Šta je tačno?


  • Ukupno glasova
    63
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A jel ima ovde neko ko se zaista razume u teoriju evolucije?

DNK, genetku, genom...

Jel ima ovde neki genetičar, biolog, molekulrani biolog?
То су ти сви ови што кажу да је еволуција ,,највећа светска превара". Све експерт до експерта. Они ти имају увид у све светске преваре, па знају која је највећа. Само никако да се договоре међу собом - на једној теми је еволуција највећа светска превара, на другој теми је то лоптаста Земља, на трећој су трагови авиона, на четвртој слетање на Месец...
 
Slucajnosti unutar zadanih gabarita.
A ne slucajnosti iz nicega.
To je jako bitno.
Netko je odredio medje no nazalost ovi apsolutisti iz sfere teizma odmah posegnu za termin bog jer kod njih ima samo oni i bog u svjetu.
To su stare arhaicne predodzbe iz zeljeznog doba kad im bog postao nemocan pred zeljeznim kolima i nikako da prihvate tu cinjenicu.
 
vrhunski inteligentni dizajn, ali ta hobotnica je prica za sebe, Madjionicar par excellance

335047275_571476631710716_3517487128012777327_n.jpg


 
da je covek * napravljen* ne bi mu bila potrebna pomoc bakterija da bi vario hranu

crevna flora je cist ( hehe) dokaz evolucije

nikakve veze to sa evolucijom nema.


da je covek * napravljen* ne bi mu bila potrebna pomoc bakterija

po toj logici , da je covjek napravljen nebi mu bila potreba pomoc zivotinja i biljaka da prezivi.

po toj logici mozemo reci da je covjek napravljen nebi mu bila potreba da je ovisan o mnogo cemu na ovome svijetu.
 

zato sto je potrebna saradnja dijelova da bi nesto bilo funkcionalno.

Bakterija je jakooooo komkpleksno bice, na tom nivou da ima motor ugradjen u sebi da moze plivati, i ne samo to, nego ima cak oruzje sa kojim ispaljiva metke

279522451_1673533869691044_3788684500840228754_n.jpg


Bakterija kao bakterija je dovoljan dokaz inteligenog dizajna, nema to nikakve sanse da se samo stvori slucajnim dogadjajima zbog ogromne kompleksnosti konstrukcije bakterije.
 
zato sto je potrebna saradnja dijelova da bi nesto bilo funkcionalno.

Bakterija je jakooooo komkpleksno bice, na tom nivou da ima motor ugradjen u sebi da moze plivati, i ne samo to, nego ima cak oruzje sa kojim ispaljiva metke

279522451_1673533869691044_3788684500840228754_n.jpg


Bakterija kao bakterija je dovoljan dokaz inteligenog dizajna, nema to nikakve sanse da se samo stvori slucajnim dogadjajima zbog ogromne kompleksnosti konstrukcije bakterije.
jel ispaljiva obicne metke?

ili lasersku municiju?

pa bakterija je znaci vrhunac dizajna

covek joj dodje kao staniste

jer covek nema ni motor u dupetu nit ispaljiva metke

dobro , ispali nekad bojni otrov ...
 
Да будемо тачни, теорија еволуције не говори о настанку живота већ само о његовом развоју, док креационизам "објашњава" настанак живота магијом. :mrgreen:
Nije tačno, teorija Evolucije govori i o postanku samog života. Veličina nauke naspram par knjiga od pre dvadeset vekova, plus još nekoliko, od kojih svaka tvrdi suprotno od onih ostalih…
 
Nema razloga da se evolucionistima osporava da su potekli od majmuna. Cak i u religijskom smislu kao poruka propovjednicima od mene, ne treba ih ni preobracati, nemaju dusu za onaj svijet. Nismo svi isti. Besmisleno je.

To je poruka i srpskog Cara Teodorika Velikog Papi kad mu kaze, ne mogu ja nametati religije kad je Bog napravio svijet da postoje razne religije, i svak mora za sebe svojom voljom da odluci po svojoj prirodi. Sadizam, teror, i otimanje novca kroz nametanje vjere zapadnog i istocnog carstva je neprihvatljivo. Kaze Car, zato postoje razne vjere, da se covjek sam pronadje ako treba. Pa da se i u majmunu pronadje.
 
Poslednja izmena:
zato sto je potrebna saradnja dijelova da bi nesto bilo funkcionalno.

Bakterija je jakooooo komkpleksno bice, na tom nivou da ima motor ugradjen u sebi da moze plivati, i ne samo to, nego ima cak oruzje sa kojim ispaljiva metke

279522451_1673533869691044_3788684500840228754_n.jpg


Bakterija kao bakterija je dovoljan dokaz inteligenog dizajna, nema to nikakve sanse da se samo stvori slucajnim dogadjajima zbog ogromne kompleksnosti konstrukcije bakterije.
Motor...meci...oružje...sine pa ti se bodeš
 
Ako mene pitaš onda evolucija. Zato što je dokazana kroz naučna istraživanja. Ali sam takođe i agnostik. Ako i postoji nešto što se zove Bog onda hoću lično u to da se uverim i da vidim kakav je stvarno, Možda ima i više bogova ko će ga znati, A ateista sam pošto ne verujem ni u jedno od ponuđenih božanstava.
O Mr. Infinity! Dugo te nije bilo!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top