FORD

Espanol:
Video. To je Ford "mustang". Ovaj iz reklame proizvodio se između 1964 - 1968 (još i kao sedan i kupe). U osnovi pravi komični Amer, motor napred, pogon na zadnje točkove, kruta osovina, lisnati gibnjevi, doboš kočnice...Osnovni motor bio je linijski "šestak" od 2, 8 litara i manje od 100 KS. Maksimalna brzina 145 km/ h (na putu je mogao da ga opegla dobro sređeni "tristać"). Još tri V- 8 motora od 4, 3 i 4, 8 litara razvijali su 164, 210 i 270 KS (po SAE) znači realno manje. Zamišljeni su kao "sport za sirotinju", osnovni model koštao je oko 2500 dolara. Postao je jako popularan i već do 1966. proizveden je prvi milion. Ozbiljan auto postajao je tek u rukama Kerola Šelbija koji je pravio u kupe karoseriji varijante sa motorima 5 i 7 litara sa 350 i oko 500 KS. Jel dovoljno? :roll:

Da te malo ispravim. Generacija Mustanga 1964-1968 nije postojala, postojala je 1964-1966 i 1967-1968 i razlika se veoma lako uoci. Mustang nikad nije dolazio kao sedan (sedan ima 4 vrata), dolazio je kao Coupe, kao Fastback i kao Convertible.
 
Voleo bih da mi neko objasni sta sve treba prekontrolisati kad auto sa injektion ubrizgavanjem nece da upali,svecice promenjene ,zamenjen komutator za paljenje ,zamenjena razvodna ruka,bobina ispitana ,ispitan dovod goriva.U pitanju je ford kao sto sam naveo u naslovu.....Problem resen hvala na pomoci......
 
Imam ponudu da kupim Ford KA , pa mi treba savet i mishljenje nekog ko se ili razume ili i sam vozi ovu azdaju;)
Shta su mu mane, a shta mu je dobra strana osim velicine ( za parkiranje)...
Poz i hvala...
 
Da li ima neko neka saznanja (iskustva) sa ovim autom , interesuju me vrline i mane .
Sad sam ga kupio pa bi hteo nešto više saznati , na čega bi morao obratiti pažnju .
 
Razmisljam se da kupim polovnog Focusa 2002-03 godiste? Cene se krecu oko 7 do 8 000 eura? Cuo sam dosta pohvalnih misljenja o ovom automobilu, mada ima i onih koji ga pljuju.
Vasa iskustva?
 
No, Ford isn't planning on welding an extra set of doors to the 2015 Mustang, but if it were, this is what the sedan would look like. Not too shabby. Call us crazy, but we're all about a 420-hp, rear-wheel drive performance sedan with lines like these.

ku-xlarge.jpg
 
Novi Focus RS od 2015.
Ford+Focus+RS+3-620x300.jpg

Ford je saopštio da će proizvodnja treće generacije Focus RS modela početi u toku 2015 te godine. Karakterisaće ga novi, četvorocilindarski 2.3L motor sa turbo punjačem razvijen od strane Forda koji ima mogućnost postizanja 330 ks.

Isti motor će biti dostupan za sledeću generaciju Mustang modela sa evropskim specifikacijama koji se očekuje u toku naredne godine i koristiće tehnike direktnog ubrizgavanja goriva i turbo punjenja sa ciljem smanjenja potrošnje goriva.

Novi Focus RS isporučivaće se sa diferencijalom ograničenog klizanja, snažnijim kočnicama i pneumaticima, zajedno sa sportskom kabinom, a prodavaće se ekskluzivno kao hečbek model sa petoro vrata.

- - - - - - - - - -

Ford-Focus-policija-620x300.jpg

Fordov sektorl za posebne prerade automobila (SVP) pripremio je zanimljiv koncept, baziran na sportskom Focusu ST. Reč je o karavanskoj verziji aktualnog Focusa, pokretanog 2-litarskim EcoBoost motorom od 250 KS i 360 Nm.

Od ostalih Focusa istog pedigrea ovaj se razlikuje jer je namijenjen Engleskoj policiji, tačnije zadovoljava zahtevima koje tamošnje službe sigurnosti postavljaju kod nabavke automobila za posebne namene.

Ispod uniforme reč je o punokrvnom ST-u, za sprint od 0 do 100 km/h treba mu 6 i po sekundi, a najveća brzina limitirana je na 250 km/h. Sportski trap i kočnice takođe su usuglašeni sa snagom motora i karakterom automobila, a pogled na agresivne branike, spuštenu karoseriju i velike livene naplatke otkriva da je reč o posebnom „murkanu“.

Enterijer automobila podređen je policijskom poslu – od nove srednje konzole i mobilnog terminala do prerađenog prtljažnika u koji se mogu ugraditi različiti spremnici i nosači.

Iskreno se nadamo da je ovaj Focus izuzetno skup te se kao takav neće naći na listi želja naših ministarstava. Ionako mu, vrlo verojatno, dimenzije prtljažnika ne odgovaraju vrlo specifičnim potrebama naše policije.
 
Ford Racing oborio rekord Daytone
thumbnail.jpg

Ford Racing uspeo je svojim trkačkim automobilom opremljenim novim EcoBoost motorom oboriti brzinski rekord na stazi Daytona. Dogodilo se to ove srede kada je Colin Braun postigao ukupni rekord za jedan krug oko Daytone brzinom od 358,84 km/h što je znatno brže od prethodnog rekorda kojeg je davne 1987. postavio Bill Elliot u NASCAR cup automobilu za vrijeme kvalifikacija za Datyona 500. Njegova brzina iznosila je 338,55 km/h.
Colin Braun postavio je novi rekord zahvaljujući fantastičnom prototipu kojeg je pripremila firma Michael Shank Racing. Vozilo je pogonjeno 3.5-litrenim V6 EcoBoost motorom za čije je pak performanse bila zadužena kompanija Roush Yates Engines. Automobil će sljedeće godine učestvovati na TUDOR United SportsCar prvenstvu koje je nastalo spajanjem američkog Le Mansa i Grand Am-a.
 
Ford Kina napravio prodajni bum u januaru.Povecana prodaja za neverovatnih 53%
Ford-Kina.jpg


Ford China Januarska prodaja dostigla 94,466 vozila, tj porast od 53%;

SHANGHAI, China, Feb. 12, 2014 - Ford China je ugalopiralo u godinu konja sa rekordnom prodajom, postizuci 53 procenta porast prodaje tj 94,466 prodatih vozila, poredeci sa 61,567 prodatih u januaru 2013.

Odlican dizajn,izuzetan kvalitet,vrhuska ekoloska efikasnost su ono zbog cega se kinezi odlucuju za Ford.

Najprodavaniji model je daleko iznad ostalih Ford Focus sa 36385 prodatih komada dok sledi Mondeo sa januarskom prodajom od preko 10 000 kom.

Changan Ford Automobile (CAF), Firma sa mesovitim vlasnistvom prodala je takodje zapanjujucih 70,038 vozila u januaru.
 
Glasine kazu da do kraja godine mozemo ocekivati novi Focus RS. Navodno novi Focus RS ce pokretati motor iz Ford Mustanga i to 2.3 kubika i sa 330ks. I opet nema 4x4 navodno zbog smanjenja tezine, ma fore samo .........
2015-Ford-Focus-RS.jpg
 
No, Ford isn't planning on welding an extra set of doors to the 2015 Mustang, but if it were, this is what the sedan would look like. Not too shabby. Call us crazy, but we're all about a 420-hp, rear-wheel drive performance sedan with lines like these.

ku-xlarge.jpg

ne znam vama ali cini mi se da je neki italijan umesao prste u dizajn auta
svidja mi se
lepsi je nego prethodni
 

Back
Top