Eto ljubav

Sta ako ti na pr hiper socio osobe ne leze? A obicno su takve te zgodnice.
Kad ste nasamo i kad te pogleda, kao da te cela zurka gleda i ceo feshn zbor. I da se skines go? Ma zahebi.
 
Pa dobro, imaju svoje nesto. Ne moze se gledati isto na dugu vezu sa nekim i na prvu loptu u kaficu, kao skidas je ocima, jos zene umeju da se doteraju, mnogi m i iskonstruisu i njen karakter pre nego sto i izgovore cao. Naivno je to. I samo je stvar pristupa. Jesmo mi vizuelniji, ali ucimo vremenom. Da ti pravo kazem sada iskljucivo i primarno je ako mi prija osoba. Provedeno vreme. Ako se nesto zaplicemo o jezik i ne mislim na nekakve prirodne nesigurnosti i testove druge strane, vec to postavljanje ko je frajer a ko riba to je cao. To je po meni bas gubljenje vremena. A nema coveka koji nema fizicku manu. I da ima, dosadila bi ti zato sto je nema.
Pa evo gledam bas jedan spot, postavljao sam ga ovde negde, penzioneri u starackom domu plesu. I vidis nekkavu vitalnost odrzavanu iskrenom ljubavlju. Bez gluposti, drustvenih nametanja, standarda bla bla. Sve to iscezne vremenom i na kraju ostaje da li mozes i dalje da se zagrlis sa tom osobom, mozda i klimavo i staracki oprezno zapleses, pomilujes po licu i vidi se kroz njih ta prebubana gorcina, tezina zivota ali i njihova gipkost, neminovno istrosena vremenom, ali gipkost-i dalje nasmejani. I ne kompromisi zarad statusa, vec zajednicko prevazilazenje bremena s tom bitnom osnovom. Lepo.
:worth::ok:
 
Emotivno prejedanje.
To rade žene sebi kada su u vezi u kojoj nisu zadovoljne.
Nisam čitala tekst, nešto sam letimično pogledala, ne mogu da krivim momka ali ni nju. Sigurna sam da joj je on rekao da bi trebalo da povede računa o svom zdravlju, jer je voli, i kad je video da nju baš briga, da ne voli ni ona sebe, odustao je. I sad kao on kriv. Pa nije, ne može mene da voli neko više od mene same. I onda ide standardna priča, koja je još bednija, da nju nije pokrenula da smrša briga o zdravlju, nego ego i inat, što dovodi do zaključka da dečko nije ostavio debelu, nezdravu devojku, nego egoističnu, jer je očigledno na šta se "probudila".
 
Nije dobro kad se ljudi tove, debljaju, iako treba imati razumevanja jer je uvek u pitanju depresija neka, i lenjost ide iz toga, osoba se oklopi salom i traži utehu u hrani. Pirs je legenda i ne bih ostavio ako je volim ali bih gledao da pomognem da se vrati na stari telesni status. Osoba mora da ubije to što je tišti i prevazidje i da predje na sistem ishrane gde se hrana tretira kao nešto usputno. U smislu da jede tek da bi jela, bez gledanja hrane kao izvora uživanja. Može i opijatima da nadoknadi potrebu za hranom.

Ja sam vegan od ranih dana (ne sasvim ali 95-postotni, ponekad jedem ribu i još ponešto što nije u sistemu itd.) i npr. loše je za podgojene osobe, to sam video iz prakse izbliza, da krenu odmah u veganizam, u preterivanje. Dodje im rovac da smršaju i postanu bolja verzija sebe i krenu da igraju na kartu snage volje, misle sad će sve da srede i urede, oni su nadljudi probudjeni, i kad pukne klapna i proguta se torta uz burek kiseli iz podrumske pekare onda padnu u depru jer su 'bezvoljni, nedisciplinovani'. Treba im racionalan pristup i da ne shvataju sebe rigidno, kao da moraju nešto, i pomoć tražiti, da ih neko prati i razume, a ne osudjuje i da praštaju sebi. Najčešće ti što se slade hranom preko mere imaju roditelja koji ih tuče u pojam i lomi iznutra ne shvatajući šta i kako. Pa oni navale još jače jer nemaju snage kad im se drže lekcije stalno.

Tako i onda deca-pobunjenici tipa pokojna Magi EKV, rigidna keva pa je otišla u krajnost svih krajnosti. Dobro Magi se nije podgojila od hrane ali se uništila, a uništenje kad nije svesno i iz zabave nije dobro.
 
https://www.prva.rs/zivot/zanimljiv...evbbFvKZlzbOxIMuP6YaF4uVHWS8m9JzvSOb9XVFUJW7s



Mene jedino zanima kako nema visak kože?

I da li biste vi ostavili djevojku koju volite zbog toga sto se udebljala ili biste bili džentlmen poput Pierce Brosnana
Ostala bih sa osobom koju volim, no metter kako izgleda.
Zapravo je to manje- više i ovako nebitno.
Nzm, da li mora ova tema imati baš veze sa prekomernom težinom. Uglavnom, ljudi koji se dobro osećaju u svojoj koži, makar bila i previše "rastegljiva" su jednako privlačni jer ih to ne tišti.
Othervise,...i ukoliko im već predstavlja problem ,onda je to neka druga priča.
Niti su se.y sebi, onda nisu ni drugima.
Ne računam ovde patologiju tipa,..."živim da bih jeo, ne jedem da bih živeo"!
 
Emotivno prejedanje.
To rade žene sebi kada su u vezi u kojoj nisu zadovoljne.
Nisam čitala tekst, nešto sam letimično pogledala, ne mogu da krivim momka ali ni nju. Sigurna sam da joj je on rekao da bi trebalo da povede računa o svom zdravlju, jer je voli, i kad je video da nju baš briga, da ne voli ni ona sebe, odustao je. I sad kao on kriv. Pa nije, ne može mene da voli neko više od mene same. I onda ide standardna priča, koja je još bednija, da nju nije pokrenula da smrša briga o zdravlju, nego ego i inat, što dovodi do zaključka da dečko nije ostavio debelu, nezdravu devojku, nego egoističnu, jer je očigledno na šta se "probudila".
Nesto joj svakako fali, cak i kada ima viska...
 

Back
Top