kada Deneris spašava Džona iza Zida, cela ta priča mi je bila tupava. I ne samo meni, mnogi su i tad govorili da ništa nema nikakvog smisla, od same ideje da se ode po zombija za Sersei do lanaca kojim je izvučen Viserion. Ali ta epizoda ima na imdb-u i dalje 9.1. Dakle, biće da nije u pitanju to što je zbrzano i nerealno, već što je sudbina Deneris takva kakva je. To je ono što fanovi ne mogu da oproste. Navijali su za nju 8 sezona, da osvoji presto i konačno nađe dom koji nikad nije imala... i na kraju su im je naprečac sjebali.

I sad da se vratim na početak... meni je to genijalan kraj. Smorio sam se kad sam video tu scenu kad je Džon ubija iako sam znao da će to da se desi posle prethodne epizode, ali i dalje sam se smorio. Jer i ja sam navijao za nju sve vreme, jer znamo kroz šta je sve prošla od samog rođenja, a pritom je dobra, pametna, pravedna, moralna, snažna, sposobna, milosrdna i nemilosrdna kad treba, prelepa... ona je glavni lik serije. Ali, kad Drogon spali Gvozdeni presto, tad skapiraš da uopšte nismo trebali da navijamo za nju da ga osvoji. Jer taj presto je za nju (i mnoge druge) je nešto kao Sauronov prsten. Opseo ju je, iskvario i na kraju koštao života.

I onda Bren kao kralj.. pa mislim, on bi trebao da bude praktično savršeni kralj. Otkako je postao trooka vrana on je totalno izgubio lične aspiracije, postao nepristrasniji od bilo koga, posvećen istini, a ujedno vidi sve... niko ne može da ga slaže i zajebe.

Jedino što mi je možda malo bezveze je sudbina Džona i njegov odlazak iza Zida. Mislim, pretpostavljam da je to poetično, jer on nikad nije hteo da bude kralj, bio je srećan iza Zida i sve to, al nekako mi ispade da je cela priča oko njegovog porekla bila uzalud. To što je Targerijen faktički ništa nije značilo. Ne znam... kraj u knjizi sigurno neće biti identičan, detalji će biti drugačiji, možda će i ovo Džordž bolje da posloži, kao i Denerisin prelazak u ludilo, izbor Brena i to, ali opet, neću ni da baš sve zameram Beniofu i Vajsu, jer Džordž je njima verovatno samo rekao konačna odredišta likova, a ne i kako da dođu do njih, jer ni on sam trenutno ne zna. Da zna ne bi mu trebalo 8+ godina da završi šestu knjigu, a ko zna kad će da napiše sedmu, dok su ovamo ova dvojica to morala da urade za 6 meseci.

Uglavnom, kad se sve sabere i oduzme, ovo će ostati jedna od najboljih serija svih vremena. I dalje mislim da je The Wire najbolja, ali Gejmotron je tu negde. Zahvalan sam i Martinu na svetu koji je kreirao, sjajnim likovima koje je stvorio i Beniofu i Vajsu koji su taj svet i likove ekranizovali i omogućili mi da uživam u njemu. Videćemo kakvi će ove spin of serije da budu, ali bojim se da nijedna neće biti dobra kao ova.

WIBU

Poznat
Poruka
7.566
Podvuci crtu.
Unisten je Night King - svet je spasen.
Targerijani su unisteni - nema vise ko da tlaci Westeros. Dzon nece imati decu i nema ko da pretenduje na presto, a nema ni prestola.
Postavljen je mlad, mudar i blag kralj - zivece kao konfederacija.
Okupacione trupe su se povukle.
Svi igraci koji su zeleli da zamene Targerijane su stradali.

Glup i nelogican je nacin na koji smo dosli do kraja.
Kad kažem "kraj" pre svega mislim na celu osmu sezonu kada je sabotaža likova kulminirala, a sve u cilju postizanja efekta nepredvidivosti i podređivanja zamišljenoj konačnici.

Pod "sabotažom" se podrazumeva dodela osobina likovima i vršenje radnji koje apsolutno nisu u skladu sa osobinama i karakterom likova građenim tokom sedam sezona, izuzev Tiriona od koga su napravili tardom još u šestoj sezoni.

Niko nije očekivao srećan kraj, već smislen kraj. Cela osma sezona, a samim tim i završnica je besmislena i ostaće upamćena kao najveći promašaj jedne od najboljih serija ikada.

Muertero

Veoma poznat
Poruka
11.657
Nije u pitanju kraj, nego građenje likova. Ko je čitao knjige zna da Deneris ima itekako predispozicija prema ludilu, ali Martin zna kako se gradi luk ka padanju u ludilo (eventualnom). Ovde kao čuje zvona i poludi.. Da ne govorim o Tirionu, Arinima, Tulijima...gde su oni bili i šta su radili? Zašto nisu učestvovali u bici sa mrtvima? Mnogo rupa u scenariju.

Tzar

Veoma poznat
Poruka
11.772
Kraj u koma Arya zatvara i zelene okice. Pa to bude razlog pobede dobrica jer je sva vojska izginula kod Zimovrela.

Kraj u kome nema vise unsullied-a nego kad su krenuli na Vesteros.

Ili gde se ne pravi komedija na kraju, da unsullied-i zapocnu svoju kucu ili sprdanje sa ujakom i demokratijom ili sta vec.

Kraj ili pred kraj koji ukljucuje Duha i Nimeriju i njen copor u nekoj borbi. Koje su to varge kad nijednu zivotinjicu nisu iskoristili u borbi, cak ni svoju. To je jos jedna linija price koja je propala u seriji.

Ili kraj sa Ashom kao mega giga piraticom, a ne beskorisnom Yarom.

Ili kraj gde Kejt zombi pravi svoje vatrene zombije koji se sibaju sa ledenim zombijima.

Toliko je mogucnosti bilo.:D

Sousuke Aizen

Poznat
Poruka
9.513
Nije u pitanju kraj, nego građenje likova. Ko je čitao knjige zna da Deneris ima itekako predispozicija prema ludilu, ali Martin zna kako se gradi luk ka padanju u ludilo (eventualnom). Ovde kao čuje zvona i poludi.. Da ne govorim o Tirionu, Arinima, Tulijima...gde su oni bili i šta su radili? Zašto nisu učestvovali u bici sa mrtvima? Mnogo rupa u scenariju.
nije poludela jer čula zvona za boga miloga već jer joj je umrla štićenica koju je vrlo volela,izdali je svi redom,da i ne pominjem njeno teško detinjstvo itd itd i tako se sve lepo nagomilalo i pukla mučenica,itekako lepo je to prikazano,krajnje debilno bi bilo da u fazonu indijske serije prikazuju njeno ''postepeno'' padanje u ludilo,u jedno tipa 10-20 epizoda,u jednoj napravi grimasu,u drugoj neku drugu,u trećoj počne da psuje i ludački se smeje,u devetoj razmaže posteljinu gownima i počne da se cereka itd itd, kako ste već to vi mozgovi zamislili :dash: čitajte malo izmedju redova jbt,kak ste tolko ograničeni i iracionalni

tirion je posto glup ko qras u zadnjih par sezona i za njega bih se i složio donekle da njegov lik nije dosledan ostao ali jbg takvi su ljudi i u pravom životu,nedosledni,tako da ni tu nema nelogičnosti
koga briga za arine (misliš na erine vrv) i tulije wtf O.o
još nisi naveo nijednu rupu, nego isključivo tvoje subjektivno mišljenje tj ukus,šta ti se ne svidja,a to me ne zanima no isključivo te čuvene ''rupe'' i ''nelogičnosti'' (jer one nisu nešto subjektivno za razliku od ukusa i mišljenja no objektivno,nešto il ima logike il nema)

Kraj u koma Arya zatvara i zelene okice. Pa to bude razlog pobede dobrica jer je sva vojska izginula kod Zimovrela.

Kraj u kome nema vise unsullied-a nego kad su krenuli na Vesteros.

Ili gde se ne pravi komedija na kraju, da unsullied-i zapocnu svoju kucu ili sprdanje sa ujakom i demokratijom ili sta vec.

Kraj ili pred kraj koji ukljucuje Duha i Nimeriju i njen copor u nekoj borbi. Koje su to varge kad nijednu zivotinjicu nisu iskoristili u borbi, cak ni svoju. To je jos jedna linija price koja je propala u seriji.

Ili kraj sa Ashom kao mega giga piraticom, a ne beskorisnom Yarom.

Ili kraj gde Kejt zombi pravi svoje vatrene zombije koji se sibaju sa ledenim zombijima.

Toliko je mogucnosti bilo.:D
zahebavaš se jel da :think:

Sousuke Aizen

Poznat
Poruka
9.513
u stvari ja bih zapravo rekao da degeneris uopšte nije ni poludela no je oduvek bila luda,ja sam bukv od početka tvrdio da ona nije baš najnormalnija i da je krajnje nestabilna,znači čak i pre no što je masakr počinila,npr ono cringe blejanje u vatri,pa zmajevi pored nje pa ona kao pravi neke face i daje debilne egoistične izjave itd itd dakle ona je meni od početka bila ludača i negativac ( i ispostavilo se da sam u pravu) i skroz antipatična,na stranu što mi je i glumica antipatična i očajna,znači ni lik ni glumica mi se nikad nisu dojmili
al dakle elem nemož baš da se kaže da je ona ODJEDNOM poludela,slažem se,ranije nije bila OVOLIKO luda (da pobije milion ljudi aloo) ali svakako su znaci da je toliko egoistična,narcisoidna i željna vlasti da se to graniči sa ludilom uvek bili tu

Muertero

Veoma poznat
Poruka
11.657
Da ne govorim o tome što je, po Martinovim rečima, cela igra prestola samo pratnja za centralnu nit priče, a to su Beli Hodači i Noćni Kralj. Prva knjiga počinje sa njima; tokom serije puštaju se detalji koji naglašavaju veliku misteriju, gradi se odnos između Noćnog Kralja i Trooke Vrane, sa bezbroj mogućnosti, da bi na kraju Noćnog Kralja kao poslednjeg idiota ubila Arija, i da bi malo kopile reklo ''pa znao sam da ću biti kralj, zato sam i došao ovde''. Iako je ranije rekao da ne može da bude ni gospodar Vinterfela ni kralj, jer je postao Trooka Vrana koja nema želja ni ambicija. A sam Martin je izjavio da je bilo materijala, već napisanog i onog kojeg je u skicama saopštio producentima, za bar još 4 do 5 sezona, ali eto...

Muertero

Veoma poznat
Poruka
11.657
u stvari ja bih zapravo rekao da degeneris uopšte nije ni poludela no je oduvek bila luda,ja sam bukv od početka tvrdio da ona nije baš najnormalnija i da je krajnje nestabilna,znači čak i pre no što je masakr počinila,npr ono cringe blejanje u vatri,pa zmajevi pored nje pa ona kao pravi neke face i daje debilne egoistične izjave itd itd dakle ona je meni od početka bila ludača i negativac ( i ispostavilo se da sam u pravu) i skroz antipatična,na stranu što mi je i glumica antipatična i očajna,znači ni lik ni glumica mi se nikad nisu dojmili
al dakle elem nemož baš da se kaže da je ona ODJEDNOM poludela,slažem se,ranije nije bila OVOLIKO luda (da pobije milion ljudi aloo) ali svakako su znaci da je toliko egoistična,narcisoidna i željna vlasti da se to graniči sa ludilom uvek bili tu

Jesi li ti čitao knjige? Jer ima mnogo ljudi koji o delu sude po seriji, a to je velika nepravda prema Martinovom opusu.

Muertero

Veoma poznat
Poruka
11.657
nije poludela jer čula zvona za boga miloga već jer joj je umrla štićenica koju je vrlo volela,izdali je svi redom,da i ne pominjem njeno teško detinjstvo itd itd i tako se sve lepo nagomilalo i pukla mučenica,itekako lepo je to prikazano,krajnje debilno bi bilo da u fazonu indijske serije prikazuju njeno ''postepeno'' padanje u ludilo,u jedno tipa 10-20 epizoda,u jednoj napravi grimasu,u drugoj neku drugu,u trećoj počne da psuje i ludački se smeje,u devetoj razmaže posteljinu gownima i počne da se cereka itd itd, kako ste već to vi mozgovi zamislili :dash: čitajte malo izmedju redova jbt,kak ste tolko ograničeni i iracionalni

tirion je posto glup ko qras u zadnjih par sezona i za njega bih se i složio donekle da njegov lik nije dosledan ostao ali jbg takvi su ljudi i u pravom životu,nedosledni,tako da ni tu nema nelogičnosti
koga briga za arine (misliš na erine vrv) i tulije wtf O.o
još nisi naveo nijednu rupu, nego isključivo tvoje subjektivno mišljenje tj ukus,šta ti se ne svidja,a to me ne zanima no isključivo te čuvene ''rupe'' i ''nelogičnosti'' (jer one nisu nešto subjektivno za razliku od ukusa i mišljenja no objektivno,nešto il ima logike il nema)

zahebavaš se jel da :think:

Relax man, to je samo serija. WTF.:lol:

Sousuke Aizen

Poznat
Poruka
9.513
relax sam nzm odakle ti da nisam, pa samo raspravljamo opušteno

čito sam i knjige su dosta bolje tj ne dosta ali jedno 19 do 34 %

de si čuo to za martina svega ti? da je centralna priča hodači i to,pošto sam ja čuo obratno,da je reko da je igra prestola i spletke centralna priča a zombiji su samo usputna hm

Sousuke Aizen

Poznat
Poruka
9.513
a da,slažem se ovo za brena, sve oko njega mi je debilno,što nije objašnjeno koji je on tačno qras tj šta su uopšte trooke vrane (mada čini mi se u knjigi da je to objašnjeno al nesećam se),i ako zaista nema nikake želje zašto bi uopšte želeo da vlada itd,eto to je u neku ruku nelogičnost
daleko je ova sezona a posebno zadnja epizoda od savršene ali po meni nije ni blizu tolko očajna ko što svi serru