Eurostat: Srbija četvrta najsiromašnija država u Evropi

ma cista glupost od eurostata..to je samo za paljenje naroda da jednog dana glasa za ulazak u eu...usli su slovenci pa im penzioneri kubure..odlaze u bosnu da zive sa penzijom..ljudi iz slovenije, ceske, poljske, rumunije, bugarske, hrvatske odlaze u druge zemlje..ulaskom srbije u eu nista se platni standard nece poboljsati a ni zivotni..
A sta mislis kako zive penzioneri kod nas?
The average salary after taxes in Slovenia is $1245, which is enough to cover living expenses for 1.2 months.
The average salary after taxes in Serbia is $578, which is enough to cover living expenses for 0.9 months.
 
Nemam ja sta da okrecem i postavljam pitanja o radniku na rostilju, pitao si sa nevericom gde su plate 350evra i ja sam ti dala primer
Plate u privatnim skolama za cistacixu je 60 hiljada, a prosecn plata jeste 680 eura na nivou drzave. Tu nisu uracunata primanja na crno, gd esu radnici prijavljeni na minimalac a ostatak dobijaju u koverti na ruke. I to ne ulazi u prosek.
U stampariji minradi prijatelj za 50 hiljada, ja ga pitam zasto ne rasi za vise , kaze ovaj posao mi odgovara radim samo 6 sati, lagan posao, nema stresa.. petkom zavrsavam u 1 poslepodne , subota i nedelja slobodni. Za 50 hiljada, ali radi posle vikendom i nekada 2,3 puta nedeljum drugu smenu kao konobar u nocnom klubu gde dobije 2000 din dnevnicu + baksis koji mu se krece oko 8000- 10 000 din za vece. Reko dobro. Pa zasto ne radis samo kao konobar. Kaze necu . Ovo mi je super zbog vremena . Od od 8 do 14 h izblejinkada nema posla, i ima snage i vremena da radi drugo nesto za sebe. Komobarisanje mi je dodatni posao. Ali on je na kraju meseca dobar po 200 hiljada , ponekada i vise u toku leta. Mislis da tetkica koja pristane da radi u skoli privatno za 42 hiljade , da joj je to primarni posao? Nije , glavni posao joj je kada ode odatle na pravu sljaku gde dobija i 500 dinara po satu, narocito vikendom gde uzima mesecno jos 100- 120 hiljada. Na to dodaj platu u skoli i dobija krajnji rezultat.
Ima ponuda za posao radi se 22 dana mesecno, posle 8 h uvece , samo 4 sata i dobija se 500 din po satu. 2000 dnevno. 44 000 mesecno. Ali to je posao sa delimicno radnim vremenom. I rade ga klinci iz kraja kod coveka u trafici, pokrivaju mu pola smene dok mu ne dodje radnik za 3 smenu. I kako onda ta tetkica radi to?
Radnici na valjanju bakarnihnkablova i cevinu majdanpekunimaju 70 hiljadaz
Eto into sam sada saznao iz prve ruke….
 
Poslednja izmena:
Ideja - dobiješ sredstva od razvojne banke - finalizacija.
A da jeste teško je , nedostatak ideja urnisanjem školstva (privatni fakulteti) i nedostatkom kopententnih kadrova negativnom selekcijom (korupcija) što je sve Vučićev režim doveo do vrhunca.

A kako kada nam banke i količinu novca u opticaju kontrolišu drugi?

Mada i u takvim uslovima uspevamo nešto, imamo mi par ogromnih kompanija a u šta će se one dalje investirati znaćemo i čije su
 
Pa gde sti je cart za bosnu 2000-2022?
Nemam vremena sada ostavio sam vam link nekoliko strana ranije da se zanimate zvaničnim podacima.A ti napala na mene kao da sam napisao ne znam šta a sve gologuzan države ne zna se koja je gora.Ali evo recimo iz rukava ovo imam u telefonu kako je Srbija loše stajala do zadnjih 4 godine kada se vidi preokret o kojem sam pisao.
Screenshot_20221216-192152_Google.jpg
 
Nemam vremena sada ostavio sam vam link nekoliko strana ranije da se zanimate zvaničnim podacima.A ti napala na mene kao da sam napisao ne znam šta a sve gologuzan države ne zna se koja je gora.Ali evo recimo iz rukava ovo imam u telefonu kako je Srbija loše stajala do zadnjih 4 godine kada se vidi preokret o kojem sam pisao.
Pogledajte prilog 1271761
pa evo opet nisi stavio bosnu za period od 2000. do 2012

ahahaah
 
pa evo opet nisi stavio bosnu za period od 2000. do 2012

ahahaah
Pa valjda je jasno da je razlika bila još veća jer je 2000 godina blago rečeno katastrofa u Srbiji. lol Slabi ste mi ekonomisti.Imaš par stranica ranije link samo ukucaj BiH , podatke od 1997 godine pa gledaj od 2000 godine, igraj se sa tabelama ako te interesiuje.Suviše sam ozbiljan čovjek da bih lagao takve podatke *ebemu miša a ti me još i bezobraznikom i lažovom nazivaš.:(
 
A kako kada nam banke i količinu novca u opticaju kontrolišu drugi?

Mada i u takvim uslovima uspevamo nešto, imamo mi par ogromnih kompanija a u šta će se one dalje investirati znaćemo i čije su
To što nam kontrolišu drugi jeste suština neokolonijalnog položaja i odustajanja od vlastite investicione politike . Počeo Đinđić , nastavili Tadić, Koštunica ... i danas Vučić.
 
To što nam kontrolišu drugi jeste suština neokolonijalnog položaja i odustajanja od vlastite investicione politike . Počeo Đinđić , nastavili Tadić, Koštunica ... i danas Vučić.

Da bi se iz toga izvuklo može:
1. ratom
2. dugotrajnim i strpljivim činjenjem malih koraka, često maskiranih, neprimetnih i strpljenjem

Za prvo nemamo snage, a za drugo ... da li imamo strpljenja i pameti, možda bi neki i imali ali se mnogi trude da to spreče
 

Back
Top