Евролига 2023-24.

И званично је (Zvanično: Olimpijakos potvrdio dolazak Filipa Petruševa), Филип Петрузшев је нови играч Олимпијакоса.

Олимпијакос има вјероватно најбоље попуњену центарску линију у евролиги, ту су изванредни Никола Милутинов и Мустафа Фал. Ангажовање Филипа може значити да здравствено стање (Никола је пропустио неке мечеве због лома прста) помемнутих није најбоље. Такође, Сикма којег су довели као замјену за Везенкова је ровит а и то што је играо скромно је, тако да се на крилном центру могу ослонити на Алека Питерса који истина држи висок ниво. Могуће ће Филипа повремено користити на тој позицији.

На другој страни, Филип након лошег искуства у ен-би-еју и није у прилици да пуно бира, ваља спасити сезону, ту мјеста чекању нема. Понуда евролигаша се не одбија, без обзира што је конкуренција на обје унутрашње позиције жестока. А и ко зна шта ће сезона донијети, могуће су повреде неких играча гдје би Филип могао добити важнију улогу, важно је да игра евролигу гдје се игра захтјевна кођшарка и гдје се квалитетно ради.

У сваком случају Олимпијакос је урадио одличан посао, правовремено су реаговали и добили изврсног младог играча који може покрити обје унутрашње позиције и који има велики простор за напредак.
Српском репрезентативцу након неуспјешне ен-би-еј епозоде више среће у наставку сезоне и каријере.
 
1701540877844.png

1701540899691.png
 
koja su ono gofna grcka... olimpijakos

sa sudijama svaku kuci nategnu!


tako i monaka

igraju najruyniju kosarku najmanje efektivnu i uvjek nekih jedva 70 ak poena

stalna pomoc sudija kod kuce

[a obice vam se jednom, necete ni u prvih osambiti jer ne zasluzujete
 
Monako suspenduje Okoboa, a Asvel daje otkaz Poceku posle samo 2 meseca. Nije jasno ni zasto su ga onda dovodili. Evroliga je tako isplativo takmicenje da jaci prosek ni ne zeli da ucestvuje u njemu (osvajaci EK), a gledajuci timove poput Asvela, cini mi se i da ce se uskoro razmisljati o tome da neko i odustane zbog troskova, nekonkurentnosti, itd.

Sinoc Real i Efes odigrali rekordna 4 produzetka, naravno da je Real opet izguran sudijskim odlukama.
 
Da, neki EL CEO (ne znam koji) je rekao na pitanje o visegodisnjoj licenci za srpske timove kao, ima i drugih timova, Virtus ima i navijace i rezultate (ima ih pola sezone), i Monako je konkurentan, tesko je sve zadovoljiti. Nista se ne menja kao pre 15 godina, oni ce pre gledati koliko je veliko trziste, pa im je bilo zanimljivo da testiraju sa pozivnicama i kratkotrajnim licencama Prokom iz Poljske i Budiveljnik iz Ukrajine, jer su to 10x vece zemlje (i potencijalno trzista) od Srbije i ex-YU.

A mislim da i oni vrlo dobro znaju od cega zavisi budzet bilo kog srpskog tima, da se ne lazemo.

ABA-liga vec ima samo jednu licencu, a drugi srpski tim igra na pozivnicu, koju dobija jer nema ko drugi kvalitetan da popuni. Liga ce se pre siriti za 2 predstavnika nego izbacivati neko (moj utisak), ali ima kandidata za izbacivanje, pa i odustajanje (Asvel).
 
Da, neki EL CEO (ne znam koji) je rekao na pitanje o visegodisnjoj licenci za srpske timove kao, ima i drugih timova, Virtus ima i navijace i rezultate (ima ih pola sezone), i Monako je konkurentan, tesko je sve zadovoljiti. Nista se ne menja kao pre 15 godina, oni ce pre gledati koliko je veliko trziste, pa im je bilo zanimljivo da testiraju sa pozivnicama i kratkotrajnim licencama Prokom iz Poljske i Budiveljnik iz Ukrajine, jer su to 10x vece zemlje (i potencijalno trzista) od Srbije i ex-YU.

A mislim da i oni vrlo dobro znaju od cega zavisi budzet bilo kog srpskog tima, da se ne lazemo.

ABA-liga vec ima samo jednu licencu, a drugi srpski tim igra na pozivnicu, koju dobija jer nema ko drugi kvalitetan da popuni. Liga ce se pre siriti za 2 predstavnika nego izbacivati neko (moj utisak), ali ima kandidata za izbacivanje, pa i odustajanje (Asvel).

Taj Asvel je zaista prava misterija, mislim nemaju uopste slabu ekipu, daleko od toga, imaju jedno 6,7 reprezentativaca Francuske, sto aktuelnih, sto bivsih, sto povremenih (De Kolo, Timoti-Luvavu, Lovrenj, Carls Kausi, Edvin Dzekson, Boris Dalo........) jedno 5,6 zaista dobrih stranaca (Dejvid Lajti, Majk Skot, Jusufa Fol, Paris Li, Desoun Tomas, Dzon Egbunu, Noam Jakov....) , znaci nisu to nimalo losi igraci , vec uglavnom sve renomirani i iskusni graci, vecina sa sto reprezentativnim, sto NBA iskustvom i igraci koji sigurno imaju kvalitet za EL i koji znaju sta je ozbiljna kosarka.
Po meni ovako igracki nemaju nista sad nesto slabiji tim od recimo Monaka (i ako postoji razlika je mozda u nijansama) ili tih nekih vodecih timova EL i timova koji igraju ili se bore za Top 8 i zaista me cudi da nisu konkurentniji i da su im rezultati ovako losi.
 

Iskreno drago mi je da Teo blista i sto pokazuje da je i dalje na nivou za vrhunsku kosarku, s obzirom kako igra mislim da bi Pesic morao da ga vodi na OI u Pariz (uprkos nekim licnim razmiricama) jer realno mislim da boljeg pleja jos uvek nemamo (a tu ubrajam i Vasu Micica).
Radi se o vrlo atipicnom i pre svega talentovanom igracu koji poseduje ono sto se ne uci ni u jednoj skoli kosarke ili kroz neki sistem i sto ne moze da te nauci nijedan trener vec ono ili imas to ili nemas, sad mozda mi mozemo da nadjemo igraca na njegovoj poziciji koji ce da ubaci vise poena, odigra bolje u odbrani ali igraca sa koji poseduje takvu lucidnost i kreativnost i takve liderske sposobnosti vec jako tesko, pritom je igrac kome prija liderska uloga i koji moze da podigne ekipu kada ekipi ne ide i udje u kontra-ritam, izmisli neke poene ni iz cega i mislim da nam je bas on falio na SP u onom finalu protiv Nemacke.

Inace mislim da Partizan ove godine ima sasvim realne sanse za F4 jer realno na prste jedne ruke se mogu izbrojati timovi koji imaju mozda jaci tim ili deluju bolje, plus Partizan je ekipa koja ima izuzetan karakter, tako da mislim da nije nerealno ove godine pucati na F4. 😉
 
Partizan ima jos dosta toga da sredi za eventualni F4, to znaci pre svega da ukljuci neke igrace aktivno (Kaminski, Smit, Ponitka) i saceka Avramovica. Igra je jos uvek nedovrsena, oscilacije ogromne. Ali je istina da tu jos ima dosta materijala i da ce biti svasta ako se kockice posloze. Dobrih timova ima jos, ima trenutno 12 konkurenata za prvih 10 mesta, i uvek se mogu prikljuciti Efes i Bajern.

Istina je to za Teodosica, ali posle onoga sto je radio kad ga je Pesic otpisao, samo ludak bi ga vracao nazad. A istovremeno je zasluzio prethodnim angazovanjem da dobije orden jer se uvek javljao za reprezentaciju, za razliku od miskovih nba zvezdica sa kojima se raspadamo kada nas caste svojim prisustvom. Tako da, atipican, pretalentovan i mnogo cudan igrac. Veliki ego. :mrgreen: Treba graditi igru oko mladih igraca, nema vise ni klasicne jedinice. Evo, Topic je sad top-prospekt na kecu, pa nije ni on klasican plejmejker. Igrac koji pravi razliku visinom, fizikalijama, pokusava biti pametan, igrati na prodor, zavrsava ili izbaci pas, naucice dobro da sutira, itd. Pa eto, stil igre kao Micic ali sa jos boljim fizikalijama.
 
Partizan ima jos dosta toga da sredi za eventualni F4, to znaci pre svega da ukljuci neke igrace aktivno (Kaminski, Smit, Ponitka) i saceka Avramovica. Igra je jos uvek nedovrsena, oscilacije ogromne. Ali je istina da tu jos ima dosta materijala i da ce biti svasta ako se kockice posloze. Dobrih timova ima jos, ima trenutno 12 konkurenata za prvih 10 mesta, i uvek se mogu prikljuciti Efes i Bajern.

Istina je to za Teodosica, ali posle onoga sto je radio kad ga je Pesic otpisao, samo ludak bi ga vracao nazad. A istovremeno je zasluzio prethodnim angazovanjem da dobije orden jer se uvek javljao za reprezentaciju, za razliku od miskovih nba zvezdica sa kojima se raspadamo kada nas caste svojim prisustvom. Tako da, atipican, pretalentovan i mnogo cudan igrac. Veliki ego. :mrgreen: Treba graditi igru oko mladih igraca, nema vise ni klasicne jedinice. Evo, Topic je sad top-prospekt na kecu, pa nije ni on klasican plejmejker. Igrac koji pravi razliku visinom, fizikalijama, pokusava biti pametan, igrati na prodor, zavrsava ili izbaci pas, naucice dobro da sutira, itd. Pa eto, stil igre kao Micic ali sa jos boljim fizikalijama.

Pa dobro ne kazem da nema ili da ce sad Partizan sigurno na F4 vec samo da nije nerealno razmisljati o tome, a oscilacije imaju svi (sem mozda Reala koji realno ima NBA kvalitet) ali to je normalno, ono duga je sezona, veliki broj utakmica, non-stop se igra i mora da dolazi do oscilacija i padova.

Inace sto se tice Tea bese koliko mi je poznato ono nije radio on nego njegov burazer (ako mislis na ono na tviteru).
U svakom slucaju nam treba jedan takav igrac , atipican kakvog nemaju drugi.
Nikola Topic obecava ali ne znam da li je jos uvek stasao za kosarku na tako visokom nivou i koliko bi mogli da se pouzdamo u njega u mecevima protiv najjacih svetskih reprezentacija u ovom momentu.
Sad mozda ni klasicnih plejeva nema vise toliko i sad su aktuelni vise ti moderni kombo-bekovi ali to se vise odnosi na NBA, u reprezentativnoj kosarci i na tim velikim takmicenjima gde se igra dosta kontrolisanija kosarka ipak malo je neozbiljno igrati bez jednog pravog pleja i razigravaca i treba ti jedan lider na terenu.
 

Back
Top