Eda li je nepravde u Boga.Boze sacuvaj!

anajade

Elita
Poruka
15.505
Zivi Bog ne mora da objasnjava svoje postupke nijednom.coveku .Ljudska bica nisu u poziciji da dovode u pitanje Boga iz Biblije o Njegovim postupcima, Njegovoj pravdi, Njegovim presudama ili bilo cemu sto On cini. Razmotrite sledece pitanje koje je Bog ranije postavio Jovu. Gde si bio kada sam postavio temelje zemlji? Reci mi, ako toliko znas.Ako Jov nije znao a nije znao buljio u njega ko telence kako je Bog stvorio fizicki univerzum, kako bi mu onda neko mogao reci kako da upravlja moralnim univerzumom.?
 
Tako to izgleda kada se Bog posmatra iz ega. :confused:
onaj u talmudu kaže bog je ovakav i traži to od nas, hrišćani kažu NE bog je ovakav i ovo traži od nas. muslimani mi smo dobili pravu istinitu objavu i bog je ovakav. a tek frakcije i imamo nekoliko stotina hiljada koji svi različito znaju
šta je bog, ko je bog i šta zahteva od ljudi
 
Bog se ne preispituje, On se slavi i poštuje.
Nesavršenosti naše nemaju veze sa našim Bogom. On ih nam prašta velikodušno, voli kad priznamo da smo pogrešili i pali, i kad tražimo Njegovu pomoć.
Ko Boga da ispituje i pretresa? Samo onaj ko ne shvata veličinu Boga, a za to mu Bog prašta i pušta ga da se tetura u životu kako ume i može. Ne pitajmo se o veličanstvenosti Boga. Pitajmo se o svojoj malenkosti!
 
Zivi Bog ne mora da objasnjava svoje postupke nijednom.coveku .Ljudska bica nisu u poziciji da dovode u pitanje Boga iz Biblije o Njegovim postupcima, Njegovoj pravdi, Njegovim presudama ili bilo cemu sto On cini. Razmotrite sledece pitanje koje je Bog ranije postavio Jovu. Gde si bio kada sam postavio temelje zemlji? Reci mi, ako toliko znas.Ako Jov nije znao a nije znao buljio u njega ko telence kako je Bog stvorio fizicki univerzum, kako bi mu onda neko mogao reci kako da upravlja moralnim univerzumom.?
To pitanje postavljeno Jovu, je postavljeno i svakom od nas.

Gde si Bio.......kada sam Ja....???

Nigde.
U nekom večnom nepostojanju, dok nas nije probudio iz praha i dao nam duh po kom i živimo...

Dade nam i razum, pa umesto da ga slavimo, mi razum zloupotrebismo i pitamo se da li je Bog pravedan?!
Kao da smo i bilo tamo kada je zapovedao šta je zapovedao, pa znamo sve okolnosti koje su vladale pre nekoliko hiljada godina...

A gde smo bili..?
Nigde.

''Život i smrt su u vlasti jezika''...
''A iz usta izlazi ono što u srcu stanuje''...
 
Bog se ne preispituje, On se slavi i poštuje.
Nesavršenosti naše nemaju veze sa našim Bogom. On ih nam prašta velikodušno, voli kad priznamo da smo pogrešili i pali, i kad tražimo Njegovu pomoć.
Ko Boga da ispituje i pretresa? Samo onaj ko ne shvata veličinu Boga, a za to mu Bog prašta i pušta ga da se tetura u životu kako ume i može. Ne pitajmo se o veličanstvenosti Boga. Pitajmo se o svojoj malenkosti!
a gde je bog, u knjizi?
 
To pitanje postavljeno Jovu, je postavljeno i svakom od nas.

Gde si Bio.......kada sam Ja....???

Nigde.
U nekom večnom nepostojanju, dok nas nije probudio iz praha i dao nam duh po kom i živimo...

Dade nam i razum, pa umesto da ga slavimo, mi razum zloupotrebismo i pitamo se da li je Bog pravedan?!
Kao da smo i bilo tamo kada je zapovedao šta je zapovedao, pa znamo sve okolnosti koje su vladale pre nekoliko hiljada godina...

A gde smo bili..?
Nigde.

''Život i smrt su u vlasti jezika''...
''A iz usta izlazi ono što u srcu stanuje''...
Ili ovo u rimljanima je dobro.
Hoce li stvoreno reci onome ko ju je stvorio: Zasto si me ucinio ovakvim?
 
to ti ne znaš i sudiš olako što je jeres po crkvi, znači bog nije u tebi
naravno bog nije bog mrtvih (duhovno) ma gde bili.
Итекако се то зна. На срцима јеретика је покривало. То св. ап. Павле у Другој посланици Коринћанима говори за Јевреје а исти принцип важи и за друге јереси.
 

Back
Top