Fudbalska reprezentacija Srbije

Da li Piksi treba da ostane?

  • DA

    glasova: 25 44,6%
  • NE

    glasova: 31 55,4%

  • Ukupno glasova
    56
Milan 2000 ih koji je bio drim tim kao i Real takodje je bio Adidas

Grcka 2004 takodje Adidas.Samo jedna Nike ekipa je osvojila Evropsko prvenstvo u istoriji Eura a Nike je veliki sponzor ime al samo jedna



1996 - Njemacka Adidas
2000-Francuska Adidas
2004-Grcka Adidas
2008-Spanija-Adidas
2012-Spanija -Adidas
2016-Portugal-Nike
2020-Italija -Puma

Adidas je jasno uz najbolje ekipe
 
Ne nisu. Jel Novi Zeland bolji ili u EU? Jbt Partizan je nosio Nike dresove do ove sezone.
Ne funkcioniše taj svet tako.
Veruj do saveza je, nije do brendova. Neće sa njima niko da radi.
Ovo je bila bukvalno jedina ponuda po nezvaničnim informacijama.

Funkcionise nece svaki Adidas tim osvojiti al ce u vecini slucajeva neki od njih osvojiti


U Kosarci u kojoj Njemacka nije sila kao u fudbalu niti je njihova liga tako jaka logicno da Adidas tu nije jak nego Nike,pa zato ekipe koje dominiraju svetskom kosarkom nose Nike dresove Amerika, Spanija pa cak i kada je Slovenija osvojila Ep bila je Nike


Srbija nosi Peak koji je mali i nebitan sponzor al zato kada je Yu bila najbolja davno nosila je Champion americki koji je mnogo jaci sponozor logicno.


Peak axaxaxaxxaxaxa pa to je kao da si u fudbalu nekada nosio Diadoru kojoj je najveci domet bio fudbalski klub Roma koja je osvojila u 21 vijeku samo 1 titulu Serie A
 
Adidas ekipe - Bajern uvijek,Real od 2000 e,Milan kada je osvajao trofeje,Celzi kada je napravio ime veliko

Od reprezentacija Spanija i Njemacka uvijek Adidas kao i Argentina ,takodje i Holandija kada je bila prvak Evrope bila je Adidas,pod Nike nista nije uzela jedino je Brazil uzeo jedan Mundijal pod Nike i Francuska zadnji Mundijal koji je osvojila znaci Nike jako malo titula


Logicno kada je to najaci sponozor sportske opreme iz Njemacke


A americki najaci brend je Nike i logicno da su u kosarci americki sponozori dominatni Nike uvijek a nekada i Champion mnogo jak
 
Dočim je Slovenija gigant evropskog fudbala i markentiška velesila pa može Nike da ih sponzoriše? :lol:

Postoji jedan prosti princip. Adidas i Nike su firme koje ne pristaju na jajarenja tipa ugrađivanje lokalnog baje u savezu, dok su manji daleko skloniji da u svoj budžet ubace "prezentaciju" samim tim je i naš savez prirodan poslovni partner.
Doduše ja sam očekivao nižu drugu ligu tipa Macron ili Lotto ili tako nešto, iskreno su me iznenadili sa zonskom ligom...ali jbg. FSS je to. Nema dna dovoljno dubokog za njih :mrgreen:

Opet sa druge strane, s obzirom na Pumine kreacije zaista će se morati potruditi da naprave gadniji dres od njenog, štaviše pošto smo verovatno hajlajt njihovog portfolia možda se zaista i potrude da naprave nešto dobro.
Logično. Kao kad se "mali" klubovi oblače u generički Nike i Adidas. Umjesto da uzmu npr. Macron koji će im napraviti personalizirani dres.
Ovaj Puma je horor. Po ničemu ne znaš jel Austrija il' Srbija, il' Turska, il' CG...
 
Adidas ekipe - Bajern uvijek,Real od 2000 e,Milan kada je osvajao trofeje,Celzi kada je napravio ime veliko

Od reprezentacija Spanija i Njemacka uvijek Adidas kao i Argentina ,takodje i Holandija kada je bila prvak Evrope bila je Adidas,pod Nike nista nije uzela jedino je Brazil uzeo jedan Mundijal pod Nike i Francuska zadnji Mundijal koji je osvojila znaci Nike jako malo titula


Logicno kada je to najaci sponozor sportske opreme iz Njemacke


A americki najaci brend je Nike i logicno da su u kosarci americki sponozori dominatni Nike uvijek a nekada i Champion mnogo jak
Ja pamtim da je Milan 88/89 i 89/90 nosio Kappu i uzeo dva naslova prvaka Europe. Pamtim i da je rastavio Barcelonu u Ateni u Lotto dresovima. To u 5-6 godina. Nakon toga su 20 godina nosili Adidas. Dobili Juve na penale za 1 Ligu Prvaka, i Liverpool 2:1 za drugu. E da, u 3. finalu su imali 3:0 na poluvremenu u Adidas dresovima, pa popili 3 komada za 10 min i ostali bez pehara. Bayern je 1999. imao 1:0 u 90. minuti . U pobjedničkim Adidas dresovima naravno. United nosio Umbro, zabio 2 gola i uzeo pehar. Bayern je 2010. u pobjedničkim Adidas dresovima dobio po lampi od Intera u Nikeu. Tako da proizvođač opreme stvarno nema veze s time hoćeš li pobjediti u velikom finalu (osim ako ne nosiš neko smeće, što se na tom nivou teško može desiti).

Nike je postao nogometni brend drugi dio 90ih. Jer tada su i postali globalni igrači. I koga su uzeli prvo, pa snimali reklame? Brazil krcat zvijezdama. Svojom pojavom su sa tržišta pomeli Lotto (Milan, Juve, Parma, Fiorentina, Hrvatska, Srbija, Švicarska, Nizozemska, Maroko.....), Umbro (Ajax, Man Utd, Celtic, Rangers, Chelsea, Inter Milano, Engleska, Škotska, Brazil, Meksiko, Kolumbija...), Diadoru (Roma, Udinese, Rangers, Aston Villa, Standard Liege, Nantes, Italija, Grčka, Belgija, Škotska...) itd. SP 1994. je zadnje na kojem je Adidas baš dominirao. 1998. je već primat preuzeo Nike. 1994. su čak i SAD nosile Adidas (teški kičeraj). Od 1998. imaju brutalne dresove svaki put.
 
Ovako je jače:

Capelli Fly Mitar Power I

Sad sam provjerio. Znači što se same marke tiče, prepoznatljivosti, razloga da to bude jezičac na vagi zbog kojeg će netko kupiti dres, taj dio ne postoji, to je samo dno. To je rang onog mađarskog 2Rule što Osijek nosi. Išao sam provjeriti da li ih nosi i TSC, kad ono Capelli. Prevario sam se, i to gadno. Capelli nije isti rang kao 2Rule nego jedno 5x jači (malo sam i rekao). Što, naravno, ne znači apsolutno ništa za neku ozbiljniju reklamu samog brenda jer je to još u samim začecima. Imaju puno više klijenata od 2 Rule, i nešto su zvučniji. Ali zvučniji tipa; 2 Rule ima Osijek, ZTE, Puskas Akademiju.....a Capelli ima Greasshoppers, Viborg, Sheffield FC, Jablonec, Pogon Szczecin.....
Ali, što se tiče reprezentacija, Srbija će im biti klijent broj 1, i to, kad bi radili usporedbu, Srbija je Barcelona, a ostali su BiH klubovi. Znači Capelli će biti sponzor Američkoj Samoi (jedna od 20 najgorih reprezenracija na svijetu lagano, ali lagano), Barbadosu (tu negdje u najgorih 30 na svijetu), onda Saint Kittsu i Nevisu, Gvajani ( obje oko 150. mjesta), Libanonu (malo ispod 100. mjesta), Trinidadu and Tobagu, do sada njihovoj najjačoj reprezentaciji (jedina je u prvih 100 na svijetu), i Srbiji (34. na svijetu trenutno). Znači, em je daleko najbolje plasirana, em ima najbolje i najzvučnije igrače, em nudi, potencijalno, daleko najveću zaradu. Ne znam do kad je ugovor, ali Srbija je jedina njihova reprezentacija koja ima šanse nastupiti na SP. U stvari ne, Trinidad i Tobago ima veće šanse od Srbije. Sjetio sam se proširenja i suludih 6 mjesta za CONCACAF.
Al svejedno. Ako i na EURO idete u njima, biti ćete jedini tamo s tom markom. Pa postavit će se na glavu da naprave što želite. Ako napravite rezultat, makar prolaz skupine, oni će šampanjce otvarat tamo. Nakon eventualnog velikog rezultata na EURU (polufinale npr), već će stići ponude velikih imena. Pa odlazak na SP. Uglavnom, Capelli će radit što god tražite, a u slučaju rezultata će, ako vam padne na pamet" radit dresove sa natpisom "Mijatova prečka" ispod ovratnika. A veliki lešinari će kružit i čekat kad da ulete (Liverpool i New Balance priča).
 
Маните се политике.
Утакмица ће бити одиграна јер је УЕФА дала дозволу.
Имате право да не волите Русију, па и да је мрзите.
Чак и да не волите Србију.
АЛи онда се макните са ове теме.
Пљујте по земљи својих предака на Политици.
Овде томе није место.
ПС
није ни дрндањо Пуми и Најкију, али то је други пар опанака...
 

Back
Top