Emocionalna prevara

Ljubav treba da se zasniva na slobodnoj volji, a ne na osećanju dužnosti ili obaveze.
Iskušenja i zemljotresi ruše samo ono što nije dovoljno jako. Ljudi nisu savršeni.
Da o tome nije govorila, to bi bilo poštenije? Ne bi postojalo ako ne izgovori naglas? "Ljubav" bi ostala neuzdrmana? Šta kad se nagomila neizgovoreno tokom godina? Ljudi se tako zbližavaju? Upoznaju do kraja? Vole?

Pa da ljubav se zasniva na slobodnoj volji ali u ovom slučaju njih dvoje se kavaju i znaju da ih kući neko čeka.... e sad neko za to zna, neko ne, ali boli njih stojka...da je postavljač, kako bi neko rekao Balkanac, malo sutra bi ona mogla da dođe i kaže ‚‚ej dušo karam se sa tipom, koji nam je kućni prijatelj‚‚ pa polomio bi je ko vola u kupusu ali ne zato što je on sirovina, već zato što je to uradila sa nekim ko mu je dobar prijatelj, po sistemu ‚‚gajio sam guju u nedrima‚‚....a i kakav je to prijatelj koji kawa ženu svog prijatelja?!:roll:.....da se ne foliramo više...mnogi od nas bi burno reagovali, niko nije od kamena......i mene prosto čudi ova mirnoća postavljača..msm nekako je nepriprodna...kao da prepričava film, koji je gledao sinoć a ne da priča o ličnom iskustvu.
 
Samo se pitam koliko je tu ljubav u pitanju, kad ga je "varala" nije je bilo,
zašto je posle toga počela da cveta (jer sad je odnos postao "iskren", ona
mu je sve rekla)?
Ako se radi o tako slobodnoj Ljubavi, zašto ga nije pitala da se priključi,
možda bi se i njemu dopalo, mislim ako ga voli?

Dobro, pitaj se. :mrgreen:
Mene si pitala nešto drugo, i na to sam ti odgovorila.
A ja nisam pomenula slobodnu ljubav, nego slobodnu volju, čisto da ne bude zabune.
E, al' nije ni bitno.
 
To je vaš lični odnos, vi se najbolje poznajete, tako bi trebalo i znate kako ko na
šta reaguje. U skladu sa tim i ide njeno "priznanje" da je bila sa drugim. To je lepo
što imate makar na tom nivou iskren odnos. Sa svoje tačke gledišta, ne mogu sa
žarom voleti u isto vreme više osoba, može postojati neka vrsta dopadanja, ali ništa
više od toga, dakle ne nešto na osnovu čega bih stupila u dalju dubinu odnosa. Zato
želim da ti kažem da je teorija da ona u isto vreme baš baš voli dvojicu kao svog
muškarca lažna
. Ona duboko u srcu zna ko je njen i kojeg želi "zauvek".
Mislim da si u krivu.Jedan muskarac moze da izazove odredjen skup prijatnih emocija a drugi muskarac da dopuni taj skup.Bez svakoga od njih skup emocija koji dozivljava zena je osiromasen tako da ona vise nemoze ni reci koga vise voli (koje emocije su izrazenije i vise joj potrebne)nego samo zna da joj obojica trebaju.Navescu samo neke vrste emocija da vidis koliko je to kompleksno i tesko mjerljivo podrucje.

Srdzba: jarost, ogorcenost, kivnost, gnjev, ozlojedjenost, indignacija, uzrujanost,
gorcina, mrznja, uznemirenost, razdražljivost, neprijateljstvo i, možda kao krajnje
vrijednosti, patoloska mrznja i nasilnost
• Tuga: žalost, bol, neveselost, potistenost, melankolija, samosazaljenje,
osamljenost, ocaj i, u patološkim slucajevima, teška depresija
• Strah: tjeskoba, bojazan, nervoza, zabrinutost, konsternacija, zloslutnost,
oprez, strepnja, napetost, uzasavanje, strava, jeza; kod psihopatologije, fobija i
panika
• Radost: sreca, užitak, olakšanje, zadovoljstvo, blaženstvo, slast, zabavljenost,
ponos, senzualni užitak, oduševljenje, zanos, veselje, zadovoljenje, euforicnost,
zaigranost, ekstaticnost i, u krajnosti, manija
• Ljubav: prihvacanje, prijateljska naklonost, povjerenje, ljubaznost, sklonost,
odanost, zanesenost, obozavanje i platonska Ijubav
• Zacudjenost: sok, prenerazenost, zapanjenost, zadivljenost
• Gadjenje: prijezir, omalovazavanje, potcjenjivanje, odvratnost, odbojnost,
mrskost, gnušanje
• Stid: osjecaj krivnje, neugoda, žalost, grizodušje, ponizenje, zaljenje, jad i
kajanje.
Dakako, ovaj popis ne rjesava sva pitanja o tome kako kategorizirati emocije. Na
primjer, što je s mješavinama poput ljubomore, varijante srdzbe koja u sebi sadrzi i
tugu i strah? A sto je s vrlinama, poput nade i vjere, hrabrosti i oprastanja, sigurnosti
i stalozenosti? Ili nekima od klasicnih poroka, osjecaja poput sumnje, samodopadnosti,
lijenosti i bescutnosti - ili dosade? Ovdje nema jednoznacnih odgovora;
znanstvena rasprava o tome kako klasificirati emocije nastavlja se.
 
..nista ti nisi ispricao sto se mnogima ne dogadja......covek dobija sirinu shvatanja onog sekunda kad pocne da mu se isto ili slicno dogadja....MA STA GOD TO BILO.....znam za slucaj zene koja vec 20 god ima nekog , muz zna, svi zaju i lepo im je....ako vas to pali...nastavite .....to je prolazna faza....verovatno....iskreno jos gora mi je prica....svi posteni....nema varanja...monotonija...sex mesecno.....drndanje na filmove.......zapustenost....sahranis sebe sa 40 god.....mastas o tamo nekom...jaooo.....znate li kolko je to tek uzasnooo????kolko to tek bolii.......tako da......provalila sam te....POHVALIO SI SE.....( zezam se malo) :cao:
 
..nista ti nisi ispricao sto se mnogima ne dogadja......covek dobija sirinu shvatanja onog sekunda kad pocne da mu se isto ili slicno dogadja....MA STA GOD TO BILO.....znam za slucaj zene koja vec 20 god ima nekog , muz zna, svi zaju i lepo im je....ako vas to pali...nastavite .....to je prolazna faza....verovatno....iskreno jos gora mi je prica....svi posteni....nema varanja...monotonija...sex mesecno.....drndanje na filmove.......zapustenost....sahranis sebe sa 40 god.....mastas o tamo nekom...jaooo.....znate li kolko je to tek uzasnooo????kolko to tek bolii.......tako da......provalila sam te....POHVALIO SI SE.....( zezam se malo) :cao:

XAXAXA, evo napokon malo ohrabrenja za ljudski rod; hvala GOCO, umalo da izgubim ideale ljudske iskrenosti...
 
Zivotna prica koja se meni desila.
Moja supruga voli drugog coveka (ozenjen, otac 3. djece). On je moj prijatelj.Ja sam podgriejavao druzenje sa njim , cesto pozivajući suprugu na zajedničko druzenje (znajući za njene simpatije prema njemu) , nisam sputavao njenu potrebu za slobodom, nikada je nisam gušio, niti ona mene, znajući da je jedino tako mogu zadrzati.
I desila se ljubav (pored mene), nisam bio svestan, kasnije sam shvatio da među njima gori obostrana vatra, da su presli dozvoljenu granicu koju sam ja u svojoj glavi projektovao.Nase igrice su postale opasne.
Ona mi je sve priznala, da ga voli, da zeli da on i dalje bude "u nasoj blizini" , da ta veza hrani nas brak, da je srecna.
Bilo mi je tesko; saznanje da ona voli drugog, razdire me, ali sa druge strane znam da ona voli i mene i da obozava nas brak (koji je jedinstven), nas brak je za nju najdragoceniji.
Pomesana su mi osjecanja, borim se...mislim da cu izdrzati.
Zelim da je zadrzim za sebe, ne zelim da je ostavim, uvek sam joj govorio da su njoj potrebna najmanje 3. muskarca, da joj treba jos neko, da zadovolji svoje nagone (ne seksualni) za životom.Ona je esencija zivota; zavidim joj.Kada pogledam ljude oko sebe, čine mi se kao blede kopije zivota, monotonija.
Da li imamo pravo da prozivimo ovaj zivot dajući sebe samo jednoj osobi?
KAKVA JE OVO PRICA...NE MOGU DA SE ODLUCIM DA LI DA KAZEM DA JE SMESNO ILI ZALOSNO...:eek:
 
Mislim da si u krivu.Jedan muskarac moze da izazove odredjen skup prijatnih emocija a drugi muskarac da dopuni taj skup.Bez svakoga od njih skup emocija koji dozivljava zena je osiromasen tako da ona vise nemoze ni reci koga vise voli (koje emocije su izrazenije i vise joj potrebne)nego samo zna da joj obojica trebaju.Navescu samo neke vrste emocija da vidis koliko je to kompleksno i tesko mjerljivo podrucje.

Srdzba: jarost, ogorcenost, kivnost, gnjev, ozlojedjenost, indignacija, uzrujanost,
gorcina, mrznja, uznemirenost, razdražljivost, neprijateljstvo i, možda kao krajnje
vrijednosti, patoloska mrznja i nasilnost
• Tuga: žalost, bol, neveselost, potistenost, melankolija, samosazaljenje,
osamljenost, ocaj i, u patološkim slucajevima, teška depresija
• Strah: tjeskoba, bojazan, nervoza, zabrinutost, konsternacija, zloslutnost,
oprez, strepnja, napetost, uzasavanje, strava, jeza; kod psihopatologije, fobija i
panika
• Radost: sreca, užitak, olakšanje, zadovoljstvo, blaženstvo, slast, zabavljenost,
ponos, senzualni užitak, oduševljenje, zanos, veselje, zadovoljenje, euforicnost,
zaigranost, ekstaticnost i, u krajnosti, manija
• Ljubav: prihvacanje, prijateljska naklonost, povjerenje, ljubaznost, sklonost,
odanost, zanesenost, obozavanje i platonska Ijubav
• Zacudjenost: sok, prenerazenost, zapanjenost, zadivljenost
• Gadjenje: prijezir, omalovazavanje, potcjenjivanje, odvratnost, odbojnost,
mrskost, gnušanje
• Stid: osjecaj krivnje, neugoda, žalost, grizodušje, ponizenje, zaljenje, jad i
kajanje.
Dakako, ovaj popis ne rjesava sva pitanja o tome kako kategorizirati emocije. Na
primjer, što je s mješavinama poput ljubomore, varijante srdzbe koja u sebi sadrzi i
tugu i strah? A sto je s vrlinama, poput nade i vjere, hrabrosti i oprastanja, sigurnosti
i stalozenosti? Ili nekima od klasicnih poroka, osjecaja poput sumnje, samodopadnosti,
lijenosti i bescutnosti - ili dosade? Ovdje nema jednoznacnih odgovora;
znanstvena rasprava o tome kako klasificirati emocije nastavlja se.

:ok: :hvala:
 
Zivotna prica koja se meni desila.
Moja supruga voli drugog coveka (ozenjen, otac 3. djece). On je moj prijatelj.Ja sam podgriejavao druzenje sa njim , cesto pozivajući suprugu na zajedničko druzenje (znajući za njene simpatije prema njemu) , nisam sputavao njenu potrebu za slobodom, nikada je nisam gušio, niti ona mene, znajući da je jedino tako mogu zadrzati.
I desila se ljubav (pored mene), nisam bio svestan, kasnije sam shvatio da među njima gori obostrana vatra, da su presli dozvoljenu granicu koju sam ja u svojoj glavi projektovao.Nase igrice su postale opasne.
Ona mi je sve priznala, da ga voli, da zeli da on i dalje bude "u nasoj blizini" , da ta veza hrani nas brak, da je srecna.
Bilo mi je tesko; saznanje da ona voli drugog, razdire me, ali sa druge strane znam da ona voli i mene i da obozava nas brak (koji je jedinstven), nas brak je za nju najdragoceniji.
Pomesana su mi osjecanja, borim se...mislim da cu izdrzati.
Zelim da je zadrzim za sebe, ne zelim da je ostavim, uvek sam joj govorio da su njoj potrebna najmanje 3. muskarca, da joj treba jos neko, da zadovolji svoje nagone (ne seksualni) za životom.Ona je esencija zivota; zavidim joj.Kada pogledam ljude oko sebe, čine mi se kao blede kopije zivota, monotonija.
Da li imamo pravo da prozivimo ovaj zivot dajući sebe samo jednoj osobi?
Ako hoces da dublje emocionalno analiziras svoj problem moras da se uporedis sa njenim ljubavnikom i da vidis sta on ima sto ti nemas i obrnuto.Trebao bi da zenu pitas sta njen ljubavnik ima sto ti nemas a sto tvoja zena voli ili mrzi i obrnuto sta njen ljubavnik nema a sto ti imas a sto ona voli ili mrzi.Za bilo kakvu daljnu diskusiju na ovo bi se trebalo odgovoriti.
 

Back
Top