DOS "reforme":Siptari imaju vise vojnika od Srbije!

UofC:
Nema para. Trebalo bi kupiti jedno 500 tenkova, 500 borbenih vozila pjesadije, 500 transportera, jedno 200-300 samohotki, te jos jedno 400-500 vucenih haubica, trebalo bi kupiti nove kamione, puske, uredjaje za nocno izvidjanje, termovizijske kamere, kompjutere, vazduhoplovstvo, PVO...Trebalo bi baj jedno 5-6 milijardi dolara a to se nema. Treba izvrsiti modernizaciju u prioritetnim oblastima (PVO) a krpiti se onim sto imamo dok ekonomija ne ojaca.


Još jedan problem. Danas recimo treba 1 milijarda za modernizacuju, sledeće godine 1,5 sledeće 2 milijarde, sledeće 3 a ništa se ne nabavlja.
Kada dođu na vlast normalne snage, onda će stvarno morati demelo da se štedi na osnovnim ćivotnim potrebama da bi se vojska oporavila od demokrata.
 
ne mogu da verujem da neki ovde misle da je vojska upropascena posle 2000. godine i da onakva kakva je bila, glomazna i neprofesionalna, treba i da ostane. oruzje se kupuje na kraju, kad se reorganizuje, stvori sposoban kadar i strategija. osim toga u ovom trenutku ima i precih stvari od kupovine novih aviona jer vojska je najveci budzedski korisnik a uopste se ne zna gde ode veci deo para. njima je uvek malo. vojsku je upropastio sloba i njegovi huskaci radikali. da li je neko od vas uopste sluzio vojsku?
 
UofC:
Nema para. Trebalo bi kupiti jedno 500 tenkova, 500 borbenih vozila pjesadije, 500 transportera, jedno 200-300 samohotki, te jos jedno 400-500 vucenih haubica, trebalo bi kupiti nove kamione, puske, uredjaje za nocno izvidjanje, termovizijske kamere, kompjutere, vazduhoplovstvo, PVO...Trebalo bi baj jedno 5-6 milijardi dolara a to se nema. Treba izvrsiti modernizaciju u prioritetnim oblastima (PVO) a krpiti se onim sto imamo dok ekonomija ne ojaca.


Aha . Hoces da kazes da Srbija nema para da finansira 100.000 vojnika ,a Siptari sa Kosova sa nezaposlenoscu od 70% imaju pare da finansiraju 55.000 vojnika. Tanki su ti argumenti.

Pa i treba da propadnemo i da nas uniste i okupiraju kad imamo ovaku nesposobnu i izdajnicku vlast.
 
Jerry Ropero:
Aha . Hoces da kazes da Srbija nema para da finansira 100.000 vojnika ,a Siptari sa Kosova sa nezaposlenoscu od 70% imaju pare da finansiraju 55.000 vojnika. Tanki su ti argumenti.

Pa i treba da propadnemo i da nas uniste i okupiraju kad imamo ovaku nesposobnu i izdajnicku vlast.
e ako oces da imamo tako jaku vojsku ko siptari mozemo imati i 300 000 vojnika. nije bitan kvantitet vec kvalitet.
 
Kartman:
ne mogu da verujem da neki ovde misle da je vojska upropascena posle 2000. godine i da onakva kakva je bila, glomazna i neprofesionalna, treba i da ostane. oruzje se kupuje na kraju, kad se reorganizuje, stvori sposoban kadar i strategija. osim toga u ovom trenutku ima i precih stvari od kupovine novih aviona jer vojska je najveci budzedski korisnik a uopste se ne zna gde ode veci deo para. njima je uvek malo. vojsku je upropastio sloba i njegovi huskaci radikali. da li je neko od vas uopste sluzio vojsku?


Izvini ali ti nemas veze blage sa vojskom. Nas vojni kadar je bio veoma sposoban i veoma dobro obucen sa puno iskustva. Ono sto je najbitnije u vojsci kao i u svakom drugom poslu jeste praksa, tj ratno iskustvo . Znaci najbolji vojni i oficirski kadar je onaj koji je prosao kroz rat . Ti koji su bili samo na akademiji ili prosli vojnu obuku, nikad ne znas kako ce da reaguju kad dodje pravi rat.

Da je vojsku upropastio Sloba 1999. godine bi poginulo preko 30.000 vojnika od bombardovanja a mi smo imali najminimalnije gubitke u istoriji ratovanja od bombardovanja ikad zabelezene. Za 78 dana besomucnog svakodnevnog bombardovanja, zlocinacki NATO Pakt je unistio samo 4-5 oklopnih vozila nase vojske na celom Kosovu i Metohiji.


Ja cu ti reci da sam sluzio vojsku za vreme Milosevica i da je tada bila u mnogo boljem stanju nego danas. Danas vojska bukvalno zato sto joj vlada ne da pare, nema sta da jede . Vikendom pustaju vojnike kucama jer nemaju da ih nahrane .

I na kojem kraju se kupuje oruzje? Na kraju 21 veka?

Smesni totalno smesni argumenti.

DOS-manlije su upropastile sve u ovoj zemlji a pogotovo su upropastili vojsku.
 
Kartman:
e ako oces da imamo tako jaku vojsku ko siptari mozemo imati i 300 000 vojnika. nije bitan kvantitet vec kvalitet.


Jaku vojsku cini i kvalitet i kvantitet. Mi sada nemamo nijedno ni drugo. DOS-manlije nisu kupile od 2000te nijedan komad novog naoruzanja znaci nemamo tehniku, nemamo kvalitet. Kvantitet se smanjuje i nikada nismo imali manje vojnika nego danas tj samo 20.000 . To znaci da nam vojska nikada nije bila jadnija nego danas.

Pogledaj Izrael recimo. To je primer drzave sa uspesnom vojskom . Ta drzava ima 1 milion vojnika i najmodernije naoruzanje zato im niko nista ne moze. Vojni rok u Izraelu sluze i muskarci i zene - muskarci 3 godine a zene 2 .Da Izrael ima kao mi 20.000 vojnika i zastarelu vojnu tehniku pojeli bi ih Arapi za 10 dana.
 
Jerry Ropero:
Nije tacno da ne mozemo da izdrzavamo vojsku , devizne rezerve Srbije su 9 milijardi eura, srpski vojnik je najjeftiniji profesionalni vojnik u Evropi! Plata profesionalnog srpskog vojnika je samo 19.000 dinara dok profesionalni vojnici zemalja u regionu primaju 500 i vise eura!

DOS rezim je sve upropastio u ovoj zemlji pa i vojsku! Od dolaska DOS-a na vlast 2000te godine do danas srpska vojska nije kupila niti jedan jedini novi komad naoruzanja.

Da ponovim tvoju tvrdnju: "DOS rezim je sve upropastio u ovoj zemlji pa i vojsku! Od dolaska DOS-a na vlast 2000te godine do danas srpska vojska nije kupila niti jedan jedini novi komad naoruzanja." pa dodam: "Cekaj ako nije presudan broj vojnika vec tehnika ZASTO NISTA OD VOJNE TEHNIKE NIJE KUPLJENO ZA NASU VOJSKU OD 2000TE GODINE DO DANAS?"
I to su tvrdnje jednog čoveka koji pljuje na novu vlast, a hvali staru koja je, jelte, nabavljala naouržanje samo tako, kapom i šakom. Šta je to Slobo kupio, pametnice jedna???
E, prijatelju, nemaš ti pojma o životu. Pa taj režim kojeg ti toliko hvališ je i doveo do toga da vojska sada nema čime da ratuje. Od 1989-2000. nije ništa ni kupljeno, niti je išta novo dobijeno. A izgubljeno je toliko toga da bi se knjiga mogla napisati.
Što se nove vlasti tiče, raspitaj se malo i ne lupetaj više. Samo tri poslednje donacije od Francuza, Nemaca i Amerikanaca su značajno poboljšale stanje u vojnoj tehnici...
 
Jerry Ropero:
Nemas ti blage veze sa zivotom. Lepo ti covek kaze da PAT mora da bude na kamionu a posto kamion da ne bi bio oktriven stalno menja polozaj on ima vreo motor . Onda Apac samo ispali termo navodljivu raketu i paf pravo u motor od kamiona i odose i kamion i posada i PAT - svi u vazduh.

Pa da su nasi vojnici tako glupavi bili kao sto ti predlazes da budu 1999te godine ginulo bi nas svaki dan 500 . A ovako posto smo koristili mozak izvukli smo se sa najminimalnijim gubicima.

Kod nas je unistava sve prema ultimatumu NATO zlocinaca i agresora. Unistene su strele, nagazne mine, zabranjeno nam je da imamo bilo kakvo oruzje jace od automatske puske i minobacaca. To je samio zato sto imamo proamericku marionetsku izdajnicku vlast. Stim sto je ta ista Amerika prosiptarska i u slucaju da nas Siptari napadnu nece se mesati, ko sto se nisu mesali ni 17. marta .

Samo ludaci veruju da ce nas NATO da brani. Pa sto taj tvoj NATO ne odbrani ono malo Srba na Kosovu i Metohiji? Sto im ne obezbede pravo na zivot, kretanje i rad?

A ti imaš pojma. Vidim... PAT-ovi se postave tako da u slučaju napada prave baražnu vatru. Ne moraju biti toliko pokretni, jer se na nekom području postavljaju u lepezu ili neku drugu formaciju. I ne moraju biti na kamionu. PAT-ovima se ne dejstvuje po avionima nego po niskoletećim helikopterima i eventualno po avionima. Područje se ne brani samo PAT-ovima nego kombinovano... ali vidim da ti pojma nemaš o taktici i upotrebi oruđa i oružja.
I prestani da mešaš jeftinu patetičnu propagandu SRS-a i konkretna pitanja. Nije ovo sastanak penzionera radikala neke mesne zajednice pa da možeš ovako da lupetaš. Ko je govorio o 17. martu, o KiM, o Srbima na KiM i ostalom...
Ako hoćeš normalnu raspravu raspitaj se malo, a pusti propagandu.
 
Jerry Ropero:
Jaku vojsku cini i kvalitet i kvantitet. Mi sada nemamo nijedno ni drugo. DOS-manlije nisu kupile od 2000te nijedan komad novog naoruzanja znaci nemamo tehniku, nemamo kvalitet. Kvantitet se smanjuje i nikada nismo imali manje vojnika nego danas tj samo 20.000 . To znaci da nam vojska nikada nije bila jadnija nego danas.

Pogledaj Izrael recimo. To je primer drzave sa uspesnom vojskom . Ta drzava ima 1 milion vojnika i najmodernije naoruzanje zato im niko nista ne moze. Vojni rok u Izraelu sluze i muskarci i zene - muskarci 3 godine a zene 2 .Da Izrael ima kao mi 20.000 vojnika i zastarelu vojnu tehniku pojeli bi ih Arapi za 10 dana.
ne mesaj Izrael u ovo jer nisu za poredjenje sa nama. Oni su osudjeni na propast, kad tad, ne vredi im silna vojska. kazes 2000-te nije kupovano oruzje. pa nije ni 90-tih kupovano, sto znaci nisu samo ovi sad krivi. mislim da su oni najmanje. reorganizacija je potrebna, valjda se slazes sa tim. a ovi novi su je zapoceli. sto se tice broja vojnika, pitaj mladje oficire o tome pa ces videti sta ce ti reci oni o tome. mi ne treba da se naoruzavamo kao da cemo ratovati sa NATO-om opet vec treba da budemo neka regionalna sila. zato ne vidim sto ce nam 100 000 vojnika. jedino sto treba ostaviti obaveznu vojnu obuku koja traje mesec dana i gde se nece na tebi izdrkavati kojekakve budale da ljudi ne bi isli zbog toga na civilno. i eto ti tako rezerve
 
Gospodo, vojska se ukida, jer ionako nemamo više našu zemlju. Srbija praktično ne postoji, ona je okupirana od dolaska DOS-a na vlast. Milošević je vodio neispravnu unutrašnju i spoljnu politiku, ali je bar brinuo da koliko-toliko održava oružane snage. U njegovo vreme na TV-u smo mogli da slušamo o "protivsrbskoj zaveri" i tome smo se manje više smejali. Međutim, ni ta socijalistička vlast ništa nije poduzimala da se ta zavera javno razotkrije, pošto su socijalisti takođe internacionalisti i skloni da u ime neke ideje prodaju rođenog oca. Danas vidimo da je zavera postojala, zavera na liniji Berlin-Rim-Zagreb-Tirana. Kao što možemo da vidimo, kao što je i rečeno, nastavlja se komadanje srbskih teritorija - sada je na redu Sandžak i Vojvodina. Za potonju treba će nekoliko godina psiholoških priprema, koje su sile platile kako bi se Srbija svela na granice iz 1878. godine. Na taj način Nemačka i Rim imaće opet potpunu kontrolu nad teritorijom Balkana, ovaj puta bez Turaka. Srbi su jedini narod koji je odavno shvatio kako funkcioniše realpolitika: narod smo koji pre svega ceni vlastitu slobodu, jer znamo kako je boriti se vekovima da povratimo ognjišta od agresora. Mi već petanest godina plaćamo za prethodne ratove, jer smo bili "na pogrešnoj strani", za razliku od Šćipetera, "Bošnjaka" i Hrvata, koji su kao kmetovi Turaka, Nemaca i Mađara branili tuđe interese, kao i danas, za što su bili nagrađivani od svojih gospodara.

Potrebno je hitno okupljanje srbskih patriotskih snaga, bez obzira na stranačku pripadnost. Svi koji su spremni da brane otadžbinu ili da na bilo koji drugi način pomognu njeno oslobođenje. Najveća opasnost dolazi od domaćih izdajnika koji su preko DOS-a zavladali zemljom. Među njima najveći je broj onih koji ne shvataju ili ne žele da shvate situaciju u kojoj se nalazi naša zemlja. Obično su iz dobrostojećih porodica ili su devijantni - narkomani, homoseksualci, itd. Ima i onih koji iz vlastitog kukavičluka ili malograđanske zaluđenosti nekom zapadnjačkom ludorijom (muzikom, tehnikom, stilom života, itd.) mrze svoju zemlju zato što nije na "visokom stepenu razvoja", kao što je to npr. Nemačka, Švedska, Holandija, USA... Njima nije moguće objasniti da je Srbija razorena milion puta i da mi nemamo niti religijski niti bilo kakav drugi lobi koji bi nam iskreno pomogao kao malom narodu da se izvučemo iz teške situacije. Rusi gledaju svoja posla, i sami su u rasulu (tek je nešto Putin počeo da popravlja). Dakle, mi smo sami. Stoga nam je u ovom času najpotrebnije da se okupimo bez obzira na prošlost i podele "četnik-partizan", kako bi odbranili naše otačastvo. To je naša dužnost, ako želimo da nam deca ne hodaju ulicama s povezima oko ruke i pognutih glava stideći se što su Srbi.

Zapamtite - "Liberalna demokratija" je farsa! Svedoci smo tome svakoga dana. Ne postoji "međunarodno pravo"! Svetom vlada Anarhija, Antihrist ili zovite ovaj Novi Svetski Poredak kako god želite. Načela slobode za koja su se tobože zalagali njegovi kreatori pregažena su odavno, jer su bila postavljena na pogrešnim temeljima. Mi Srbi, žrtve smo ovog poretka, jer smo se usudili da branimo vlastitu slobodu i nezavisnot, jer smo se usudili da ne slušamo Moćnike. Stoga smo mi na strani pravde, a pravda je spora ali dostižna. Borimo se za slobodu!

Sloboda ili Smrt!
 
Prvo laz je da ja hvalim rezim Milosevica. Drugo taj rezim je imao sankcije na uvoz i kupovinu vojnog naoruzanja. Trece ako oni nisu kupovali sto ova sadasnja vlast ne kupuje? Zar niste pricali da ste vi bolji od SPS-a?

Koje bre crne donacije u vojsci jesi ti normalan? Znaci sa 2 sanitetska vozila koje su nam oni poklonili nasa vojska je modernizovana i sposobna za rat? :lol: Pa nesto smesnije nisam procitao nikada.

Donacije su kljuc za modernizaciju vojske :confused: :lol: :shock: . Joj boze dragi sa kim ja diskutujem .

Znaci Venecuela je glupa sto je izdvojila 5 milijardi dolara za kupovinu naoruzanja trebali su samo da budu malo strpljivi i da sacekaju da dobiju 2-3 donacije od Amerikanaca, Francuza i Nemaca i ti bi sve probleme resili, ovako su bacili pare? :shock:

Pa ko ce da ti pokloni bre ista ikada sto vredi ? Pravo naourzanje i oprema se nikad ne POKLANJA , ono se KUPUJE - zapamti.

E ja ovaj rezim krivim sto nista nije kupio i sto je unistio ono malo jada sto smo vec imali kao rakete Strela 2M i 2 miliona nagaznih mina koje su CISTO ODBRAMBENO SREDSTVO.

Te Strele su bile razlog zasto se agresorski avioni nisu spustali ispod 10 kilometara visine, a sad da nas napadnu mogu bukvalno da nam seru iz aviona po glavama sa 50 metara visine mi nemamo cime da se branimo. Eto dotle nas je ovaj DOS rezim doveo.
 
Kartman:
ne mogu da verujem da neki ovde misle da je vojska upropascena posle 2000. godine i da onakva kakva je bila, glomazna i neprofesionalna, treba i da ostane. oruzje se kupuje na kraju, kad se reorganizuje, stvori sposoban kadar i strategija. osim toga u ovom trenutku ima i precih stvari od kupovine novih aviona jer vojska je najveci budzedski korisnik a uopste se ne zna gde ode veci deo para. njima je uvek malo. vojsku je upropastio sloba i njegovi huskaci radikali. da li je neko od vas uopste sluzio vojsku?

Izgleda da to nekima ovde nije jasno, pogotovo onom Džeriju...
Po njima smo za vreme Slobe i radikala imali neznamtinijakakvu vojsku, a sada je kao upropašćuju...
Neverovatno je kako neke neznalice uzimaju sebi za pravo da se glupiraju po ovom forumu.
 
Kartman:
ne mesaj Izrael u ovo jer nisu za poredjenje sa nama. Oni su osudjeni na propast, kad tad, ne vredi im silna vojska. kazes 2000-te nije kupovano oruzje. pa nije ni 90-tih kupovano, sto znaci nisu samo ovi sad krivi. mislim da su oni najmanje. reorganizacija je potrebna, valjda se slazes sa tim. a ovi novi su je zapoceli. sto se tice broja vojnika, pitaj mladje oficire o tome pa ces videti sta ce ti reci oni o tome. mi ne treba da se naoruzavamo kao da cemo ratovati sa NATO-om opet vec treba da budemo neka regionalna sila. zato ne vidim sto ce nam 100 000 vojnika. jedino sto treba ostaviti obaveznu vojnu obuku koja traje mesec dana i gde se nece na tebi izdrkavati kojekakve budale da ljudi ne bi isli zbog toga na civilno. i eto ti tako rezerve


Zasto da ne mesam Izrael? Zato sto ti nemas argumente u tom slucaju niosta da kazes? Uvek se u zivotu kad nesto hoces da napravis treba ugledati na uspesne . Od drzava koje su priblizne velicine Srbije i broja stanovnika najuspesniju vojsku ima Izrael. Zato se na njih treba ugledati i njihove metode primeniti. Reorganizacija vojske znaci poboljsavanje njenog ukupnog stanja, obuke, kadrova. A ti kad odpustis sve sto valja iz vojske, ti je time ne reformises, ne reorganizujes, vec slabis jos vise .

Mi treba da se naoruzamo da mozemo da se odbranimo od svakog potencijalnog agresora. Mi sa ovom vojskom koju je DOS unistio ne mozemo da se odbranimo ni od Siptara koji imaju danas 10 puta vise vojnika nego Srbija , a kamoli od NATO pakta.

Drugo da ti mozes nekoga da naucis za mesec dana da postane vojnik to je toliko smesno da ne vredi ni komentarisati. Pa da se moze za mesec dana napraviti vojnik ja mislim da bi sve ove najjace vojne sile sveta imale vojni rok od mesec dana. A vidi ono u Izraelu vojni rok traje 3 godine, u Rusiji 12-18 meseci u Americi godinu dana. Nigde ispod godinu dana! Pa bre ti ne mozes za mesec dana da naucis coveka ni da bude saobracajac na raskrsnici , pa i taj ubrzani saobracajni kurs traje tri meseca - a kamoli da bude vojnik!

Izvini decko, ali ti nemas veze blage o vojsci i naoruzanju.
 
Jerry Ropero:
Te Strele su bile razlog zasto se agresorski avioni nisu spustali ispod 10 kilometara visine, a sad da nas napadnu mogu bukvalno da nam seru iz aviona po glavama sa 50 metara visine mi nemamo cime da se branimo. Eto dotle nas je ovaj DOS rezim doveo.
he he sta kazes, nisu se spustali ispod 10 km. da si bio samnom na Kosovu 1999. ne bi tako mislio. nisam bas merio ali sam vrlo cesto mogao veoma jasno da ih vidim, vrlo vrlo nisko. strela je oruzje za talibane, to nije neko savremeno naoruzanje koje bi svojom eliminacijom ozbiljno moglo da narusi nekom vojnu snagu.
 
DraGo70:
Izgleda da to nekima ovde nije jasno, pogotovo onom Džeriju...
Po njima smo za vreme Slobe i radikala imali neznamtinijakakvu vojsku, a sada je kao upropašćuju...
Neverovatno je kako neke neznalice uzimaju sebi za pravo da se glupiraju po ovom forumu.

Evo sta misli Jerry:

za vreme Milosevica smo imali slabu vojsku kojoj je trebala modernizacija i reorganizacija.

Danas imamo ne slabu nego ocajno slabu vojsku koja je u jos gorem stanju nego za vreme Milosevica jer je njeno brojno stanje smanjeno na samo 20.000 vojnika, plus je i tehnicki u jos gorem stanju jer nijedan komad naoruzanja od dolaska DOS-ovaca na vlast nije kupljen.

Znaci vec 1995. ova tehnika je bila zastarela a danas 2006. godine ona predstavlja antikvitete.

Ja ovaj antisrpski rezim krivim sto mesto da poboljsava stvari u zemlji, on ih jos vise opropastava. Vojska nam je bila jaca 10 puta za vreme Milosevica nego danas i to je cinjenica. A bila je jaca zato:

- sto je imala 10 puta vise vojnika nego danas
- sto je ova tehnika bila modernija i korisnija 1995. nego sto je 2006. godine, plus imali smo nagazne mine i Strele 2M a to je dosmanlijski rezim unistio i ostavio nas bez odbrane.
 
Jerry Ropero:
Zasto da ne mesam Izrael? Zato sto ti nemas argumente u tom slucaju niosta da kazes? Uvek se u zivotu kad nesto hoces da napravis treba ugledati na uspesne . Od drzava koje su priblizne velicine Srbije i broja stanovnika najuspesniju vojsku ima Izrael. Zato se na njih treba ugledati i njihove metode primeniti. Reorganizacija vojske znaci poboljsavanje njenog ukupnog stanja, obuke, kadrova. A ti kad odpustis sve sto valja iz vojske, ti je time ne reformises, ne reorganizujes, vec slabis jos vise .

Mi treba da se naoruzamo da mozemo da se odbranimo od svakog potencijalnog agresora. Mi sa ovom vojskom koju je DOS unistio ne mozemo da se odbranimo ni od Siptara koji imaju danas 10 puta vise vojnika nego Srbija , a kamoli od NATO pakta.

Drugo da ti mozes nekoga da naucis za mesec dana da postane vojnik to je toliko smesno da ne vredi ni komentarisati. Pa da se moze za mesec dana napraviti vojnik ja mislim da bi sve ove najjace vojne sile sveta imale vojni rok od mesec dana. A vidi ono u Izraelu vojni rok traje 3 godine, u Rusiji 12-18 meseci u Americi godinu dana. Nigde ispod godinu dana! Pa bre ti ne mozes za mesec dana da naucis coveka ni da bude saobracajac na raskrsnici , pa i taj ubrzani saobracajni kurs traje tri meseca - a kamoli da bude vojnik!

Izvini decko, ali ti nemas veze blage o vojsci i naoruzanju.
moze vojni rok da traje i 5 godina, kad mobilises npr mog matorog koji je sluzio vojsku pre 100 godina sta mu vredi tolika obuka? Izrael nije za poredjenje sa nama i to nema potrebe da ti objasnjavam, oni su prvo ekonomska sila pa tek onda vojna i specifican su primer. reorganizacija ne znaci povecanje vojnika, imali smo preglomaznu vojsku. koji ce nam moj brigada veze, tako veliku jedinicu imaju samo zemlje poput Rusije. takvih primera je kolko oces. a u vojsci ima previse visokih oficira i to sve treba otpustiti jer su to same jagnjece brigade. ako si bio u vojsci ili imas nekih prijatelja tamo onda ti to mora biti jasno.mi imamo veoma dobrih kadrova i tu pre svega mislim na mladje oficire ali oni ne mogu da dodju do izrazaja od matorih. drugo, ne moze neki mobilisani covek koji ima 3 godine vojne obuke i porodicu kuci i koji nije to po profesiji biti bolji vojnik od nekog ko je placen za to. a ko ce da ti sluzi vojsku 2 godine , jesi li ti normalan?
 
Kartman:
he he sta kazes, nisu se spustali ispod 10 km. da si bio samnom na Kosovu 1999. ne bi tako mislio. nisam bas merio ali sam vrlo cesto mogao veoma jasno da ih vidim, vrlo vrlo nisko. strela je oruzje za talibane, to nije neko savremeno naoruzanje koje bi svojom eliminacijom ozbiljno moglo da narusi nekom vojnu snagu.

Vidis ja jesam bio na Kosovu i to na Mokroj Gori i u Istoku a gde si ti bio? Drugo ovo kako ti govoris meni izgleda da si ti mozda samo igrao neku igricu Kosovo kad pricas ovakve gluposti . Te strele da te uputim, ne sluze za obaranje F-16 vec pre svega za obaranje helikoptera i besiplotnih letilica kao i krstarecih raketa do 2km visine, i da nije njih bilo imali bi preko 10.000 poginulih samo na Kosarama i Juniku sobzirom da su tamo dejstvovali Apaci iz Albanije u sadejstvu sa albanskom regularnom vojskom i UCK. Ako nisi znao Apac je borbeno-oklopni helikopter namenjen unistenju zive sile i pogotovo oklopne tehnike na zemlji . U ratu protiv nase zemlje i u Avganistanu se pokazalo da je veoma ranjiv u planinskim podrucijima. No ti verovatno nemas pojma o tome.

Srbija treba da bi modernizovala svoju vojsku prvenstveno da kupi PVO sisteme S-400 i Tunguska kao i jedno 10 ruskih helikoptera MI-28N Havoc i jedno 10 Ka-50 tank killera. Moderni helikopter Mi-28N Havoc i pogotovo Kamov Ka-50 je po svim performansama ispred americkog Apaca .
 
Jerry Ropero:
Srbija treba da bi modernizovala svoju vojsku prvenstveno da kupi PVO sisteme S-400 i Tunguska kao i jedno 10 ruskih helikoptera MI-28N Havoc i jedno 10 Ka-50 tank killera. Moderni helikopter Mi-28N Havoc i pogotovo Kamov Ka-50 je po svim performansama ispred americkog Apaca .

a sta cemo sa avijacijom? to sve ne vredi ni pisljiva boba bez odgovarajuce podrske avijacije.
 
vidim, da nisi neki ozbiljan diskutant, pa cu da ti prevedem ono sto sam pisao...
kada se kaze: "NORMALNE snage ne podrazumevaju trosenje para za kupovinu naoruzanja", a imajuci u vidu prethodni post gde se ove pare trose na to umesto na osnovne zivotne potrebe, to sve znaci da ne treba TOLIKE pare da se trose na vojsku, nego da taj budzet bude u okviru normalnog.
 
Obersturmfuehrer:
a sta cemo sa avijacijom? to sve ne vredi ni pisljiva boba bez odgovarajuce podrske avijacije.


Srbija ima veoma mali vazdusni prostor za moderne avione tako da je generalno sama avijacija Srbiji bespoitrebna. Treba samo modernizovati ove postojece Mig-29 koje vec imamo i to je sve sto nam treba od avijacije.

Rakete S-400 PVO sistems su superiorne u odnosu na bilo koji leteci objekat tako da ti ne trebaju avioni da bi obarao druge avione. Samo cu ti reci da je procenat uspesnosti pogotka ovih raketa je preko 80% za klasicne borbene avione i 90% za bespilotne letilice. Inace rakete lete do 35 kilometara visine sto znaci da ne postoji mogucnost da se avion izvuce jer nijedan avion ne leti preko ove visine. U slucaju nabavke S-400 MIG-29 avioni bi sluzili samo kao ofanzivno borbeno sredstvo.

Rakete S-400 PVO sistema domet od cak 400 kilometara i neverovatno su superione u odnosu na konkurentski PVO sistem Americki patriot cije rakete imaju domet od "samo" 200 km . Rakete inace kao i ceo sistem obaraju radare, Awacse, cak i Stealth lovce i bombardere. Jednostavno bolji sistem PVO zastite ne postoji! Cena je 500 miliona dolara.
 
Obersturmfuehrer:
vidim, da nisi neki ozbiljan diskutant, pa cu da ti prevedem ono sto sam pisao...
kada se kaze: "NORMALNE snage ne podrazumevaju trosenje para za kupovinu naoruzanja", a imajuci u vidu prethodni post gde se ove pare trose na to umesto na osnovne zivotne potrebe, to sve znaci da ne treba TOLIKE pare da se trose na vojsku, nego da taj budzet bude u okviru normalnog.


Nama okruzenje nije NORMALNO kao recimo skandinavskim zemljama, vec nenormalno kao recimo stoj e Izraelu. Okruzeni smo neprijateljima sa svih strana, Bosnjaci prete novim genocidom i proterivanjem Srba iz Republike Srpske, Siptari su nam zajedno sa NATO okupirali Kosmet, prete da ce nam okupirati Jug Srbije , znaci nama je potrebna jaka i moderna vojska kao garant naseg integriteta i opstanka naseg srpskog naroda.

Bez jake vojske mi smo na ivici unistenja i kao drzava i kao narod.
 
ja ODLICNO znam sta je s300, s400 tako da meni ne moras da objasnjavas.
Ne znam odakle ti tako precizni podaci, s ozbirom da je S400 tek koju godinu star i do sada nije video borbu.
Avijacija je svakoj vojsci neophodna, jer su PVO sistemi na zemlji i pored svog kvaliteta izuzetno ranjivi bez avijacije koja ih cuva odogozgo.
Analiziraj rat u Iraku '91 kada su Iracani imali sasvim solidno vazduhoplovstvo, od koga su Ameri zazizarali, kao i ODLICNU PVO.
Sta se desilo?
Avijacija je lose upotrebljenja, skoro potpuno unistena za nekoliko dana, ono sto nije unisteno poslato je u Iran.
Bez avijacije PVO je bila 'na izvolte' bombarderima.
 

Back
Top