ФК РАДНИЧКИ НИШ

Bomba u Nišu: Ibrahim Gaj dolazi u Radnički!

ibrahim-gaj_1328259485_670x0.jpg


Ibrahim Gaj se vraća u Srbiju! Senegalski defanzivac ne dolazi u Crvenu zvezdu, već u Radnički iz Niša. Prethodnih godina Real sa Nišave se borio za opstanak, a sada, kao nekada, za Evropu! Nalazi se na četvrtoj poziciji na tabeli Superlige, sa solidnim izgledima da se posle tri decenije vrati na međunarodnu scenu, a da bi došao blizu toga mora da se pojača.

Iako su primili najmanje golova u ligi, svega 10, žele još više da osnaže bedem ispred golmana Nenada Filipovića. Izbor je pao na Gaja. Dobro poznaje srpski fudbal i sa 35 godina je više nego iskusan.
„Sve smo se dogovorili. U ponedeljak bi trebalo da dođem u Srbiju. Moram prvo ovde u Belgiji da završim neki posao. Istekao mi je ugovor sa Lokerenom i dolazim kao slobodan igrač“, potvrdio je Gaj za MOZZART Sport.
 
Poslednja izmena:
Miloš Krstić potpisao za Radnički

490x370_Milos-Krstic.jpg


Vezni igrač Miloš Krstić potpisao je šestomesečni ugovor sa Fudbalskim klubom Radnički.

Krstić je rođen 7. marta 1987. godine u Svrljigu, bio u omladinskoj školi Partizana, igrao u Radu, Marseju, Azaksjou, OFK Beogradu, Jagodini, a u Radnički dolazi iz Tuna.

On je potpisao ugovor do kraja šampionata.
 
Radnički iz Niša dobija još jedno veliko pojačanje

Uroš Vitas, mladi reprezentativac Srbije, mogao bi da dođe na Čair na pozajmicu iz Genta


13922894107518.jpg


Posle Ibrahima Gaja, Radnički iz Niša, koji planira da se na proleće bori za plasman u Ligu Evrope, mogao bi da dobije još jedno veliko pojačanje na mestu štopera, u vidu 21-godišnjeg mladog reprezentativca Srbije Uroša Vitasa.

Vitas je, naime, poslednjeg dana prelaznog roka prešao iz Rada i belgijski Gent, međutim, njegov novi klub nije odradio zimsku "pijacu" kako se očekivalo, odnosno nije smanjio broj igrača van Evropske unije, pa je mladi Srbin ostao prekobrojan. U Belgiji na njega računaju za sledeću sezonu, što znači da će proleće provesti na pozajmici, a to će, po svemu sudeći, biti klub iz grada u kojem je rođen i odrastao. Kontakti su uveliko u toku, i do kraja nedelje bi trebalo da bude poznat epilog.

Osim iskusnog Gaja, ekipu Dragoljuba Bekvalca već su pojačali i Miloš Krstić, Saša Marjanović, Dragan Jelić, Petar Đuričković, Ivan Pejčić i Brazilac Kajo Sančez.
 
Radnički raskinuo ugovor sa Bekvalcem

Fudbalski klub Radnički iz Niša je sporazumno raskinuo ugovor sa trenerom Dragoljubom Bekvalcem.
Očekuje se da u narednih nekoliko dana uprava niškog kluba imenuje njegovog naslednika. Bekvalac je na klupu Radničkog došao u junu prošle godine.
Ekipa Radničkog u sledećem kolu Superlige Srbije gostuje užičkoj Slobodi.
 
Radnički kontaktirao Stepanovića

490x370_stepanovic.jpg


Prema još nepotvrđenim informacijama, nakon raskida ugovora sa trenerom Dragoljubom Bekvalcem, uprava Fudbalskog kluba Radničkog iz Niša razgovarala je sa Dragoslavom Stepanovićem.

Kako nezvanično saznaju Južne vesti Stepanović je jedan od trenera sa kojim je kontaktirano za novog šefa stručnog štaba.

Stepanović je rođen 30. avgusta 1948. godine, a trenirao je, između ostalih, Bajer Leverkuzen, Atletik Bilbao, AEK, Čukarički i Vojvodinu.

Kako je ranije rečeno u klubu, do naredne utakmice biće poznato ime novog trenera.

Radnički već u subotu, 15. marta gostuje Slobodi u Užici.
 
Rajevac u Radnickom?!

Izgleda da nema nista od angazovanja Stepanovica kao sto se pricalo zadnjih dana u Nisu. U igri su bila dva imena a pored Stepanovica pominjao se i bivsi trener Partizana Goran Beli Stevanovic a iznenada je danas bombasticno najavljen treci kandidat bivsi selektor Gane Milovan Rajevac koji bi trebalo da potpise ugovor sa Nislijama.


Milovan-Rajevac-well-on-his-way-back-into-the-Black-Stars-fold3.jpg
 
Milanović novi trener Radničkog iz Niša

490x370_490x370-milan-milanovic.jpg


Milan Milanović, dosadašnji trener OFK Beograda, preuzeo je mesto šefa stručnog štaba Fudbalskog kluba Radnički iz Niša.

Promocija novog trenera biće u utorak, 18. marta u podne u press sali hale Čair.

On je na ovom mestu nasledio Dragoljuba Bekvalca.

Radnički u subotu, 22. marta dočekuje OFK Beograd u 20. kolu Superlige.


:dash:
 
U derbiju 21. kola Radnicki iz Nisa gostovace na "Karadjordju" ekipi Vojvodine. Posle kiksa Novopazaraca u istom kolu ekipa Radnickog imace priliku da protiv jakog protivnika koji je imao kup utakmicu u sredu izbori tri boda i tako se primakne Pazarcima na samo jedan bod zaostatka. Ekipa Radnickog je svezija i ima pobedu u zadnjem kolu pa puni elana ocekuju iznenadjenje i izbore dobar rezultat nad favorizovanim Novosadjanima. Utakmica pocinje u nedelju u 19h.
 
Radnički remizirao sa Javorom

U 22. kolu Superlige fudbaleri Radničkog iz Niša odigrali su 1:1 (0:1) sa Javorom iz Ivanjice i tako zadržali sedmu poziciju na tabeli. Jedini gol za Nišlije postigao Ivan Pejčić u 75. minutu.

Javor je poveo već u 11. sekundi pošto je nakon zvižduka sudije Veselinović dobio loptu, otišao sam do gola i bio precizan.

Izjednačenje je doneo Ivan Pejčić u 75. minutu koji je dobio loptu u šesnaestrecu Javora, namestio se i pogodio mrežu Javora. Pejčić je pogodak proslavio ispred meraklija na južnoj tribini klečanjem ispred njih.

U 8. minutu Radnički je pokušao, ali je nakon slobodnog udarca koji je izveo Stojanović, Milan Ćulum glavom loptu prebacio preko gola. Deset minuta kasnije Stojanović je pronašao Ivana Pejčića koji je bio sa leve strane gola, ali je njegova lopta pogodila stativu gola Javora.

Pokušavao je Radnički da se približi kaznenom prostoru gostiju, ali bez većeg uspeha. Branko Pauljević je tražio svoju poziciju, pa je sa desnog krila šetao kroz sredinu do levog krila.

Miloš Krstić je imao dobru šansu za domaće kada je u 32. minutu iskoristio gužvu ispred gola Javora i šutnuo sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla pored gola.

Novu priliku za Radnički imao je Pauljević koji je u novoj gužvi ispred gola gostiju dobio loptu, ali je šutirao preko gola.

Na početku drugog poluvremena u igru je umesto Petra Jovanovića ušao Vladimir Milenković koji je uneo "živost" u igru Radničkog.

Milenković je u 50. minutu šutirao iz slobodnog udarca na dvadesetak metara, ali se lopta odbila i Milenković je opet ubacio u šesnaesterac gostiju, pa je lopta došla do Stojanovića koji je dodao opet Milenkoviću koji je šutnuo u spoljni deo mreže.

U 54. minutu Pejčić je pao u jedanaestercu, ali sudija nije svirao jedanaesterac za domaću ekipu.

Aleksandar Jovanović je u 62. minutu imao sjajnu priliku, dobio je loptu sa leve strane, bio je sam, ali se odlučio da doda do Pejčića u sredinu, ali je odbrana Javora spasila svoj gol. Nakon toga je usledila opsada gola Javora, ali je prošlo bez izglednijih prilika.


Nakon gola, Radnički je nastavio sa napadima, pa je u 79. minutu Trišović pokušao sa dvadesetak metara, ali je njegova "bomba" pogodila stativu. Nakon toga je Strahinja Petrović postigao gol koji je poništen zbog ofsajda Radničkog.

U 23. kolu Radnički gotuje Jagodini.


800x600_Pejcic.jpg

Noga Ivana Pejčića nakon duela u 53. minutu kada sudija nije svirao penal u šesnaestercu Javora
 
Predsednik Radničkog za “Sport”: Hoćemo Onjila, vraća se Đorđević, čekamo Pauljevića



Vidak Perović, prvi čovek superligaša iz Niša, otkrio koji su naredni koraci kluba sa Čaira u tekućem prelaznom roku. Predsednik niškog Radničkog Vidak Perović je otkrio i prve poteze kluba u prelaznom roku.
- Sa Dušanom Kolarevićem i Vladanom Pavlovićem smo dogovorili nastavak saradnje i oni će u narednoj sezoni nositi dres Radničkog. Produžetak ugovora ponuđen je i Aleksandru Jovanoviću i Milanu Ćulumu, ali tu, za sada, nismo postigli dogovor. Verujem i nadam se da hoćemo.

Perović je bio konkretan i kada su pojačanja u pitanju.

- Radimo na dovođenju napadača. Evo, otkriću vam da smo pričali sa Onjilom, koga je Crvena zvezda htela da pošalje u Kruševac, ali čini mi se da je igrač više zainteresovan za dolazak u Niš, pa ćemo pokušati to da iskoristimo.

Ko bi još mogao na Čair?

- Vladimir Đorđević je 99 odsto igrač Radničkog. Momak je sa Čaira otišao u Brazil, jedno vreme je bio i član Crvene zvezde, a prošle sezone igrao je u mađarskom Đeru. Sa njim je gotovo sve dogovoreno, ostalo je još par sitnica da se reši. Uveliko se radi i na povratku Branka Pauljevića. Pričali smo s njim, zainteresovan je da ponovo obuče dres Radničkog, ali to je još daleko od realizacije. Veliki su izgledi da nam se priključi Petar Petrović, fudbaler Malmea, nekadašnji juniorski reprezentativac Srbije. Dečko je mlad, ima samo 18 godina, igra na levom krilu i vrlo je talentovan... - konstatovao je Perović.

Trener Dragoslav Stepanović je video je sa čim raspolaže, šta mu je potrebno i na čemu bi trebalo da radi.

- Ne, ne treba puno da tumbamo. Evo, ja sam potpisao na dve godine i želeo bih da i igrači ostanu bar dve godine, da već oformljen tim dopunimo sa, recimo, tri prava igrača i narednog leta sa isto toliko njih. Ne bih da publiku stavljamo na muku da prepozna 10-15 novih igrača. Hoću da se navijači identifikuju sa ekipom, a i da se mi identifikujemo sa njima. Ovom gradu je potrebno nešto veliko i ja bih tako voleo da u naredne dve godine to „nešto veliko” i postignemo.

Fudbaleri niškog superligaša otputovali su na Zlatibor, gde će danas imati prvu proveru, protiv Metalca. Generalnu probu odradiće 2. avgusta, protiv Novog Pazara.

LjUBINKOVIĆ NA 6 MESECI
Na Čair se vratio i Marko Ljubinković (32).
- Sa Ljubinkovićem smo potpisali ugovor na šest meseci i on će nam se priključiti već na Zlatiboru. Iskusan je i dobar igrač, poznaje saigrače i verujem da će nam mnogo značiti - istakao je Perović.
 
Treći uzastopni poraz Radničkog

800x600_batioha.jpg


U trećem kolu Superlige fudbaleri niškog tima izgubili su rezultatom 3:1 (0:1) u Jagodini od istoimene ekipe.

Radnički je poveo u 41. minutu golom Augusta Batiohe nakon asistencije Petra Đuričkovića koji je uzeo loptu Šimcu i sa leve strane ubacio Batiohi koji je ubacio loptu iza leđa golmana Jagodine za vođstvo od 1:0.

Jagodina je izjednačila golom Mileta Savkovića u 48. minutu. On je dobio loptu od Filipa Arsenijevića koji je ubacio loptu ispred golmana Radničkog, a Savković je iskoristio priliku za izjednačenje.

Domaćin je preokrenuo rezultat u 66. minutu kada je Miloš Lepović, koji je ušao u igru 4 minuta ranije, iskoristio asistenciju Ivana Cvetkovića i snažnim udarcem pogodio gol Radničkog.

Konačan rezultat (3:1) postavio je u 79. minutu Milan Đurić koji je snažnim šutem matirao golmana Radničkog nakon dodavanja Filipa Arsenijevića.

Jagodina je bolje počela, u 11. minutu imala šansu preko Martinovića, ali je njegova lopta završila preko prečke. Minut kasnije oprobao se i Milan Đurić, ali je šutirao pored gola. Pokušavali su igrači Radničkog u nastavku, a precizan je bio Batioha u 41. minutu.

Drugo poluvreme pripalo je Jagodini koja je postigla tri gola koja su im bila dovoljna za prvi trijumf u sezoni.

U 73. minutu Radnički je imao priliku da izjednači, ali Petar Petrović nije uspeo dobro da zahvati loptu.

Nakon trećeg kola Radnički će zauzeti pretposlednje mesto bez bodova i sa gol-razlikom od 2:9.

U narednom kolu Nišlije će dočekati Donji Srem.



Ove godine borba za opstanak.
 
Meraklije slavile 25 godina postojanja a Radnicki zabelezio prve bodove u sezoni.

Klub sa Caira je napokon u sestom kolu Superlige zabelezio pobedu u duelu sa Radom pobedom od 3:0. Oko 2000 Nislija je pratilo ovu utakmicu na Cairu iako je proslogodisnji prosek bio preko 8000 gledalaca. Malo zbog kise a vise zbog ocajnih rezultata ove sezone i ne tako sjajne atmosfere unutar kluba je sigurno uticalo i na slab odziv publike ove sezone. Ovog puta Nislije su imale cemu da se raduju jer su ubedljivom pobedom dosli do prve pobede i tako pobegli sa mesta fenjerasa koje su ustupili Vozdovcu koji je zabelezio svih 6 poraza ove sezone. Strelci za Radnicki su bili Djilas 53' Djordjevic 75' i Popara 91'. Od samog starta meca Radnicki je vodjen novim-starim trenerom Sasom Mrkicem pokazao da ce baciti sve na pobedu i na taj nacin se oduziti vernim Meraklijama koji su im verni sa danasnjim danom tacno 25 godina. Uz dosta propustenih sansi u prvom poluvremenu ali i uz obilatu kisu koja je otezavala igru bilo je jasno da ce se gostujuca ekipa Rada tesko odupreti Radnickom koji je bacio sve karte na pobedu. Drugo poluvreme je samo potvrdilo tu tvrdnju golovima Djilasa, Djordjevica i Popare u samoj nadoknadi. Na kraju utakmice se orilo kao i prosle sezone: "Kec u Nisu"!
 
Poslednja izmena:
slabe su meraklije trude se ali slabo,koreografija je tu najsvetlija tacka ali navijanje prvih 15 minuta posle nula..i ne znam ko vas je izlagao da ste sportski grad,smesno a i uvek ste bili crveni i glasali ste za slobu Nis je uvek bio slobodan slobodarski grad jer je uvek glasao za slobu..pa te iste vase meraklije su popile batine odmah po osnivanju jer su poceli sa cetnickim pesmama pise da se i zapdna tribina okrenula protiv meraklija tada i da su milicajci dobro istamburali,vasa sramota.uvek ste bili crveni,
 
slabe su meraklije trude se ali slabo,koreografija je tu najsvetlija tacka ali navijanje prvih 15 minuta posle nula..i ne znam ko vas je izlagao da ste sportski grad,smesno a i uvek ste bili crveni i glasali ste za slobu Nis je uvek bio slobodan slobodarski grad jer je uvek glasao za slobu..pa te iste vase meraklije su popile batine odmah po osnivanju jer su poceli sa cetnickim pesmama pise da se i zapdna tribina okrenula protiv meraklija tada i da su milicajci dobro istamburali,vasa sramota.uvek ste bili crveni,

Meraklije ne navijaju prvih 10 minuta utakmice već godinama iako je to po meni glupo ali njihova stvar. Ja nisam Meraklija ne znam zašto to meni pričaš ali Radnički je klub iz mog grada i normalno je da ga pratim.
 
Gledam NK Rijeku kako je brzo izrasla u solidan klub i van granica HR i razmišljam kako bi bilo za ligu Srbije da neko uloži pare u klub iz unutrašnjosti. Radnički jedan ili drugi, Spartak i sl. napraviti ovako jakim kao RIjeka kako bi to bilo dobro za ekspanziju fudbala u Srbiji.
Ovako tuga, čemer, jad, Partizan gostuje neki dan kod nekih bijednika i trener poziva da se napuni stadion i pomogne Partiznu kao da gostuje Sevilji, a domaćih navijača ni u priči. Domaći se povuku pred svoj gol i mole Boga da izvuku kojim čudom iks. Ma nema tu od napretka fudbala i lige ništa, dok se nešto ne promjeni po pitanju decentralizacije.
 
Poslednja izmena:
Gledam NK Rijeku kako je brzo izrasla u solidan klub i van granica HR i razmišljam kako bi bilo za ligu Srbije da neko uloži pare u klub iz unutrašnjosti. Radnički jedan ili drugi, Spartak i sl. napraviti ovako jakim kao RIjeka kako bi to bilo dobro za ekspanziju fudbala u Srbiji.
Ovako tuga, čemer, jad, Partizan gostuje neki dan kod nekih bijednika i trener poziva da se napuni stadion i pomogne Partiznu kao da gostuje Sevilji, a domaćih navijača ni u priči. Domaći se povuku pred svoj gol i mole Boga da izvuku kojim čudom iks. Ma nema tu od napretka fudbala i lige ništa, dok se nešto ne promjeni po pitanju decentralizacije.

U Hrvatskoj je zakonom o sportu sve to mnogo lepse uredjeno nego kod nas. Hajduk su otkupili navijaci i izvukli ga od gasenja. Rijeka je stabilna sa finansijama, gledaj samo koliko stranaca imaju u timu. Dinamo necu ni da pominjem.
Kod nas se ne zna ko pije a ko placa. Zvezda i Partizan prakticno nemaju stadione. To je nereseno pitanje i niko nece da kupi takav klub. Radnicki Nis ima nov stadion doduse nedovrsen ali opet on nije klubski stadion vec gradski. Zemljiste je vlasnistvo grada kao i stadion koji je delom finansirao grad Nis. I ko ce kupiti klub sa minusom na racunu, lopovima u upravi i podstanaru na sopstvenom stadionu. To je kupovina macke u dzaku.
 
Radnicki Nis - Cukaricki 2:1
U osmom kolu JSL ekipa iz Nisa je bila bolji rival na terenu sa sudeci po tabeli favorizovanim timom sa Cukarice. Dva prekida su bila potrebna da Radnicki postigne nedostiznu prednost i zasluzeno uzme tri boda. Cukaricki je i pored blede igre uspeo da smanji prednost Radnickog u nadoknadi vremena ali to nije bilo dovoljno da izbegnu poraz. Radnicki je sada malo pobegao sa dna tabele i od pocetka prvenstva ima najvisu 13-u poziciju na tabeli.
 

Back
Top