FORD

I jedna i druga korporacija su mašine za štancovanje narodnih automobila počev od Forda T i Bube, do Forda Mondea (lupiš čvrgu a plastika naprsne) i Golfova IV i V o kojima je na ovom forumu dosta već rečeno naročito u temi o ''urođenim'' greškama. Mislim da se tržište zasitilo uniformnim plastikanerima i našminkanim buljookim klonovima i da bi se odgovorili ukusu izbirljivog zapadnog kupca biće sve više kvalitetnih retro varijanti a la Minika. Kao dokaz ovih mojih zapažanja je i sve veće interesovanje ljudi za starije automobile. I Mercedes se dosta profanisao sa onom nakazom od Mercedesa A klase. Ljudi od iskustva voze starije automobile. Na jednom placu za prodaju automobila razgovarao sam sa vlasnikom (dilerom) i znate šta on vozi. Pežo 205 dizel a sigurno je sebi za ovih deseta godina bavljenja sa automobilima mogao da nabaci nešto do 6 godina staro.
 
Zagor BG:
I jedna i druga korporacija su mašine za štancovanje narodnih automobila počev od Forda T i Bube, do Forda Mondea (lupiš čvrgu a plastika naprsne) i Golfova IV i V o kojima je na ovom forumu dosta već rečeno naročito u temi o ''urođenim'' greškama. Mislim da se tržište zasitilo uniformnim plastikanerima i našminkanim buljookim klonovima i da bi se odgovorili ukusu izbirljivog zapadnog kupca biće sve više kvalitetnih retro varijanti a la Minika. Kao dokaz ovih mojih zapažanja je i sve veće interesovanje ljudi za starije automobile. I Mercedes se dosta profanisao sa onom nakazom od Mercedesa A klase. Ljudi od iskustva voze starije automobile. Na jednom placu za prodaju automobila razgovarao sam sa vlasnikom (dilerom) i znate šta on vozi. Pežo 205 dizel a sigurno je sebi za ovih deseta godina bavljenja sa automobilima mogao da nabaci nešto do 6 godina staro.
Samo još da neki mladunci shvate da je i ime fabrike VW (Volks Wagen- Narodni auto) sinonim za jeftini štanceraj za narodne mase. A kad dođu do faze da je i auto 15 godina čuvan u vitrini poludreš (da ne objašnjavam tehnološki zašto) biće sve OK. Ne uzbuđuj se Zagore, naduvana firma koju godinama podržava država, prelazi polako u istoriju.
 
Espanol:
Zagor BG:
I jedna i druga korporacija su mašine za štancovanje narodnih automobila počev od Forda T i Bube, do Forda Mondea (lupiš čvrgu a plastika naprsne) i Golfova IV i V o kojima je na ovom forumu dosta već rečeno naročito u temi o ''urođenim'' greškama. Mislim da se tržište zasitilo uniformnim plastikanerima i našminkanim buljookim klonovima i da bi se odgovorili ukusu izbirljivog zapadnog kupca biće sve više kvalitetnih retro varijanti a la Minika. Kao dokaz ovih mojih zapažanja je i sve veće interesovanje ljudi za starije automobile. I Mercedes se dosta profanisao sa onom nakazom od Mercedesa A klase. Ljudi od iskustva voze starije automobile. Na jednom placu za prodaju automobila razgovarao sam sa vlasnikom (dilerom) i znate šta on vozi. Pežo 205 dizel a sigurno je sebi za ovih deseta godina bavljenja sa automobilima mogao da nabaci nešto do 6 godina staro.
Samo još da neki mladunci shvate da je i ime fabrike VW (Volks Wagen- Narodni auto) sinonim za jeftini štanceraj za narodne mase. A kad dođu do faze da je i auto 15 godina čuvan u vitrini poludreš (da ne objašnjavam tehnološki zašto) biće sve OK. Ne uzbuđuj se Zagore, naduvana firma koju godinama podržava država, prelazi polako u istoriju.
zato ja i danas kidam 90 posto automobila sa tom zastarelom tehnologijom...narodnog automobila...cudno...a radi!
 
mario80:
Espanol:
Zagor BG:
I jedna i druga korporacija su mašine za štancovanje narodnih automobila počev od Forda T i Bube, do Forda Mondea (lupiš čvrgu a plastika naprsne) i Golfova IV i V o kojima je na ovom forumu dosta već rečeno naročito u temi o ''urođenim'' greškama. Mislim da se tržište zasitilo uniformnim plastikanerima i našminkanim buljookim klonovima i da bi se odgovorili ukusu izbirljivog zapadnog kupca biće sve više kvalitetnih retro varijanti a la Minika. Kao dokaz ovih mojih zapažanja je i sve veće interesovanje ljudi za starije automobile. I Mercedes se dosta profanisao sa onom nakazom od Mercedesa A klase. Ljudi od iskustva voze starije automobile. Na jednom placu za prodaju automobila razgovarao sam sa vlasnikom (dilerom) i znate šta on vozi. Pežo 205 dizel a sigurno je sebi za ovih deseta godina bavljenja sa automobilima mogao da nabaci nešto do 6 godina staro.
Samo još da neki mladunci shvate da je i ime fabrike VW (Volks Wagen- Narodni auto) sinonim za jeftini štanceraj za narodne mase. A kad dođu do faze da je i auto 15 godina čuvan u vitrini poludreš (da ne objašnjavam tehnološki zašto) biće sve OK. Ne uzbuđuj se Zagore, naduvana firma koju godinama podržava država, prelazi polako u istoriju.
zato ja i danas kidam 90 posto automobila sa tom zastarelom tehnologijom...narodnog automobila...cudno...a radi!
U kom si ti fazonu covece pa ne vozis formulu nego samo corada i to ne najjacu verziju prema tome smiri se malo.ne znam zasto to radis da li stvarno mislis sto pises ili samo glumis mangupa pa prozivas sve samo zbog toga.
 
mali37:
mario80:
Espanol:
Zagor BG:
I jedna i druga korporacija su mašine za štancovanje narodnih automobila počev od Forda T i Bube, do Forda Mondea (lupiš čvrgu a plastika naprsne) i Golfova IV i V o kojima je na ovom forumu dosta već rečeno naročito u temi o ''urođenim'' greškama. Mislim da se tržište zasitilo uniformnim plastikanerima i našminkanim buljookim klonovima i da bi se odgovorili ukusu izbirljivog zapadnog kupca biće sve više kvalitetnih retro varijanti a la Minika. Kao dokaz ovih mojih zapažanja je i sve veće interesovanje ljudi za starije automobile. I Mercedes se dosta profanisao sa onom nakazom od Mercedesa A klase. Ljudi od iskustva voze starije automobile. Na jednom placu za prodaju automobila razgovarao sam sa vlasnikom (dilerom) i znate šta on vozi. Pežo 205 dizel a sigurno je sebi za ovih deseta godina bavljenja sa automobilima mogao da nabaci nešto do 6 godina staro.
Samo još da neki mladunci shvate da je i ime fabrike VW (Volks Wagen- Narodni auto) sinonim za jeftini štanceraj za narodne mase. A kad dođu do faze da je i auto 15 godina čuvan u vitrini poludreš (da ne objašnjavam tehnološki zašto) biće sve OK. Ne uzbuđuj se Zagore, naduvana firma koju godinama podržava država, prelazi polako u istoriju.
zato ja i danas kidam 90 posto automobila sa tom zastarelom tehnologijom...narodnog automobila...cudno...a radi!
U kom si ti fazonu covece pa ne vozis formulu nego samo corada i to ne najjacu verziju prema tome smiri se malo.ne znam zasto to radis da li stvarno mislis sto pises ili samo glumis mangupa pa prozivas sve samo zbog toga.
mali...nazad nos u knjigu...odakle ti ideja da prozivam nekog? :?:
da sam mladji, zvao bih na crtu ali...dzaba da derem gume... 8)
 
pod jedan stariji sam od tebe, a pod dva ni kad sam bio tvojih godina nisam bio u fazonu da se trkam sa likovima kao ti, a uz to ni nemam auto za te stvari jel vozim pezo 206 1.4 hdi.
Ljudi kako ne provaljujete da decko ima fazon tj. on umislja da nas po njegovom recniku sve przi na forumu.
 
Espanol:
Zagor BG:
I jedna i druga korporacija su mašine za štancovanje narodnih automobila počev od Forda T i Bube, do Forda Mondea (lupiš čvrgu a plastika naprsne) i Golfova IV i V o kojima je na ovom forumu dosta već rečeno naročito u temi o ''urođenim'' greškama. Mislim da se tržište zasitilo uniformnim plastikanerima i našminkanim buljookim klonovima i da bi se odgovorili ukusu izbirljivog zapadnog kupca biće sve više kvalitetnih retro varijanti a la Minika. Kao dokaz ovih mojih zapažanja je i sve veće interesovanje ljudi za starije automobile. I Mercedes se dosta profanisao sa onom nakazom od Mercedesa A klase. Ljudi od iskustva voze starije automobile. Na jednom placu za prodaju automobila razgovarao sam sa vlasnikom (dilerom) i znate šta on vozi. Pežo 205 dizel a sigurno je sebi za ovih deseta godina bavljenja sa automobilima mogao da nabaci nešto do 6 godina staro.
Samo još da neki mladunci shvate da je i ime fabrike VW (Volks Wagen- Narodni auto) sinonim za jeftini štanceraj za narodne mase. A kad dođu do faze da je i auto 15 godina čuvan u vitrini poludreš (da ne objašnjavam tehnološki zašto) biće sve OK. Ne uzbuđuj se Zagore, naduvana firma koju godinama podržava država, prelazi polako u istoriju.

Ja mislim da ste malo preterali. Pokusacu da objasnim ovaj moj stav kroz vase komentare! To sto VW u prevodu znaci Narodni auto, nikako ne znaci da se radi o stanceraju a pogotovo ne o jevtinoci! Jevtini stanceraj je termin koji podrazumeva serijsku proizvodju manje kvalitetnih proizvoda koji sluze sirokom auditorijumu za kratku ili jednokratnu upotrebu a to sigurno nije VW! Za to imate dokaz svaki put kad izadjete na ulicu! Ne slazem ni sa tim da je VW naduvana firma jer ona ima ogroman broj vernih kupaca koji su zadovoljni kvalitetom i sirokom ponudom VW-a i da je drugacije, VW bi odavno morao da stavi kljuc u bravu! Ako pricamo o jevtinoci, onda ste sigurno zaboravili pogledati u cene VW i direktne konkurencije, moje je misljenje da je VW izuzetno skup, bez obzira o kojoj se klasi i modelu radi i licno ga nikada ne bih kupio jer smatram da za manje para mogu kupiti isto tako dobar i, po meni, lepsi i udobniji auto! Drugo, Mercedes A klase moze da nam se svidja ili ne ali on predstavlja novu politiku u MB i prvi korak ka novim kupcima. U MB isticu da su zadovoljni rezultatima s obozirom da je to prvi "mali" Mercedes i zato nastavljaju dalje i kao sto vidite izasao je i novi model A klase! Da vlada sve vece interesovanje ljudi za starije automobile je mozda i istina, nema se para, ekonomska je kriza svuda a da ljudi od iskustva kupuju starije automobile je meni totalno nelogicno i to jos nigde nisam cuo ili primetio! Pa ljudi od iskustva gledaju da uvek, koliko im finansijska situacija dopusta, voze nov auto, da onaj koji je vec presao preko 100000, kome je istekla garancija i ima vise od 3-4 god. zamene za nov! To sigurno rade ljudi od iskustva! Zar je tebi bolji stariji auto sa predjenih 150000 ili vise, bez ABS-a, sistema za stabilnost, airbag-ova, klime i drugih savremenih resenja i pomagala od novog ili nekog novijeg koji sve to ima??? Nemojte ovo nikako shvatiti licno, samo sam izneo moje misljenje i tu smo valjda da ista razmenjujemo!
Pozdrav svima. :wink:
 
mali37:
pod jedan stariji sam od tebe, a pod dva ni kad sam bio tvojih godina nisam bio u fazonu da se trkam sa likovima kao ti, a uz to ni nemam auto za te stvari jel vozim pezo 206 1.4 hdi.
Ljudi kako ne provaljujete da decko ima fazon tj. on umislja da nas po njegovom recniku sve przi na forumu.
ma vidim da se ti lozis na dizel i zenske stvari... :lol:
 
mario80:
a sta ja da radim sa mojim autom kad on to sve ima? kako da ga menjam za neki novi auto koji ima jako cudan znak na haubi? :roll:

Ma vozi ga dok te klip ne udari u celo, valjda ce to dati nekog efekta i samim tim dodjes do odgovora na tvoje drugo pitanje... :lol: :lol: :lol:
 
zorann:
mario80:
a sta ja da radim sa mojim autom kad on to sve ima? kako da ga menjam za neki novi auto koji ima jako cudan znak na haubi? :roll:

Ma vozi ga dok te klip ne udari u celo, valjda ce to dati nekog efekta i samim tim dodjes do odgovora na tvoje drugo pitanje... :lol: :lol: :lol:
ajd bas da vidim kad ce...imam ga dugo i nista na njemu nisam radio. bas da vidim ako ne uzmem tta pre... 8)
 
zorann:
Espanol:
Zagor BG:
I jedna i druga korporacija su mašine za štancovanje narodnih automobila počev od Forda T i Bube, do Forda Mondea (lupiš čvrgu a plastika naprsne) i Golfova IV i V o kojima je na ovom forumu dosta već rečeno naročito u temi o ''urođenim'' greškama. Mislim da se tržište zasitilo uniformnim plastikanerima i našminkanim buljookim klonovima i da bi se odgovorili ukusu izbirljivog zapadnog kupca biće sve više kvalitetnih retro varijanti a la Minika. Kao dokaz ovih mojih zapažanja je i sve veće interesovanje ljudi za starije automobile. I Mercedes se dosta profanisao sa onom nakazom od Mercedesa A klase. Ljudi od iskustva voze starije automobile. Na jednom placu za prodaju automobila razgovarao sam sa vlasnikom (dilerom) i znate šta on vozi. Pežo 205 dizel a sigurno je sebi za ovih deseta godina bavljenja sa automobilima mogao da nabaci nešto do 6 godina staro.
Samo još da neki mladunci shvate da je i ime fabrike VW (Volks Wagen- Narodni auto) sinonim za jeftini štanceraj za narodne mase. A kad dođu do faze da je i auto 15 godina čuvan u vitrini poludreš (da ne objašnjavam tehnološki zašto) biće sve OK. Ne uzbuđuj se Zagore, naduvana firma koju godinama podržava država, prelazi polako u istoriju.

Ja mislim da ste malo preterali. Pokusacu da objasnim ovaj moj stav kroz vase komentare! To sto VW u prevodu znaci Narodni auto, nikako ne znaci da se radi o stanceraju a pogotovo ne o jevtinoci! Jevtini stanceraj je termin koji podrazumeva serijsku proizvodju manje kvalitetnih proizvoda koji sluze sirokom auditorijumu za kratku ili jednokratnu upotrebu a to sigurno nije VW! Za to imate dokaz svaki put kad izadjete na ulicu! Ne slazem ni sa tim da je VW naduvana firma jer ona ima ogroman broj vernih kupaca koji su zadovoljni kvalitetom i sirokom ponudom VW-a i da je drugacije, VW bi odavno morao da stavi kljuc u bravu! Ako pricamo o jevtinoci, onda ste sigurno zaboravili pogledati u cene VW i direktne konkurencije, moje je misljenje da je VW izuzetno skup, bez obzira o kojoj se klasi i modelu radi i licno ga nikada ne bih kupio jer smatram da za manje para mogu kupiti isto tako dobar i, po meni, lepsi i udobniji auto! Drugo, Mercedes A klase moze da nam se svidja ili ne ali on predstavlja novu politiku u MB i prvi korak ka novim kupcima. U MB isticu da su zadovoljni rezultatima s obozirom da je to prvi "mali" Mercedes i zato nastavljaju dalje i kao sto vidite izasao je i novi model A klase! Da vlada sve vece interesovanje ljudi za starije automobile je mozda i istina, nema se para, ekonomska je kriza svuda a da ljudi od iskustva kupuju starije automobile je meni totalno nelogicno i to jos nigde nisam cuo ili primetio! Pa ljudi od iskustva gledaju da uvek, koliko im finansijska situacija dopusta, voze nov auto, da onaj koji je vec presao preko 100000, kome je istekla garancija i ima vise od 3-4 god. zamene za nov! To sigurno rade ljudi od iskustva! Zar je tebi bolji stariji auto sa predjenih 150000 ili vise, bez ABS-a, sistema za stabilnost, airbag-ova, klime i drugih savremenih resenja i pomagala od novog ili nekog novijeg koji sve to ima??? Nemojte ovo nikako shvatiti licno, samo sam izneo moje misljenje i tu smo valjda da ista razmenjujemo!
Pozdrav svima. :wink:
Nisam protiv tehničko tehnološkog progresa ali da vidiš šta ostane od novog Pežoa 206 kada udari u dva plastična kontejnera za smeće i ti bi se zapitao šta ljudi kupe za 15000 eura. Drugo, jedan tip mi je rekao da čekiranje Punta radi dijagnostike u Delta M košta petnaestak eura (kompjuterizacija brale!). Treće, neznam da li si čuo priču o Pogoričaninu koji ima neki Mercedes kupljen na sajmu koji ovde radi besprekorno (proveravali ga u Mercedesovom servisu na NBgd), a čim dodje u Crnu Goru ima problema sa paljenjem, guši se pa većinu vremena leži u garaži. Da li je fazon u temperaturi i njenom dejstvu na elektroniku ili u nekom drugom faktoru niko ne može da provali iako je više puta taj auto više puta proveravan od strane stručnjaka. Zamisli, daš tolike pare za elitni auto i nemožeš da upališ a pored tebe neka kanta pali na pola ključa. Dobro, sada ćeš ti reći da su to više izuzeci nego pravilo i to je tačno ali ipak za 10000, 15000 evra a da ne govorimo veće svote auto mora da leti! Bar je to moje mišljenje. Pozdrav!
 
ljudi mislim da od kako se ovaj poznavalac automobila Mario pojavio dobar deo vas poceo da pise gluposti i da se hvata za svako slovo.
Maria necu ni da komentarisem, a sto se tice opaske da za 10000-15000 eura moze da se kupi bolji auto od 206 koji moze da leti recicu samo da ja auto nisam kupio nego da ga dobijam na koriscenje, a isto tako mislim da auto u toj klasi i sa tim motorom je sasvim ok.
 
mali37:
ljudi mislim da od kako se ovaj poznavalac automobila Mario pojavio dobar deo vas poceo da pise gluposti i da se hvata za svako slovo.
Maria necu ni da komentarisem, a sto se tice opaske da za 10000-15000 eura moze da se kupi bolji auto od 206 koji moze da leti recicu samo da ja auto nisam kupio nego da ga dobijam na koriscenje, a isto tako mislim da auto u toj klasi i sa tim motorom je sasvim ok.
Ne kažem da je loš auto, ali da ima mnogo plastike za te pare ima. Ja sam samo iz daleka video ceo događaj i prenosim ono što sam video bez pretenzija da nekog vređam i da drugom namećem svoje mišljenje. Pozdrav!
 
ne ljutim se ja uopste na tebe jel kad covek kupuje auto uvek ce da uzme ono sto mu se vise svidja ono sto ga privlaci i nakraju sve to mora da uklopi u platezne mogucnosti.imao sam ja isto misljenje kao i ti dok nisam seo u auto e onda je bilo auuu sto sam bio budala.ni jedan auto u toj klasi nije tenk sto se tice limarije.uostalom to nije ni bitno jel sto je za dzabe i bogu je drago.
 
Imam Ford Sijeru 2.0 OHC EFI i imam problema sa njom, povremeno mi trza, ima cudan zvuk, ponekad joj varira broj obrtaja u leru...
Skoro sam zamenio sve filtere, svecice, kablove; prosle godine menjao elektricnu pumpu i lambda sondu,neki ventil za regulaciju pritiska goriva ali se i dalje desava isto..
Zna li neko sta bi moglo da uzrokuje ovo odnosno gde bi mogla da se uradi dijagnostika motora?
U mom mestu nema ovlascenog servisera za FORD, zanima me ko to u Beogradu radi STRUCNO i POUZDANO i koliko se krece cena pregleda???
Ovdasnji "majstori" me opeljesise ali mi problem nisu resili!
Unapred hvala!
 
Ne znam odakle si ali imas dijagnostiku u zastavinom servisu u kg-u za sve automobile i dosta su povovljni.Kompletna dijagnostika oko 1000 din.
 
Max Rockatansky:
Imam Ford Sijeru 2.0 OHC EFI i imam problema sa njom, povremeno mi trza, ima cudan zvuk, ponekad joj varira broj obrtaja u leru...
Ima jedan tip u naselju Mirijevo u Beogradu. Specijalnost su mu Bosh sistemi ubrizgavanja, bilo dizel ili benzinci. Ali, radi i sve ostale savremene motore. Ima stvarno mnogo opreme za dijagnostiku. Ozbiljan je, nije hohštapler. Preporučujem ga. Letos je kod njega dijagnostika kvara bila 2.000 din.
Ninić, 011/343-01-32
 
jel pera boshista? :wink:

ako ti je dostupno, ford servis u segedinu je mesto gde servisiramo sluzbena vozila, bas zbog tog famoznog kompjutera. ako treba preporuka za ford mehanicara u bg, javi se na pp.
 
Ljudi, kao covek iz branshe moram vam reci da je nemoguce da sa tim autom odes kod nekog da ti samo izvrsi dijagnostiku kvara!!! To moze samo madjionicar...Motor je veoma kompleksna i komplikovana naprava i da bi radio kako treba mora da zadovolji mnogo faktora.Da li znas koliko stvari moze da ne valja na tvom motoru i da se to manifestuje kao kvar koji ti imas...Cisto sumnjam da je u pitanju samo jedna stvar i bojim se da ti "kompjuter" tu ne moze pomoci.Moras naci komletnog majstora koji ce da ti vrati taj motor u zivot sa temeljnim pregledom kako mehanickih tako i elektricnih sklopova.Bojim se da ces otici kod nekog i da ce ti uraditi test motora i reci ti na primer da ti ne valja XY...Ti platis dijagnostiku,odes kuci i promenis XY i ono motor opet radi isto...I sta onda?Zneci,treba oterati auto kod nekog proverenog majstora pa nek se on sa njim bavi...Pozdrav
 
Hvala svima na savetima, nisam morao da radim dijagnostiku motora, motor je odlican, struja takodje, problem je bio samo sa prljavim brizgaljkama. Posle ciscenja nisam mogao da poverujem da je to moj auto!
Pozdrav! :D
 
Ford eskort xr3i ako neko poznaje k jetronic mehanicki sistem ubrizgavanja goriva,pumpu za gorivo ,kako izgleda, koji je tip ,koliki pritisak daje,sta je neregulisani i regulisani pritisak u pumpi,fabricki potrosnja i tehnicke specifikacije.Ako neko poznaje ovaj auto molio bih da mi se javi.Auto je iz 85 godine
 

Back
Top