Drzava se obrukala ,patrijarh osvetlao obraz Srbije !

Ово спаљивање си подметнуо (одраз слабости неаргументације).

Јевреји славе антихриста, а НАЈСТРАШНИЈЕ хуле на Христа Бога.

Зар такве манифестације болесне мржње према Богу, треба награђивати својим присуством и учешћем?

Лепо да ти и камрад Блајби прочитате Посланице Јеврејима из Новог Завета (са све тумачењима Православних светитеља) па да можда и кажете нешто мудро.

Овако, ћутање је једина добитна комбинација.

Zar Isus nije bio Jevrej?
 
Ово спаљивање си подметнуо (одраз слабости неаргументације).

Јевреји славе антихриста, а НАЈСТРАШНИЈЕ хуле на Христа Бога.

Зар такве манифестације болесне мржње према Богу, треба награђивати својим присуством и учешћем?

Лепо да ти и камрад Блајби прочитате Посланице Јеврејима из Новог Завета (са све тумачењима Православних светитеља) па да можда и кажете нешто мудро.

Овако, ћутање је једина добитна комбинација.

Nije podmetnuto, a i citati nisu u rec napisani, nego odokativno...I tu su da bi se videla poenta...
Jevreji slave antihrista?A odakle ti te informacije?Koliko sam ja upoznat, njihov bog je Jehova i iz njihove religije je nastalo hriscanstvo...
A Novi Zavet je knjiga koja je posebno pisana i u koju su stavljani odabrani tekstovi kako bi se hriscanstvo priakzalo sto bolje...I to necu da citam...Jer je pristrasno pisana...
 
A kako je Isus otisao u kucu carinika, ne bi li prosirio hriscanstvo?

А јел се сећаш да је апостолима забранио да проповедају у Самарији?

Мој братски савет ти је да читаш дневна житија светих са све расуђивањима и тумачењима са сајта ''светосавље''.

Помоћи ће ти да ојачаш, такође и овај сајт:

http://predanje-ms.blogspot.com/
 
Zar Isus nije bio Jevrej?

По мајци је Јеврејин, а по Оцу - Бог.

Нису сви Јевреји лоши има и добрих. (нпр. апостоли, разни Православни светитељи...)

Чак има и зилота Јевреја (код нас у СИПЦ тренутно двоје).
 
А јел се сећаш да је апостолима забранио да проповедају у Самарији?

Мој братски савет ти је да читаш дневна житија светих са све расуђивањима и тумачењима са сајта ''светосавље''.

Помоћи ће ти да ојачаш, такође и овај сајт:

http://predanje-ms.blogspot.com/

Hvala, procitacu, ali ne znam zasto je zabranio apostolima da idu u Samariju. Pre mislim da je bitan Njegov licni primer. I zasto, uopste, vrlo malo citiras Novi zavet (osim Dela apostolskih)?
 
Nije podmetnuto, a i citati nisu u rec napisani, nego odokativno...I tu su da bi se videla poenta...
Jevreji slave antihrista?A odakle ti te informacije?Koliko sam ja upoznat, njihov bog je Jehova i iz njihove religije je nastalo hriscanstvo...
A Novi Zavet je knjiga koja je posebno pisana i u koju su stavljani odabrani tekstovi kako bi se hriscanstvo priakzalo sto bolje...I to necu da citam...Jer je pristrasno pisana...

Хришћанство је настало од ЈЕДНОГА ЈЕДИНОГА Господа Исуса Христа, а не од скупине људи.

Твоје познавање Православља је непостојеће.
 
Hvala, procitacu, ali ne znam zasto je zabranio apostolima da idu u Samariju. Pre mislim da je bitan Njegov licni primer. I zasto, uopste, vrlo malo citiras Novi zavet (osim Dela apostolskih)?

Е па кад то сазнаш, моћи ћеш да ме разумеш.

До тада, буди мало вредна и ревносна па се дохвати живе воде светоотачке, која напаја благодаћу Духа Светога.

И откуд ти знаш колико ја читам Свето Писмо?
 
Хришћанство је настало од ЈЕДНОГА ЈЕДИНОГА Господа Исуса Христа, а не од скупине људи.

Твоје познавање Православља је непостојеће.
Ne hrišćanstvo je nastalo na teorijama tvojih pra pra pra... predaka.I danas nastaje i po potrebi se mjenja kad im ponestane budala da vjeruju u te gluposti.:rtfm:
 
Хришћанство је настало од ЈЕДНОГА ЈЕДИНОГА Господа Исуса Христа, а не од скупине људи.

Твоје познавање Православља је непостојеће.

E sad ti meni reci sledece...Kako to, da sve one politeisticke religije koje su bile pre hriscanstva padaju u vodu, a hriscanstvo biva zvanicna religija?Kad toliko poznajes hriscanstvo i pravoslavlje...
 
I sad znaci ne treba da imamo za prijatelja muslimana ili jevreja?


Чувај се сине мој јеретика и њихове приче, јер се наша земља такође испунила њима! Ако ће ико да спасе душу своју, то ће бити само кроз живот у Православној вери. Јер нема боље вере од наше свете Православне вере. Сине мој, није добро хвалити нечију туђу веру. Ко год хвали страну веру, он је као онај који напушта своју властиту Православну веру. Ако неко хвали своју а и туђу веру, он је као човек са две вере и близу је јереси. Ако ти ико каже: "Твоја вера и моја вера су од Бога," ти сине мој треба да одговориш:"Јеретиче! Да ли мислиш да Бог има две вере? Зар не знаш шта пише у Писму: Један Господ, једна Вера, једно Крштење." (Еф 4,5) Зато се чувај таквих људи и увек стој у својој вери. Не братими се са њима него их избегавај и ходи у својој вери и добрим делима! Сине мој, чак ако буде потребно и да умреш за своју свету веру, не бој се смрти! Тако су и светитељи умирали за своју веру, и сада су живи и са Христом.
+Св. Теодосије Кијевски+ (†1074)
Из писма кијевском принцу кога су паписти хтели врбовати
 
Чувај се сине мој јеретика и њихове приче, јер се наша земља такође испунила њима! Ако ће ико да спасе душу своју, то ће бити само кроз живот у Православној вери. Јер нема боље вере од наше свете Православне вере. Сине мој, није добро хвалити нечију туђу веру. Ко год хвали страну веру, он је као онај који напушта своју властиту Православну веру. Ако неко хвали своју а и туђу веру, он је као човек са две вере и близу је јереси. Ако ти ико каже: "Твоја вера и моја вера су од Бога," ти сине мој треба да одговориш:"Јеретиче! Да ли мислиш да Бог има две вере? Зар не знаш шта пише у Писму: Један Господ, једна Вера, једно Крштење." (Еф 4,5) Зато се чувај таквих људи и увек стој у својој вери. Не братими се са њима него их избегавај и ходи у својој вери и добрим делима! Сине мој, чак ако буде потребно и да умреш за своју свету веру, не бој се смрти! Тако су и светитељи умирали за своју веру, и сада су живи и са Христом.
+Св. Теодосије Кијевски+ (†1074)
Из писма кијевском принцу кога су паписти хтели врбовати

Ja mislim da si ti neki radikalni pravoslavac...Zao mi je, ja sam savremen covek, i mi se ne razumemo.
 
Ja mislim da si ti neki radikalni pravoslavac...Zao mi je, ja sam savremen covek, i mi se ne razumemo.

Ја тебе савршено разумем ти мене никако.

Ја сам водио твој начин живота, а ти никада мој.

Савремено не значи боље јер је углавном понављање старог у новом целофану.
 
E sad ti meni reci sledece...Kako to, da sve one politeisticke religije koje su bile pre hriscanstva padaju u vodu, a hriscanstvo biva zvanicna religija?Kad toliko poznajes hriscanstvo i pravoslavlje...

Посланице Јеврејима апостола Павла, прочитати!:rtfm:

Ја и да ти објасним, исмејао би ме или етикетирао, значи дупло ништа.
 
Ја тебе савршено разумем ти мене никако.

Ја сам водио твој начин живота, а ти никада мој.

Савремено не значи боље јер је углавном понављање старог у новом целофану.

Naravno da ne znaci bolje u svim segmentima...
 
Не ваљај те сатанистичке хуле из ''Давинчијевог кода (рога)''.

И баш си нашла си са ким да се шалиш и тераш шегу. Бруко!
Нисам читала тај "Да Винчијев код".

Па, нашла, ето, мало...
:zper:

Шта с вама зилотима друго?
:roll:


"Видећи синови Божји кћери човјечије како су лијепе узимаше их за жене које хтјеше”. (Постање 6, 2)
:bye:
 

Back
Top