Евролига 2023-24.

Ja mislim da mi kao reprezentacija imamo sve, samo organizacije i pameti nemamo. :mrgreen: Video si koliko je puta reprezentacija napravila neko srebro, bronzu, kad niko nije ocekivao, znaci i kad igraju manje kvalitetni, dovoljno su kvalitetni i imaju srca. A kad dodju ove "zvezde", raspadamo se. KSS nula, itd.

Vidim da su Realu ispali Tavares i Ljulj na neodredjeno, verovatno tek treba da se utvrdi stepen povreda. Nece imati problem da ostanu prvi ili drugi, ali bez Tavaresa ce malo da se zaklimaju.
 
У Београду се игра полуфинални турнир јуниорске евролиге. Српски тимови и играчи су завршили турнир, па да се осврнемо на виђено,

Црвена Звезда је остварила једну побједу, против Макабија 82:71. те три пораза од Арманија 90:97, Копоненовог изабраног тима ЕЛ 69:80 и Меге 78:88. У коначници шесто мјесто. Резултати у складу са могућностима ових јуниора. Екипа доста слабија него прошле године када их је предводио Никола Топић и када су имали снагу у рекету (Лазар Гачић, Андрија Вуковић и Павле Мишоћ). Ова екипа у излазном годишту 2006. је доста лимитиранија од претходне, нису разочарали, но примјетно је да нису могли парирати атлетски доминантијим ривалима, посебно у рекету
У тиму Звезде одлично је одиграо турнир Андреј Костић 24,2 поена, 7,8 скокова у просјеку уз просјечну валоризацију 22,0. Добар је био плеј и годину млађи (год. 2007.) Андреј Лучић, 10,2 поена, 4,8 скокова и 2,5 асистенције у просјеку а није лош допјам оставио ни други плеј Петар Радовић, појачање за овај турнир из Борца који је додуше пдиграо само 2 утакмице.

Мега је остварила два пораза, катастрофу против Партизана 59:91, тпораз од јаке Барселоне 83:89, те су остварили двије побједе, против Хапоела 89:66 и Звезде 88:78. на крају пето мјхесто.
Против Барцелоне која је покупила потентне јуниоре из Европе и Африке, укупно њих седам, једноставно нису могли парирати, прејаки су, пораз од Партизана са таквом разликом је неочекиван, на крају 5.мјесто.
Поред Малијца Абдрамана Сибија (214 цм, 18,5 поена и 8,8 скокова у проскеку), одличан турнир су одиграли вижљасти крилни центар Огњен Николић (210 цм, 12,5 поена и 8,2 скокова у просјкеку, валоризација 17,8) и бек Александар Војиновић (18 поена и 3,8 скокова у просјеку, валоризација 18,2) појачање за овај турнир из Војводине, није лош дојам оставио ни бек Огњен Срзентић (9,5 поена, 4,8 скокова и 4 асистенције у просјеку).

Партизан који се није квалификовао и не игра јуниорску лигу У-19 Србије (истина, одиграли су квалификације нешто млађи од ривала па је и ту разлог), је пријатно изненађење турнира. Против премоћне и атлетски предоминантне Барсе нису могли, пораз 55:89, но и три побједе, против Меге 91:59, Хапоела 75:63 те против Копоненовог изабраног тима ЕЛ 81:72. На крају одлично треће мјесто.
У Партизану је одличан био плеј Саво Дразгић (19,2 поена, 7,8 скокова и 5,2 асистенције у просјеку, просјечна валоризација 32,5), као и најприојатније играчко изненађење турнира, центар Алекса Димитријевић (213 цм, 14,2 поена и 7 сккова у просјеку)

Још ваља поменути крилног центра Алексу Станојевића из Сомбора који је уврштен у изабрани јуниорски тим ЕЛ у Београду, који је одиграо одличан турнир, 15,5 поена и 8 скокова у просјеку, просјечна валоризација 23,5. И један јако занимљив играч, кретње, техника, начином како вјешто остварује офензивне скокове и са којом лакоћом поентира, неодољиво "вуче" на још једног момка из Сомбора у његовим годинама, Николу Јокића. Штета што није виши који цм (према сајту ЕЛ висок је 204 цм), јуниор који ако се настави добро развијати могао би се формирати у изврсног играча.

Иако ове године, српски клубови нису били конкурентни најбољим европским јуниорским екипама као претходних година, никако не можемо бити незадовољним оним што смо видјело. А и реално тешко је сваке године парирати Барси Реалу који покупе све оно најперспективније што има у млађим узрастима широм Европе и Африке. Напротив. има ту подоста изузетно перспективних српских јуниора, уз добар рад српска кошарка ће из ове генерације добити подоста врсних кошаркаша.
 
Monako suspenduje Okoboa, a Asvel daje otkaz Poceku posle samo 2 meseca. Nije jasno ni zasto su ga onda dovodili. Evroliga je tako isplativo takmicenje da jaci prosek ni ne zeli da ucestvuje u njemu (osvajaci EK), a gledajuci timove poput Asvela, cini mi se i da ce se uskoro razmisljati o tome da neko i odustane zbog troskova, nekonkurentnosti, itd.

Sinoc Real i Efes odigrali rekordna 4 produzetka, naravno da je Real opet izguran sudijskim odlukama.

Кад је спорт постао материјална ствар све остало је стављено у запећак. Па опет квалитет те кошарке у Ел. је данас сигурно бољи него преко баре у нашминканој НБА.
 
Da, neki EL CEO (ne znam koji) je rekao na pitanje o visegodisnjoj licenci za srpske timove kao, ima i drugih timova, Virtus ima i navijace i rezultate (ima ih pola sezone), i Monako je konkurentan, tesko je sve zadovoljiti. Nista se ne menja kao pre 15 godina, oni ce pre gledati koliko je veliko trziste, pa im je bilo zanimljivo da testiraju sa pozivnicama i kratkotrajnim licencama Prokom iz Poljske i Budiveljnik iz Ukrajine, jer su to 10x vece zemlje (i potencijalno trzista) od Srbije i ex-YU.

A mislim da i oni vrlo dobro znaju od cega zavisi budzet bilo kog srpskog tima, da se ne lazemo.

ABA-liga vec ima samo jednu licencu, a drugi srpski tim igra na pozivnicu, koju dobija jer nema ko drugi kvalitetan da popuni. Liga ce se pre siriti za 2 predstavnika nego izbacivati neko (moj utisak), ali ima kandidata za izbacivanje, pa i odustajanje (Asvel).

Комерцијализовано до зла бога. Ако се иде у том правцу ја бих волео да тај балон нарасте и да се за пар година лепо распадне уз велики прасак.
 
Taj Asvel je zaista prava misterija, mislim nemaju uopste slabu ekipu, daleko od toga, imaju jedno 6,7 reprezentativaca Francuske, sto aktuelnih, sto bivsih, sto povremenih (De Kolo, Timoti-Luvavu, Lovrenj, Carls Kausi, Edvin Dzekson, Boris Dalo........) jedno 5,6 zaista dobrih stranaca (Dejvid Lajti, Majk Skot, Jusufa Fol, Paris Li, Desoun Tomas, Dzon Egbunu, Noam Jakov....) , znaci nisu to nimalo losi igraci , vec uglavnom sve renomirani i iskusni graci, vecina sa sto reprezentativnim, sto NBA iskustvom i igraci koji sigurno imaju kvalitet za EL i koji znaju sta je ozbiljna kosarka.
Po meni ovako igracki nemaju nista sad nesto slabiji tim od recimo Monaka (i ako postoji razlika je mozda u nijansama) ili tih nekih vodecih timova EL i timova koji igraju ili se bore za Top 8 i zaista me cudi da nisu konkurentniji i da su im rezultati ovako losi.

Па људи. Неко мора и задњи бити!

п.с. Биће то Звезда (ФМП) следеће године. Будите само стрпљиви.
 
Iskreno drago mi je da Teo blista i sto pokazuje da je i dalje na nivou za vrhunsku kosarku, s obzirom kako igra mislim da bi Pesic morao da ga vodi na OI u Pariz (uprkos nekim licnim razmiricama) jer realno mislim da boljeg pleja jos uvek nemamo (a tu ubrajam i Vasu Micica).
Radi se o vrlo atipicnom i pre svega talentovanom igracu koji poseduje ono sto se ne uci ni u jednoj skoli kosarke ili kroz neki sistem i sto ne moze da te nauci nijedan trener vec ono ili imas to ili nemas, sad mozda mi mozemo da nadjemo igraca na njegovoj poziciji koji ce da ubaci vise poena, odigra bolje u odbrani ali igraca sa koji poseduje takvu lucidnost i kreativnost i takve liderske sposobnosti vec jako tesko, pritom je igrac kome prija liderska uloga i koji moze da podigne ekipu kada ekipi ne ide i udje u kontra-ritam, izmisli neke poene ni iz cega i mislim da nam je bas on falio na SP u onom finalu protiv Nemacke.

Inace mislim da Partizan ove godine ima sasvim realne sanse za F4 jer realno na prste jedne ruke se mogu izbrojati timovi koji imaju mozda jaci tim ili deluju bolje, plus Partizan je ekipa koja ima izuzetan karakter, tako da mislim da nije nerealno ove godine pucati na F4. 😉

Теодосић ове године је један од бољих играча фењераша Евролиге тако да..
 
Partizan ima jos dosta toga da sredi za eventualni F4, to znaci pre svega da ukljuci neke igrace aktivno (Kaminski, Smit, Ponitka) i saceka Avramovica. Igra je jos uvek nedovrsena, oscilacije ogromne. Ali je istina da tu jos ima dosta materijala i da ce biti svasta ako se kockice posloze. Dobrih timova ima jos, ima trenutno 12 konkurenata za prvih 10 mesta, i uvek se mogu prikljuciti Efes i Bajern.

Istina je to za Teodosica, ali posle onoga sto je radio kad ga je Pesic otpisao, samo ludak bi ga vracao nazad. A istovremeno je zasluzio prethodnim angazovanjem da dobije orden jer se uvek javljao za reprezentaciju, za razliku od miskovih nba zvezdica sa kojima se raspadamo kada nas caste svojim prisustvom. Tako da, atipican, pretalentovan i mnogo cudan igrac. Veliki ego. :mrgreen: Treba graditi igru oko mladih igraca, nema vise ni klasicne jedinice. Evo, Topic je sad top-prospekt na kecu, pa nije ni on klasican plejmejker. Igrac koji pravi razliku visinom, fizikalijama, pokusava biti pametan, igrati na prodor, zavrsava ili izbaci pas, naucice dobro da sutira, itd. Pa eto, stil igre kao Micic ali sa jos boljim fizikalijama.

И још син Легенде!
 
Pa dobro ne kazem da nema ili da ce sad Partizan sigurno na F4 vec samo da nije nerealno razmisljati o tome, a oscilacije imaju svi (sem mozda Reala koji realno ima NBA kvalitet) ali to je normalno, ono duga je sezona, veliki broj utakmica, non-stop se igra i mora da dolazi do oscilacija i padova.

Стварније је рећи.. Денвер би можда могао бити достојан противник Реалу данас.
 
Партизан је просуо +13 у 4/4 против Олимпијакоса и на жалост вјероватно завршио овогодишњу евролигу. Постоје теоретске шансе да се докопа плеј-ина, но то је у домену теорије.
Фрустрирајућа сезона евролиге за оба српска евролигаша. Очигледно су и Звезда и Партизан машили код селекције тима. Нагомилали су стране и разумљиво не баш јефтине играче, имају их по осморицу у саставу, но могли су за расположиве буџете довести боља рјешења.
Знам да није лако доћи до играча до којих би тренери Звезде и Партизана жељели доћи. Иако јесу обезбиједили респектабилне буџете за наше прилике, оба тима код борбе за оне понајбоље играче мимо ен-би-еја, не могу парирати најбогатијим евролигашима (Реал, Барса, Пао, Монако, Милано, Фенер). Такође врстан играч, доказана вриједност, ако има исту понуду (рецимо око 1,5 мил. $) од Партизана гдје постоји велики притисак, велике тензије, превише страсти која доноси и велики стрес и рецимо Монака или Милана, гдје је све то опуштеније, релаксираније, са мањим притиском,.већина ће изабрати опцију два. И то је једноставно реалност. Но и поред наведеног се могло боље бирати код састављања тима.

Надам се да ће се извући поуке, а надам се да ће се српски евролигаши умјесто оријентације странцима више окренути српским играчима, има и у српским клубовима и уопште добрих српских играча, ту је четворка из Меге (Ђуришић, Плавшић, Миљеновић, Филип Јовић) и још неки занимљиви играчи, који истина нису још евролигашки ниво, али добро напредују и врло брзо ће то постати.
 
Poslednja izmena:
Ser*njama su i rezultati išli na ruku,i to ne samo u ovom kolu ali i pored toga koliko imaju sreće u naredna dva kola igraju protiv već odavno prežaljene Albe i nikad gore Valensije.
I ako se budu plasirali u taj play-in biće da je to posle svega "zasluga velikog Željka" :hahaha:
 
Hvala braći na predivnoj predstavi pred 20 i kusur hiljada paćenika + 2 domaća domobrana koja su gromoglasno dočekana a "izdajnik" (dobro pamtim sve) uz "p*čko ciganska" :worth:
Na 10 sekundi do kraja utakmice,najjači utisak iskazivanja ljubavi prema klubu "izlaze navijači partizana da bi izbegli gužvu u saobraćaju" :rotf::rotf::rotf:
 
Партизан је просуо +13 у 4/4 против Олимпијакоса и на жалост вјероватно завршио овогодишњу евролигу. Постоје теоретске шансе да се докопа плеј-ина, но то је у домену теорије.
Фрустрирајућа сезона евролиге за оба српска евролигаша. Очигледно су и Звезда и Партизан машили код селекције тима. Нагомилали су стране и разумљиво не баш јефтине играче, имају их по осморицу у саставу, но могли су за расположиве буџете довести боља рјешења.
Знам да није лако доћи до играча до којих би тренери Звезде и Партизана жељели доћи. Иако јесу обезбиједили респектабилне буџете за наше прилике, оба тима код борбе за оне понајбоље играче мимо ен-би-еја, не могу парирати најбогатијим евролигашима (Реал, Барса, Пао, Монако, Милано, Фенер). Такође врстан играч, доказана вриједност, ако има исту понуду (рецимо око 1,5 мил. $) од Партизана гдје постоји велики притисак, велике тензије, превише страсти која доноси и велики стрес и рецимо Монака или Милана, гдје је све то опуштеније, релаксираније, са мањим притиском,.већина ће изабрати опцију два. И то је једноставно реалност. Но и поред наведеног се могло боље бирати код састављања тима.

Надам се да ће се извући поуке, а надам се да ће се српски евролигаши умјесто оријентације странцима више окренути српским играчима, има и у српским клубовима и уопште добрих српских играча, ту је четворка из Меге (Ђуришић, Плавшић, Миљеновић, Филип Јовић) и још неки занимљиви играчи, који истина нису још евролигашки ниво, али добро напредују и врло брзо ће то постати.

Државним пројектима желимо више среће следеће године уз ону нашу.. Kiša pada srbija propada!
 
Hvala braći na predivnoj predstavi pred 20 i kusur hiljada paćenika + 2 domaća domobrana koja su gromoglasno dočekana a "izdajnik" (dobro pamtim sve) uz "p*čko ciganska" :worth:
Na 10 sekundi do kraja utakmice,najjači utisak iskazivanja ljubavi prema klubu "izlaze navijači partizana da bi izbegli gužvu u saobraćaju" :rotf::rotf::rotf:

Ви бисте за паре и рођеног брата продали. Они су за вас Институција иако су у суштини крш и филијала странке.
 
Jesu "institucija",skidam kapu jer evo koliko već na narednoj odlučujućoj protiv Valensije mora još jača podrša iz domovine pa je pozvan lično i Anto Gotovina ;)

Прави Цигани су за вас нездостижно савршентво. Племство практично. Ви сте само турска коњица ипак. #ШалвараБојс

п.с. Од овога нема дубљег канала тј. канализације.
 
Никола Миротић се осврнуо на одлуку да из Барсе пређе у Милано (Mirotić o potpisu za Milano: Apsolutno se ne kajem) гдје је нагласио да то бјеше добар избор. Претходно љето након саге са Барсом и како је постало извјесно да ће промијенити средину, бјеше у опцији прелазак у Партизан.
На крају је Никола завршио у Милану, све то је побудило велику пажњу не само спортских медија у Србији, бјеше ту пуно трачева, како је Никола наводно дао ријеч (тренеру Партизана), па како се због наводних притисака предомислио, бјеше чак и огавних клевета и лагарија да притисака бјеше и од стране духовника СПЦ, наравно пласираних са антисрпских адреса како би се и кроз ту епизоду укаљала СПЦ.

У сваком случају Миротић је завршио у Милану, пружа веома добре партије (17,2 поена и 5,5 скокова у просјеку, одлични проценти шута), држи ниво који је држао претходне четири сезоне у Барси, и у складу са високим уговором који има- Али је и пропустио пуно мечева (13), а Милано не изгледа добро у евролиги, скор 14-18, резултати нису у складу са буџетом који су обезбиједили.

Никола Миротић је изврстан кошаркаш који је остварио и успјешну каријеру, један од ријетких који је предност дао неким другим стварима у односу на зараду када је 2019.године у ен-би-еју могао зарадити барем три пута већу пару. И човјек са пуно врлина, вјерник, привржен СПЦ, хуманииста који се својим хуманитарним дјелима не промовише али ипак се сазна, српски родољуб који обиђе наш народ на том нашем Косову, а и дао је подршку нашем народу у Црној Гори почетком 2020.године у одбрани светиња. Остаје жал што тамо 2006-7.године КСС није више порадио да Николу приволи да обуче дрес Србије, мислим да није тада било нереално, но та прича је завршена.
 

Back
Top