Ове сезоне Евролига је изједначена каои никад. Готово сваки тим може остварити побједу у гостима против било којег противника, таквзуу ситуацију нисмо имали у историји Евролиге. До овог кола задње мјесто је са скором 2-12 држао Виртус, екипа која у тиму има Клабзрна, Кординијеа и Шенгелију, доказане вриједности и играче које би сваки тим у Европи пожелеи.
Париз је хит, играју одлично. Видјећемо могу ли овај ниво задржати кроз сезону. Поред Париза барем за сада позитивно изненађење је Жалгирис, па у некој мјери и Бајерн. Бајерн игра доста слично Паризу, оријентација је на спољној линији, ониским комбо бековима, често форсирају петорку са три ниска бека што им омогућује брз проток лопте и трсанзицију. То за сада даје резултате.
Негативно изненађење је Реал, но они плаћају цех траљаво одрађеној селекцији играча пред ову сезону. Јасно је било да морају потражити "свјежу крв", ветерани који су годинама носили Реал полако одлазе, нису нашли ни одговарајућу замјену за Јабуселеа. Проблем Реала јесте што они само ен-би-еј, евролкигу и ендеса лигу признају. Да би завршили у Реалу можете доћи или из ен-би-еја и то да имате неки "педигре" или да имате добру евролигашку репутацију или да сте имали изузетну сезону у ендеса лиги (попут Мусе и Фелиза). Да у Реалу заврше ЕЛ епизодисти до ове сезоне попут Тајрика Џонса и Бонге, или из кинеске лиге попут Карлика Џонса, нема шансе. Како су им се изјаловили планови око неких НБА играча (Фурније, Осман, Бертанс) попунили су састав неким јуниорима из свог погона. Они ће кроз сезону потражити нека појачања, гледају и према ен-би-еју, али понуда на тржишту није баш да задовољава захтјеве евролиге.
Биће великих промјена током сезоне, тренутно 10ак тимова дијеле двије или три побјерде, са 2-3 везане побједе или пораза све се ,мијења. Надам се да би ова сезона за српске евролигаше могла бити добра.