FORD

Jeftino a brzo jos uvijek samo sa benzincem mozes da postignes.

I kad smo vec kod toga, jel ikome palo na pamet koliko kostaju popravke ovih modernih turbodizela sa direktnim ubrizgavanjem koji imaju i po 50% vise dijelova u poredjenju sa starim dizelasima.
 
Svi znaju da dizel manje trosi moze vise da povuce itd. ali ovim dizelasima do 92 93 kad das gas kroz auspuh izadje cadji toliko da se ta zona odmah proglasava prezagadjenom , a novije masine su jezive samo nema tu mesta za visok adrenalin. Tako da je moj konacan odgovor: benzin.
 
euroexyu@yunord.net:
DIESEL,naravno.

Jeftiniji je i moze se dobiti i biljnim poreklom.

A i pojedini dizelasi idu ko benzinci.

Ne bi se bunio niko od nas,da vozi nekog Passata ili Volvoa,bio on dizel ili benzinac,samo da je para.
jesi li ti nekad vozio dizelasa ?
 
benzin, naravno. oduvek vozim samo benzince i to sigurno necu menjati. sada vozim alfu 33 detelinu i nema lepseg osecaja kada ga iz cetvrte sibnes u trecu i zalepis papucicu za patos a zeludac ti se zalepi za kicmu. nesto tako sa dizelom nisam jos doziveo :D dizelasi imaju svoju prednost a benzinci svoju. :wink:
 
Da dizel... ali samo ako je novije proizvodnje...
Jer voziti se u nekom matorom dizelu (za razliku od benzinca) je prava nocna mora... :twisted:
 
ako hoce neko da kupi fokusa 2002 godina,turbo dizel sa klimom,centralnom,abs,air bagovima,alarmom,novim gumama,presao 33000 km nek se javi...siva mealik boja,karavan...u grandu kosta 22000 eura a ja moj dajem za 15000 eura...ako nekog zanima nek ostavi broj telefona ili mail na temi chiptuning...pozdrav
 
Prosle nedelje se pojavila reklama za frikom mislim ( stavi pravu stvar na pravo mesto ) i pojavljuje se onaj plavi ja mislim Ford ali nisam siguran pa me interesuje dali sam u pravu
i nesto vise o tom autu 8)
 
SONY:
Prosle nedelje se pojavila reklama za frikom mislim ( stavi pravu stvar na pravo mesto ) i pojavljuje se onaj plavi ja mislim Ford ali nisam siguran pa me interesuje dali sam u pravu
i nesto vise o tom autu 8)
Nisam video reklamu, ako je zakačim javiću ti. :wink:
 
Anonymous:
Espanol:
SONY:
Prosle nedelje se pojavila reklama za frikom mislim ( stavi pravu stvar na pravo mesto ) i pojavljuje se onaj plavi ja mislim Ford ali nisam siguran pa me interesuje dali sam u pravu
i nesto vise o tom autu 8)
Nisam video reklamu, ako je zakačim javiću ti. :wink:
jako bih cenio :D
Video. To je Ford "mustang". Ovaj iz reklame proizvodio se između 1964 - 1968 (još i kao sedan i kupe). U osnovi pravi komični Amer, motor napred, pogon na zadnje točkove, kruta osovina, lisnati gibnjevi, doboš kočnice...Osnovni motor bio je linijski "šestak" od 2, 8 litara i manje od 100 KS. Maksimalna brzina 145 km/ h (na putu je mogao da ga opegla dobro sređeni "tristać"). Još tri V- 8 motora od 4, 3 i 4, 8 litara razvijali su 164, 210 i 270 KS (po SAE) znači realno manje. Zamišljeni su kao "sport za sirotinju", osnovni model koštao je oko 2500 dolara. Postao je jako popularan i već do 1966. proizveden je prvi milion. Ozbiljan auto postajao je tek u rukama Kerola Šelbija koji je pravio u kupe karoseriji varijante sa motorima 5 i 7 litara sa 350 i oko 500 KS. Jel dovoljno? :roll:
 
Espanol:
Anonymous:
Espanol:
SONY:
Prosle nedelje se pojavila reklama za frikom mislim ( stavi pravu stvar na pravo mesto ) i pojavljuje se onaj plavi ja mislim Ford ali nisam siguran pa me interesuje dali sam u pravu
i nesto vise o tom autu 8)
Nisam video reklamu, ako je zakačim javiću ti. :wink:
jako bih cenio :D
Video. To je Ford "mustang". Ovaj iz reklame proizvodio se između 1964 - 1968 (još i kao sedan i kupe). U osnovi pravi komični Amer, motor napred, pogon na zadnje točkove, kruta osovina, lisnati gibnjevi, doboš kočnice...Osnovni motor bio je linijski "šestak" od 2, 8 litara i manje od 100 KS. Maksimalna brzina 145 km/ h (na putu je mogao da ga opegla dobro sređeni "tristać"). Još tri V- 8 motora od 4, 3 i 4, 8 litara razvijali su 164, 210 i 270 KS (po SAE) znači realno manje. Zamišljeni su kao "sport za sirotinju", osnovni model koštao je oko 2500 dolara. Postao je jako popularan i već do 1966. proizveden je prvi milion. Ozbiljan auto postajao je tek u rukama Kerola Šelbija koji je pravio u kupe karoseriji varijante sa motorima 5 i 7 litara sa 350 i oko 500 KS. Jel dovoljno? :roll:


Kako ne Hvala 8)
 
Espanol:
Anonymous:
Espanol:
SONY:
Prosle nedelje se pojavila reklama za frikom mislim ( stavi pravu stvar na pravo mesto ) i pojavljuje se onaj plavi ja mislim Ford ali nisam siguran pa me interesuje dali sam u pravu
i nesto vise o tom autu 8)
Nisam video reklamu, ako je zakačim javiću ti. :wink:
jako bih cenio :D
Video. To je Ford "mustang". Ovaj iz reklame proizvodio se između 1964 - 1968 (još i kao sedan i kupe). U osnovi pravi komični Amer, motor napred, pogon na zadnje točkove, kruta osovina, lisnati gibnjevi, doboš kočnice...Osnovni motor bio je linijski "šestak" od 2, 8 litara i manje od 100 KS. Maksimalna brzina 145 km/ h (na putu je mogao da ga opegla dobro sređeni "tristać"). Još tri V- 8 motora od 4, 3 i 4, 8 litara razvijali su 164, 210 i 270 KS (po SAE) znači realno manje. Zamišljeni su kao "sport za sirotinju", osnovni model koštao je oko 2500 dolara. Postao je jako popularan i već do 1966. proizveden je prvi milion. Ozbiljan auto postajao je tek u rukama Kerola Šelbija koji je pravio u kupe karoseriji varijante sa motorima 5 i 7 litara sa 350 i oko 500 KS. Jel dovoljno? :roll:
I ti posle kazes da nisi ziva enciklopedija automobilizma :P :wink:
 
VWaddict:
Ne znam da li ste vec culi za ovu vest (danas objavljeno, izvor je Reuters) :?

http://www.thegoldenbug.com/forum/viewtopic.php?t=167

Sve u svemu, za koju godinu u svetskoj auto industriji ima da bude ludenje, sizenje, sasavilo i... :lol: :lol: :lol:
Švabe će na kraju morati da popuste. VW je već nekoliko godina džin na "staklenim nogama" i vlada će biti srećnija da ga udomi nego da ga primi na sopstvenu grbaču. Neverovatno je koliko su promašaja napravili uz krajnje traljav marketing. Uostalom to je vrlo dobro objasnio onaj momak iz USA.
 
Espanol:
VWaddict:
Ne znam da li ste vec culi za ovu vest (danas objavljeno, izvor je Reuters) :?

http://www.thegoldenbug.com/forum/viewtopic.php?t=167

Sve u svemu, za koju godinu u svetskoj auto industriji ima da bude ludenje, sizenje, sasavilo i... :lol: :lol: :lol:
Švabe će na kraju morati da popuste. VW je već nekoliko godina džin na "staklenim nogama" i vlada će biti srećnija da ga udomi nego da ga primi na sopstvenu grbaču. Neverovatno je koliko su promašaja napravili uz krajnje traljav marketing. Uostalom to je vrlo dobro objasnio onaj momak iz USA.

Ovde se juce dosta govorilo o tome! VW jeste dzin na staklenim nogama i zadnjih godina je konstantno u gubitku(kao i vecina auto-industrije) ali nije to stvar samo traljavog marketinga nego vise opste krize! Ono sto je za Nemacku bitnije od upozorenja EU je to da VW ne otpusta radnike i ne svaljuje ih drzavi na teret koja i ovako ne zna sta ce sa viskom radne snage!Nemacka vlada je sigurno mnogo ranije proracunala sta im vise odgovara i zato ostavila stvari kakve jesu i sigurno je da ce u buducnosti (dok je ovakvo ekonomsko stanje) raditi iskljucivo u sopstvenu korist ne mareci preterano za upozorenja EU! Naravno, napravice sitnije ustupke, cisto radi "zamazivanja ociju" i to je sve! E sad, ukoliko uleti neki gigant sa uslovima koji ce odgovarati vladi i na duzi period joj skine brigu o VW, lako ce se i taj specijalni zakon ukinuti... sve je stvar ekonomije... Za sad, nista se bitnije nece promeniti! Nije ovo prvi a ni poslednji put da EU vrsi neka upozorenja itd. kao sto i ne bi bilo prvi put da se ona ne uzimaju previse ozbiljno, pogotovo ako su upucena Nemackoj, Francuskoj ili nekoj drugoj("jakoj") clanici koja je i sam osnivac EU! Ovo je, naravno, moje misljenje iz nekog dosadasnjeg iskustva i poznavanja prilika u Nemackoj. Pozdrav.
 

Back
Top