10 ženskih tašni - najskupljih na svetu

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
17.094
Aaah!
Žene i torbe.
Torbe za žene su kao automobili za muškarce.
Da se razmatra, raspravlja, poštuje i nosi svuda!

Ženska torba je obično njen najcenjeniji posed,
ne samo zato što sadrži bezbroj misterija njenog
života, već zato što je simbol onoga ko ona jeste.

Istraživanja pokazuju da žene kupuju skupu odeću
i dodatke uglavnom da pokažu drugim ženama od
čega su napravljene, a ne samo da privuku muškog
partnera.

Torbe nisu samo modni "dodaci".
One daju smele izjave o stilu, ukusu i ličnosti, kao i
o društvenom statusu i naravno - bogatstvu.

Hajde da pogledamo neke od najskupljih torbi raznih
oblika i veličina - i "smešne" cene po kojima se nude...


Screenshot_53.png


Priča iza Birkinove torbe kaže da je na letu iz Pariza za London jednog dana 1981. godine,britanskoj
glumici i pevačici Džejn Birkin pukla torba od slame i sadržaj torbe je bio razbacan svuda, čemu je
svedok prisustvovao čovek koji je sedeo pored nje — izvršni direktor Hermesa, Žan-Luj Dima.

Nakon što je Džejn objasnila da je bila pod teškim pritiskom da pronađe odgovarajuću kožnu tašnu, on
je bio inspirisan da stvori izdržljivu, ali elegantnu tašnu… ostalo je istorija!

Ova torba, ukrašena belim zlatom i 18-karatnim dijamantima, prodata je anonimnom ponuđaču tokom
prve posvećene Christie's prodaje torbi u Mejferu u Londonu 1978.


Screenshot_50.png



Zvanični naziv ove torbe je „Hermesova izuzetna kolekcija Shini Rouge H Porosus Crocodile"...
Birkin torba od 30 cm sa 18-karatnim belim zlatom i dijamantskim hardverom“.
Samo njeno ime čini očiglednim zašto je ova tašna na listi najskupljih torbi.
Tašna je postavila svetski rekord po najvišoj ceni za torbu prodatu na javnoj aukciji u Teksasu 2011.
godine...
Torba je crvene boje i skoro kvadratnog oblika, a Hermes International S.A., francuska je kuća
luksuznog dizajna koju je osnovao Thierri Hermes 1837. godine.

Screenshot_42.png


Ova jarko ružičasta autentična torba od krokodila, takođe sa 18-karatnim belim zlatom i dijamantima,
ponovo nadmašuje rekorde prethodnih Birkinovih na ovoj listi. Godine 2015. ova sjajna torba je postigla
cenu od 1,72 miliona hongkonških dolara tokom Christie's aukcije u Hong Kongu.

Jedan komentator industrije je tada rekao: „Zaista je zanimljiv fenomen kako svetle boje, bilo da su to
tašne ili dijamanti, dominiraju koncentracijom bogatstva u aukcijskim kućama."

Sa listom čekanja do šest godina, Birkin torbe su tako vrhunski i traženi „aksesoari za životni stil“.
Za izradu ovih elitnih predmeta (sa početnom cenom od oko 10.000 dolara), uključujući razne egzotične
životinjske kože kao što su nojevi i krokodili, koriste se samo vrhunska koža, metali i drago kamenje.

...//...
 
Screenshot_40.png


Samo 13 ovih torbi je ikada napravljeno i pušteno u prodaju 2007. godine...

Chanel logotipi optočeni draguljima ističu se na koži belog aligatora, gde ćete pronaći 334 dijamanta
težine 3,56 karata umetnutih u 18-karatno belo zlato. Lanac od 18-karatnog zlata se može odvojiti.

„Nestašica takođe pokreće želju za ovim torbama. Nešto što je teško nabaviti ili nemoguće pronaći biće
vrednije“, kaže Meaghan Mahonei, urednica onlajn sajta za dnevne vesti i pregled torbica purseblog.com.

„Torba [kao što je] Chanel Diamond Forever torba je više kolekcionarski predmet nego nešto što koristite
svakodnevno“, kaže ona.

„Kao izuzetan automobil ili retka slika, ograničena dostupnost i velika potražnja čine ovu torbu vrednijom.“


Screenshot_56.png


Još jedan Birkin na listi, koji zaista učvršćuje Hermesa kao jednog od doajena u svetu torbica!
Tržišni izvori otkrivaju da Hermes napravi samo oko 12.000 Birkina ukupno godišnje, po ceni
između 10.000 i 200.000 dolara.

Ova torba Himalaia Birkin široka 30 centimetara je napravljena od bele ili albino 'niloticus'
krokodilske kože, što je izuzetno retko. Egzotična koža je mukotrpno farbana mnogo sati kako
bi oponašala snežni izgled himalajskih planina.

Tašna ima školjku od 18-karatnog zlata i prekrivena je sa preko 240 dijamanata.

U maju 2017. izašla je na prodaju u aukcijskoj kući Christie's u Hong Kongu.

Ovo ograničeno izdanje Himalaia Birkin oborio je sve svetske rekorde u to vreme prodavši se za
neverovatnih 379.000 dolara.

Kim Kardašijan, Viktorija Bekam i Dženifer Lopez neke su od poznatih ličnosti koje imaju svoju
verziju tipičnu za Himalaia Birkin, jednu od najskupljih torbi na svetu.
 
Screenshot_59.png


Relativno visoka cena ove torbe koja se često nosi po crvenom tepihu povezana je sa njenom raritetom,
tj. sa samo jednim novim Cleopatra kvačilom koji se proizvodi svake godine, različitog dizajna i boje.

Kineska pevačica/glumica Li Bingbing poseduje najskuplji Cleopatra Clutch, optočenu sa 1.600 belih
dijamanata, a njeno ime je pričvršćeno ružičastim dijamantima i ružičastim zlatom u skladu sa njenom
haljinom na crvenom tepihu.

Inače, Li Bingbing je osnovala L.O.V.E, dobrotvornu organizaciju posvećenu promociji pozitivnog, zelenog,
niskougljeničnog, ekološki odgovornog načina života.

Amerikanka Lana J. Marks pokrenula je brend "Lana Marks" pre više od 30 godina sa jednom torbicom—
“The Lunchbok” od crvenog aligatora.
Žene koje svi poznajemo sa Lana Marks torbama su Madona, Opra Vinfri, Lusi Liu, Riz Viterspun i pokojna
Dajana, princeza od Velsa.


Screenshot_68.png


Samo tri od ovih torbi je ikada napravio Hermes; oni su saradnja sa zlatarom Pjerom Hardijem, koji je bio
inspirisan dizajnom Roberta Dumasa, pre 80 godina.

Ove torbe su dizajnirane kao kolekcionarski predmeti, mukotrpno pravljene tokom dve godine od 2012.
godine...
Kao što ime implicira, dizajn neobične torbe ima prilično "zatvoren" izgled sa 1.160 dijamanata ušivenih
na karike lanca u obliku sidra.

Stil Chaine d'Ancre takođe se proteže na prstenje i narukvice.

Prema Martinu Rolu, poslovnom strategu, „Hermes je konstantno rangiran kao najvredniji svetski luksuzni
brend u različitim studijama vrednovanja i rangiranja koje su objavile vodeće konsultantske kuće.

Screenshot_71.png


Još raskošniji Birkin je zatvarač tašne ovog japanskog dizajnera koje nosi 2.000 dijamanata na spoljnoj strani
tašne! Ima središnji deo od 8 karata od kamena u obliku kruške koji se može odvojiti i nositi kao broš.

Takođe možete da odvojite remen napravljen od inkrustiranih dijamanata da biste ga nosili kao ogrlicu.

Napravljen je od platine, plemenitog metala sam po sebi.

Veštine koje ulaze u pravljenje čuvenih Birkinsa uče se tokom nekoliko godina.
Pre nego što Birkin dozvoli bilo kome da stvara za njih, njihovi zanatlije treba da prođu obuku najmanje pet godina.

Zloglasna lista čekanja za Birkin postoji svake godine, pa se pobrinite da imate veliku količinu novca i strpljenja kada
je u pitanju kupovina vašeg Birkina.

Ako možete da priuštite ovaj, treći najskuplji na listi, možda nećete morati da čekate predugo!
 
Screenshot_72.png


Još jedna Hermesova kreacija po izuzetnoj ceni, broj dva na ovoj listi najskupljih torbi, je mala Kelli Rose Gold,
sa samo 12 napravljenih u svetu.

To je 24 miliona dolara za Hermes za 12 malih zlatnih kesa!

Telo torbe je intarzirano sa 1160 dijamanata, a napravljeno je od punog ružičastog zlata izrađenog da podseća
na krokodilsku kožu.

Nazvana po princezi Keli, modnoj ikoni, torba nije dovoljno velika da bi bila zaista funkcionalna (ne drži čak ni
naočare za sunce), ali možete da omotate kaiševe oko zgloba da biste napravili narukvicu.

Hermes je jedan od retkih brendova na svetu koji ima tako posvećenu, bogatu bazu kupaca koji će kupiti ovu vrstu
razmetljivog „životnog dodatka“ i stvoriti potražnju na tržištu koje je ispunjeno sve raskošnijim luksuznim kreacijama!


Screenshot_75.png


Emiratska kompanija za luksuznu robu Mouavad drži pet Ginisovih rekorda za neke od najskupljih predmeta na svetu.

Ova „torba“ ili torbica, koja je najskuplja od 2011. godine, dolazi ukrašena sa ukupno 4.517 dijamanata (105 žutih, 56
ružičastih i 4.356 bezbojnih dijamanata).

Torbi je bilo potrebno 8.800 sati rada zanatlija u porodičnoj libanskoj kompaniji koja zauzima prvo mesto nad svim
Hermesovim kreacijama!

Kompanija prodaje sve vrste luksuznih proizvoda, kao što su nakit, predmeti umetnosti i luksuzni satovi.

Ovaj umetnički predmet, torba na vrhu liste je u obliku ljubavnog srca i to se čini kao lep način da završimo ovaj članak.

Ova tema je za one dame koje su otvorene za nova saznanja o svetu koji nas okružuje...

:cistinaocare:
 
Te torbe su investicija za budućnost, sem onih prvih nekoliko koje se mogu koristiti ovo ostalo je ulaganje. Umesto stana, zamka, ulože u torbicu pa ako nastane neka bežanija lako se transportuje. To je potpuno drugačiji nivo razmišljanja.
U to ulaže ko je već imao dovoljno para da uloži u nekretnine,
Ovo nasanje ovako skupih torbica je samo pishanje po nama :D
 
U to ulaže ko je već imao dovoljno para da uloži u nekretnine,
Ovo nasanje ovako skupih torbica je samo pishanje po nama :D
Ovakve torbice niko ni ne nosi... čuče negde u mraku, zamandaljene u trezorima... kao i svaki vrednosni papir, ili
skup nakit... to je roba kao i svaka druga... naravno za klijentelu koja je solventna...
Da li je pišanje po nama svaka milionska vila u Beogradu, svaki auto koji voze i naše pevaljke?

Meni to ne smeta... to je njihov svet na koji nisam ljubomorna...
Meni je najvažnije da su mi deca zdrava i da je kakav-takav mir u svetu... da rata ne bude...da nas klima ne poubija...
To su moje teme...
A ova pišanija koja tebe tangira, e to je tema samo za posmatranje... to je roba za neki postotak ljudi na svetu i mene
ne zapišava...
Posmatraj svet kao Cirkus Monti Pajtona - biće ti lakše... i ništa te neće zapišati...
:vzagrljaj:
 
U to ulaže ko je već imao dovoljno para da uloži u nekretnine,
Ovo nasanje ovako skupih torbica je samo pishanje po nama :D
Da izađeš s ovako nečim ti treba blindiran auto i bar 15 telohranitelja.
Ljudi koji to mogu da kupe uopšte ne razmišljaju i ne brinu o tuđem mišljenju.
Žive po drugim pravilima i koncept sirotinje ne razumeju, a i zašto bi?
Ja i oni smo dva sveta totalno odvojena pa ni ja ne razmišljam šta kupuju, na kraju to su njihove pare.
Nisam pogođena i realno ko je meni, tebi ili bilo kome kriv što nema toliko para da može sebi ispuniti
svaku želju? Samo mi i niko drugi.
 
Ovakve torbice niko ni ne nosi... čuče negde u mraku, zamandaljene u trezorima... kao i svaki vrednosni papir, ili
skup nakit... to je roba kao i svaka druga... naravno za klijentelu koja je solventna...
Da li je pišanje po nama svaka milionska vila u Beogradu, svaki auto koji voze i naše pevaljke?

Meni to ne smeta... to je njihov svet na koji nisam ljubomorna...
Meni je najvažnije da su mi deca zdrava i da je kakav-takav mir u svetu... da rata ne bude...da nas klima ne poubija...
To su moje teme...
A ova pišanija koja tebe tangira, e to je tema samo za posmatranje... to je roba za neki postotak ljudi na svetu i mene
ne zapišava...
Posmatraj svet kao Cirkus Monti Pajtona - biće ti lakše... i ništa te neće zapišati...
:vzagrljaj:
Е, али згодне су у случају бежаније ако се зарати. Торбу у шаке и миран си...стан не можеш да понесеш, дијаманте и злато би ти одузели, банке раде или не, а торбиче нико не гледа :rotf:
 
Da izađeš s ovako nečim ti treba blindiran auto i bar 15 telohranitelja.
Ljudi koji to mogu da kupe uopšte ne razmišljaju i ne brinu o tuđem mišljenju.
Žive po drugim pravilima i koncept sirotinje ne razumeju, a i zašto bi?
Ja i oni smo dva sveta totalno odvojena pa ni ja ne razmišljam šta kupuju, na kraju to su njihove pare.
Nisam pogođena i realno ko je meni, tebi ili bilo kome kriv što nema toliko para da može sebi ispuniti
svaku želju? Samo mi i niko drugi.
beš mi sve, ja kad bih izašla (ovako u trenerci i u džemperu iz second handa) sa rancem prepunim para, niko ne bi ni znao
 
Е, али згодне су у случају бежаније ако се зарати. Торбу у шаке и миран си...стан не можеш да понесеш, дијаманте и злато би ти одузели, банке раде или не, а торбиче нико не гледа :rotf:
Ja mislim da ko ima takvu torbu ne bježi.On ode na vrijeme,sa svim sta ima.
 
beš mi sve, ja kad bih izašla (ovako u trenerci i u džemperu iz second handa) sa rancem prepunim para, niko ne bi ni znao
stvarno ne mogu ni da zamislim koliko bih para morala da imam, da bih kupila neku od ovih torbica
Šta će ti ranac, mala crna kartica i sve rešeno. :D
Mnogo, stvarno mnogo, toliko da bi imala svog stilistu i ne bi išla u džemperu i trenerci i živcirala bi se što moraš čekati nekoliko godina na svoju Birkinku. :rotf:
 
Е, али згодне су у случају бежаније ако се зарати. Торбу у шаке и миран си...стан не можеш да понесеш, дијаманте и злато би ти одузели, банке раде или не, а торбиче нико не гледа :rotf:
I šta sam ja napisala par postova gore? Sve znam kako bih al nemam čime. :rotf:
 
Ovakve torbice niko ni ne nosi... čuče negde u mraku, zamandaljene u trezorima... kao i svaki vrednosni papir, ili
skup nakit... to je roba kao i svaka druga... naravno za klijentelu koja je solventna...
Da li je pišanje po nama svaka milionska vila u Beogradu, svaki auto koji voze i naše pevaljke?

Meni to ne smeta... to je njihov svet na koji nisam ljubomorna...
Meni je najvažnije da su mi deca zdrava i da je kakav-takav mir u svetu... da rata ne bude...da nas klima ne poubija...
To su moje teme...
A ova pišanija koja tebe tangira, e to je tema samo za posmatranje... to je roba za neki postotak ljudi na svetu i mene
ne zapišava...
Posmatraj svet kao Cirkus Monti Pajtona - biće ti lakše... i ništa te neće zapišati...
:vzagrljaj:
Hahaha
Ja sam se šalila pošto nije bilo jasno
Ali bivamo popishani dok to biramo da gledamo - to sam bira ko bira da to gleda
🤣
Mene stvarno ne zanima tuđi provod, svoj pravim 💃
 
Da izađeš s ovako nečim ti treba blindiran auto i bar 15 telohranitelja.
Ljudi koji to mogu da kupe uopšte ne razmišljaju i ne brinu o tuđem mišljenju.
Žive po drugim pravilima i koncept sirotinje ne razumeju, a i zašto bi?
Ja i oni smo dva sveta totalno odvojena pa ni ja ne razmišljam šta kupuju, na kraju to su njihove pare.
Nisam pogođena i realno ko je meni, tebi ili bilo kome kriv što nema toliko para da može sebi ispuniti
svaku želju? Samo mi i niko drugi.
Dosta je to kompleksnije od toga komentara sa izazivanjem krivice kod sebe.
To je vaš javni narativ koji prebacuje odgovornost sa Jevreja, i bogataša na nas.
Činjenica je da su oni mahom rođeni u takvim porodicama ili da rade nehrišćanske stvari da dođu do istih ili su podobni za ispunjavanje agendi itd.
Nije to baš "sama si kriva što nemaš".
Pa mom pretku koju je bio daleko najbogatiji u tom okruženju su komunisti sve oteli.
On nije kriv, a bogami ni moj djed ni otac itd.

Traženje krivca je nemoguća igrica sa ovom temom. Tako je kako je 🤣
 

Back
Top