Feminizam 1 vs Feminizam 2

imaju dosta problematicnih i kontradiktornih stavova (pre svega mrznja prema kapitalistickim drzavama iz cijih se fondova cesto i same finansiraju kao i podrska Hamasu aka sopstvenom silovanju), kao i svaki marksista sa levicarskom miopijom, ali osim tih anomalija, preostali stavovi, oni koji se ticu muskaraca i zena su im ok
Što se tiče Gaze: Tamo je genocid. Vojska Države Izrael ubila je više od petnaest hiljada dece. Učinak Hamasa je mnogo manji.
 
Što se tiče Gaze: Tamo je genocid. Vojska Države Izrael ubila je više od petnaest hiljada dece. Učinak Hamasa je mnogo manji.
nzm koliko je pametno da otvaramo tu pandorinu kutiju sada, to nije tema, samo kazem da je malo kontradiktorno da zazmuris na silovanje svojih, od strane Hamasa, otetih surotkinja, a da sutra kukas na bombanje Gaze i pravis se da se to desilo bez uzroka
 
imaju dosta problematicnih i kontradiktornih stavova (pre svega mrznja prema kapitalistickim drzavama iz cijih se fondova cesto i same finansiraju kao i podrska Hamasu aka sopstvenom silovanju), kao i svaki marksista sa levicarskom miopijom, ali osim tih anomalija, preostali stavovi, oni koji se ticu muskaraca i zena su im ok
Svi njihovi stavovi su ekstremno kolektivisticki, i sustinski suprotni sa osnovama feminizma, gde se za zene zahteva sto veca poslovna sposobnost.

One traze ukidanje sto sire poslovne sposobnosti za zene, i povecavanje uticaja Drzave kao zenskog zastitnika.
 
Šta biste rekli na ovo?

1) Da li podržavate pravo žena pa čak i tek punoletnih devojaka da se "pristojno" razgolićuju ukoliko to žele?
2) Ili pak mislite da je posmatranje žena kao seksualnog objekta i njihovo vrednovanje kroz seksualizaciju i isključivo taj način negativna posledica patrijarhata?


Mlade devojke već decenijama nose mini suknje,sorceve ne znam sta je tu problem?
Nije stvar u tom šta se nosi nego ko nosi. Jedna ista stvar na dvije osobe moze da ima sasvim različit efekat.
Feminizam nije kratka suknja .
 
Da su komunistkinje bile bi u zatvoru, ili bar u pokojnom Marksu21. A ovako su rasturile komunističku organizaciju i rade u državnom institutima buržoaske države. Nisu zavrbovane za političku policiju, ali efikasno rade za nju. Nesvesno, glup(av)o i delotvorno. Riznić, Lalatović, Zaharijević itd.
Vecina danasnjih marksista dobija pare iz drzavnih budzeta.

Da je ovo 19-i vek, mozda bi bilo drugacije, ali avaj, nije.
 
Svi njihovi stavovi su ekstremno kolektivisticki, i sustinski suprotni sa osnovama feminizma, gde se za zene zahteva sto veca poslovna sposobnost.

One traze ukidanje sto sire poslovne sposobnosti za zene, i povecavanje uticaja Drzave kao zenskog zastitnika.
mozda jesu kolektivisticki, doduse nisu ekstremno, a nisu ni fasisticki. koliko sam razumeo one traze reforme zakona kako bi sprecile nasilje u brak, silovanja, maltretiranje na radu i slicno, pa samim tim i intervenisanje drzave na tom nivou.
 
Mlade devojke već decenijama nose mini suknje,sorceve ne znam sta je tu problem?
Nije stvar u tom šta se nosi nego ko nosi. Jedna ista stvar na dvije osobe moze da ima sasvim različit efekat.
Feminizam nije kratka suknja .

Duga lepršava suknja je zavodljivija na ženi od brutalne golotinje. Ima cveće, animal print, kubizam na sebi-pa, ona hara gradom i osvaja poglede.
Pitaju se da li je poludela, a ona samo živi svoj Bogom dati život. Nije se razgolitila, ali svako se zapita:"Ko je, bre, ovo?"
Kratka suknja se samo lakše podiže, Bog da 'prosti moj rečnik danas...
Devojke i žene treba da su odevene u stid, ali ima i paunica koje doziraju paunovstvovanje sa mnogo krpa.
Lično sam odevena uvek od vrata do peta.
Ruke volim gole jer imam zabavni tik da povlačim i spuštam rukave, ali to je to.
 
Duga lepršava suknja je zavodljivija na ženi od brutalne golotinje. Ima cveće, animal print, kubizam na sebi-pa, ona hara gradom i osvaja poglede.
Pitaju se da li je poludela, a ona samo živi svoj Bogom dati život. Nije se razgolitila, ali svako se zapita:"Ko je, bre, ovo?"
Kratka suknja se samo lakše podiže, Bog da 'prosti moj rečnik danas...
Devojke i žene treba da su odevene u stid, ali ima i paunica koje doziraju paunovstvovanje sa mnogo krpa.
Lično sam odevena uvek od vrata do peta.
Ruke volim gole jer imam zabavni tik da povlačim i spuštam rukave, ali to je to.
Svako treba da je odjeven u ono šta zna da nosi.
 
Svako treba da je odjeven u ono šta zna da nosi.
Pa, meni se dopada tvoj komentar, ali...
Postoje neka opšta pravila odevanja.
Znam outfite zbog kojih bi pola grada potrčalo na mene odmah iz seksualizovanja, a znam i svoju meru.
Pažnje dobijam taman koliko mi treba ovako oko 80% odevena.
Možeš to u svom dvorištu, pa čak i do prvog dućana da budeš relaksirana šta će ko da misli, ali sve dalje je srljanje u strahote-svesno ili nesvesno.
 
Nema nekih forumašica koje su ranije pisale o feminizmu i ženskoj golotinji.

@Lule , @letnjekiše , @pikax , devojke mislim da bi vam ova tema bila zanimljiva i meni lično bi bilo drago da se pojavite i kažete šta mislite.:heart2:

Takođe bilo bi zanimljivo videti šta misle i @Bosiljka i @Paula .:heart:

Šta biste rekli na ovo?

1) Da li podržavate pravo žena pa čak i tek punoletnih devojaka da se "pristojno" razgolićuju ukoliko to žele?
2) Ili pak mislite da je posmatranje žena kao seksualnog objekta i njihovo vrednovanje kroz seksualizaciju i isključivo taj način negativna posledica patrijarhata?


 
Mlade devojke već decenijama nose mini suknje,sorceve

Свашта нешто се ради деценијама уназад па опет то не значи да тако треба.

ne znam sta je tu problem?

Један од проблема је непотребни сексуални надражај, било да је намеран или ненамеран.

Неретко се ради с циљем да се добрије потврда од других да је девојка сексуално пожељна.
 
Свашта нешто се ради деценијама уназад па опет то не значи да тако треба.



Један од проблема је непотребни сексуални надражај, било да је намеран или ненамеран.

Неретко се ради с циљем да се добрије потврда од других да је девојка сексуално пожељна.
Postoje zene na kojima i sve zakopcano do grla izgleda prosto i vulgarno. Do osobe je u 90% slučajeva.
Postoje muškarci kojima oskudno odjeveno zensko tijelo ne predstavlja dozvolu za nasrtaj.
 
Pa, meni se dopada tvoj komentar, ali...
Postoje neka opšta pravila odevanja.
Znam outfite zbog kojih bi pola grada potrčalo na mene odmah iz seksualizovanja, a znam i svoju meru.
Pažnje dobijam taman koliko mi treba ovako oko 80% odevena.
Možeš to u svom dvorištu, pa čak i do prvog dućana da budeš relaksirana šta će ko da misli, ali sve dalje je srljanje u strahote-svesno ili nesvesno.
Жена не сме да срља у страхоте зато што је обукла шортс на 30 степени...то није нормално, схваташ?
Чак и ти као жена упозораваш на оно што не сме да се деси, ни у једном универзуму.
 
Postoje zene na kojima i sve zakopcano do grla izgleda prosto i vulgarno. Do osobe je u 90% slučajeva.
Postoje muškarci kojima oskudno odjeveno zensko tijelo ne predstavlja dozvolu za nasrtaj.
Zakopčana sam uvek do grla i ne pravim nikakve probleme. Osećam elektricitete sa svih strana, ali mi prosto nijedan ne odgovara. Muškarci oko mene su vitezovi. Izgubljene bitke prihvataju lakog srca. U boju ratnik, a sa ženama mačkica, kučence!
Provlačim se i plivam jer sve vreme imam u glavi neprevaziđene likove u svemu što se radi. EXCELLENCE!
I am MAESTRO, I need a maestro. Jednaku budalu!
Mene niko neće ubijati u pojam!
 
Poslednja izmena:
То није тачно.
Za sekundu sam ti nasla primjer
Screenshot_20240506_205431_Samsung Internet.jpg
 

Back
Top