Dual monitor setup

nikola_bgd

Obećava
Poruka
86
Pozdrav, vrlo uskoro da kupim racunar koji bih koristio za video editing...

posto mi je prioritet da imam dva monitora, interesuje me koji je najbolji izbor maticne ploce za takav vid setupa. Da li maticna ploca mora da ima 2 HDMI izlaza ili moze sa jednim HDMI kablom da se poveze (ukoliko kabl ima dva nastavka koji se prkljucuju u monitore, ili neka vrsta adaptera)...


Procesor bi bio Ryzen 7 3700X
graficka ili rx 580 ili 1060ti
32gb rama
i neki SSD od 480gb
 
Pozdrav, vrlo uskoro da kupim racunar koji bih koristio za video editing...

posto mi je prioritet da imam dva monitora, interesuje me koji je najbolji izbor maticne ploce za takav vid setupa. Da li maticna ploca mora da ima 2 HDMI izlaza ili moze sa jednim HDMI kablom da se poveze (ukoliko kabl ima dva nastavka koji se prkljucuju u monitore, ili neka vrsta adaptera)...


Procesor bi bio Ryzen 7 3700X
graficka ili rx 580 ili 1060ti
32gb rama
i neki SSD od 480gb

Prvo bitno je da na grafickoj imas portove za monitore sto rx 580 ima(tu nemas problem) a gtx 1060ti ne postoji,verovatno si mislio na gtx 1060.Od rx 580 ako mozes da nadjes verziju sapphire nitro+ od 8gb to bi ti bio najbolji model te grafike.Portovi na amticnoj ploci za monitore nisu tebi uopste bitni jer nemas integrisanu grafiku za taj procesor jer on nije APU.Kad budes gledao monitore vidi da kupis dva potpuno ista monitora ili bar iste dijagonale i rezolucije jer je tako najbolje.

I ako bi mogao da napises listu programa koje koristis za obradu videa.
 
Na grafickoj ti se nalaze portovi, portovi koji se nalaze na maticnoj ti ne trebaju jer je to integrisana grafika. Shto se tice toga koji su portovi u pitanju, nemoj da ti to bude glavna stavka, cak i da tvoja graficka ima npr. sve display port izlaze (kao sto je npr. kod mene slucaj) a da su tvoji monitori recimo HDMI uvek mozes da kupis adaptere koji bi resili taj problem, cene su im smesne (bukvalno kostaju kao pakla cigareta), tako godinama radim inace bih svaki put kada kupim novu grafiku morao da menjam i monitore sto naravno ne dolazi u obzir.

Takodje, ne mozes da povezes dva monitora preko jednog HDMI kabla, ali mozes da koristis razlicite kablove npr. da jedan bude HDMI a drugi npr DVI ili VGA.
 
Na grafickoj ti se nalaze portovi, portovi koji se nalaze na maticnoj ti ne trebaju jer je to integrisana grafika. Shto se tice toga koji su portovi u pitanju, nemoj da ti to bude glavna stavka, cak i da tvoja graficka ima npr. sve display port izlaze (kao sto je npr. kod mene slucaj) a da su tvoji monitori recimo HDMI uvek mozes da kupis adaptere koji bi resili taj problem, cene su im smesne (bukvalno kostaju kao pakla cigareta), tako godinama radim inace bih svaki put kada kupim novu grafiku morao da menjam i monitore sto naravno ne dolazi u obzir.

Takodje, ne mozes da povezes dva monitora preko jednog HDMI kabla, ali mozes da koristis razlicite kablove npr. da jedan bude HDMI a drugi npr DVI ili VGA.
A i da mogu dva monitora na JEDAN HDMI izlaz, na oba bi bila ISTA slika pa ideja gubi smisao?
 
Prvo bitno je da na grafickoj imas portove za monitore sto rx 580 ima(tu nemas problem) a gtx 1060ti ne postoji,verovatno si mislio na gtx 1060.Od rx 580 ako mozes da nadjes verziju sapphire nitro+ od 8gb to bi ti bio najbolji model te grafike.Portovi na amticnoj ploci za monitore nisu tebi uopste bitni jer nemas integrisanu grafiku za taj procesor jer on nije APU.Kad budes gledao monitore vidi da kupis dva potpuno ista monitora ili bar iste dijagonale i rezolucije jer je tako najbolje.

I ako bi mogao da napises listu programa koje koristis za obradu videa.

hvala na odgovoru. vec imam jedan monitor koji je povezan sa trenutnim laptopom. gledao bih da dokupim drugi kako bih imao 2 ekrana.
Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects
 
Ja imam triple set up. Ono što valja da paziš jesu koji su ulazi za Monitor. To je važno. Ako imaš VGA oni neće moći da se prikače običnim pasivnim HDMI adapterom na HDMI port na grafičku. SAMO DVI-D ulaz na monitoru može preko pasivnog adaptra da ide na HDMI. Ja sam to iskusio na više grafičkih ali nemam aktivni hdmi-vga adapter da bi probao. I drugi monitor bi ti trebao biti sa Display Portom. Rezolucije su nebitne.
 
ima 1 HDMI izlaz
hocu laptop da zamenim sa desktopom, ali bih da imam 2 ekrana posto sam tako navikao...
Mislim da Neće da Može tako. U najboljem slučaju ćeš imati jednu sliku na laptopu i drugu sliku na spoljnom HDMI izlazom? Kod svih laptopa koje sam vidio si mogao samo da biraš hočeš li sliku na monitor laptopa ili na spoljni monitor.... Obično neka Fxx tipka....
 
Mislim da Neće da Može tako. U najboljem slučaju ćeš imati jednu sliku na laptopu i drugu sliku na spoljnom HDMI izlazom? Kod svih laptopa koje sam vidio si mogao samo da biraš hočeš li sliku na monitor laptopa ili na spoljni monitor.... Obično neka Fxx tipka....

Mislim da me nisi bas najbolje razumeo. Necu koristiti laptop. Samo desktop i 2 monitora :)
 
Mislim da Neće da Može tako. U najboljem slučaju ćeš imati jednu sliku na laptopu i drugu sliku na spoljnom HDMI izlazom? Kod svih laptopa koje sam vidio si mogao samo da biraš hočeš li sliku na monitor laptopa ili na spoljni monitor.... Obično neka Fxx tipka....

Mozes da biras sta hoces. Po difoltu je cista kopija slike. A iz drajvera mozes da menjas kako hoces kao i na desktopu.
Fn tasteri su za projektore.
Mada je i to vec zaboravljena tehnologija posto svi moderni projektori imaju miracast ili softver preko kojeg ides na wireless konekciju. Znaci, veza laptop projektor je sada bezicna, pa ti i ne treba hdmi.
 
zasto sa display portom? koja je razlika
Razlika su portovi na grafičkoj ako imaš jedan sa hdmi i jedan display port možeš da kombinuješ ili dva od ista hdmi i hdmi i DP i DP. Sve zavisi od portova na grafičkoj karti. Bitno je da VGA ne može bez aktivnog adaptera na hdmi dok ako imaš monitor sa DVI-D on može na hdmi i sa pasivnim adapterom.
 
Pozdrav, vrlo uskoro da kupim racunar koji bih koristio za video editing...

posto mi je prioritet da imam dva monitora, interesuje me koji je najbolji izbor maticne ploce za takav vid setupa. Da li maticna ploca mora da ima 2 HDMI izlaza ili moze sa jednim HDMI kablom da se poveze (ukoliko kabl ima dva nastavka koji se prkljucuju u monitore, ili neka vrsta adaptera)...


Procesor bi bio Ryzen 7 3700X
graficka ili rx 580 ili 1060ti
32gb rama
i neki SSD od 480gb
Postoje maticne koje imaju recimo DVI i VGA pa onda mozes da koristis dva monitora sa integrisanom grafikom. Jednostavnije resenje je da kupis kraficku sa dva izlaza. Ako koristis graficku onda ne mozes da koristis integrisanu u 90% slucajeva.
 

Back
Top