Francuska na “Vikiliksu“: Srbijo, ne može i Evropa i Kosmet!

јеси чуо за град србица на косову и метохији?
е, сад, интересантно је да се прво српско писмо, старије чак и од ћирилице а о латиници тек да не причамо, звало србица.
не знам колко си упућен у те ствари, и да ли ти уопште вреди говорити, ал да су срби тамо од памтивека је јасно као дан.

Чуо сам за то мјесто на Косову и Метохији, мислим да су му Албанци промијенили име.

А што се тиче писма "србица", вјероватно си мислио на вичанско писмо?
 
Проблем је што је народ генерално гледано политички не едукован и о политици зна само онолико колико објављују домаћи медији,а таквим народом лако је манипулисати.Политиканти који управљају овом државом свесни су те чињенице што им олакшава посао модификовања колективне свести коју спроводе по принципу "што је лаж већа у њу се више верује"

Зашто се не ограничи на Жуте, ЛДП, мањине, СПС, СНС ....
Генерално - партије на Власти
 
Проблем је што је народ генерално гледано политички не едукован и о политици зна само онолико колико објављују домаћи медији,а таквим народом лако је манипулисати.Политиканти који управљају овом државом свесни су те чињенице што им олакшава посао модификовања колективне свести коју спроводе по принципу "што је лаж већа у њу се више верује"

Могуће да идеализујем .

Али тешко је поверовати да неко мисли како ће после бомбардовања, инвестиција шиптарима, слања ЕУЛЕКС полиције , Ахтисаријевог плана.... да не набрајам даље све начине одузимања КиМ, икоме пасти на памет да ЕУ има добре намере према Србији.

Pa cela postavka od 5.oktobra se bazira na onome "od laži niko nije umro". Računaju da je narod progutao gomilu laži pa da će i ovu.

Невероватне ствари су обећавали, невроватне.
 
Могуће да идеализујем .

Али тешко је поверовати да неко мисли како ће после бомбардовања, инвестиција шиптарима, слања ЕУЛЕКС полиције , Ахтисаријевог плана.... да не набрајам даље све начине одузимања КиМ, икоме пасти на памет да ЕУ има добре намере према Србији.

Шта да ти кажем када сам недавно гледао емисију РТС-а у којој као прилог пуштају видео снимак НАТО пилота који је учествовао у злочиначкој агресији над СР Југославијом како се смеје док се шета Србијом и говори како је бомбардовање нешто на шта Србија треба да заборави и окрене се будућности.Па то би било као када би 50-их година пилот који је учествовао у нападу на Перл Хрбур дошао у САД да шири мирољубиве поруке.Такав апсур јасан је показатељ колико је Србија слаба држава и колико је њен народ запао у малодушност.
 
Srbija i Kosovo ce biti zajedno jedino pod EU,

drugim nacinom kako vreme prolazi,

nema ni teoretske sanse.

71kyol.jpg
 
Шта да ти кажем када сам недавно гледао емисију РТС-а у којој као прилог пуштају видео снимак НАТО пилота који је учествовао у злочиначкој агресији над СР Југославијом како се смеје док се шета Србијом и говори како је бомбардовање нешто на шта Србија треба да заборави и окрене се будућности.Па то би било као када би 50-их година пилот који је учествовао у нападу на Перл Хрбур дошао у САД да шири мирољубиве поруке.Такав апсур јасан је показатељ колико је Србија слаба држава и колико је њен народ запао у малодушност.

И КОЛИКО ЈЕ ЊЕН ПРЕШЈЕДНИК..........................ПРОСРПСКИ!
 
Шта да ти кажем када сам недавно гледао емисију РТС-а у којој као прилог пуштају видео снимак НАТО пилота који је учествовао у злочиначкој агресији над СР Југославијом како се смеје док се шета Србијом и говори како је бомбардовање нешто на шта Србија треба да заборави и окрене се будућности.Па то би било као када би 50-их година пилот који је учествовао у нападу на Перл Хрбур дошао у САД да шири мирољубиве поруке.Такав апсур јасан је показатељ колико је Србија слаба држава и колико је њен народ запао у малодушност.

Нисам то гледала, али ништа изненађујуће.Сигурно примећујеш да се интензивно ради на измени историје и стварању нове по којој српски народ треба да буде некакав пандам нацистичком Немачком.У ту сврху се покушава и са ревидирањем руске историје из другог светског рата због чега је Русија, као озбиљна држава и велесила, израдила нови стратешко национални безебедоносни систем у коме се по први пут помиње и такав вид опасности по националну безбедност.
 
Ministarstvo za spoljne poslove Francuske tražilo je da administracija SAD i Evropska unija zajednički stave do znanja Srbiji da nije moguće da ona postigne i pobedu po pitanju Kosmeta i da uđe u EU, piše u depeši pomoćnika sekretara za kontinentalnu Evropu Rolana Galaraga.

87013_zastavaevropasrbijaf_f.jpg


Kome li ćemo se privoleti carstvu - evropskome ili kosmetskome?

Ovaj francuski diplomata je u depeši poslatoj 22. februara 2010. tražio od SAD i EU da se zajednički angažuju radi obeshrabrenja Srba da predlože novu rezoluciju UN o Kosmetu, navodeći da šef srpske diplomatije Vuk Jeremić, izgleda, veruje da Srbija može da postigne pobedu o pitanju Kosmeta i istovremeno uđe u EU.

- Moramo da im stavimo do znanja da to nije istina! - naveo je Galarag u depeši koja je objavljena na sajtu "Vikiliksa".

On je dodao da su Srbi besni na Francuze zbog demarša koji je Pariz uputio Beogradu početkom februara, a koji se ticao srpskih planova u vezi sa eventualnom novom rezolucijom UN o Kosmetu. EU je do tada zastupala stav da pitanja Kosmeta i ulaska Srbije u EU nisu formalno povezana.

Francuski zvaničnik navodi da će Srbi pre nego što uđu u EU morati da reše ključna pitanja sa Kosmetom - pitanja koja se tiču pravosuđa, policije, carina, saobraćaja, poljoprivrede, kao i svih razlika o imenima i drugoj terminologiji.

On je ocenio da je u tom smislu za Srbiju najbolje da sarađuje sa Euleksom.

Vesti

Francuzi su samo rekli istinu, koju treba da vam kaze i vas predsednik.
 
Нисам то гледала, али ништа изненађујуће.Сигурно примећујеш да се интензивно ради на измени историје и стварању нове по којој српски народ треба да буде некакав пандам нацистичком Немачком.У ту сврху се покушава и са ревидирањем руске историје из другог светског рата због чега је Русија, као озбиљна држава и велесила, израдила нови стратешко национални безебедоносни систем у коме се по први пут помиње и такав вид опасности по националну безбедност.

На жалост тако је. Ратови се данас воде на много перфидније начине.
 
Francuzi su se dokazali , jos jednom , kao najveci srpski prijatelji...ko god nam misli dobro, savetuje nas da se otarasimo tog kosova sto pre...
Samo nas Rusi prze , kako treba svi da pomremo od gladi , u bedi, da bi nam oni , eto , kada se "promene okolnosti' , kroz 500 -600 godina, pomogli da se vratimo na kosmet...to sto za tih 500 - 600 godina , srbljadi vise biti nece , je sitnica koje su braca previdela...ili mozda nisu???
:think:
 
uvek se setim onog kratkog dokumentarnog materijala koji je pre godinu dana isao na rts slovenije koji su krisom eu dripci snimali u avionu gde su sedeli neki nasi drzavni visoki fukcioneri i tri lika iz brisela... kao djaci pred profesorom... :lol: to kad bi neko pustio na nasem rts-u mislim da bi izaslo ljudi na ulice vise no da smo svetski prvaci u fudbalu.... ali posto nemamo alternativu vlasti jer svi u srbiji rade zajedno, svi oni prave privatne poslove zajedno, a prave lazni cirkus za narod tipa svadja u skupstini bas kao sto se radi i ovde na forumu, onda nam je sudbina jasna. a bogme i njihova ako se nesto nepredvidjeno desi.... a danas smo videli da su svakava cuda u svetu moguca....
 
uvek se setim onog kratkog dokumentarnog materijala koji je pre godinu dana isao na rts slovenije koji su krisom eu dripci snimali u avionu gde su sedeli neki nasi drzavni visoki fukcioneri i tri lika iz brisela... kao djaci pred profesorom... :lol: to kad bi neko pustio na nasem rts-u mislim da bi izaslo ljudi na ulice vise no da smo svetski prvaci u fudbalu.... ali posto nemamo alternativu vlasti jer svi u srbiji rade zajedno, svi oni prave privatne poslove zajedno, a prave lazni cirkus za narod tipa svadja u skupstini bas kao sto se radi i ovde na forumu, onda nam je sudbina jasna. a bogme i njihova ako se nesto nepredvidjeno desi.... a danas smo videli da su svakava cuda u svetu moguca....

Postavi link da pogledamo i mi.
 
ma mene licno Kosovo UOPSTE ne zanima!

50 godina sam SAMO DAVALI za Kosovo...

A nikad nista nismo primali sa Kosova..

Cista steta - nikakva korist!

Eh, koliko sam samo plata dao za razvoj Kosova...

Pljuc...

Ko ima koristi od Kosova - nek se bori za njega.

Mene UOPSTE ne zanima!

Nije slucajno sto je ovako ispalo ponovo oko Kosova. KOSOVO ili opet petokraka zvezdica? Biram Kosovo a vi prodajte dusu za dupe!
 
teodosije, jesi ti neki mujo? msm tvoji "stavovi" po pitanju npr izraela su ipak samo tvoji, nemoj da generalizujes da govoris u ime celog jednog naroda..
mozes da nam natovaris nevolju na vrat svojom mudroscu, a osim toga direktno podrzavas one ubice talibane i mudzahedine u palestini.
ja sam po tom pitanju potpuno na strani izraela, a isto sam srbin. kao sto vidis, suprotno od tvojih tvrdnji o stavovima srba generalno.
prema tome - govori samo u sopstveno ime, nemoj manipulisati.
Смешно је кад јеврејин покушава глумити Србина. Јеврејски фашисти владају Америком и они су слали муџахедине да кољу Србе по Босни и Косову, правили геноцид над Србима помагајући потурице, усраше и шиптаре. Ово је само један мали део од свега што су јеврејски фашисти урадили Србима:
Америчка компанија МПРИ плаћала муџахедине у БиХ
(СРНА) - Њемачки новинар, политички аналитичар и публициста Јирген Елзесер каже да је арапске муџахедине који су се борили у БиХ послије Дејтонског споразума унајмила америчка компанија МПРИ /Military Professional Resources Incorporatied/, а потом ставила на свој платни списак и послала на Косово.
http://www.teslic.info/mapa-grada/369-------.html
 
Francuzi su se dokazali , jos jednom , kao najveci srpski prijatelji...ko god nam misli dobro, savetuje nas da se otarasimo tog kosova sto pre...
Samo nas Rusi prze , kako treba svi da pomremo od gladi , u bedi, da bi nam oni , eto , kada se "promene okolnosti' , kroz 500 -600 godina, pomogli da se vratimo na kosmet...to sto za tih 500 - 600 godina , srbljadi vise biti nece , je sitnica koje su braca previdela...ili mozda nisu???
:think:
Смешан си са твојим имбецилним покушајима да пропагираш за геноцидну Француску. "Дивна" Француска која је помагала усраше, потурице и шиптаре да врши геноцид над Србима. Назвати њих пријатељима је иста лудост као рећи за Анте Павелића да је био добар човек који је желео Србима добро.
 

Back
Top