Quantcast

FIAT MULTIPLA-ljubitelji i vozači

Dule 021

Poznat
Poruka
9.861
Sad ces da vidis sta je to mukica.
Jel to fabricki ili naknadno ugradjen uredjaj?
Koje je godiste Multipla?
Pitam jer boce vaze 20 godina i ako je neko 2001-2002 ne isplati ti se na njih da radis atest jer ja sam platio za auto 2014 pre dve godine prpmenu creva i atest oko 200€. A ti sad uradis atest na te boce koje su pred istekom i opet za par godina imas promenu boca i atest a boce druge da uzmes kostaju solidno i mislim da su bar 400€ plus atest.

kijamethanuma

Početnik
Poruka
2
Dlugomire, Dule, hvala na informaciji!

Mislim da je 2001. i to valjda znaci da moram da menjam boce i da radim atest. OMG (!?!:dash:)
Saznala sam da su boce starije od auta oko 6 meseci, znaci mogu da atestiram auto na do godinu dana. I to jos ako imam nesto sto se zove "homologacija", a verovatno nemam. a da to proverim treba mi mejl u Fijatu koji nemam.
A ni za novoji auto koji vredi kupiti, nemam.
Dakle, jeste muka muka mukica... na grudima znackica.
Ako se uopste odlucim da skupim hrabrost, da li neko ima mejl u Fijatu i da li zna kako gde mogu da ugradim nove boce i da li mi je za promenu boca i atest neophodna ta mucna "homologacija"?
Hvala na razumevanju

Loshmi82

Početnik
Poruka
48
Mikroprekidac moze da se kupi u raznim oblicima pa se moze naci i za tu Multiplu a kosta nesto smesno tipa 15-20 dinara. Treba rasklopiti bravu i zameniti ga.
Pokusaj da prsnes WD40 ispod tog prekidaca i mozda pomogne.
Hvala, pokusacu prvo sa WD-om...ako ne uspe skinucu ga...
Googlao sam malo i nigde nisam naisao na sam prekidac...vec samo komplet sa tom gumom preko i kablom...
Ne znam da li je moguce fizicki odvojiti prekidac od kucista, a da se ne unisti samo kuciste..

sinisa.r

Početnik
Poruka
3
Поздрав од ”надолазећег” возача Мултипле. Где се налази број мотора код мултипле? ако може фотка или опис. У питању су рестајлиране мултипле 2005. год. и млађе. Хвала!
Такође, ево и фотографисах испод хаубе на шасији ову ”етикету” па ако може тумачење шта ту све значајно можемо видети? Ваљда је и број мотора, али би требало проверити и на самом мотору:
Fiat-Multipla-oznake.jpg
Fiat-Multipla-oznake.jpg

Dule 021

Poznat
Poruka
9.861
Ovo ti jeste broj sasije ali ne pravi jer je on ukucan negde a kod Fiata je obicno na podu kod suvozackih nogu.
Broj motora je na motoru a gde to zavisi od motora posto nisi naveo da li je JTD ili benzinac 1,6.
Broj motora se nalazi s prednje strane motora i obicno ga ne mozes videti jer je zavucen ispod svih tih plastika ali kad tacno znas gde je mozda ga i vidis. Ovako da ga trazis odokativnom metodom tesko da ces ga naci.Zna cesto i da korozira a pogotovo ako je iz Austrije ili Nemacke.

sinisa.r

Početnik
Poruka
3
хвала, @Dule 021 и @dlugomir !
у питању је бензинац 1.6 с фабричким метаном.
и ако неко зна оквирно на којој је страни, типа: на врху мотора је уз леви точак, доле је уз браник.
За шасију јесте на мултиплама испод ногу сувозача, уз врата, испод малог поклопца

milospv

Domaćin
Poruka
4.808
Може ли само једно питање свим власницима Мултипле? Шта вас је натерало да купите најружнији аутомобил икад произведен, због кога се праве мимови на планетарном нивоу, поред толико добрих аутомобила са односом цена/перформансе/јефтино одржавање?

Dule 021

Poznat
Poruka
9.861
Ti posto nisi verovatno ni seo u taj auto ne shvatas da se za male pare dobija auto sa 6 sedista a da se vadjenjem tih sedista u taj auto moze staviti 4-5 ves masina.
Posto nekome nije bitno kako izgleda nego funkcionalnost automobila eto ti objasnjenja a sto ce tebi biti neverovatno vlasnici tih Multipli su uglavnom prezadovoljni.
Kad budes ostario shvatices vec.....

milospv

Domaćin
Poruka
4.808
Ti posto nisi verovatno ni seo u taj auto ne shvatas da se za male pare dobija auto sa 6 sedista a da se vadjenjem tih sedista u taj auto moze staviti 4-5 ves masina.
Posto nekome nije bitno kako izgleda nego funkcionalnost automobila eto ti objasnjenja a sto ce tebi biti neverovatno vlasnici tih Multipli su uglavnom prezadovoljni.
Kad budes ostario shvatices vec.....
Vozio sam se taksijem cesto, i zaista ima puno mesta. Al je kriminal sa stanovista umetnosti i bola u ocima.

sinisa.r

Početnik
Poruka
3
има једна мема-зез којом обично одговарају ономе ко пита ”зашто је волите, ружну ....?”.
Мало је неумесан тај одговор ”Из истог разлога због кога волиш своје дете” али је пресмешан па га зато ЦИТИРАМ без икакве намере да бих је икоме (теби) упутио, али можда некоме од возача мултипле и затреба :)) .
Али сада озбиљно, ти знаш си да постоји оригинална мултипла, екстравагантна и таква-каква-је и редизајнирана?
Па можеш и бирати, екстравагантност или класичност, задржавајући све предности оригинала:
Ево слика упоредбе:
оригинални:
1596012940450.png

наспрам редизајнираног модела
1596012897726.png

milospv

Domaćin
Poruka
4.808
Изгореше ми очи колико криминално ружна аута. После редизајна и некако, а пре катастрофа. Није џабе један од најружнијих аутомобила свих времена. Ово би се неко на Факултету примењених уметности запалио.

dlugomir

Zaslužan član
Moderator
Poruka
127.613
има једна мема-зез којом обично одговарају ономе ко пита ”зашто је волите, ружну ....?”.
Мало је неумесан тај одговор ”Из истог разлога због кога волиш своје дете” али је пресмешан па га зато ЦИТИРАМ без икакве намере да бих је икоме (теби) упутио, али можда некоме од возача мултипле и затреба :)) .
Али сада озбиљно, ти знаш си да постоји оригинална мултипла, екстравагантна и таква-каква-је и редизајнирана?
Па можеш и бирати, екстравагантност или класичност, задржавајући све предности оригинала:
Ево слика упоредбе:
оригинални:
Pogledajte prilog 739956
наспрам редизајнираног модела
Pogledajte prilog 739954
Ustvari ako već pričamo o originalima onda je to ovo:

1596288392387.png

Jednom sam je video i uživo, slovenačke table. Mislim da sam negde čak i postavio autorsku sliku ovde na forumu.

milospv

Domaćin
Poruka
4.808
Ako cemo realno i BMW 1 kad se pojavio je bio naruzniji BMW ikad napravljen i svi su ga tako kitili.
Stvar je u oku posmatraca.
Kao Renault Twingo koji je nekom prelep a nekom odvratan i sredine prakticno nema.
Al Fiat Multipla je i danas i tad najruzniji auto ikad napravljen, od njega se prave meme, sale, zajebancije...
Ni za jedan drugi auto nema toliko epiteta kao za Multiplu.

dlugomir

Zaslužan član
Moderator
Poruka
127.613
Da, ali Multipla i nije napravljena da bude lepa. Otvoreno su rekli da su prvo dizajnirali unutrašnjost, a tek posle spoljašnjost oko nje. Sama ideja minivana uglavnom ne ide u korak s nekom lepotom i to je tako od prvog automobila te vrste u istoriji čovečanstva, a taj je po meni bio još ružniji od Multiple:

1596539151178.png

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.