Električni automobili - sve na jednom mestu

Citam nesto i razmisljam da li je vreme
za EV Posto su baterije ovde potencijalno najveci trosak da se fokusiramo na njih ..
Do Tesle je ok a ovi ispod previse gube ..Interesatan je Renault koji je ovde daleko najjeftiniji
Which EV has the slowest battery degradation?
Here are the best performers:

2017 Kia Soul EV. 98.8% battery SOH after 2 years and 8 months. ...

2014 Renault Kangoo ZE. 97.5% after 3 years (95.1% after 5 years 8 months) ...

2017 VW e-Golf. 96.9% after 2yrs 8 months. ...
2016 Tesla Model S. ...

2018 Mitsubishi Outlander. ...

2017 BMW i3. ...

2014 Nissan Leaf.
 
Citam nesto i razmisljam da li je vreme
za EV
Odgovor na to pitanje najviše zavisi od toga gde živiš i kakva ti je lična situacija. U nekim zemljama su već sada vozači običnih kola ozbiljno diskriminisani visokim dažbinama i(li) zabranom kretanja u centrima nekih gradova, a u drugim zemljama nisu. Neko može jeftino dopunjavati kući, neko ne. Neko ima para za ovo ili ono, drugi nema itd.
Zato je nemoguće dati univerzalan odgovor.
 
Odgovor na to pitanje najviše zavisi od toga gde živiš i kakva ti je lična situacija. U nekim zemljama su već sada vozači običnih kola ozbiljno diskriminisani visokim dažbinama i(li) zabranom kretanja u centrima nekih gradova, a u drugim zemljama nisu. Neko može jeftino dopunjavati kući, neko ne. Neko ima para za ovo ili ono, drugi nema itd.
Zato je nemoguće dati univerzalan odgovor.
Živim u jednoj od najekstemnijih zemalja po tom pitanju..Nije problem punjenje mogu instalirati punjac kući ..Carine na obicna auta su ovde velike a ne el ih jos uvek nema tako da za jedan Zoe 41kw iz 2019 sa manjom km bi trebao izdvojiti oko 9-10k € a za tih 10k € mogu kupiti 208 1,6 dizela 2017-2018 sa nekih 100k km .. Tako da mislim da je vreme jer ionako cu uzimati neki manji auto za grad I oko grada.. Ne isplati se kod mene vise nista drugo .
 
Poslednja izmena:
Ja se isto razmišljam da uzmem nešto na struju sa dometom 150 km al nikako
150km je malo ..Da ti dočaram zašto..EV se koristi između 10-80% i zbog brzine punjenja a I zbog dugotrajnisti baterija.. Znaci nekih 30% manje nego max kapacitet tj .neto kapacitet pošto ima nekih min 5% koji se ne koristi a to je onda bruto kapacitet ..Sto dalje znači da taj auto od 150km pada na 100km a zimi n 65-70km ..Ovaj Zoe sa 41kw baterijama prelazi 340km leti a zimi 250km -30% znaci 238km leto i 174km zima ako ga koristis od 10-80% sti vecina i radi ..Sto je ok tj neki minimun za tu vrstu auta po meni .. znaci ne ispod 40kw ta manja auta. ..kad uzmes jis u obzir pad koji imaju onda pogotovo nebi trebalo gledati ta auta od 20-30kw
 
Poslednja izmena:
Ovih Xpangova na svakom koraku kod mene a lep je a I dobar ..
20240510_103824.jpg
 
Nemam pojma sta mu to smeta.. Imaju ljudi kuće pa treba nekad smece baciti ,može I biciklo ozada a neko može I kamp kucicu da povući na odmor ..Sve to njemu smeta .. Retko koje auto je ovde bez kuke
Doduše ni ja baš nisam obožavalac jer računam da je auto s kukom više opterećivan nego onaj bez nje.

Nego, šta nam kaže Jeremija u vezi teme:

 

Back
Top