Formula 1

241907788_2355637557901553_4607850644202483737_n.jpg
 
Bolide za novu sezonu su do sada predstavili Haas, Red Bull, Aston Martin, McLaren i Alpha Tauri.

Ostatak timova ce nove automobile predstaviti po ovom rasporedu:

15.2. - Williams
17.2. - Ferrari
18.2. - Mercedes
21.2. - Alpine
27.2. - Alfa Romeo
 
Sastav ekipa za sezonu 2022:

2022-Driver-Line-up.jpeg


U odnosu na prethodnu sezonu, iste vozace imace Ferari, Red Bul, Meklaren, Aston Martin, Alpine i Alfa Tauri. Botas ce u Alfa Romeu zameniti Raikonena koji je otisao u penziju, dok ce na mesto Djovinacija doci Zhou iz Formule 2. Albon se posle jedne godine pauze vraca u F1, i to u Vilijams umesto Rasela koji ce sada voziti za Mercedes umesto Botasa. Zbog novonastale politicke situacije Mazepin je izgubio mesto u Haas F1 i umesto njega u F1 se vraca Kevin Magnusen, posle 1 godine pauze.

Kalendar je sledeci (uz moguce izmene zbog covid 19):


FBwBqUOWUAg9jWY


Po prvi put imacemo trku u Majamiju, a na kalendar se vracaju i Australija, Kanada, Singapur i Japan koje nisu vozene prethodnih godina zbog situacije sa pandemijom.
 
Šumaher mlađi je imao tešku nesreću danas i povređen je, mada se ne zna koliko. Iz bolida je izašao na nogama što bi trebalo biti ohrabrujuće, ali videćemo još. To je bilo na treningu u Saudijskoj Arabiji.
 
Ferrari se odmakao od RB posle "velikog update" koji je RB doneo u Aus .Kao sto se i pretpostavljalo za tu stazu . Ferrari je napravio interesantan bolid koji je izgeda konkurentan na vecini staza i jako tesko ce biti Merc da ih stignu,,RB ima poteicijal ali je korak iza . Ono sto meni upada u oci je to sto RB crkava dok Ferrari vozi bez problema verovatno u malo konzetvativnijem modu ..Ono sto mi jos upada u oci je da je RB dosta stabilniji od Ferrarija sto se tice skaknja i tu imaju mesta za napredak .. Jako dobro izgleda za Ferrari ne samo za ovu godinu vec i u naredne 4
 
tako ce najvjerovatnije i da bude..hamilton ce polako da ode, kontrakt do 23' a ko znam mozda samo ovu godinu odvoza i cao..e sad jedino sumaher mladji dje ga utrpati recimo 2023 sezonu..dal ima sanse u ferari..
 
tako ce najvjerovatnije i da bude..hamilton ce polako da ode, kontrakt do 23' a ko znam mozda samo ovu godinu odvoza i cao..e sad jedino sumaher mladji dje ga utrpati recimo 2023 sezonu..dal ima sanse u ferari..
Nije on jos za Ferrari ,,, Kevin je dosta bolji do sada ali mozda dok se malo privikne na ove bolide i bude nesto ,mada cisto sumljam u 2023
 
Da, definitivno ima talentovanijih vozaca od njega koji vise zasluzuju mesto u Ferariju, ali mozda dobije koju sezonu na ime. Ali dok Sajnc bude odradjivao pristojan posao, ne vidim da ce hteti da ga menjaju. Mislio sam da on moze i vise, da se mozda bori za titulu, ali za sad deluje da sam se prevario.
 
Leclerk je top sto se tice vozaca po meni u klasi Maxa ..Sajnc mi je malo vise sklon taktiziranju nema tu agresivnost kao Lecklerk i .Max .. U savqkom slucaju Leklark se trenutno bolje snalazi ,izvlaci dosta vise iz bolida ..Sajnc je dobar za br2 stabilan nije imao srece zadnju trku ali videcemo uci i on brzo . Mislim da je jedan od boljih sto se tice cuvanja guma ..
 
Nije slucajna ova dupla pobeda RB ...RB je spustio kilazu na min nekih -7kg sto im daje 0,2s po krugu .. Ferrari bi morao malo da opdatira bolid ako misle da ostanu u trci ..
 

Hamilton dobija zabranu trkanja u F1?​

Britanski vozač Formule 1 Luis Hamilton mogao bi da bude odstranjen iz trke za Veliku nagradu Monaka ukoliko ne postupi prema pravilima.
Razlog potencijalne zabrane je nakit koji Hamilton ima na sebi, a koji nije dozvoljen prema pravilima FIA.

Britanac je pisao molbu organizatorima da olakšaju pravila o nakitu, posebno onom permanentnom, ali će, kako stvari stoje, morati da popusti do kraja meseca i trke u Kneževini.
"Mislim da je nepotrebno uopšte baviti se ovim. Ja sam ovde kako bih bio saveznik ovog sporta. Imamo veće probleme sa kojima moramo da se borimo", izjavio je nedavno Hamilton na pres konferenciji na koju je došao sa osam prstenova, tri sata, četiri ogrlice i dve minđuše.

Vozač Mercedesa je istakao da ne može da ukloni svoje minđuše i prsten u nosu, koje nosi i dok se nalazi u bolidu tokom trka.
https://www.b92.net/sport/automoto/f1.php?yyyy=2022&mm=05&dd=13&nav_id=2154035

Dobro, jeste da je malo preterao sa prstenovima i minđušama, ali ne kapiram zbog čega im to smeta? :confused:
 

Back
Top