Dosada je djavolja rabota

Poruka
15.196
Da li se plasite kao ja dosade i nemanja obaveza? Kukam kad radim, kad ne radim kukam. Jedva sam cekala da dodjem jutros na posao posle 10 neradnih dana :malav:
Ako subotom ustanem a nemam plan gde cu da skitam, hvata me panika. Totalno me gusi prazan hod jer nikada nisam umela da zaposlim samu sebe. :roll: Jel jedva cekate da lencarite ili...?
 
Hmm..
Ja jedva dočekam da lenčarim i onda posle jednog takvog dana hoću da mrem :lol:.
Ozbiljno.
Prošli put sam bila toliko umorna da sam jedva čekala da se završi i da mogu da bar malo odmorim i onda sam slomila prst na nozi i bila primorana da odmaram. 'Uvek pazi šta želiš' - za nauk :lol:
Izludela sam načisto.
Enivejz, mene dosada ubija potpuno, nisam navikla da nemam bar neki radni cilj ka kom idem i kad zapadnem u to stanje - postajem prilično odvratan stvor :neutral:.
I sad sam rešila da postavljam bar svakodnevne neke omanje ciljeve dok ne nađem posao, jer ću inače odlepiti za još to malo što mi je ostalo.
 
najverovatnije si extrovertan tip. ja sma introvertna, cesto se povlacim u sebe. desava mi se i kada radim nesto da mi misli odlutaju, ali ne na tekuce, uobicajene probleme, nego negde u nepoznatom pravcu, u oblake. ne uvek, jer sto vise radim vise mi se radi. nekada mi nije potrebno nista iz spoljne sredine da bih zabavila samu sebe, kada imam vremena za odmor (tv, internet, knjige, ljudi), dovoljna sam samoj sebi. sa druge strane mi smeta kada nemam obaveza i kada stanje lutanja predugo traje. pocne da me zamara i nervira. rad nije samo stvorio coveka, nego ga je i spasao.
 
...iskreno receno meni nikada nije dosadno...doduse ja nisam bas nesto drustven tip, preferiram dozirano velika drustva i puno ljudi, ako ide red drustva onda moram da filujem jedan red tisinom inace glava pocne da mi puca...volim filmove, knjige, casopise, sport, forume, muziku, pravljenje planova i jos puno, puno toga, volim i da radim ali nista ne volim preterano, ako mi otpadne glava na poslu ne volim odmah sutra da se dokrajcim istim, malo od posla, malo od hobija, malo ljudi, bas kao torta puna razlicitih filova...
 
Nikad mi nije dosadno, ponekad bude monotono ali dosadno ne pamtim kada mi je bilo poslednji put. Desi se da ne mogu, necu ili ne zelim nista da radim kad stoignem kuci sa posla, ali ni to nije dosada to je neka lenjost koja mi se javi povremeno, u mesec jednom i nemam pojma sta je uzrokuje.Doduse, meni se ne mogu desiti dva slobodna dana na poslu, a o tri ni ne sanjam ali bez obzira, dosada mi je bila strana i u periodu kad nisam radila.

Kad mi prvi put bude dosadno znacu da sam ostarela. To ce biti moj individualni znak za starost.
 
Joj, blago tebi. Ja sada hocu da uzmem tri nedelje free da bih ucila jer do diplomiranja mi ostalo jos malo, a da ucim i radim nema sanse znam sebe i vec se plasim da li ce da mi bude dosadno da ucim kuci da sam resila da idem u citaonicu :roll: :lol:

ne zaebavaj. ne moze da ti bude dosadno dok ucis. prosto ne moze. :lol: msm, sto vise ucis, vise ti se uci.


edit najveca opasnost kod ucenja je bila lutanje misli. ne znam kako, ali misli su mi nekada jednostavno bezale.
 
Poslednja izmena:
Da li se plasite kao ja dosade i nemanja obaveza? Kukam kad radim, kad ne radim kukam. Jedva sam cekala da dodjem jutros na posao posle 10 neradnih dana :malav:
Ako subotom ustanem a nemam plan gde cu da skitam, hvata me panika. Totalno me gusi prazan hod jer nikada nisam umela da zaposlim samu sebe. :roll: Jel jedva cekate da lencarite ili...?

hhha, sinoc sam nekome pricala kako ne umem i ne volim da lencarim :lol:
kad ne znam sta cu sa sobom, padam u bahatost il melanholiju, apodjednako je pogubno i jedno, i drugo
dosada je djavolovo igraliste, prepuno prelepih igracaka...pa ko voli, zeli i sme - nek izvoli
ja ne volim, ne zelim i ne smem
 
ja isto ko ti, tj ako nemam unapred isplaniran dan šta ću i kako ću (vikedn pod obavezno) nemam mira
moram da sam uposlena, da radim nešto (ne mislim samo na posao već na raznorazne druga aktivnosti)
sada sam lenčarila deset dana i već mi je postajalo loše, vratila sam se naposao danas i prija mi izsitnki
znam da ću za mesec dana da zakuma kako mi treba odmor al to je samo prazno kukanje
 
Мени никад није досадно јер увек нађем нешто да радим ако немам унапред предвиђене обавезе.
Мада, ако могу да бирам између рада и нерада, увек радије бирам рад.
Нерад је наметнуто стање из којег и од којег треба бежати што је пре могуће...
 
ja isto ko ti, tj ako nemam unapred isplaniran dan šta ću i kako ću (vikedn pod obavezno) nemam miramoram da sam uposlena, da radim nešto (ne mislim samo na posao već na raznorazne druga aktivnosti)
sada sam lenčarila deset dana i već mi je postajalo loše, vratila sam se naposao danas i prija mi izsitnki
znam da ću za mesec dana da zakuma kako mi treba odmor al to je samo prazno kukanje

Ja u cetvrtak krecem da silujem drugarice u mozak sta cemo za vikend ili decka! :lol:
 
Удаш се, обебиш и никад ти није досадно... А имаш и властиту малецну играчку.

Pa ne bih se ja bas slozila.
Nema gore za zenu nego kad se ubebi pa ti svaki dan ko dan mrmota.
Ne bi se ja vise tu vratila ni da mi plate.

A ovaj drugi deo da je dete igracka ...necu ni da komentarisem.

Sto se teme tice ...ne plasim se dosade, lako sebi nadjem neku akciju kad imam volje. Kad nemam ako imam u blizini knjigu, net ili tv ne moze da mi bude dosadno.

Obrni okreni ne bojim se dosade kao takve, bojim se onoga sto iz dosade i praznog hoda moze da proizidje. Bojim se onoga do cega moj mozak stigne kad nema preca posla.
 
Nikad mi nije bilo dosadno ni kao detetu,a ne sada...Uvek sam nalazila nešto čime bih se zanimala.Tako i sad.Najveći deo vremena provodim na poslu, kao i većina,pa onda neke redovne kućne obaveze,a ono što ostane, uvek imam čime da ispunim...čak toliko toga volim da mi je malo slobodnog vremeena.Nije da ne volim da odmorim - prijalo mi je ovo malo dana ( nismo spajali, pa su bila dva produžena vikenda - Ng i Božić), jer sam mogla da radim ono što volim.Ipak, iako znam da mi ne bi bilo dosadno, ne bih mogla da ne radim.I posao me ispunjava na svoj način.Kad pomislim na dosadu u kontekstu teme - da, bilo bi mi frka, ali ja prosto ne dolazim u ta stanja, jer uvek imam nešto...
 
Navikla sam na brz tempo rada, na dosta obaveza, guzvu.. pa mi neobicno kad toga nema...nemanje posla (takodje bolest) je za mene nesto najgore sto moze da me strefi..zbog nerada mogu da upadnem u depru..
Isto tako ne volim dosadu na poslu..mrzi me da trazim dodatne obaveze jer sam sve uradila...volim kad mi zvoni tel. non stop, sibaju mejlovi, svi me "dave" a ja moram sve da odradim..
....ali nikad nije dosadno...uvek sam umela sebe da zabavim raznim stvarima..planiram vece poduhvate (putovanja, druzenja sa drugima i sl.) ostala zadovoljstva ukljucim u svoj dan onako u hodu...kad pozelim nesto to i uradim...

Trenutno sam toliko umorna (iz drugih razloga) da mi tisina i mir pirijaju vise nego ikada pa ih iupijam kao spuzva...
 
najgore je kad se dogodi da bez obzira sta radis, imas osecaj dosade u glavi i srcu
kad osecas da zivot prolazi mimo tebe, a ti si posmatrac kome je nemoguce cak i da pruzi ruku i da mahne
koliko ti je dosadilo sve...
ebiga, citam Murakamija ovih dana...:(
 
ono sto moze da se rodi iz dosade, a ne dosada sama po sebi, je potencijalno zeznuta rabota
a hoce li taj potencijal biti ispunjen i u kom procentu
ili ne,
zavisi od prirode same osobe kojoj je dosadno

ontopic: nemam tih problema, djavo i ja, ruku pod ruku :zgrudvanje:
 
Pa ne bih se ja bas slozila.
Nema gore za zenu nego kad se ubebi pa ti svaki dan ko dan mrmota.
Ne bi se ja vise tu vratila ni da mi plate.

A ovaj drugi deo da je dete igracka ...necu ni da komentarisem.

Sto se teme tice ...ne plasim se dosade, lako sebi nadjem neku akciju kad imam volje. Kad nemam ako imam u blizini knjigu, net ili tv ne moze da mi bude dosadno.

Obrni okreni ne bojim se dosade kao takve, bojim se onoga sto iz dosade i praznog hoda moze da proizidje. Bojim se onoga do cega moj mozak stigne kad nema preca posla.
Није то јединствено решење, а за неке и није уопште, сем што је једна од могућности...
Али је неупредиво ређе да је слободно време проблем.
 
Da li se plasite kao ja dosade i nemanja obaveza? Kukam kad radim, kad ne radim kukam. Jedva sam cekala da dodjem jutros na posao posle 10 neradnih dana :malav:
Ako subotom ustanem a nemam plan gde cu da skitam, hvata me panika. Totalno me gusi prazan hod jer nikada nisam umela da zaposlim samu sebe. :roll: Jel jedva cekate da lencarite ili...?
ja moram da imam neku knjigu,ili obavezu,ili da idem da trcim ili se druzim sa nekim ili nesto da radim jer cim mi je mozak neuposljen krenem da mislim o svemu i svacemu i sve mi se cini crno i jadno :neutral: nije napravljen ljudski mozak da nista ne radi, i sem ako nije totalno zakrzljao svaki mozak ce u takvoj situaciji patiti. sad razlika je sto neko zna da se zabavi sam,a neko ne zna.
 
Da li se plasite kao ja dosade i nemanja obaveza? Kukam kad radim, kad ne radim kukam. Jedva sam cekala da dodjem jutros na posao posle 10 neradnih dana :malav:
Ako subotom ustanem a nemam plan gde cu da skitam, hvata me panika. Totalno me gusi prazan hod jer nikada nisam umela da zaposlim samu sebe. :roll: Jel jedva cekate da lencarite ili...?

uh..i mene to zna da uhvati,ali sve rjeđe..nekako sam naučila da sebično posvetim vrijeme dokolice samo sebi,naučila zapravo da ne moram ništa..a nije bilo lako..trgneš se svakih nekoliko trenutaka i pitaš: A ,šta ću sad da radim..ili još gore: Moram da..
vremenom se to nekako nauči..organizam sam traži pauzu i sa tijelom je lako..mozak je belaj koji stalno nešto čeprka:)
Idealna dokolica je za mene dobra knjiga,nema telefona,niko me ne zove da mu donesem nešto,da uradim nešto..ali,to treba trenirati jer u suprotnom smo kandidati za visok stepen stresa
 
Plasim se dosade, moram da priznam..Sad da li je to bas dosada ili monotonija ne znam, ali nesto od toga jeste.
Slicno kao i Cipelicka kukam kad radim kukam kad mi je dosadno..

Ne kaze se dzabe da je dosada igraliste za djavolja, pa se zato i plasim :lol:
 

Back
Top