svarozic
Buduća legenda
- Poruka
- 35.145
Ma jeste Bata Kan Kan lopurda, ali da vam nije njega bili bi 100 puta gori! On je, ako ništa, omladinu u NS vratio da navija za Vošu, a ne za "Titove blizance" što vi kažete...
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Udruženje novinara Srbije (UNS) najoštrije osuđuje pretnje Miroslavu Gajinovu, glavnom uredniku veb sajta "Napred Voša" od strane Ratka Butorovića, predsednika FK "Vojvodina".
Butorović je 1. septembra, pre početka skupštine ovog kluba bez ikakvog povoda zapretio Gajinovu da će mu "razvaliti šamarčinu". On je zatim i za vreme sednice koju je Gajinov pratio kao novinar, nastavio da ga vređa.
Butorović je, inače, i pre ovog događaja u dva navrata pretio Gajinovu nezadovoljan komentarima posetilaca sajta koji se odnose na prilike u FK Vojvodina.
UNS upozorava da je ugrožavanje sigurnosti pretnjom osobama koje obavljaju posao od javnog značaja informisanjem krivično delo za koje je zaprećena zatvorska kazna od jedne do osam godina zatvora.
UNS traži da novosadska policija zaštiti kolegu Miroslava Gajinova i da istraži sve okolnosti ugrožavanja sigurnosti novinara.
Dva posleratna kluba za 700 dinara
13.09.2011. 21:50
Autor: fkv.com Team
![]()
Rukovodstvo FK Vojvodina odlučilo je da za naredne dve utakmice na stadionu „Karađorđe“ (protiv OFK Beograda i Partizana) važi jedinstvena karta za zapadnu tribinu, koja će koštati 700 dinara i biti u prodaji na blagajni stadiona već u petak od 10 časova. Time je, na neki način, oslušnut glas navijača i podržana inicijativa začeta na forumu sajta www.fkvojvodina.com pre nekoliko nedelja, kojom se predviđa da severna i zapadna tribina budu rezervisane za domaće, a istočna tribina za gostujuće navijače. Time bi se smanjile tenzije, nastale usled poznatih događaja u majskom finalu kupa odigranom u Beogradu, kao i ranijim sukobima dveju navijačkih grupa u prošlosti. Utakmica protiv „romantičara“ igra se u subotu od 20 časova, dok će termin utakmice sa crno-belima (1. oktobra) biti određen naknadno.
"Stara dama" i lažni stogodišnjak sutra na megdanu
16.09.2011. 12:12
Autor: Grof Žekula(5)
U subotu u 20h na našem “Karađorđu“ (RTS konačno prenosi), snage su trebali da odmere jedan klub formiran pre Prvog i jedan formiran posle Drugog svetskog rata (ne ni 1945. godine, kako su do sad "prikazivali", već 1957. godine)...Avaj – nasilna izmena krštenice i lične karte, ali potpuno suprotno ljudskoj prirodi da sakriva i smanjuje godine, pa dođosmo do toga, da će sutra meč odigrati istinska “Stara dama“ i jedan “gospodin“ koji je, tek tako, sebi dodao koju deceniju života, iz jedinog raloga patološke želje da bude najstariji u državi. Ko zna šta će, silniji i moćniji od njega, u budućnosti, potaknuti ovom “idejom“ tek učiniti...Jer takmičenje za “najstarijeg člana odabranog društva“ ovim, kanda, tek počinje.
Kako god, u subotnje veče, sedamnaestog septembarskog ovogodišnjeg dana, crveno-beli momci imaće zadatak da pokažu plavo-belim gostima iz prestonice da su bolji na terenu, a time i “ko je stariji“. Pobedom, nikako drugačije, jer nam je ovaj rival prošle sezone prvo, na istom mestu sutrašnjeg okršaja, “iščupao“ bod, a potom nam u drugom delu sezone naneo poraz koji nas je i isključio iz trke za državnog prvaka (ako u njoj u opšte i bismo). Znam – “zlobnici“ će reći da nam je to sve minule sezone uradio neko ko je bio decenijama mlađi od nas, a da je sutra protiv “lažnog stogodišnjaka“ mladost na našoj strani, te da trijumf ne bi trebalo ni da dođe u pitanje! Neka se “zlobnicima“ želja ostvari!
I još nešto – zamolio bih čelnike našeg sutrašnjeg oponenta, da promisle o promeni imena kluba, jer kako jedan Omladinski FK da ima 100 leta? Nisu Juventus...Još!
Minulo kolo nam je pokazalo da se do njega (trijumfa) može doći samo odgovornom i napadačkom igrom u toku svih 90 minuta. Taj recept se koliko već od sutra mora primenjivati na svim megdanima na kojima će učestvovati FK Vojvodina. Kad bi poradili, uz to, i na većoj kolegijalnosti u igri, onda ne bi upisivali samo recku, već sve tri, nakon onakvih okršaja, kakav je bio pomenuti užički, a koji nas čekaju sve do kraja sezone.
Floskule da meč neće biti nimalo lagan (pa da, zaboravih – dolazi nam ekipa koja je pre samo nekoliko dana u “fantastičnom“ meču savladala čuveni moskovski Dinamo, koji je minulog vikenda “oduvao“ sa terena vicešampiona države i učesnika LŠ CSKA, što samo govori o jačini OFK-e), ovog puta ne prihvatamo – HOĆEMO POBEDU!!! Poslednji put istog takmaca smo pobedili u maju 2009. godine (ubedljivo 6:1), ali to nam je i jedina pobeda u minulih 10 međusobnih okršaja (da ne idemo dalje u prošlost). Zato sutra treba prkinuti taj loš niz i započeti neki novi, daleko uspešniji.
Da je to jedino u glavama stručnom štabu i igračima, uveravao nas je na konferenciji za medije u SC “Vujadin Boškov“ šef struke Dejan Vukićević, koji je istakao da ceni disciplinovanost gostiju kao i njihovo “znanje“ da igraju na rezultat, ali i da sve zavisi samo od nas. “Želim da sutra u predivnom ambijentu pokažemo šta znamo, odigramo meč o kome će publika dugo pričati, a da tri boda upišemo na naš konto i time pokažemo sportskoj javnosti da su nam ambicije visoke“.
Šef struke je dodao i to da Daniel Mojsov sigurno neće nastupiti na meču zbog povrede i da će ga zameniti Dejan Karan, te da je blizu odluke da Ljubinković ne započne meč u startnoj postavi. “Imamo dovoljan broj izuzetno kvalitetnih igrača i gotovo da sam na “slatkim mukama“ koga da uvrstim u startnu postavu, jer sam prezadovoljan radom apsolutno svakog pojedinca koji mi je na raspolaganju“, završio je Vukićević.
O kartama za meč sve znate! Ko kupi sutrašnju za zapadnu tribinu po ceni od 700 dinara, dve nedelje kasnije može sa njom da posmatra i “Osvetu za 11. maj“. Za Istok (200 dinara) i Sever (100 dinara) je “sve po starom“.
Dođi, bodri i (nadam se) uživaj! Pokažimo ko je stariji...
Ko zna da li bi ovaj meč bio vododelnica u istoriji FK Vojvodina? Kako bi centri moći (oni javni i skriveni) u ondašnjoj Jugoslaviji reagovali na eventualni uspeh Novosađana u trećoj utakmici?
ma namestili beogradski blizanci da ispadnete
ne znam cemu ovo
meni je Vosa gotivan klub iako je crveno bela, ali u poslednje vreme se stalno bore sa nekim nedokucivim vetrenjacama![]()