FIAT MULTIPLA-ljubitelji i vozači

Mario ne shvata da je danas luksuz voziti auto, jeste potreba ali su tako napravili sistem da ispada da je "luksuz".
******...mislim svaki od nas bi vozio verovatno bar 2018...ali ...tako je kako je...ne smeta njegov komentar...neka ga...
Nek uziva u svom ww :)
Iz principa necu dici ruke od ove sile...Idemo dalje..
Los pritisak na usisu...ujutro kod mehanicara :)
 
Danas sam vidio jednu Multipllu kojaja izgleda kao da boluje od skleroze multiple😁😁 Ne znam jesam li u životu vidio ofucanijeg automobila, one je neke žuto zelene kaki boje koja se meni ne svidja, ali lako za to nego je važna što je boja na kompletnom automobilu propala, sve na fleke. Ovadvi strane automobila su vidno oštećene, pogotovo s vozačke strane na kojoj se stražnja vrata garant ne mogu otvoriti jer je izmedju vrata i stražnjeg dijela automobila lim baš pokidan. Unutra je od sunca plastika propala kao i boja automobila, u vozačkom sucu baš rupa😎
 
Kao sto mozete videti ovde sve samo " strucnjaci" daju savete a pojuma nemaju o kolima.
Svaki auto ima mogucnost da se otvore gepek vrata iznutra a na bravi tj plastici se nalazi jedna mala rupa kroz koju sa gurne npr srafciger i onda se otvore vrata posto se srafcigerom poluga brave povuce i oslobodi mehanizam koji drzi vrata.
Pazite,skini tapacirung a vrata zatvorena? :hahaha:
To moze ali u Hogvortsu.
Ili ovo razbusivanje brave.
Lele.....
 
Kao sto mozete videti ovde sve samo " strucnjaci" daju savete a pojuma nemaju o kolima.
Svaki auto ima mogucnost da se otvore gepek vrata iznutra a na bravi tj plastici se nalazi jedna mala rupa kroz koju sa gurne npr srafciger i onda se otvore vrata posto se srafcigerom poluga brave povuce i oslobodi mehanizam koji drzi vrata.
Pazite,skini tapacirung a vrata zatvorena? :hahaha:
To moze ali u Hogvortsu.
Ili ovo razbusivanje brave.
Lele.....
Hvala Dule 021
 
Sve što mi je riknulo dal kvaka dal brava uvek se skida tapacirung i otvori iznutra. Dule se bavi isključivo zamajavanjem i ismevanjem foruma.
Jeste a ti koliko si skinuo do sad tapacirunga na gepek vratima?
NIJEDAN!
A ja nisam morao da skidam nego sam kroz tu rupu otvorio na par auta.
Hajde ga skini na Multipli majstore a ne da kacis sasvim drugi tip auta na kom se i ne vidi kako ga je skinuo jer mozda ga je i polomio.
Zato mozes samo da lupetas i lazes ljude kao i do sad na forumu jer i ne znas nista drugo.
Nema na cemu ali ovo sto sam napisao je sigurno 100% a u to ces se vec i uveriti.
 
Jeste ,Dule pojma nema a otvarao vrata tako a ti ni video nisi a kamoli otvarao tako vrata.
Uostalom evo ti teksta sa jednog foruma pa vidi ko ovde baronise.
"Poruka od mbole » sreda, 30. jan. 2019. u 20:17h

Zaista ne znam za c-max, ali kod vecine postoji "emergency" sistem za cisto mehanicko otvaranje. Posto ako nema struje, dzaba prespajanje srafcigerom, a ne znamo da li je u problemu dovod struje, signal sa prekidaca, mozda samo motorce...

Obicno negde na samoj oblozi brave, naravno sa unutrasnje strane, postoji rupica u koju gurnes srafciger, pritisnes ili pomeris u stranu i brava se otvori. Znam da PUG to ima (otvarao sam burazeru bar 5-6 puta). Najcesce je nije bas lako uociti, ali tipicno je negde da jedva moze da se pridje, tik do samih vrata.
Neki modeli cak imaju rucicu u gepeku, koja je tu ako neko "slucajno" ostane zakljucan unutra
:)
Obicno je prikacena za oblogu na vratima, i na njoj je nacrtano za sta sluzi. Otkaci se, povuce sajla za koju je vezana...
 
Dok sam vozila multiplu, i pokušavala da shvatim kako da se iznutra otvori gepek, majstor je posle par objašnjavanja ugradio malo crveno dugmence kod zadnjeg stakla...valjda mu tako bilo lakše nego da mi objašnjava svaki put. Fin neki čovek...i kad me polivala tečnost za stakla po nogama, umesto da prska po zadnjem staklu, on je samo namestio bez objašnjenja. Odlično se razumemo 😁
 

Back
Top