Dokle vise ?

pa skoro si pogodila , nije im bas bacao iz aviona nego je davao milijarde dolara Titu da prca Ruse i ostalu crvenu zgadiju u to vreme ,ne mislis mozda da je srpski seljak ili jos gore crnogorski , bosanski ,licki ili siptarski od one svoje bede i sirotinje dizao onolike fabrike i pogone?
dakle izgradili su je strani krediti i pomoc i prelivanje od ono malo uspesnih drustvenih preduzeca i deviznih prihpoda od turizma i izvoza koji su se onda prelivali neuspesnim gubitasima ,zahvaljujuci planskoj prtivredi , pa su svi imali otprilike jednako iako vecina ne bi opstala u trzisnoj privredi ni godinu dana , kao sto su i propali,takodje neke fabrike su postojale i pre rata pa su kasnije otete i podeljene "narodu" , tako da ni to nisu oni izgradili nego se radi o opljackanoj privatnoj imovini


Види се да ти немаш ни дана радног стажа, а исто тако да не познајеш никога
ко је радио годинама.

Где је рад радника,..а
знаш ли ти колико је сати, дана, година ... радник издвајао и улагао за куповину
машина,...погона,..читавих зграда,..станова...???

Па није све ово из Титовог времена,...
машине застаревају,..као и све остало...
 
pa ne mislim ja da treba ko u viktorijanskoj Engleskoj da radnici rade po 18 sati dnevno ,7 dana u nedelji za neku sicu , bez ikakvih prava i slicno ,bas naprotiv
ali to ne znaci da treba ici u drugu krajnost sa glupostima "fabrike radnicima " jer je ta prica davno pukla i propala ,svuda gde su pokusali da je sprovedu, eno i u Kini vam je kao satro komunizam , pa bih bas voleo da vidim sta bi se desilo da radnici ometaju vlasnike(i to strance ) da upravljaju fabrikama , samo bi ih pojeo mrak
sto ne znaci da treba i ovde tako radikalne metode primenjivati , ali se mora znati neki red


...но него "фабрике тајкунима, мафијашима и пропалим страним капиталистима"!!!

.
 
Види се да ти немаш ни дана радног стажа, а исто тако да не познајеш никога
ко је радио годинама.

Где је рад радника,..а
знаш ли ти колико је сати, дана, година ... радник издвајао и улагао за куповину
машина,...погона,..читавих зграда,..станова...???

Па није све ово из Титовог времена,...
машине застаревају,..као и све остало...
Staza imam vec 2,5 godine , a ovome o poznavanju nekoga ko je radio je vec vrhunski hit
nego od cega je izdvajao kad mu je plata bila uvek ista i nije bila zasnovana na trzisnim principima , da se nije mozda dorovoljno odricao pola plate za amortizaciju i investicije ili sta vec ?
 
Staza imam vec 2,5 godine , a ovome o poznavanju nekoga ko je radio je vec vrhunski hit
nego od cega je izdvajao kad mu je plata bila uvek ista i nije bila zasnovana na trzisnim principima , da se nije mozda dorovoljno odricao pola plate za amortizaciju i investicije ili sta vec ?

Једно је како се привређивало пре двадесет или тридесет година, а друго је ова ситуација кад страни улагач једноставно отера раднике са посла без икакве надокнаде. Да имамо државу, као што је немамо, такве ствари се не би догађале.
 
Staza imam vec 2,5 godine , a ovome o poznavanju nekoga ko je radio je vec vrhunski hit
nego od cega je izdvajao kad mu je plata bila uvek ista i nije bila zasnovana na trzisnim principima , da se nije mozda dorovoljno odricao pola plate za amortizaciju i investicije ili sta vec ?


...много стажа, нема шта, да би ово све схватиоz:lol:

Управо је то одговор,..ЈЕСТЕ
нешто се добровољно одрицао, а нешто му је "добровољно" откидао
директор и руководство предузећа!

.
 
]Једно је како се привређивало пре двадесет или тридесет година, а друго је ова ситуација кад страни улагач једноставно отера раднике са посла без икакве надокнаде[/B]. Да имамо државу, као што је немамо, такве ствари се не би догађале.
pa ovde nije rec o stranom ulagacu koji tera radnike vec o radnicima koji zayebavaju stranog ulagaca i dovode u pitanje radna mesta drugih radnika , zbog nekih svojih sporova sa nekim prethodim direktorom ili vlasnikom , sa kojim ni ovaj ulagac ni njegovi radnici nemaju nikakve veze
a sto se tice ovog boldovanog upravo zato sto sada vise nema komunizma nicije radno mesto nije zagarantovano i bogom dano ,ako ima interesa i profita onda ce radnici raditi a ako od toga nema zarade onda nece .
U svim drzavama od Japana i Kine preko Rusije ,Holandije ,Italije do SAD hiljade radnika ostaje bez posla svaki dan ,tako da to nije nista cudno , nije to lepo naravno ,ali moraju ljudi i sa tom opcijom racunati, a ne da misle ko pre 30 godina kada se negde zaposlis do penzije nema da brines .
 
Poslednja izmena:
hoce li se drzava konacno obracunati sa samoupravljackom bandom koja jos misli da je drug Kardelj ziv i da oni i dalje mogu da vode politiku u preduzecima , cak i da zaustavljaju investitore i sprecavaju ih da pokrenu proizvodnju u ovim teskim vremenima ?

Kad Svabe odu negde gde 'radnici' ne blokiraju fabrike, onda ce da zavijaju do neba i traze pomoc od drzave. Jao, kuku, dolina gladi, nema posla, ovo ono.

Komedija. Hoce svi kao da rade, ali onako kako oni hoce, pod uslovima koji oni postave. Moze to, nije da ne moze, al' kad imas svoju fabriku. Kad si PKV radnik ima da radis i da cutis, svuda na svetu. Ma sta PKV radnik, kad si bilo koji zaposleni.

Bez'te, Svabe! Bez'te sto dalje!
 
pa ovde nije rec o stranom ulagacu koji tera radnike vec o radnicima koji zayebavaju stranog ulagaca i dovode u pitanje radna mesta drugih radnika , zbog nekih svojigh sporova sa nekim prethodim direktorom ili vlasnikom , sa kojim ni ovaj ulagac ni njegovi radnici nemaju nikakve veze
a sto se tice ovog boldovanog upravo zato sto sada vise nema komunizma nicije radno mesto nije zagarantovano i bogom dano ,ako ima interesa i profita onda ce radnici raditi a ako od toga nema zarade onda nece .
U svim drzavama od Japana i Kine preko Rusije ,Holandije ,Italije do SAD hiljade radnika ostaje bez posla svaki dan ,tako da to nije nista cudno , nije to lepo naravno ,ali moraju ljudi i sa tom opcijom racunati, a ne da misle ko pre 30 godina kada se negde zaposlis do penzije nema da brines .


То треба да нам буде утеха?

.
 
То што се сличне ствари догађају и у другим земљама не значи да је то и нормално. Држава би требало да сређује овакве ситуације, а не да се људи сами боре за своја права, тим пре, ако тиме штете и другима. Ал’ да имамо државу...
 
Ma batali utehu. Lepo ce mi da kazemo tom Svabi i tijem kapitalistima - "slusaj vamo! Ima svima da nam date poso, regres, topli obrok, markice, kredite, polutke i letovalista, i da se obavezete da nema otpustanja. I da se ne radi mnogo. Ni na slavu, ni na prvi maj. Ili tako, ili lele si ga vama!"

Ja mislim jedino tako, pa Svabe onda nek' trljaju glavu.
 
Ma batali utehu. Lepo ce mi da kazemo tom Svabi i tijem kapitalistima - "slusaj vamo! Ima svima da nam date poso, regres, topli obrok, markice, kredite, polutke i letovalista, i da se obavezete da nema otpustanja. I da se ne radi mnogo. Ni na slavu, ni na prvi maj. Ili tako, ili lele si ga vama!"

Ja mislim jedino tako, pa Svabe onda nek' trljaju glavu.

i Zivka spemacica za sheficu radnickog saveta
 
Немамо власт...нико не каже да треба бити комуниста(утопија),али бундево код тебе и код других који размишљају као ти,види се егоизам,само ви треба да имате....ја сам први био против ураниловке....али сви треба да добију исту шансу....и та агенција за лоповлук,зашто није понудила фабрике радницима,који би направили ортачко (акционарско)друштво,и старали би се о својим фабрикама,него су продате фабрике странцима,који су више уложили у ту лоповску агенцију,него у фабрику...власт све ради да уништи Србију....
 
Не би ни ови наши овде. Дај им нормалне услове рада, среди несређене спорове од раније и шљакаће наши... има да пршти.
 
Немамо власт...нико не каже да треба бити комуниста(утопија),али бундево код тебе и код других који размишљају као ти,види се егоизам,само ви треба да имате....ја сам први био против ураниловке....али сви треба да добију исту шансу....и та агенција за лоповлук,зашто није понудила фабрике радницима,који би направили ортачко (акционарско)друштво,и старали би се о својим фабрикама,него су продате фабрике странцима,који су више уложили у ту лоповску агенцију,него у фабрику...власт све ради да уништи Србију....

pazi ne mislim ja da je privatizacija u Srbiji bila bajna , sjajna i pravedna ,mada ima i pozitivnih primera , samo sto to ne manja cinjenicu da veliki deo nasih radnika nije navikao da radi u trzisnom kapitalizmu , (asj sto nije navikao nije imao ni priliku ) ali ni ne pokusavaju da naviiknu i da se prilagode , sto nije lako ali druge nema , a kada treba da kukaju i naricu onda su prvi ,
 
Не би ни ови наши овде. Дај им нормалне услове рада, среди несређене спорове од раније и шљакаће наши... има да пршти.

Ne kapiras. Ne odredjujes ti kao radnik sta su normalni uslovi rada, vec trziste rada. Zabole tog Svabu stojko za tvoje ideje o socijalnoj pravdi, on hoce da radi. Hoces - neces, a "da, ali ako... i prvo... i ne..." ne postoji kao odgovor.
 
Немамо власт...нико не каже да треба бити комуниста(утопија),али бундево код тебе и код других који размишљају као ти,види се егоизам,само ви треба да имате....ја сам први био против ураниловке....али сви треба да добију исту шансу....и та агенција за лоповлук,зашто није понудила фабрике радницима,који би направили ортачко (акционарско)друштво,и старали би се о својим фабрикама,него су продате фабрике странцима,који су више уложили у ту лоповску агенцију,него у фабрику...власт све ради да уништи Србију....



Nevorovatno kolika doza klaustrofobije i apriori nepoverenja u tzv "strance", i to je produkt suzenja svesti devedesetih godina.
Bas bi voleo da naprave jedan rijaliti eksperiment i daju jednu fabriku radnicima da naprave ,
kako kazes "ortacko(akcionarsko) drustvo i krenu tako sa poslovanjem!?
Mislim da bi se prvo isposvadjalo to eksperimentalno ortacko rukovodstvo medjusobno,
a posle bi nahuskalo radnike da idu ispred skupstine i vicu "mi smo gladni", "hocemo da nas finansira drzava"?!
 
Pa donekle i mora tako, samo nije u redu blokirati proizvodnju.
Pazite slučaj Azotare, da nisu blokirali radnici ne bi se skrenula pažnja javnosti, a oni trutovi u Agenciji ne bi poništili tu privatizaciju....
ima tu svega
a slažem se da srpski radnik zna o svemu po nešto, a najmanje ono što radi.
 
Nevorovatno kolika doza klaustrofobije i apriori nepoverenja u tzv "strance", i to je produkt suzenja svesti devedesetih godina.
Bas bi voleo da naprave jedan rijaliti eksperiment i daju jednu fabriku radnicima da naprave ,
kako kazes "ortacko(akcionarsko) drustvo i krenu tako sa poslovanjem!?
Mislim da bi se prvo isposvadjalo to eksperimentalno ortacko rukovodstvo medjusobno,
a posle bi nahuskalo radnike da idu ispred skupstine i vicu "mi smo gladni", "hocemo da nas finansira drzava"?!

Много велико просипање памети...мислиш као на Крсти,модови и админи,допусте вама да с........ своју памет(будалаштине),а онда се ми радници побунимо,а они нас казне....
Ја размишљам тржишно...увек сам за то,чак и у старој југи,био да се способни плаћају више од неспособних,да се искључиво мери рад и доприноси,и данас радим на проценат и искључиво зависим од самог себе...треба сви да имају исту шансу...што радници не добију фабрику за један евро???
...ако си ти неспособан,као и ови сви еуропејци...мислиш да смо и ми Серби,неспособни???
 

Back
Top