~ FANTASTICNI ~ citati

„Ви сви знате“, рече Управљач својим дубоким снажним гласом, „ви сви, вероватно, знате
ону дивну и надахнуту мисао господа Форда: ‘Историја, то је: смути па проспи.’“

Oldos Haksli,, Vrli novi svet ,,


„Владати значи седети а не опседати. Влада се мозгом и задњицом, а не песницом. Тако је, на пример, уведена обавезна потрошња.“

Oldos Haksli ,,Vrli novi svet ,,


„И у раду, и у забави—у шездесетој години, сва наша снага и све склоности остају исти какви су били у седамнаестој. У она одвратна стара времена старци су се одрицали свега, пензионисали се, одавали се религији, траћили време на читање и размишљање—размишљање!“

Oldos Haksli,, Vrli novi svet ,,
 
"Sa tim se ne slažem", reče joj Koker. "Ne samo da je ta vaša krivica nego ste tu krivicu sami i prouzrokovali. Nadalje, afektirano je smatrati sebe suviše produhnvljenom kad je u pitanju razumevanje tehničkih stvari. To je sitničav i veoma smešan oblik taštine. Svak počinje time što ne zna ništa ni o čemu, ali mu bog daje mozak da bi saznao. Njegovo neupotrebljavanje nije pohvalno: čak i kod žena je to nedostatak, koji treba žaliti."

S razlogom je izgledala ozlojeđena. Koker je izgledao ozlojeđen još otkako je ušao. Rekla je:

"Sve je to lepo i dobro, ali razne osobe misle na razne načine. Muškarci se razumeju u mašine i elektriku. Žene se za, takve stvari po pravilu jednostavno ne interesuju."

"Nemojte me kljukati zbrkom mitova i afektacije; ne padam na to", rekao je Koker. "Vrlo dobro znate da žene mogu rukovati i rukuju - ili jesu rukovale - najzamršenijim i najfinijim mašinama ukoliko se potrude da ih razumeju. Uopšte uzev su, međutim, suviše lene da bi se potrudile ako baš ne moraju. Zašto bi se mučile kad se tradicija privlačne bespomoćnosti može opravdati kao ženstvenost a posao natovariti nekom drugom? Obično je to poza na čije raskrinkavanje nije vredno trošiti vreme. Ali nju su podupirali muškarci; oni su se povinovali toj igri, nadmoćno opravljajući usisivač jadne devojčice i vešto i umešno menjajući pregoreli osigurač. Obe strane su rado igrale tu šaradu. Njegova snažna praktičnost dopunjava njenu duhovnu finoću i šarmantnu zavisnost, a on je ta budala koja prlja ruke."

Bio se podobro zaleteo, pa je produžio:

"Dosad su takva lenjost duha i parazitizam mogli biti zabavni. Uprkos pričanjima kroz generacije o jednakosti polova, zavisnost je bila isuviše u interesu žena a da bi im palo na pamet da je se odreknu. Pristale su na minimalne nužne promene zbog izmenjenih uslova, ali su one bile uvek minimalne, a uz to i bez volje." Zastao je. "Sumnjate u to? Razmotrite onda činjenicu da su i bezobrazna uličarka i intelektualka upotrebljavale smicalicu o dubljoj osećajnosti, ali kad je došao rat i sa sobom doneo društvenu obavezu i podršku, i jedna i druga su se osposobile za vrsne tehničarke."

Džon Vindem, Dan trifida
 
"Ne shvatam zašto bi Umetnost Magije, zašto bi moć, trebalo da bude različita za vračeve i vračare. Osim ako sama moć nije različita. Ili umetnost."
"Muškarac ispušta iz sebe, draga. Žena prima u sebe."
"U poređenju sa njihovom, naša je moć ništavna", reče Mahovina. "Ali seže duboko. Sva je u korenima. Liči na stari žbun kupine. A moć čarobnjaka podseća, moglo bi se reći, na jelu, veliku, visoku i veličajnu, ali nju oluja može lako oboriti. Ali nema toga što može uništiti kupinjak."

TEHANU Legvin Ursula
 
To do wrong is to invite wrong, and those so invited need not refuse. To overlook a wrong done is to encourage the wrongdoer to do the same again.
Jalav 5, Sharon Green

Nadan se da engleski nije problem. Vecina knjiga koje sam procitala u poslednje vreme su na engleskon, pa mi je i najveci broj dostupnih citata na tom jeziku.
 
Sta je ovo, zar niko ne voli citate?
evo jos jedan od mene:
,,Kao prvo, ne dopustite nikome da upravlja vasim umom, niti vasim telom. Covek moze biti slobodan, pa ipak okovan cvrsce od roba. Ljudima pruzite uho, ali ne i srce. Pokazite postovanje prema onima koji su na vlasti, ali ih nemojte slepo slediti. Sudite razumom i logikom, ali ne govorite sta mislite. Nikoga nesmatrajte boljim od sebe, bez obzira na njihov polozaj ili zanimanje u zivotu. prema svima se odnosite pravedni da vam se nebi svetili. Pazljivo raspolazite novcem. Cvrsto se drzite svojih ubedjenja, i drugi ce vas slusati. Sto se tice ljubavi... moj jedini savet vam je da budete iskreni. To vam ja najmocnija alatka za otkljucavanje necijeg srca ili dobijanje oprostaja.''
Garou, Eragon
 
"I don't have a drinkin' problem! I drink, I get drunk, I fall down. No problem!", Dwarven Male

"I don't drink anymore... course, I don't drink any less either!", Dwarven Male

"Why does everyone automatically assume I know tailoring and cooking?", Human Female

"Cover for me! I gotta whiz behind a tree.", Human Male

"Man, I was halfway through the Emerald Dream when I had to pee.", Night Elf Male

"'Stop and ask for directions', I told him. But no, 'It's inter-dimensional', he says. 'What can go wrong?'" , Draenei Female

"What do you mean 'there's an octopus on my face'?", Draenei Male

"I'd paint my toenails, but I'm not sure where they FELL OFF!", Undead Female

"Darn, I need my chest waxed again!", Orc Female

"I will CRUSH and DESTROY and... ooo... shiny...", Orc Male

"One time I laughed so hard I milked all over the floor.", Tauren Female

"You know how hard it is to get your groove on with the spirit of your great grandmother watching over you?", Tauren Female

"I know it seems strange, but I'm practically a cow, so why am I wearing leather?", Tauren Male

"I heard if you cut off an extremity it'll regenerate a little bigger. Don't believe it.", Troll Male

"So I went to this troll spa the other day and I wound up with dreadlocks and a frigging bone in my nose! I mean come on! Who PAYS for that?", Blood Elf Female

"I went to Undercity to get a facial. Ha! Have you seen these people? I said, 'You don't have a lower jaw and you're going to give ME a facial?' She got mad...at least I think she did. You ever heard someone talk without a lower jaw? 'Rawe-rau-werew' Ho-ho! She sounded like a murloc!", Blood Elf Female

"Mirrors can't talk. Luckily for you, they can't laugh either!", Blood Elf Female

"The problem with these Horde characters is they lack sophistication. *farts*", Blood Elf Male

/flirt

"I'll have you know I can flatten steel with my thighs.", Dwarf Female

"You look pretty. I like your hair. Here's a drink. Are you ready now?", Dwarf Male

"I have a number of inventions I'd like to show you, back at my place.", Gnome Male

"I need a hero.", Human Female

"If I said you had a good body, would you hold it against me?", Human Male

"If I wasn't purple, you'd see I was blushing.", Night Elf Female

"Sure, I've got exotic piercings.", Night Elf Female

"You're an Emerald Dream come true.", Night Elf Male

"Baby, I'm mortal now. Time's a wastin'.", Night Elf Male

"Wanna bring out the animal in me?", Night Elf Male

"You have heard of the Exodar? I will show you the Sexodar!", Draenei Female

"I want you to *lick and splat* my *gurgling noises* *slurping noises*", Draenei Female

"You know, what happens in Shadowmoon Valley stays in Shadowmoon Valley.", Draenei Male

"If rot was hot, I'd be a volcano.", Undead Male

"That armor looks good on you. It would look even better on my floor.", Orc Male

"I've got big, soulful eyes, long eyelashes and a wet tongue. What more could a guy want?", Tauren Female

"When enraged, and in heat, a female troll can mate over 80 times in one night. Be you prepared?", Troll Female

"Arent'cha gonna axe me out?", Troll Female

"We trolls mate for life. 'Course, we believe in frequent reincarnation.", Troll Male

"Is that a mana wyrm in your pocket, or are you just happy to see me?", Blood Elf Female

"Normally, I only ride on epic mounts... But, let's talk.", Blood Elf Female

"Your eyes are like the Sunwell... Before the explosion that doomed us all, of course.", Blood Elf Male
 
mozda i ja nesto dodam ;)
... stwierdzono wręcz niepoczytalną skłonność do okrucieństwa, agresji, gwałtownych wybuchów gniewu a także wybujały temperament.
-u każdej baby można stwierdzić coś takiego.

...ptvrdili su kod njih neuravnotezne predispozicije za okrutnost, agresiju, iznjenadjene eksplozije gneva i bujan temperament.
- u svakoj zenskoj moze da se potvrdi nesto tako.

– To będziesz chodził głodny. Chyba, że zmienisz pracę.
– Na jaką?
– Na byle jaką. Zostań kapłanem. Byłbyś niezły z twoimi skrupułami, z twoją moralnością, z twoją wiedzą o naturze ludzi i wszelkiej rzeczy. To, że nie wierzysz w wszelkich bogów, problemu stanowić nie powinno. Mało znam kapłanów, którzy wierzą. Zostań kapłanem i przestań użalać się nad sobą.

- Budeces gladovati ili promenis posao.
- Na kakav?
- Na bilo kakav. Postani svestenik. Ti bi bio dosta dobar sa tvoim skrupulama, tvoim moralnom vladanju, sa tvoim znanjem o ljudskoj prirodi i vsehznanjem. Nije problem da ne verujes u nijednog boga. Malo poznajem svestenika koji veruju. postani svestenik i vise se ne zali na svoju sudbinu.
Andrzej Sapkowski 'Poslednja zelja'
sigurno je izdano na srpskom, ale ovo sam sama prevela na srpski (nadam se da je pravilno)
Poljakinja sam i sigurno ima nekoliko gramatickih ili leksikalnih gresaka.
pomozite mi napisati magistarski rad, popunite kratku anketu:
http://webankieta.pl/ankieta/w1hpxfx7x584/p
 
,, Pa eto, kao da ljudi.. pa kao da svi imaju u sebi tajni svet. Mislim baš svi ljudi na čitavom svetu- koliko god spolja bili dosadni i tegobni. U sebi imaju te nezamislive, veličanstvene, čudesne, glupe, zadivljujuće svetove.. ne samo jedan, na stotine, možda i hiljade njih.
Zar to nije čudna misao ? ''
Nil Gejmen- Igram se tebe ( Sendmen )
 
Astronaut: Navigation! Where are we?

Kevin Murphy: Well we're over the Planet Of The Apes, approaching The Phantom Planet, right near the Planet of the Vampires which is right across from the Prehistoric Planet.

- Planet Of The Dinosaurs (1978) -
 
— A zar su muškarci nekada znali? — potakao sam Harryja.
— O da — odgovorio je.
— Homer, Ovidije, Swift; »Mrtva žena pod stolom najveće je bogatstvo u muškarčevoj kući«, rekao je Swift.

-- James E. Gunn- Ženomrzac
 
Tko kaže da birokrati ne vole SF? Eto, oni maštaju o gumici kojom bi obrisali čovjeka.
----------------
— Neograničen sam u prostoru i vremenu. Ima li nešto veče od mene? — upita se Svemir samozadovoljno.
— Ima, ima — odvrati Glupost

Boris Trajković -Sirius 134
 
Poslednja izmena:
'Da li postoji vjerovatnoća da češ dati odgovor?'
'Da.'
'Kolika je?'
'Nula.'

Ne sjećam se iz koje je ovo priče, ali sam se sjetio toga zbog jednog skorašnjeg istinitog događaja. Na izraelskom lotu u razmaku od tri nedelje izvučena je potpuno ista dobitna kombinacija. Oni igraju loto 6/45 s dopunskim sedmim brojem. Brojevi nisu izašli istim redoslijedom, ali su izašli isti brojevi. Ćak je i dopunski broj isti - 1. Kolika je vjerovatnoća ovog događaja? Teoretski, 0,00000000... i još poneka nula, mrzi me da računam, ali svakako postoji :lol:

Koga ne mrzi da računa: 6!/(45! x 39!) x 1/39
 
Poslednja izmena:

Back
Top